I nakon toliko godina - razvod...

Kakve to veze ima sa gorenavedenim postom, koji btw nije istinit? Ovo nije tema o feminizmu, na takvoj temi sam jasno iznela svoj stav.

Brijanje nogu bio samo blagi sarkazam.Ne vidim šta tu nije jasno.Misliš li možda da žene nemaju pravo odlučivati o tome hoće ili neće imati decu?Ako im je to pravo zagarantovano,imaju li obavezu da jednog dana,ako pomišljaju na razvod,poslušaju savet svog deteta šta ono misli o tome? :roll:
 
Brijanje nogu bio samo blagi sarkazam.Ne vidim šta tu nije jasno.Misliš li možda da žene nemaju pravo odlučivati o tome hoće ili neće imati decu?Ako im je to pravo zagarantovano,imaju li obavezu da jednog dana,ako pomišljaju na razvod,poslušaju savet svog deteta šta ono misli o tome? :roll:
Шта ти кажеш на то?
Је л' треба да послушају савет детета?

Жени је законом дато да бира да ли ће родити дете или неће, али нпр. закон јој не дозвољава да ако је у браку уради стерилизацију без пристанка мужа!:p
Замисли апсурд!
 
Шта ти кажеш на то?
Је л' треба да послушају савет детета?

Жени је законом дато да бира да ли ће родити дете или неће, али нпр. закон јој не дозвољава да ако је у браку уради стерилизацију без пристанка мужа!:p
Замисли апсурд!

Apsurd je i da žene sa nižom emocionalnom inteligencijom imaju skoro dva puta manje šanse da dožive orgazam,pa šta?Ako ikada budem primorana da razmišljam o razvodu sigurna sam da ću se prvo posavetovati sa detetom,a ne gledati sebično samo svoje interese.
 
Apsurd je i da žene sa nižom emocionalnom inteligencijom imaju skoro dva puta manje šanse da dožive orgazam,pa šta?Ako ikada budem primorana da razmišljam o razvodu sigurna sam da ću se prvo posavetovati sa detetom,a ne gledati sebično samo svoje interese.
Слажем се.
Али овде се не ради о недораслој деци, већ о разводу након тридесет година где је ''дете'' већ родитељ и има своју породицу.;)

Шта у тој ситуацији урадити?
Опет се саветовати са дететом или...?
 
Слажем се.
Али овде се не ради о недораслој деци, већ о разводу након тридесет година где је ''дете'' већ родитељ и има своју породицу.;)

Шта у тој ситуацији урадити?
Опет се саветовати са дететом или...?

Sad sam zamislila taj apsurd... :roll: Ostaje ono ili,jer u tom slučaju ta deca nisu deca već zreli ljudi.Možda telegramom da ih obaveste kad je sve gotovo? ;)
 
Lepo je konsultovati se sa detetom oko razvoda, ali kako da ono razume da se tata/mama zaljubio/la u nekog drugog? Teško mu je da pojmi i to da su tata i mama seksualna bića npr, a kamoli nešto drugo. Nekako će po prirodi stvari uvek biti za to da mama i tata ostanu zajedno. Malom detetu ništa ne bi bilo jasno, a odraslo bi bilo u fazonu matorci se zablesavili, uhvatio ih klimaks...
 
Није ваљда да очекујете одмах да Вас дете схвати?

Сваки потез вуче и одређене консеквенце.
Једна од њих је и та да Вас дете у неком периоду осуђује.
Али то прође временом.
 
Pošto sam ja je l' te već bila odrasla osoba kada su mi se roditelji razvodili, meni je nekako bliža ona logika, da ih ja nisam ni venčavala, pa što onda mene da pitaju oko razvoda, ali da budem obaveštena to da, i ništa više od toga.
Možda tako razmišljam pošto su mene moji vukli svak na svoju stranu i pljuvali jedno na durgo, dok im nisam jasno stavila do znanja da mene izostave iz te priče.
 
Не знам. Јако су то осетљиве ствари. Помало ми арогантно звучи ако према одраслој особи наступимо са позиције:''Ја боље знам шта је добро за тебе!'' Ја прва такав став не бих узела ни у разматрање!

Имала сам у фамилији случај: он момак, јединац - она неколико година старија, распуштеница са двоје већ повелике деце... Никако није била ''прилика'' за њега, и то је његова мајка боље знала од њега ''занесеног и заљубљеног''....

Његова мајка је буквално све учинила не би ли их раставила. И добронамерни савети, и емотивне уцене, и материјалне уцене (наравно - све лепо сервиране ;)), и позивање на углед, образ и част породице (где приличи момку ем распуштеница са децом, ем толико старија...а паланка само бруји)...

Он је у пар наврата подлегао пристисцима, па је ''раскидао'' ту везу...а у ствари је све време настављао да се виђа са њом....
После много година оженио се том женом (против мајчине воље и иако му она није дошла на свадбу)....и био је срећан са њом...

Не терај воду на своју воденицу.
;);)
 

Back
Top