Jupiter - Neptun - Hiron u Vodoliji

Kako vam se dopada istrazivanje o tranzitu?

  • Svidja mi se tekst

  • Ne svidja mi se tekst


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Olivera Katarina

Zainteresovan član
Poruka
174
Jedno jako značajno spajanje pod Univerzumovim jorganom, desilo se 27.maja 2009.svakako…u 16.01H. Akteri: Jupiter I Neptun, egzaktno spajanje na 26* 29’ Vodolije….uz prisustvo Hirona….koji neće biti baš egzaktno u toj konjukciji ali skoro da - DA, na 26*12’ Vodolije… tako da govorimo samo o razlici minuta…

JU-NE-CH je zapravo jedan vrlo važan planetarni dogadjaj ove godine, a svakako imaće efekta I u godinama koje slede…

Elem, ovo se ponavlja tri puta, dakle 27.maja – beše juče…, pa onda 10.jula I 21.decembra 2009.

Hiron je jako intiman sa JU-NE 27.maja. Kao što rekoh nije egzaktno, ali sasvim dovoljno blizu, sobzirom da imamo razliku u minutima…Zapravo, Hiron I Neptun su na istom stepenu Vodolije I kreću retrogradno skoro u isto vreme - 29.maja u 00.30h Neptun kreće retrogradno a 30.maja Hiron u 7.12 a.m naravno  Hiron će isto biti jako blizuuuuuuuuu Ju-NE u sledećoj konjunkciji 10.jula.
Iako ovaj transit utiče na sve nas, nekima će biti pravi brodolomčić I pokrenuće ljubavne afere I vruće odnose…. Sa dotičnim Bićima… Ukoliko su Venera ili Mesec malo više zaokupirani na nekim od sledećih tačaka, onda će JU-CH-NE tranzit biti poprilično težak aspekt na tim tačkama ove godine…
Govorim o sledećim stepenima: 23-29* Vodolije, Bika ili Scorpije I u manjoj meri na 8-14* Ovna, Raka, Vage I Jarca.
E sad, kad sam već došla do ovih stepena, treba znati, nekoliko stvari o njima…
Sam 13* kardinalnih znakova (Ovan, Rak, Vaga, Jarac) je kritičan stepen tako da treba obratiti pažnju gde je aktiviran jer će on uvećavati energiju odredjenog aspekta. Inače, 13* je od 12*-12*59’ znaka.
Zatim, od fiksnih, 21-22* tako da treba obratiti pažnju na planete ili asteroide koji sun a 22* I nekim minutima…tipa 22*10’ I sl..jer zapravo taj isti stepen I dalje vuče struju prethodnog stupnja… I sve što je na nekim granicama, je samo po sebi u nekom energetskom razdoru, ekstremu, blagoj neurotičnosti…
Što se tiče constellacija, recimo na 9*9’Ovna imamo Algenib iz Pegasusa (koji je inače nastao iz unije Neptuna I Meduze a poznat je po hrabrosti,ali I nasilju, destrukciji)
Algenib je inače prirode Mars-Merkur I predstavlja krilo konja –Pegasus je inače ‘’krilati konj’’ ( I u ovoj konstelaciji imamo Markab – rame konja, Scheat – noga konja I pomenuti Algenib). Kao ceo Pegasus smatra se poljem nesreće, nasilja I destrukcije. Posmatrano samo kroz Algenib, kroz različita istraživanja, evo recimo astrologa Jean Baptiste Morina, izveden je zaključak da ova zvezda daje prodoran um, jako dobru memoriju I uopšte jaku odlučnost, impresivan način govorništva, jedan poseban dar…Naravno, od planete, polja,aspekata…mi ćemo izvesti najtačniji konkretan zaključak....
Tako da treba obratiti posebnu pažnju samim stepenima prvo…
Možemo to raditi I kroz sabijske simbole I slike. Nećemo omanuti. Uostalom NIKAD nije dovoljno informacija. Univerzum je ipak jedan vrloooo složen mehanizam. Gorivo koje ga pokreće ima vrlo promenljiv hemijski sastav I zapravo nepoznat. Možemo samo u trenucima da hvatamo beleške I izvodimo neke mogućnosti za objašnjenja tih strukturnih formula… Tu sad imamo i stvar lične samosvesti…
Uzeću objašnjenje sabijskog simbola za 24* Vodolije koji je meni vrlo intrigantan (previše mi je komplikovano da navodim jedan primer koji bih morala dosta da obrazložim, ali zanimljivo je da je u toj karti, natalna Proserpina na tom stepenu u 1.polju pri čemu je Vodolija umetnuta I Uran beži na 0*22’22’’ Jarca u 12.polje u društvo Saturna u jarcu I Neptuna u jarcu…I trenutno tercijarnim progresijama Psyche dolazi na ovu tačku!a u kvadratu je prema MO I MA tako da daje preveliko nezadovoljstvo postojećim partnerom,a mogućim bračnim – ne navodim sad najrazličitija čudesa u toj nebeskoj konfiguraciji dotične osobe - …retro Ceres pravi zavrzlamu na Veneri u Blizancima na 29*37’ dok njen vladar čuči u 12.polju na Uranu….i eto nas opet u krug…vratismo se na Uran a onda I na onu tačku…..)I ŠTA KONAČNO ta tačkica kaže?
“ Muškarac koji okreće leđa svojim strastima I uči o dubokoj mudrosti zahvaljujući iskustvu…! “ fenomenalno, TAČNO! E sad, ja ne mogu kao što rekoh, objašnjavati tu kompliciranu kartu I sve moguće aspekte,progresije …. Da bih dokazala…ali možete mi verovati na reč da samo ovo što drma dakle njegovu nesvest-svest posebno jer je angažovano I 12. I 1.polje ..jeste TAČNO I jako u skladu sa aspektima. A I realnošću….čini mi se…zaboravih inače da kažem da je na tom Psychu I ovom stepenu Severni mesečev čvor. Da stvar bude JOŠ OZBILJNIJA.
Tako da simbolika sabijskih simbola mene uvek fascinira. :lol:

