Glavni problem srpskog fudbala

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

kecbaja

Početnik
Poruka
34
95% drzave navija za dva kluba. Zar vi ne smatrate da je to stetno po citav sport? Odavno je on zaglibio u toj jednolicnosti. Zasto se stalno potencira da su stadioni sirom zemlje prazni zbog loseg kvaliteta fudbala? Da li se u trecoj engleskoj ligi igra lepsi fudbal? Stadioni su nam u velikoj meri prazni zato sto vecina ljudi nema nikakav odnos prema klubu iz svog grada. Vecina ljudi dodje na stadion kada gostuju Zvezda ili Partizan, na ostale utakmice dodje po 300 ljudi.
Evo primer: Napredak-Zvezda. Recimo-4000 ljudi. Koliko od tih 4000 ljudi voli Napredak? Jedna polovina je dosla da navija za Zvezdu, a ova druga da vidi da li ce Zvezda izgubiti( navijaci Partizana) Zakljucak: niko tu nije dosao zbog Napretka, Napredak je tu nebitan. Sledeca utakmica Napretka kod kuce- 200 ljudi. Rodbina+redari.
To je problem svih gradova u Srbiji. Nis, Kragujevac, Cacak, Smederevo... Ali, evo najradikalnijeg primera: Vojvodina je po svemu treci klub u zemlji, uostalom, jedini klub koji je uspeo da osvoji titulu osim Zvezde i Partizana( Obilic se ne racuna, zar ne?), zatim, Novi Sad je drugi najveci grad, itd. Dodjite na utakmicu Vojvodina-Partizan i pokusajte da procenite odnos navijaca Partizana i navijaca Vojvodine na Karadjordju. 4:1.Ne bi nista bilo strasno da znam da su svi oni dosli iz Beograda. Ali nisu. To su sve mahom Novosadjani.
Smatram da bi nas fudbal prosperirao ako bi navijacka scena pocela da se menja.
 
Koначно једна права тема.:klap:
Требало би чешће о овоме да се прича,пише...да би неке нове генерације навијача ишле правим путем,а не овим ''болесним'' да се навија за нека тамо два режимска клуба.Коме је и зашто то одговарало те 45-е не знам и не желим да залазим,али је то давно прошло време. Коначно је ред да људи буду свесни значаја локал патриотизма.Зар није лепше да у свом граду одгледате неку интересантну утакмицу,ту где осећате да припадате,а да не морате да путујете 100,200,300 км до БГД-а где вас сматрају сељацима,провинцијалцима?
Симптоматично је и то што сем колико толико Војводине (не рачунам ФК Рад),сви клубови који имају навијаче (где би звезди и партизану било у правом смислу гостовање) су далеко од прве лиге.Ту пре свега мислим на Раднички КГ,Нови Пазар,Раднички Ниш...Мислим да то није случајно :think:
Још једна поражавајућа чињеница је и понашање медија.Неки клубови се уопште не помињу,не говори се ништа о њима годинама,док са друге стране знамо буквално све о београдским близанцима,где су на припремама,ко која кола вози,ко се оженио...
Очекујем да се огласе крагујевчани,новосађани,смедеревци,чачани,суботичани,ужичани...и свако ко има нешто паметно да каже на ову тему или да неки предлог за борбу против овог ЗЛА
 
Glavni problem je sto ljudi slabo prate domaci fudbal.
Naravno veeeliki broj ljudi navija za zvezdu i Partizan.ALI gde su ti ljudi na stadionu.Mora se praviti razlika izmedju navijaca i simpatizera.Znaci u Srbiji
postoji MALI broj pravih navijaca,sem ako racunamo ljude koji dodju na evro tekmu da gledaj-navodno bodre zvezdu ili Partizan ustvari oni su tu zbog velicine protivnika.
Npr. Kolubaru u Lazarevacu prati 300 ljudi.Od toga 100 je na stadionu ostali nece da daju kintu da gledaju sr*anje tekmu.
kad se poboljsa kvalitet fudbala ostalo ce samo doci.
A to je u ovom trenutku nemoguce.
 
