interesantno pitanje vezano za 7 kucu

YeY

Obećava
Poruka
81
slozicete se da svaki pojedinac u svojoj natalnoj karti ima 7 kucu koja pretstavlja partnerske odnose, pa izmedju ostalog i brak.:D

medjutim isto tako znamo da veliki broj individua ne ostvari bracni odnos. da li neko ima ideju, ili mozda saznanje kako se iz necije natalne karte vidi da ce osoba ostati samac ili samica?
 
Ja imam saturna i plutona u konjukciji u 7. na samom DC. Pa boze pomozi!
I mene to jako zanima, ali ipak mislim da je to kompleksno pitanje, i da na to uticu mnoooge stvari, ne samo same planete u 7. i vladari...
Neki ljudi su mi gledali natalnu i nisu puno komentarisali 7. polje, koje je po meni katastofalno, da l' zato sto su se plasili da mi kazu nesto ili mozda i nije toliko zanimljivo (katastofalno) kao sto ja mislim. A naravno saturn ne mora da bude uvek malefik...
 
hajde javite se forumasi :D

zelim da cujem vasa iskustva...
gde je resenje zagonetke?

a za saturn u sedmom polju... pretpostavljam da si '83... dispozitor venera?
ma moze da znaci sto sta :D, nije to ni tako lose kao sto deluje!!! znam vas nekoliko :D

ps. i meni je pl u 7
 
slozicete se da svaki pojedinac u svojoj natalnoj karti ima 7 kucu koja pretstavlja partnerske odnose, pa izmedju ostalog i brak.:D

Slozicemo se :lol: ...

da li neko ima ideju, ili mozda saznanje kako se iz necije natalne karte vidi da ce osoba ostati samac ili samica?

Previse je aspekata koji mogu ukazati na tako nesto, pravo pitanje je zbog cega ce neko ostati neozenjen ... npr ako ima Vodoliju u vezi sa sedmom ili petom pa je naglasena potreba za slobodom, ili osoba koja je vise okrenuta sebi nego odnosima, sto ce se videti kroz odnos vladara prve i sedme, pa i Venere, zatim osobe kojima prija samoca, koje ne mogu da se povezu sa drugim ljudima, koje mozda imaju naglasenu dvanestu, pa i Saturn, pa odlaze u manastire, ili hladne osobe koje jednostavno ljudi izbegavaju, nisu pogodne drugima za vezu ... mislim da ima jako puno stvari koje mogu ukazati na tako nesto da bi se ogranicili, a da se odgovor ne mora neophodno naci u sedmoj kuci i njenim vladarima, vec u celom horoskopu.
 
a za saturn u sedmom polju... pretpostavljam da si '83... dispozitor venera?
ma moze da znaci sto sta , nije to ni tako lose kao sto deluje!!! znam vas nekoliko
Da da '83. Dispozitor venera, koja je "blago receno" odvratno aspektovana. Pa videcemo kakav ce biti moj 1. brak, i da li ce ga uopste i biti. :) :heart:

mislim da ima jako puno stvari koje mogu ukazati na tako nesto da bi se ogranicili, a da se odgovor ne mora neophodno naci u sedmoj kuci i njenim vladarima, vec u celom horoskopu
Apsolutno se slazem. :) .... ili se tesim... :)
 
Poslednja izmena:
ja sam dupli jarac, sa vladarem VII u XII i SA u VII polju retrogradnim. da li je to velika verovatnoca da ostanem sama? i inace jako tesko ulazim u veze. s godinama postaje prava katastrofa...
 

Prilozi

  • natal.jpg
    natal.jpg
    38,5 KB · Pregleda: 7
Neptun u 7 - sanjarenje i idealiziranje partnera, ovisno o aspektima. Sigurno mnogo sanjariš o savršenom partneru, i nijedan ne paše u tu sliku, ali ipak nekad odlučuješ vjerovati u neku iluziju, pa se najčešće razočaraš. Više boraviš u snovima nego u stvarnosti što se partnera tiče.
Znam tipa koji je imao Ne0Mo - njemu je ljubav išla jedino uz poroke i mutna stanja svijesti, ali je i svaku curu idealizirao i dizao u nebo, da bi je kasnije bacio u očaj.
Ne u 7 sigurno znači i duhovni element u vezama, ovisno od drugih aspekata - ako je Ne90Mo - razočaranja, ako je Ne120Ve - romantika do neba, Ne120Ma - potreba za umjetničkim izražavanjem ili zajedničke umjetničke pothvate s partnerom itd itd. Ima bezbroj opcija.

Uran u 7 znači najčešće razvod - znam mnogo primjera gdje su se osobe razvele, neke i nekoliko puta. To znači potrebu za slobodom u vezi, teško vezivanje u svakom slučaju. Osobu se može zadržati ako se ne potpisuje nikakav dokument, već se daje dovoljno prostora i slobode da se osoba ne osjeća ugroženom ili uhvaćenom u klopku. To su pobornici otvorenih veza, slobodoumnih.

Pluton u 7 - u nekoliko slučajeva znam da to znači ovisnost o partneru, partner je potreban za stabilnost. Ne da osoba ne može biti sama, može, već kad je u vezi, sigurno to nije neka bezvezna veza nego je toliko duboka (sa strane osobe koja ima Pl u 7) da to zna imati i negativne posljedice, ako ima napete aspekte.

Samoća nema mnogo veze sa 7 kućom koliko s cijelim chartom - jedan od sigurnih pokazatelja da je osoba samotnjak je Saturn u 12 - neki su svojevoljno samotnjaci, a neki jednostavno ne nalaze adekvatne partnere, ali dugi periodi samoće su tu sigurni.
 
Kod mene Neptun, Uran i Saturn u 7moj :))) sve lepse od lepseg.

U mene je prazna 7. kuća, pa se opet jako teško zaljubljujem. Brak ni blizu, a već sam u 30-ima.

Možda taj tvoj Uran daje dinamiku u vezi. Znam jednog lika koji je imao Ur u 7 - i bio je 10 godina u braku. Razveo se, ali sad je opet u skladnoj dugoj vezi. Ne želi više ulazit u brak, ali veze su mu duge i ozbiljne.
Drugi tip kojeg znam je također u braku oko 8 godina, ima Ur 90 Ve, Vodenjak mu je vladar 7 i ima Sunce u Vodenjaku. Dakle, nema to veze, on samo traži dovoljno slobode u vezi. Tražim je i ja, a nemam Ur u 7.

Sa u 7 je već malo problematičniji ali sve se to da riješit. Ponavljam, meni je 7. kuća prazna, a imala sam gadnih iskustava u vezama
 
Poslednja izmena:

Back
Top