Pogledaćemo sada šta kaže 26*29’ Vodolije, sobzirom da se ovde zbiva naš značajni NE-JU …
“ U drevnoj lončarskoj zdeli, sveže,slatkaste ljubičice!”

Ovo ćemo ostaviti sada sa strane, a ja ću se vratiti na objašnjenje aspekta.
Važno je napomenuti da ne možemo očekivati njegove plodove bukvalno danas, ako je juče došlo do konjunkcije ali imamo praktično nekih 9 meseci na raspolaganju…O njemu ćemo svakako mnogo razmišljati.

KO će biti JAKO aktiviran ovim aspektom?! Svakome kome Sunce bude aktivirano (konjunkcija, kvadrat ili opozicija I inkonjunkcija kao jako delovanje I konkretno) JU-NE-Ch spojem posebno kod ženskih chartova, a takodje postojanje neke senzitivne planete doneće velike promene posebno iznutra… Još veći efekat će biti ukoliko ovaj spoj pada u 5. Ili 7.polje… Posebno 7.polje jer je ovo polje na TI-strani temperamenta I polje gde zapravo tražimo kontakt. Primanje se uvek dešava u 6.polju… Tako da ko god ima neku senzitivnu planetu poput Venere, Meseca…osoba će naprosto prihvatati “ponudu” kad je u pitanju veza,emocije… Naprosto, ako je muškarac (isto važi I za devojke) recimo u pitanju, on će prihvatiti nabacivanje skoro svake devojke…a da je prethodno nije ni primetio na taj način… neće mnogo birati…a kako je 6.polje – polje samokritike, duševne patnje, samoosudjivanja … ukoliko vladar 6.polja ili planete iz njega I nisu najsrećnije položene, onda ovo 6.polje poprima negativne crte, pa postaje deformisano I zabojeno 12.im I 8.im poljem…Gubi se SVEST a 6.polje jeste upravo SVEST I to ona najpersonalnija SVEST ( mi u 2.om polju imamo kolektivnu svest …) kada posmatramo podele iz trojstva nesvesnog, znamo da je Lično Nesvesno sadržano u 8.om polju – tu su sve najduuuuuublje dubine Podsvesti… Isto tako kad posmatramo Trojstvo Svesti, onda 6.polje poseduje kvalitet poput 8.og…Sa lošim položajima sve ide u onu drugu krajnost.Ono može postati degradirano 8.polje prepuno kompleksa I strahova.
 
