sta Srbija dobija ulaskom u EU a sta gubi?

губимо све ,и школоване људе,и своју производњу а постајемо тржиште за еу,зато што наше фирме нису конкурентне западним,брише се српска нација итд

Školovane ljude gubimo i danas, a privreda nam se raspada sama od sebe, tako da u stvari ništa ne gubimo.
 
ma razumem ja evropske vrednosti ali,ne shvatam kako ce srpski gedja sa 2-3 hektara zemlje i recimo 4 krave,10 ovaca ,5 svinja....-a takvih je najvise da se uklopi i prezivi u toj evropi,ili radnik koji radi kod novopecenog gazde koji je kupio polupropalu firmu sa izraubovanim masinama,cesto pomislio da je u stanju da bude industrijalac,i precenio se,digao lesinarske kredite u stranim bankama,nije obezbedio ni domace a kamo li strano trziste,tera jadnog radnika da radi po 10-12 sati za 10.000 dinara koje usput nije u stanju da isplati I OVAKVIH JE NAJVISE-pa dok se radnik osvesti da plate nema ni posle pola godine >>>>> I KAKO OVAKO U EVROPU ????????
izgleda u evropu mogu samo politicari i novopeceni BIZNISMENI-
STA AKO NAS ZBOG OVOGA NE ZOVU >>>>>KOME TREBA SIROTINJA ???????
 
pa ajde me podseti koji od zakona koji se donesose a preduslov su za ulazak u EU se sprovodi???? i ako se ne sprovode ko je kriv za to ????

:roll: Па то покушавам да ти сугеришем :roll: Не спроводи се ништа и не усвајамо ништа паметно. Али то нема везе са уласком или неуласком у ЕУ, већ са посткомунистичким синдромом корупције и нашим властодршцима који ни нацртану овцу не знају да чувају.
 
:roll: Па то покушавам да ти сугеришем :roll: Не спроводи се ништа и не усвајамо ништа паметно. Али то нема везе са уласком или неуласком у ЕУ, већ са посткомунистичким синдромом корупције и нашим властодршцима који ни нацртану овцу не знају да чувају.

ma tako je , ali ne mogu vise da shvatim ovaj narod koji godinama samo gleda i pati sve vise
i dozvoljava da bude izmanipulisan.STA TREBA URADITI DA NAROD IZADJE IZ OVE APATIJE I NESTO KORISNO POKRENE????????????????????????????
 
Pa ajmo onda u tu EU, valjda nas još uvek žele, pošto su nas ostali zaobišli i zaboravili...

Uh, pa izgleda da nas ni EU ne želi...

Evo primili Bulgariju i Rumunjsku pa vidli da su se zaebali, kad ih preplavila istočnoevropska stoka...

Pa su zatim odlučili da privremeno (na par decenija) zaustave prijem novih članica... al' su zaboravili dam nam kažu to, tako da ćemo mi izgleda narednih 20 godina da kukumavčimo da nas prime... A u međuvremenu ćemo potpuno da propadnemo, jer smo bez njihove pomoći nesposobni za opstanak...

Ima jedna lepa srpska poslovica, kaže: ''U se i u svoje kljuse'' ...

ma najbolje, za sve - pravac u rusiju.
bila je jedna tema ovde o jednom mestu na reci volgi - astrahan, beshe. :lol:
 
znaci srbija nije konkurentna,i treba da propadne? ako se cela privreda da u ruke stranaca onda nasi radnici ostaju njima na milost i nemilost,nema porodiljskog,prava radnika itd

Bolje na milost i nemilost stranaca, nego samo na nemilost naših kriminalaca...

Što se same teme tiče, mislim da je kasno za kalkulacije. Nije više ni bitno šta dobijamo, a šta gubimo. U EU se već odavno mora, ali je problem što to aktuelnoj vlasti ipak ne odgovara.

Što se konkurentnosti privrede tiče, mislim da su neki zaboravili na politiku regionalnog razvoja u EU... To je nešto što bi koliko toliko moglo da otkloni strahove pojedinaca.

No, kad smo kod konkurentnosti, ne znam za vas, ali ja se za Miška i njemu slične uopšte ne brinem.

Poljoprivredni resursi neće ostati neiskorišćeni, budite sigurni. Ako naši ljudi ne znaju da ih koriste, doći će stranci, a ja se, kao što rekoh, više plašim domaćih kriminalaca, nego tih stranaca...
 

Back
Top