Glavni problem je sto ljudi slabo prate domaci fudbal.
Naravno veeeliki broj ljudi navija za zvezdu i Partizan.ALI gde su ti ljudi na stadionu.Mora se praviti razlika izmedju navijaca i simpatizera.Znaci u Srbiji
postoji MALI broj pravih navijaca,sem ako racunamo ljude koji dodju na evro tekmu da gledaj-navodno bodre zvezdu ili Partizan ustvari oni su tu zbog velicine protivnika.
Npr. Kolubaru u Lazarevacu prati 300 ljudi.Od toga 100 je na stadionu ostali nece da daju kintu da gledaju sr*anje tekmu.
kad se poboljsa kvalitet fudbala ostalo ce samo doci.
A to je u ovom trenutku nemoguce.

Slazem se da je interesovanje za domaci fudbal opalo u globalu,to se najbolje vidi na derbiju koji jedva okupi 15000 ljudi.Ali evo primera iz drugog sporta:Hemofarm je kvalitetan klub u evropskim razmerama,da li je Vrsac uz njega?
Ne slazem se da sve pocinje od kvaliteta fudbala pa da sve ostalo samo po sebi dolazi. Pravom navijacu/simpatizeru je najbitnije da igraci kluba za koji navija poginu na terenu za taj klub i da sa ponosom nose taj dres.Ako postoji ljubav prema klubu,doci ce se na utakmicu bez obzira na kvalitet.Ali ljubavi jednostavno nema,meni to uopste ne ide u glavu.Gde je tu neki lokal-patriotizam?
Kvalitet naseg fudbala sliva se u samo dva kluba.
U Hrvatskoj i Skotskoj je ista situacija sa odskakanjem dva kluba.I sta se iz toga rodi?Prva liga od 12 klubova,jer se manji klubovi suse i propadaju.Prvenstva uvek nezanimljiva,uvek trka dva konja,pa naravno da je dosadan domaci fudbal.
Kada bi citav Nis stajao uz Radnicki(ne mislim samo na simpatizere vec ina one koji imaju novac) da li bi Radnicki igrao trecu ligu?Da je citav Novi Sad uz Vojvodinu,da li bi se igraci osecali kao gosti na svom terenu kada dodju Zvezda ili Partizan?A to je prilicno glupav osecaj,zar ne?Pitam jos jednom: koliko oni stvarno imaju gostujucih utakmica??Da je citavo Smederevo uz FK Smederevo,da li bi tako lako prosla ona kradja od prosle godine kada je u ligi ostao Banat,iako je bio ispod njih?
Iza ''manjih'' klubova stoji malo ljudi,jako malo ljudi.
Nemam nista protiv Zvezde i Partizana,to jesu nasi najveci klubovi,voleo bih da imaju pune stadione svaku tekmu kad igraju kuci.Ali,isto tako bih voleo da im se na gostovanjima priredi pakao.
Svako za klub iz svog grada!Sve pocinje od navicaca i njihove podrske.
 