Poslednja izmena:
Dakle, da se vratim…U 5. I 7.polju će ova JU-NE raditi efektno.
7.polje je polje i bračnog partnera, pa treba svakako obratiti pažnju. Ne mora to biti bukvalno bračni partner, danas se može živeti u konkubinatu, srećom, zakon odobrava a pravilnik je gotovo isti kao u legalizovanoj zajednici… Alimentacija I sl…
Dakle ja ću definitivnooooooo morati da raširim zenice I jako da obratim pažnju na ovo nebesko čudo što se juče aktiviralo …a da stvar bude zanimljivija ovaj spoj se dešava na mom ličnom asteroidu – Katarini a tu je I arapska tačkica mog prvog porodjaja I sve to u 7.om… Još kad uzmem u obzir tudji Mars na mom Marsu u 7oj koji je takodje u siroj konjunkciji sa tim mojim asteroidom…haha…bice veselo….plus njegov SMC0*Ceres u Ribama (karmičko začeće) na mojoj plodnoj Venerici u Ribama na vrhu mog 8.og (začeće) na orbisu od nepunog 1*..BICE veseloooooo…….:hahaha:

POVERENJE; OPRAŠTANJE; ŽRTVOVANJE dolaze u fokus u intimnim odnosima sa ovim JU-NE-Ch… Blago meni…
Želja za idealnim partnerom, vezom je glavna supstanca koja će se konzumirati. Važno je napomenuti da ova želja može biti koren mogućih problema u vezi jer često na samom početku tranzita biće puno nejasnih stvari I dosta konfuzije, pa treba malo srediti svoje potrebe I biti primiren neko vreme. Što mislim da neće biti lako. Prejake želje ali koje moraju sačekati svoje vreme.
JU-NE-Ch u Vodoliji čine jednu vrlo idealističku I dosta duhovnu kombinaciju, koja može inspirisati naše duše velikom nadom ili nadanjem uopšte, toliko da može delovati skoro nemoguće I to sa takvim očekivanjem, koje gotovo da nije u ljudskoj moći da se ostvari… Sve naše pohote biće na spiritualnom nivou, da budemo najbolji što možemo da budemo, da pomognemo drugome I da volimo bezuslovno onoliko koliko to najjače možemo… sve ovo je stimulisano ovim aspektom I to prilično stimulisano I na značajan način. Glavni problem koji se ovde može javiti jeste taj da možemo preceniti naše sposobnosti kao pukih smrtnika kao I naših partnera ili potencijalnih partnera – koliko oni mogu da urade. Potpuno opraštanje I poverenje su zaista prekrasni ideali ali mi možemo jako brzo pasti pred njima kao što ćemo tako brzo pokušati da ih ostvarimo. Mnogi će ove godine sanjati o bezuslovnoj Ljubavi prema drugome, a isto tako I da će ti drugi uzvratiti istom merom.
Za one kojima će romantični I vrući odnosi biti pokrenuti ovim, treba pre svega da imaju svest o tome da moraju sebe zaštititi I da se moraju brinuti prvenstveno o sebi ako žele uopšte nekom drigom pomoći. Treba imati to u vidu kao kad stjuardesa saopštava pre polaska, tj pre leta kako da se bezbedno pripremite…jer zapravo Neptun nas zaista može odvesti pod ko zna kakve oblake… Možda uštinete Sunce za obraze, možda vas Ilija gromovnik pozove na kafu… Mi imamo jedno Uransko spajanje, jer Vodolijom vlada Uran… Prevazilaženje svakog krutog,starog oblika, da bi se dobilo mesto za razvoj indivualnosti I zrelosti ličnosti u novom obliku predstavlja ono što možemo nazvati funkcijom Urana. Pošto uspemo da ovladamo formom, sledi faza Neptuna (ovde se sve to tako kontinuirano zbiva..) u kojoj je svesni oblik zanemaren, tj više je podređen I manje bitan, a stapanje sa kolektivnim nesvesnim – 12.polje – znači da možemo da govorimo I o izvesnoj bezobličnosti. Ego, kao središte svesti, ne doživljava se više kao središte psihe, on je sada naprosto integrisan u okviru psihe kao deo Sopstva… naravno, iako ja gajim ljubav prema Neptunu moram I da priznam da I on može da bude izuzetno destruktivan. Ako se Ego formira a u toj fazi počne da slabi I biva previše osvetljen nesvesnim snažnim nesvesnim moćima, onda on ima jasne predispozicije da se identifikuje sa tim nesvesnim strujama koje ga proždiru. Dolazi do poistovećivanja sa nerealnim idealima, vizijama, Ego pada naprosto u jedno Nelično ponašanje, ceo Ego kompleks pada u kolektivno nesvesno…dakle 12.polje usisava 1.polje tj I peto jer peto polje je polje samoizražavanja Ega. Idealizacija I žudnja za savršenstvom su Neptunska ogledala. Neptun je dizajner ružičastih naočari I subjektivnog doživljavanja objektivne stvarnosti I onog divnog popodnevnog sanjarenja uz bluz… NEPTUN je viša oktava Venere… Inspiracija, imaginacija, opijenost…sve to nosi u sebi… ALI sve to preti I jednom haosu. Zbrka I neorganizovanost, prevare I podvale su tu prisutne iako obmane ne dolaze uvek namerno. Često se činjenice toliko izvitopere u nekom trenutku posmatranja iz nekog ugla, da više ne umemo jasno ni da ih integrišemo u funkciji Merkura niti da ih prenosimo, širimo u funkciji JU…
Šta je Jupiter sad?

