sportska astrologija

*merkur*

Početnik
Poruka
18
Veceras se igra finale lige sampiona, utakmica pocinje u 20:45, igra se u Rimu, Mancester je blagi favorit, sto bi mu po Frolijevom sistemu dalo Asc i vladara Asc Jupiter.

Situacija je mnogo povoljnija za Barselonu u tom slucaju. Mesec pravi sekstil sa Merkurom vladarom Desc i antiscija Meseca pada skoro na sami Desc, ovo su snazni pokazatelji u korist Barselone. Mesec pravi i opoziciju sa Fortunom, jos jedan pokazatelj da Barselona ima prednost.

U ovoj karti Jupiter je u egzaktnoj konjukciji sa Neptunom, Froli je neodredjen po ovom pitanju, ali moguce je da ce izazvati neku konfuziju u redovima Mancestera.
 
Prvo poluvreme sam pratio, drugo je vec bilo dosadno, trudio se Mancester, ali sve je bilo jalovo. Gigs je na zalasku karijere, ali u svoje vreme je bio fantastican igrac, voleo sam da ga gledam.

Sistem koji koristim je ogranicen,relativno je pouzdan za finalne utakmice, ali za ostale nije.
Mozemo da probamo, ali nisam imao neke posebne rezultate.

Mec pocinje u 20:00 ( u 14:00 po nasem vremenu) u Sangaju, Nemacka je izraziti favorit. U karti nema velih desavanja, Mesec pravi kvadrat sa Merkurom, vladarom 7, i a nesto kasnije i trigon sa Venerom, vladarom 10. Nemacka bi trebala da pobedi, mozda Kina da go pred kraj meca?
 
U subotu 6. juna od oko 15:00 igra se zensko finale Roland Garrosa izmedju prvog nosioca Dinare Safine i 7 nosioca Svetalne Kuznjecove. Dinara je favorit, pa joj pripada Asc i njegov vladar Venera, dok Svetalni pripada Desc i njegov vladar Mars.

Tenis je nezgodan za ovu vrstu predikcija, jer iako je mec zakazan za 15:00, obicno pocinje kasnije , zbog toga sam uradio dve karte, jednu sa pocetkom u 15:00 i drugu sa pocetkom u 15:20, donjom granicom za pocetak meca. U prvoj karti Pluton je na IC, sto nije dobro za Kuznjecovu, a u drugoj je antiscija forutne vrlo blizu Asc, sto je veoma dobro za favorita.
Tako da verujem da ce Dinara Safina pobediti u finalu.
 
Pre neki dan sam izradio kartu na ovaj fazon za meč Jelene Janković i Sorane Cirstee. Asc je bio u Škorpiji, pošto je JJ važila za favorita, njoj znači pripada Mars, a Cirstei Venera. Venera u Ovnu, u izgonu, Mars tek što je zašao u Bika, u izgonu... Obe planete u izgonu, s tim što je Venera u startu oštećenija, međutim što meč duže traje, Marsu se smanjuje šansa za pobedu, jer on sve dublje zalazi u Bika dok Venera izlazi iz Ovna... JJ je prvi set dobila, međutim drugi gubi 6:0. U trećem je vođena koliko-toliko ravnopravna borba, ali je JJ ipak izgubila taj meč... Iako su obe planete bile u izgonu, Mars u Biku nema tu eksplozivnost kao Venera u Ovnu... Uzgred da napomenem da je Venera imala dostojanstvo lica što je opet bilo dovoljno da jedva pobedi...

U slučaju Safine, ona kao Venera je tek ušla u Bika, ima dostojanstvo vladarstva, dnevnog tripliciteta i termina. Rekao bih da je ovde Safina u ogromnoj prednosti. Možda će Safina imati malo slabiji start, ali očekujem njenu pobedu u 2 seta...
 
Postoji vise nacina da se tumace ovakve karte, ja pratim Frolijev metod. On ne koristi osnovna dostojanstva, samo polozaje planeta, uglove, fortunu, njihove antiscije i Mesec.

Metod se pokazao malo bolji kad su u pitanju finala, ali u ostalim turnirskim mecevima nisam dobijao dosledne rezultate. Nadam se da si ti imao bolje rezultate.
 
