Zgodno..malo...za u dzep poneti....

Cicoka

Iskusan
Poruka
5.282
DEMOKRATSKA PARTIJA ALBANACA TRAŽI NOVI UGOVOR SA SKOPLJEM

Na pomolu razbijanje Makedonije


SKOPLJE - Demokratska partija Albanaca Menduha Tačija saopštila je
da će uskoro ponuditi predlog ugovora koji bi trebalo da zameni Okvirni
sporazum iz 2001. kojim je okončan vojni konflikt u Makedoniji između
makedonskih bezbednosnih snaga i Oslobodilačke narodne armije (ONA)
Albanaca koja, kako kaže, više i ne postoji. - Cilj novog ugovora biće
da se stane na put diskriminaciji albanskih stranaka koji se nalaze u
vladajućoj koaliciji. Makedoncima konačno treba reći da treba da se
eleminišu nejednakost i kolonizacija. Vlada Makedonije treba da bude
pravo partnerstvo, adekvatna zastupljenost, treba da se zameni
formulacija sa partnerstvom između Albanaca i Makedonaca i to da
Albanci ne treba da dočekaju članstvo u EU i NATO kao sluge. Ja ne
tražim prava, nego samo varijantu za opstanak Makedonije, u suprotnom
situacija se pogoršava - istakao je on i dodao da bi odbacivanje
inicijative „izazvalo reakcije kod Albanaca“.
Prvi koji je otvorio ovo pitanje za novi makedonsko-albanski sporazum
bio je gradonačelnik Gostivara Rufi Osmani. On je tražio da taj
sporazum obuhvati i ustavne promene čime bi se Makedonija definisala
kao binacionalna država.
Tim koji radi na projektu novog ugovora, prema Tačijevim rečima,
sastavljen je od univerzitetskih profesora, analitičara, eksperata, ali
i predstavnika političkih stranaka i međunarodne zajednice.
Autor Glas Javnosti

I budali je jasno da se plan VELIKE ALBANIJE polako ali sigurno ostvaruje.Srbija je dobila zvale govoreci o tome petnaestak godina ali je niko nije slusao ,cak smo iako zrtve proglaseni za mucitelje i sejace mrznje.Zao mi je braco Makedonci-imao je ko da Vam kaze i videste svojim ocima i misliste da to vama nece da se dogodi..Vidite da djavo u svom krvavom pohodu dodje i do vas-nije vas preskocio. Svi oni koji su se prali ,bezali od Srbije kao da je gubava i njih polako( po redu) snalazi ono sto su mislili da ih nece snaci,a za Srbiju ih bolelo uvo.Zato nikad ne reci nikad.Ili to meni ne moze da se desi.Desi se ipak.
 
makedonska vlada žali zbog otkazivanja posete sejdijua
Politika - Pre 14 minuta

SKOPLJE - Makedonska vlada izrazila je žaljenje što kosovski predsednik Fatmir Sejdiju nije danas došao u posetu Makeodniji.

Sejdiju je sinoć otkazao posetu zato što je kabinet presednika Makedonije Đorđa Ivanova promenio karakter posete sa zvanične u radnu posetu bez državničkih i protokolarnih ceremonija.

Kosovska vlada saopštila je da je Kosovo prijateljska zemlja i partner Makeodniji i da se nada da će se susret održati u dogledno vreme i da ovaj slučaj neće uticati na dalje odnose.

U saopštenju makedonske vlade kaže se da je i Makedonija imala razumevanje za plan Martija Ahtisarija oko konačnog rešavanja statusa Kosova što je kasnije rezultiralo priznavanjem Kosova.

"Proceš demarkacije severne granice u delu Kosova je u završnoj fazi i nadamo se da će se saradnja sa Kosovom, odvijati u skladu s opredeljenom dinamikom a u interesu razvoja međusobnih odnosa i odnosa u regionu", navodi se u saopštenju.

I ministar spoljnih poslova Makedonije Antonio Milošoski izjavio je da je uspostavljanje diplomatskih odnosa nešto što traži određeno vreme.

"Siguran sam da ćemo zajedničkim dobronamernim naporima vlade Kosova i Makedonije i svih ostalih političkih subjekata uspeti da stvorimo uslove da što brže uspostavimo diplomatske odnose", rekao je Milošoski novinarima.


Sta vise dodati?!!
 
Sejdiju je sinoć otkazao posetu zato što je kabinet presednika Makedonije Đorđa Ivanova promenio karakter posete sa zvanične u radnu posetu bez državničkih i protokolarnih ceremonija.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Videla zaba da se konj potkiva pa digla i ona nogu.
 
I treba Makednocima ovo,zasluzili su.

Мислиш и треба јужносрбијанцима ово кад нису хтели да буду Срби.Наравно ствари су јасне БЈРМ ће постојати онолико колико САД буду то желеле а то неће трајати још дуго и највероватнији сценарио ће бити подела БЈРМ на албански и на бугарски део тј између два америчка пријатеља.БЈРМ влада је практично задала самој себи смртоносни ударац признавањем тзв ,,Косова,,чиме је потврдила да авнојвске границе нису трајна категорија.Сценарио је већ познат ,,македонска,,полиција ће испребијати /убити неког Албанца-масовне демонстрације-оружани устанак-страни(амерички)посматрачи-линија разграничења и тоје крај.А на другој страни Бугарска пропаганда ради ли ради.Мало ко се сећа првог премијера самосталне БЈРМ Љупчета Георгијевског (вмро-дпмне),е он вам је сада држављанин Бугарске и залаже се за поделу БЈРМ на албански и бугарски део.Тренутно се већина православних у БЈРМ изјашњава као ,,македонци,,али кад дође стани пани Бугари ће да се одједном сете да су Бугари и онда опет ср**е између православаца.Наравно врло је лако утврдити ко је Бугарин а ко Србин у БЈРМ-Србин слави крсну славу а Бугарин не слави и бугарска презимена(90% завршавају на ,,ов,, или ,,ев,,) а српска (90%)на ,,ски,,
 