Karl Jung kaže: …” I sklonost duhovnosti pojavljuje se u psihi kao težnja I proiv zapravo kao prava strast! Ona nije izvedena iz neke druge druge težnje već je načelo sui generis – što znači da je oblik u kome se motivišuća sila MORA izraziti…” Jung pot pojmom “težnje ili poriva” podrazumeva impulsivnu radnju , što znači funkcionisanje BEZ svesnog motiva.
Upravo OVA duhovna I religiozna potreba čovečanstva predstavljena je Jupiterom. Uticaj Jupitera na psihu čoveka jeste takav da ima osobine pokretačke sile, on iz primitivizma vuče ka gore, ka razvoju… Ekspanzija I širenje su glavne karkateristike Jupitera. Razvoj svesti, uvidjanja, povećanje znanja I razumevanja, iz primitivizma ka razumnijim stazama… Ako Mesec znači reprodukciju pokreta, prvo slovo koje napišemo Mesec će težiti da ga pišemo ponovo I ponovo da PONAVLJAMO pokrete, pisanje kako ne bismo zaboravili DOK ce Jupiter terati da pišemo ne samo to jedno slovo, ili da ne činimo samo jedan pokret, već da mrdamo prstima na najrazličitije načine I crtamo linije, koje mi uz pomoć imaginacije (Neptun) želimo…
Kad je u dodiru sa nečim, Jupiter će obavezno težiti da to nešto širi… I samim tim, time I sa pokretačkim I motivišućim instinktivnim silama,daće jednoj psihi bezgraničnu energiju. Takodje on je I poboljšanje ne samo širenje…poboljšanje na intelektualnom ili emocionalnom nivou. Spremnost da leči I štiti, da učini dobro jeste u domenu onih karaktera koji su pod snažnim uplivom pozitivno položenog Jupitera…jer ako je loše postavljen, on će onda širiti zlo I mržnju a ne ljubav I plemenitost….Tako da pričam o lepim JUpijima…
Naravno I tolerantnost se ovde podrazumeva – kad govorimo o Jupiteru. Žudnja da se dotakne horizont I vidi šta se krije iza njega, kakvim je to mastilom slikan horizont….. e baš vala u konjunkciji sa Neptunom (more,boja,tajna) ova želja će biti najjača. Prekoračiti granice današnjice, sagledati šta sutra nosi… Proroci se tradicionalno vezuju za Jupiter… planet sa imenom mudrosti… e pa moj ezaltirani Jupiter definitivno služi, još posebno jer je u konjunkciji sa Hironom (onaj koji leči drugome sve rane ali svoje ne može da izleči…)I Ceres (koja je simbolična za trudnoću I začeće a to su divne stvari) u 11.polju gde su prijatelji I grupe – uopšte polje odnosa I drugi ljudi… Još na vrhu polja, a svaki vrh nosi svoju dominaciju. Doduše, ovo je skoro početak mog 12.og…
E šta je još dobro? To što Jupiter daje mogućnost stvaranja sudova I uopšte daje nam neku uravnoteženost. Promišljenost. Doduše ako se dejstvo JU ne koristi pametno onda promišljenost može da vodi ka nepromišljenosti… ako vam se to desi, bez brige, tu je sledeća planeta – moj omiljeni čika Saturn, da vas opajdari nečim po glavi, da prebrojite sve zvezde I da se urazumite…a to umeeeeeee da boli….a nigde kraja… operacija u svakom trenutku traje..Nikad se ne zna kad ce naopako da krene I kad gubite pacijenta…Možda je dobro što nas nikako ne zašiva jer ipak daje nam mogućnost da saradjujemo… Želite da ozdravite, da preživite? Da se probudite? Morate sami to da odradite, da sarađujete sa njim…