Slazem se da je interesovanje za domaci fudbal opalo u globalu,to se najbolje vidi na derbiju koji jedva okupi 15000 ljudi.Ali evo primera iz drugog sporta:Hemofarm je kvalitetan klub u evropskim razmerama,da li je Vrsac uz njega?
Ne slazem se da sve pocinje od kvaliteta fudbala pa da sve ostalo samo po sebi dolazi. Pravom navijacu/simpatizeru je najbitnije da igraci kluba za koji navija poginu na terenu za taj klub i da sa ponosom nose taj dres.Ako postoji ljubav prema klubu,doci ce se na utakmicu bez obzira na kvalitet.Ali ljubavi jednostavno nema,meni to uopste ne ide u glavu.Gde je tu neki lokal-patriotizam?
Kvalitet naseg fudbala sliva se u samo dva kluba.
U Hrvatskoj i Skotskoj je ista situacija sa odskakanjem dva kluba.I sta se iz toga rodi?Prva liga od 12 klubova,jer se manji klubovi suse i propadaju.Prvenstva uvek nezanimljiva,uvek trka dva konja,pa naravno da je dosadan domaci fudbal.
Kada bi citav Nis stajao uz Radnicki(ne mislim samo na simpatizere vec ina one koji imaju novac) da li bi Radnicki igrao trecu ligu?Da je citav Novi Sad uz Vojvodinu,da li bi se igraci osecali kao gosti na svom terenu kada dodju Zvezda ili Partizan?A to je prilicno glupav osecaj,zar ne?Pitam jos jednom: koliko oni stvarno imaju gostujucih utakmica??Da je citavo Smederevo uz FK Smederevo,da li bi tako lako prosla ona kradja od prosle godine kada je u ligi ostao Banat,iako je bio ispod njih?
Iza ''manjih'' klubova stoji malo ljudi,jako malo ljudi.
Nemam nista protiv Zvezde i Partizana,to jesu nasi najveci klubovi,voleo bih da imaju pune stadione svaku tekmu kad igraju kuci.Ali,isto tako bih voleo da im se na gostovanjima priredi pakao.
Svako za klub iz svog grada!Sve pocinje od navicaca i njihove podrske.
opet cu reci.MALI je broj PRAVIH navijaca,a sto se tice dobre atmosvere,postoje 2 problema.
1.nedostatka ultrasa na tribini,ili u tom gradu.
2.murija,represija,smesni zakoni.
ali to je vec neka druga prica.
tako da se vracamo na kvalitet fudbala ponovo.
 
E sada:
zasto sve zavisi od kvaliteta fudbala
JER:Murija pokusava da skloni ultra grupe sa tribina.JER misle da ljubitelji fudbala nesmeju da dodju na stadion bas zbog njih.STO JE POGRESNO!
Da nema ultrasa ili kako oni kazu huligana STADIONI BI BILI PRAZNI.
los kvalitet fudbala definitivno,je krivac sto na derbi dodje 15 hiljada ljudi.
A sto se tice NE bodrenja lokalnog tima donekle je kriv los kvalitet fudbala,ali vise sto ti gradovi nemaju lokal patriote ili da kazem ultrase,za koje protivnik nije bitan.
 
Poslednja izmena od moderatora:
E sada:
zasto sve zavisi od kvaliteta fudbala
JER:Murija pokusava da skloni ultra grupe sa tribina.JER misle da ljubitelji fudbala nesmeju da dodju na stadion bas zbog njih.STO JE POGRESNO!
Da nema ultrasa ili kako oni kazu huligana STADIONI BI BILI PRAZNI.
los kvalitet fudbala definitivno,je krivac sto na derbi dodje 15 hiljada ljudi.
A sto se tice NE bodrenja lokalnog tima donekle je kriv los kvalitet fudbala,ali vise sto ti gradovi nemaju lokal patriote ili da kazem ultrase,za koje protivnik nije bitan.

Ok,to je tvoje misljenje.
Naravno da je kvalitet los i to je svakako jedan od razloga.Ali,mene ovde ne zanimaju ljudi koji dolaze na stadion da bi videli dobar fudbal.Mislim,sta ocekuju?Gol makazicama,Ronaldinjove finte na reklami za Koka-Kolu?Oni ne spadaju ni u navijace ni u simpatizere.
U zemljama gde je navijacka etika razvijena(Engleska na prvom mestu),covek ce navijati za klub iz svog mesta makar bio u cetvrtoj ligi.Pre neki dan igrao se play-off za ulaz u drugu ligu,Milvol-Skantorp.Navijaci dva TRECELIGASA su skoro napunili Vembli.Razumes,u London je doputovalo 10-20 hiljada navijaca treceligasa iz Skantorpa.Pitanje je koliko je jedan navijac Skantorpa odgledao kvalitetnih utakmica svog tima.Nemaju kvalitet,ali tu je lojalnost klubu i gradu.
A ja sam iz Novog Sada pa znam:kad je Vojvodina igrala finale kupa pre dve godine, za Beograd je krenuo bukvalno svako ko iz NS-a navija za Vojvodinu,i ko prati i ko ne prati.A to ti je ukupno bilo 2,3 hiljade.
Garantujem da bi navijanje za lokalne klubove spasilo nas sport,bilo bi barem troduplo vise ljudi na stadionima sirom zemlje,bez obzira na los kvalitet,''huligane'',korupciju....
 