DEMOKRATSKA PARTIJA ALBANACA TRAŽI NOVI UGOVOR SA SKOPLJEM

Na pomolu razbijanje Makedonije


SKOPLJE - Demokratska partija Albanaca Menduha Tačija saopštila je
da će uskoro ponuditi predlog ugovora koji bi trebalo da zameni Okvirni
sporazum iz 2001. kojim je okončan vojni konflikt u Makedoniji između
makedonskih bezbednosnih snaga i Oslobodilačke narodne armije (ONA)
Albanaca koja, kako kaže, više i ne postoji. - Cilj novog ugovora biće
da se stane na put diskriminaciji albanskih stranaka koji se nalaze u
vladajućoj koaliciji. Makedoncima konačno treba reći da treba da se
eleminišu nejednakost i kolonizacija. Vlada Makedonije treba da bude
pravo partnerstvo, adekvatna zastupljenost, treba da se zameni
formulacija sa partnerstvom između Albanaca i Makedonaca i to da
Albanci ne treba da dočekaju članstvo u EU i NATO kao sluge. Ja ne
tražim prava, nego samo varijantu za opstanak Makedonije, u suprotnom
situacija se pogoršava - istakao je on i dodao da bi odbacivanje
inicijative „izazvalo reakcije kod Albanaca“.
Prvi koji je otvorio ovo pitanje za novi makedonsko-albanski sporazum
bio je gradonačelnik Gostivara Rufi Osmani. On je tražio da taj
sporazum obuhvati i ustavne promene čime bi se Makedonija definisala
kao binacionalna država.
Tim koji radi na projektu novog ugovora, prema Tačijevim rečima,
sastavljen je od univerzitetskih profesora, analitičara, eksperata, ali
i predstavnika političkih stranaka i međunarodne zajednice.
Autor Glas Javnosti

I budali je jasno da se plan VELIKE ALBANIJE polako ali sigurno ostvaruje.Srbija je dobila zvale govoreci o tome petnaestak godina ali je niko nije slusao ,cak smo iako zrtve proglaseni za mucitelje i sejace mrznje.Zao mi je braco Makedonci-imao je ko da Vam kaze i videste svojim ocima i misliste da to vama nece da se dogodi..Vidite da djavo u svom krvavom pohodu dodje i do vas-nije vas preskocio. Svi oni koji su se prali ,bezali od Srbije kao da je gubava i njih polako( po redu) snalazi ono sto su mislili da ih nece snaci,a za Srbiju ih bolelo uvo.Zato nikad ne reci nikad.Ili to meni ne moze da se desi.Desi se ipak.

Апсолутно подржати легитимне захтеве Албанског народа који је вековима злостављан од стране Македонских фашиста.
Јасно је да Албанци у македонији имају право на одвајање од једне геноцидне и злотворске државе каква је Македонија.

....у осталом Македониај је признала "Косову"
 
Апсолутно подржати легитимне захтеве Албанског народа који је вековима злостављан од стране Македонских фашиста.
Јасно је да Албанци у македонији имају право на одвајање од једне геноцидне и злотворске државе каква је Македонија.

....у осталом Македониај је признала "Косову"

Bojim se Aco da te bas nisam naj bolje shvatila-pojasni.:roll:
 
Što vi ''dssovci''-otvarač teme uvek imate tu zluradost i škrgutanje zubima,pa izigravate neke ''demokrate'' i evropejce,a kad vam se ukaže prva prilika iz vas provali šovinizam kakvom ni radikalski,koji je makar otvoren,nije ravan...

U cemu si ti video moju zluradost,ja evropejac nisam i ne zanima me .Sovinista nikada nisam bila niti cu biti.Kad citas citaj lepo i pazljivo ono sto sam napisala.I samo mi je zao sto su se svi ogresili o srbe i mislili da to njima nikada ne moze da se desi.Ti si zlurad u svom komentaru i neznam sta si hteo sa istim?:roll:
 
U cemu si ti video moju zluradost,ja evropejac nisam i ne zanima me .Sovinista nikada nisam bila niti cu biti.Kad citas citaj lepo i pazljivo ono sto sam napisala.I samo mi je zao sto su se svi ogresili o srbe i mislili da to njima nikada ne moze da se desi.Ti si zlurad u svom komentaru i neznam sta si hteo sa istim?:roll:
Selektivne oči...Vide samo ono što njima odgovara...:neutral:
Poslednja boldovana rečenica je ključna...Niko od tih što su se kako kažeš ''ogrešili o Srbe'' nije imao nikakvu obavezu,mnogi čak ni moralnu,zbog vekovnih loših odnosa,da se ne ogreši o Srbe...Ali,ti smatraš Srbe nekom vrstom Božanskog,izabranog naroda,i tu se svaka naša diskusija može i okončati...:neutral:
 
Jeste,da nema Srba Nebo bi palo,jer ga držimo na plećima...A nije bilo samo Dobro jer da je bilo ,ne bi se SFRJ ni raspala...To je vaga,i uvek je šta pretegne...A preteglo ja zlo i mržnja,koja nikad nije bez razloga,samo mi ne želimo da ih vidimo:cool:
 

Back
Top