 
Šta je Hiron?
Astroloski Hironovo mesto nam pokazuje iskustvo svih ranjavanja koja ne zaceljuju. Rane koje ne misle da se zaleče, baš jer jako važne lekcije nisu naučene kroz iskustvo ranjavanja....i te rane će samo kao u spirali da se lepe jedne za druge, da se rastežu i tako sabijaju tkivo polja, kao sto se DNK spirlazuje ne bi li njenih dva metra stalo u jednu ćelijicu nevidljivu našim očima.... Sekundarno, Hiron kaze: ako prihvatiš kroz uslove patnje smrtnost nečiju, onda poneki ožiljak počinje da nestaje sa koze....Jedan po jedan. Medjutim, treća stvar koju treba da znamo, iako je on ranjenik, patnik, on je mentor, jer Saturn je njega bogami prihvatio da mu se šunja po orbitama, samim tim, Hiron je to nešto ranjivo u Saturnu, on je onaj deo duše Saturna, koji Saturn zapravo iskušava na svim našim nivoima, jer Saturn je sam morao proći Pakao da bi postao učitalj i to strogi badža u Univerzumu...On je sad otac Univerzuma, karmički sudija...a pa jeste, ali ne zaboravimo on je nekad bio mladić. Njega je Mlečni put ili šta god porodilo i moralo je biti malo krvi....nebeske krvi...Morao je imati nešto strašno ranjivo u sebi...gde je to...pa ako želimo upoznati nekoga, ponekad njegovo okruženje dosta govori o njemu....dvorište, pogledajte samo ima li ruža ili nema, ima li drveća ili nema...i shvatice nešto, makar nešto...Upravo - Hiron je to dvorište, te odaje koje je zasenila strogoća, zasenio kriterijum, on se uzdigao možda ....Hiron je imao slavu i ugled. Ali slučajno se otrovao. Želeo je besmrtnost, dobio ju je, ali pekla ga je rana....Zato je Saturn tako hladan u svojon slavi. Bas je dekan fakulteta celog Universuma.... Svestan je agonija koje postoje. Spoznao je. Ostavio je Hirona. Da mu pomogne, da bismo MI shvatili.....Lekcija je strašna, ali je neobično važna. Hiron je njegov pomoćnik, njegova mladost....
Medjutim, Hiron je onda nesto Saturnovsko, iako sve ono za ranjavanje i patnju u njemu postoji, on je taj koji je glavni i u dodiru sa planetom, on će preneti taj svoj bol, nateraće planetu da oseti bol,da razume....jer on je očajan, želece smrt, samo smrt je u glavi besmrtnosg koji se zatrovao sopstvenim otrovom, u ambisu i ludilu, tražiće kraj.....
Zato, on je tu za DRUGOG. Hiron će isceliti drugog, on ima tu sposobnost. Medjutim, treba biti obazriv. Kako isceliti drugog ako ne možemo sebe?
Upravo ovo pitanje se postavlja u kombinaciji JU-NE-Ch
Šta nam ovo kaže? Želite da pomognete drugom?U redu,ali prvo masku sa kiseonikom na nos, full opremu I krenite… Nije to čak ni sebičluk već praktičnost. Ukoliko želite materijalizaciju. Idite u boj sa vetrenjačama, ja ne mislim da je nemoguće pobediti, jeste moguće…ali morate biti spremni za borbu.
Kako će ovaj aspekt dati napumpan idealizam I pozitivizam, moramo biti obazrivi da ne preduzimamo neke glupe korake I da budemo odmah svesni da tlo za razočarenje čeka pod nogama…. Ako ispadnete iz aviona il se onaj let nesrećno završi.