Ma ja sam ovo video od tebe pa rekoh da isprobam da vidim da li radi. :)

Inače pošto se bavim prognostičkom astrologijom gde su osnovna dostojanstva i te kako bitna, nije mi logično da ovde nemaju nikakvu ulogu, al valjda je gosn Froli to zaključio na osnovu nečega... Na kraju krajeva, vićedemo kako će proći to finale :)
 
Kad su u pitanju takmicenja, Froli zapostavlja osnovna dojstojanstva i veci znacaj daje slucajnim. Glavni problem po njemu su spore planete Jupiter i Saturn, jer kad one udju u pad , one tu ostanu jednu godinu, odnosno dve i po godine u proseku. Po njemu to je previse sporo i onda bi favoriti uvek gubili kad bi Asc pao u znak kojim vladaju ove planete, sto se ne desava, tako da on tu opciju odbacuje.

Ovde smo prognozirali isto :), moracemo da sacekamo neku drugu kartu ;)
 
Sutra se igra musko finale Roland Garrosa, Robin Soderling protiv Rogera Federera, iako je Federer drugi nosilac, na kladionicama Soderling je ubedljivi favorit.
Mec pocinje oko 15:00 (verovatno oko 15:15).
U karti nema nicega zanimljivog, jedini pokazaljtelj koji se javlja je kvadrat izmedju Meseca i Saturna vladara 4. kuce, sto daje odredjenu prednost autsajderu.

Po karti deluje da ce Federer ipak pobediti?
 
Sutra se igra musko finale Roland Garrosa, Robin Soderling protiv Rogera Federera, iako je Federer drugi nosilac, na kladionicama Soderling je ubedljivi favorit.
Mec pocinje oko 15:00 (verovatno oko 15:15).
U karti nema nicega zanimljivog, jedini pokazaljtelj koji se javlja je kvadrat izmedju Meseca i Saturna vladara 4. kuce, sto daje odredjenu prednost autsajderu.

Po karti deluje da ce Federer ipak pobediti?

slazem se za Federera. Mislim da mu je Saturn u 1. kuci trenutno? Iksreno, ne ocekujem nishta ispod 1. mesta od jednog Svajcarca.
 
Bio je ubedljiv, Soderling je poceo da igra tek u drugom setu. Sad ima osvojena sva 4 grandslema i izjednacio se sa Samprasom na ukupno 14 grandslem trofeja. Impresivno.

Saturn trenutno tranzitira Federerovu 1. kucu, ali to se jace ispoljilo prosle godine, verovatno je imao manje zdravstvene probleme. Saturn u njegovoj karti je veoma pozitivan, on je njegov vladar geniture i najzasluzniji za njegove uspehe u sportu.
 
zamalo da zaplacem kad je pobedio:sad2:

bas mi je drago


kako ja volim to njegovo lavovsko drzanje;)

totalno, i zaista je kulturan, ne hropce kao konj, sto cesto radi Nadal, kada igra. Mislim, devica u podznaku.

Bio je ubedljiv, Soderling je poceo da igra tek u drugom setu. Sad ima osvojena sva 4 grandslema i izjednacio se sa Samprasom na ukupno 14 grandslem trofeja. Impresivno.

Saturn trenutno tranzitira Federerovu 1. kucu, ali to se jace ispoljilo prosle godine, verovatno je imao manje zdravstvene probleme. Saturn u njegovoj karti je veoma pozitivan, on je njegov vladar geniture i najzasluzniji za njegove uspehe u sportu.

Da Saturn je u kvadrati sa Marsom, konjukciji sa Jupiterom i u usponu je. Odlicno.

Car. Jednostavno receno. Zaista sma ponosan na Svajcarsku. Mislim da je deo moje dushe Svajcarski. Mozda sam je ja u suhtini osnovao. :worth:
 
NBA play off se priblizava kraju. Lakersi i Orlando igraju finale, do sada su odigrali dva meca u oba su pobedili Lakersi. Treca utakmica se igra sutra u 18:00 po lokalnom vremenu u Orlandu, favorit je Orlando.

Karta ima vise zanimljivih pokazatelja. Antiscija Venere koja predstavlja Lakerse nalazi se tik unutar 10. kuce sto daje veliku prednost Orlandu.
Mesec u svome hodu pravi trigon sa Saturnom, sto daje prednost Lakersima i na kraju Mesec pravi opoziciju sa antiscijom Fortune, sto daje veliku prednost Lakersima.

Orlando ce verovatno poceti snazno i povesti, ali ce Lakersi na kraju pobediti.
 

Back
Top