Otkrivena nova masovna grobnica kod Srebrenice

roggyDA

Zainteresovan član
Poruka
181
SARAJEVO - U istočnoj je Bosni pronađena nova masovna grobnica žrtava srebreničkog masakra iz 1995. godine, a vjeruje se kako su u njoj desetine tijela.

Grobnica je otkrivena u blizini kuće muslimanskog izbjeglice koji se vratio u selo Mršići, u blizini grada Vlasenice, rekla je Lejla Čengić, glasnogovornica bosanskohercegovačke Komisije za nestale osobe.

- Do sada smo našli ostatke devetero ljudi, no očekujemo da ćemo pronaći tijela najmanje 20 osoba - rekla je Čengić. Ekshumacija će se nastaviti za nekoliko dana. Čengić je objasnila da je grobnica u Mršićima tzv. primarna pa bi mogla olakšati proces identifikacije žrtava.

Naime, žrtve masakra, kojeg su prije 14 godina počinile snage bosanskih Srba u UN-ovoj zaštićenoj enklavi, najčešće se pronalaze u sekundarnim grobnicama u koje su ih Srbi premještali kako bi pokušali prikriti zločine.

U okolici Srebrenice pronađeno je 70-ak grobnica s ostacima tisuća ljudi, a do sada je DNK analizom identificirano 5.600 žrtava najgoreg zločina u Europi nakon Drugog svjetskog rata.

http://www.jutarnji.hr/svijet/clanak/art-2009,5,27,srebrenica_grobnica,164769.jl
 
Ma bre cista popaganda ,.. Ima mnogo grobnih mesta , koja su rezultat sanacije terena i u kojima leze poginuli muslimani i Srbi , koji su stradali u cistoj borbi .

A vidim da Hrvati kazu ZASTICENA ZONA UN .

Pa kad je to bila zastivcena i ( i demilitarizovana ) zona , sta je u toj zoni trazilo 12 hiljada do zuba naoruzanih Muslimana sa Naserom Oricem .
 
Nije mi jasno šta su ti ljudi (koji su ubijali) imali na umu dok su ubijali.

A pogotovo mi nisu jasni ovi što pokušavaju da opravdaju zločince i da se smeju žrtvama, poput ovog miŠONJia.
:roll:

To ti je taj model iz Crne Reke. Više njih tuku nemoćne i na to miŠoni svršava. Takvi su hrabri samo u grupi, kad su sigurni da je onaj koga hoće da maltretiraju slabiji i da ne može da im uzvrati. Nema opravdanja ni za srpske ni za muslimanske zločine. Svi zločinci sa svih strana, dakle i Srbi i Hrvati i Muslimani su morali biti procesuirani i kažnjeni. Tu priča i počinje i završava se.
 
Кренула да пада влада у Федерацији, покренуле се тужбе против Суље и Мује и одмах су нашли нову гробницу :super:

Где је онај холандски генерал што је рекао "srebrenica, who cares" :super:
 
Poslednja izmena:
SARAJEVO - U istočnoj je Bosni pronađena nova masovna grobnica žrtava srebreničkog masakra iz 1995. godine, a vjeruje se kako su u njoj desetine tijela.

Grobnica je otkrivena u blizini kuće muslimanskog izbjeglice koji se vratio u selo Mršići, u blizini grada Vlasenice, rekla je Lejla Čengić, glasnogovornica bosanskohercegovačke Komisije za nestale osobe.

- Do sada smo našli ostatke devetero ljudi, no očekujemo da ćemo pronaći tijela najmanje 20 osoba - rekla je Čengić. Ekshumacija će se nastaviti za nekoliko dana. Čengić je objasnila da je grobnica u Mršićima tzv. primarna pa bi mogla olakšati proces identifikacije žrtava.

Naime, žrtve masakra, kojeg su prije 14 godina počinile snage bosanskih Srba u UN-ovoj zaštićenoj enklavi, najčešće se pronalaze u sekundarnim grobnicama u koje su ih Srbi premještali kako bi pokušali prikriti zločine.

U okolici Srebrenice pronađeno je 70-ak grobnica s ostacima tisuća ljudi, a do sada je DNK analizom identificirano 5.600 žrtava najgoreg zločina u Europi nakon Drugog svjetskog rata.

http://www.jutarnji.hr/svijet/clanak/art-2009,5,27,srebrenica_grobnica,164769.jl

Ne znam, možda grešim, ali mislim da se ovako ne sastavlja vest, osim ako nisi iskompleksirani nacionalista.

Umesto što piše Srbi, treba da piše pripadnici srpskih snaga (ili kako god). Ovako se samo širi us*rana mržnja, jer stvari lako odlaze u generalizaciju i svi Srbi postaju krivi. :thumbdown:

No, dobro, znam ja da u Hrvatskoj ima mnogo tako iskompleksiranih... Ne čudi me, samo se pitam kad će prestati.
 
Зато и ја увек кажем: Милосрдни анђео, who cares. :super:

Па да, само што ово пише холандски генерал о балијама, а ово каже ''српкиња'' о Србима. Шиптари свакако вичу '' who cares for mirceful angle''(ту мислим на угрожену врсту која зна енглески). Своју муку нека свако мучи.
 

Па та фрикомбиновања Арбанаса нису извођена под мојом наредбом, зато се дистанцирам од разних Павковића и Лазаревића.

Дакле, СРЈ читаво време убија 100.000 по Хрватској, Босни, и САП Косову,
онда кад Нато убије 499, то вам је одједном највећи злочин свих времена.
 
Poslednja izmena:
Шиптари свакако вичу '' who cares for mirceful angle''
А шта је то mirceful angle, угао који воли да четује на mIRC-у?

Ko su ti ti kosmetlari??
Косметлари, становници Космета. Исто као Косовари, само што наша страна инсистира на термину Космет.
 
Poslednja izmena:

Back
Top