Moramo pripaziti da nesvesno ili pak svesno ne obmanjujemo drugoga. Da ne obećavamo nešto jer smo entuzijasti a to realno ne možemo ispuniti. Takodje sa tom našom silnom imaginacijom I kao nadrogirani, možemo dovesti u zabludu postojeće ili buduće partnere, one nesudjene ili sudjene…
Takodje, možemo biti skloni da se dajemo previše ali očekujući da će ta osoba to umeti da ceni ili makar da će to biti efektno, prihvaćeno…medjutim njoj će to davanje ili žrtvovanje biti kao… pranje ujutru zuba…Možda će ga I odbiti I napraviti vas budalom. Pa ćete se jednog dana probuditi totalno razočarani, jer ipak svi mi negde duboko u sebi želimo potvrdu makar kroz rezultat za ono što smo odradili.
Moja psiholog kaže: ponekad se svojoj patnji treba pokloniti…
Što se tiče budalastih rizika koji mogu konstantno biti prisutni u odnosima, vezama, jako je teško definisati….ali očigledan primer bi bio: da svom najnovijem partneru koji ima problem sa kockanjem date pozamašnu sumu novca u cilju da mu pomognete…
Tendecija da se glumi spasilac nekome će biti nadkubirana…
Ozbiljne “žrtve” za Ljubav biće glavni scenario. Recimo oženjeni muškarac u problematičnom braku, pa vi upadnete tu u priču ili ste nekako umešani od ranije, pa radite svašta I prolazite kroz haos zajedno sa dotičnim tipom, a možda mu budete I ljubavnica I psihijatar sa strane…jer kao što rekoh Neptun je viša oktava Venere – ne zaboravimo…a JU sa Hironom to uzdiže… Ili, kako imamo taj čuveni Neptun u ovoj konjunkciji – možda neko ima problem sa drogom, alkoholom, pa želimo dag a čupamo sa dna…jer to je isto Ne – dodatna stimulacija da se živi van realnosti.
Takodje, možda nećemo biti spasioci. Možda ćemo igrati ulogu žrtve. Sad mi opet pada ona dotična osoba sa početka negde teksta, ona komplikovana, kojoj se ova konjunkcija dešava u 1.polju, a kako je to polje nas kao tela,pojave,duha, svakako da će više on biti žrtva, a opet u mom 7.polju ja ću biti spasilac. Pri tom ova konjunkcija kod njega se dešava na samom Marsu a pri tom taj Mars spaja svoju energiju sa mojim, pa imamo susret…. Žrtva – spasilac…. :roll:
Takodje mnoge “traljave” veze ili pogrešne veze će sa svom svojom prljavštinom izaći na svetlost dana I mnogi će početi da osećaju prejako gađenje I potrebu da beže I da menjaju partnera…Svakako, kao što sam napomenula, sad će globalno biti jaka potreba za onim koji odnosima: more than words, za pažnjom, emocijama, spritualnim, platonskim…. Ruže I muzika I vino… Opijenost Ljubavlju. Bezuslovnom Ljubavlju koja će se pisati velikim slovom…
Niske strasti padaju u prošlost.
Spas se vidi u romantici I nežnosti I globalno idealizovanju…:heart:
Tako da će mnogi (prvo) sanjariti svake noći otvorenih ili zatvorenih očiju (pored svojih ko zaklanih partnera sa kojima dele samo jorgan a možda ni to…) o nekim drugim vrednostima…I misli će hraniti dušu… naravno kao što sam već spominjala, ovaj tranzit je počeo…ali konjunkcija će se još dešavati u julu I decembru, tako da ne možemo očekivati sve sad I odjednom. Možda će nekom pući filmić tek u toj trećoj u decembru pa će se tad konačno spojiti sa nekim very special…:cmok:
 
Isto, ova konjunkcija će dati privlačnost ka komplikovanim odnosima… odnosima gde postoji prejaka neravnoteža. U redu je ta potreba za bezuslovnom Ljubavlju ali onda moramo biti svesni da naša očekivanja ako ih budemo imali, moraju biti realna. I takodje, svako preduzimanje podstreknuto tom ljubavlju mora biti sa strpljenjem, u maniru pažljivog I umerenog… ne ni previše direktno. Jer ipak je to Neptun. On je senka. On je vazduh. On je daljina - sam aspekt JU-NE-Ch može praviti problem oko samog dolaženja na “mesto zločina” - On je transcedentalno. Želite da učinite nešto za nekog ko ima problem? Nemojte nikad prestati dag a volite I da mu opterećujete Večnost, jer samo dok nekome opterećujete Večnost, vi održavate nečije postojanje, pa samim tim taj neko vas nosi u sebi I uvek će imati potrebu za vama jer vi ste uslov njegovog postojanja… I tu se stvara ta neptunska zavisnost bez reči, bez bliskosti, u dušama…u vetru….
Na moment ćemo zasigurno zastati jer neptun će umeti malo da budi setu u nama I pitaćemo se jesmo li normalni, nije li naša nada umrla… I šta god da budete želeli a po hiljaditi put ponavljavam želja za prevelikim žrtvama radi nekog je sad favorizovana ALI bezuslovna ljubav jeste doslovno BEZ USLOVA!!!! Dakle, nemojte očekivati nagradu. Želite da date sebe? Dajte sebe ali ne čekajte aplauz. Radite to jer VI to želite, niko vas ne tera na to… U tom pogledu morate biti objektivni prema samima sebi.
Tranzit će nam dati osećaj poverenja prema partneru. Sposobnost da volimo više nego ikad ranije. Posebno jer je Hiron umešan a on ima isceliteljske sokove za onod drugog, samo ne treba zaboraviti da je on sposoban svakog da isceli samo sebe ne….
Tako da se moramo pripremiti na najrazličitije ishode I biti u stanju da se nosimo sa ko zna kakvim stvarima koje nam možda lično neće nimalo prijati ali će biti deo naše misije…
Treba pripaziti i na to da će neki sresti neku novu osobu koja će nam se učiniti idealnom ili ćemo je idealizovati jer smo suviše bili usamljeni pa ćemo naprosto želeti da ona bude TA…medjutim, ovaj aspekt će često više kopati po prošlosti I sve ovo što pišem najvećim delom će prodrmati aktere koji su već nekada I negde glumili zajedno…
Nestalo je struje? Nije se završila predstava ili želite nastavak? Bez brige, JU-NE-Ch će dati svu struju Univerzuma!
Kod tih odnosa ove godine dolazi definitivno do osvešćivanja grešaka I negativnih strana tako da je idealno da se tokom ove konjunkcije stvari raščiste I da se preseče sa tim manirom pogrešnih reči I dela… koje su bojile pozadinu ranijih godina.Inače ljubavnik I prijatelj – dva u jedan se traži ….
Daje se mogućnost prekretnice. Prave prekretnice, čak pomalo neverovatno (neptun u vodoliji) za poverovati (Jupiter ce doduše verovati)
Naravno važno je napomenuti da neće svi moći JU-NE-Ch da sprovedu I osete. Nekome će život biti promenjen iz korena, nekome ne… Mnogo toga zavisi do nas. Zapravo mislim da mnogi neće doživeti lepotu ovog aspekta…
Sad ćemo se se vratiti na sabijski symbol stepena na kome se dešava JU-NE-Ch I zaključiti da ljubičice koje su sveže I slatke - Venera vlada cvećem a Venera je planeta ljubavi I umetnosti uostalom, ljubavi prema lepom, a kako je cveće simbolično za proleće – imamo rađanje, novi život….dok drevna, lončarska zdela govori o nekoj prošlosti, o nekim temeljima… ali ta zdela opet je sama neobična, ima neku specifičnu vremensku I umetničku vrednost….
Radjanje novog života, novih priča, slatkih I prelepih na starom tlu…. Regeneracija Ljubavi.
Uživajte….:zaljubljena: :kiss:

Olivera Katarina :heart:
 
Hvala, na ovako divnom opisu trenutne situacije na nebu, a bas me je interesevovalo sve to jer se meni citava ta "zbrka" :)))) desava na ASC.
kisssss


Eh, sve ugaone kuce ce biti jako protreskane ovim aspektom. Posebno 7.polje, no Ascedent rekla si - pa ovo bi tebe trebalo da ucini osobom kojoj ce biti pomognuto.... a inace treba samo da pripazis da ne izgubis totalno percepciju i bacis Ego kompleks u 12.u...:D Takodje pametno bi bilo da iskoristis ovaj aspekt na pozitivan nacin i u sferama svojih interesovanja, a posebno ovaj aspekt zbog Jupitera daje velike preokrete u razvoju licnosti - samo ako to dopustis i shvatis da treba menjati stare forme i okove..najjednostavnije receno. .pusa :heart:
 
Eh, sve ugaone kuce ce biti jako protreskane ovim aspektom. Posebno 7.polje, no Ascedent rekla si - pa ovo bi tebe trebalo da ucini osobom kojoj ce biti pomognuto.... a inace treba samo da pripazis da ne izgubis totalno percepciju i bacis Ego kompleks u 12.u...:D Takodje pametno bi bilo da iskoristis ovaj aspekt na pozitivan nacin i u sferama svojih interesovanja, a posebno ovaj aspekt zbog Jupitera daje velike preokrete u razvoju licnosti - samo ako to dopustis i shvatis da treba menjati stare forme i okove..najjednostavnije receno. .pusa :heart:
:super:
Trudicu se da taj aspekt iskoristim na najbolji moguci nacin,kao i sto si navela u tekstu ovaj aspekt nece reagovati bas odmah.......Zanimljivo je da su se mom decku sve te planete nasle na kraju 7.polja :D, mozda me zaprosi :heart: hiihihihihihi
Veeelika pusa i tebi.
 
To je općenito dobro vrijeme za prihvaćanje nekih istina i razvoj duhovnosti te pronalazak vjere u sebi samome. ;)

da, da....

Moram da priznam sad ne kao astrolog vec Bice koje se opet vratilo da proanalizira ovaj tranzit (jelte tolikoooo vesti iz Kosmosa svakodnevno da ne mogu popamtiti ni sama za sebe detalje...:mrgreen: pa se sad posebno zabavljavam sa detaljima koliko su ubitacno TACNI ) = APSOLUTNO mi se zbiva u zivotu uporedo sa eklipsama - sokantno :zcepanje: mislim nekako kad ukapiram do koje mere sama sebi proreknem buducnost, kad me ista snadje, ja sam sokirana....a jos toliko mocno napajanje...:zaljubljena::zplez::prstic::maramica:

Moram da priznam ovo uzivanje, ne znam kako nazvati....fantastican osecaj ....:heart: :cmok: i podelim i nadam se da se jos nekom u medjuvremenu ovaj tranzit rasirio po telu i dusi......kamo lepe srece da traje doveka ;) mada mislim da nije nemoguce - to je vec do nas samih :per: I da zanimljivo je kako recimo, teske tranzite koji bi me nekad ubili, ja sam prezivela i prezivljavam (kako nalete|) apsolutno fantasticno! i onda kao nije mi jasno sta se to bre zbiva? ah korektura sopstvenog univerzuma, slomila T kvadrat :zcepanje: sad ja rukovodim svojim Kosmosom

I zelim da vecina vas to uspe.
taj lovely Neptun uostalom, a Jupiter na mom DCu :mrgreen: (vladar pete, qqq.....) :super:.....Mislim, :heart: mesto zenica u ocima :zcepanje:

O.K.
 

Back
Top