Da je citavo Smederevo uz FK Smederevo,da li bi tako lako prosla ona kradja od prosle godine kada je u ligi ostao Banat,iako je bio ispod njih?
Iza ''manjih'' klubova stoji malo ljudi,jako malo ljudi.

Дефинитивно највећа неправда учињена једном клубу у последњих 10 г.Сећам се да скоро и није било никакве реакције самих смедереваца,и тако клуб (по мом мишљењу,са најлепшим стадионом у Србији) који је резултатски изборио опстанак је отишао у другу лигу.Зашто нису реаговали,зато што 99% њих,нажалост,навија за близанце.
Ова тема је најозбиљнија на подфоруму спорт,а можда и на целом форуму.Сви о овоме знају,али због чињенице да су и сами навијачи звезде и партизана не желе да било шта напишу,већ ће увек измишљати нешто што ће њима бити алиби да не навијају за свој локални клуб,већ за близанце.
Није оправдање ни лош квалитет фудбала (уосталом немају га ни близанци),ни репресија полиције нити било шта друго.
Прво треба да се промени свест људи.Онда да медији,поготову јавни сервис,подједнако третирају све клубове,да не буду једном мајка другом маћеха.Направљена је таква атмосфера да сем близанаца сви су остали клубови нужно зло које само попуњава лигу.
 
Poslednja izmena:
Zato što:
1. Para vrti gde burgija neće
2. Razne vukojebine su u superligi i ligi Srbije, filijale Zvezde i Partizana
3. Gomila beogradskih klubova u vlasnistvu mafijasa;
4. Loša infrastruktura
5. Loša ekonomska situacija u zemlji
6. Većinu navijača čini pijani ološ, koji viče: nož žica Srebrenica
7. Slaba zainteresovanost za fudbal.
 
Дефинитивно највећа неправда учињена једном клубу у последњих 10 г.Сећам се да скоро и није било никакве реакције самих смедереваца,и тако клуб (по мом мишљењу,са најлепшим стадионом у Србији) који је резултатски изборио опстанак је отишао у другу лигу.Зашто нису реаговали,зато што 99% њих,нажалост,навија за близанце.
Ова тема је најозбиљнија на подфоруму спорт,а можда и на целом форуму.Сви о овоме знају,али због чињенице да су и сами навијачи звезде и партизана не желе да било шта напишу,већ ће увек измишљати нешто што ће њима бити алиби да не навијају за свој локални клуб,већ за близанце.
Није оправдање ни лош квалитет фудбала (уосталом немају га ни близанци),ни репресија полиције нити било шта друго.
Прво треба да се промени свест људи.Онда да медији,поготову јавни сервис,подједнако третирају све клубове,да не буду једном мајка другом маћеха.Направљена је таква атмосфера да сем близанаца сви су остали клубови нужно зло које само попуњава лигу.

Tacno.Mediji se time nikad nisu bavili.Na kraju krajeva,javni servis se uopste ne bavi domacim fudbalom,osim sto prenosi jednu utakmicu nedeljno i sto ima onaj ogavni pregled kola od pola jedan do jedan ujutru.Hrvati imaju isto tako jadnu ligu,ali forsiraju svoj fudbal koliko god mogu sa emisijama i multi-prenosima. SOS npr.postujem zato sto prati desavanja u nizim ligama,ali sto se tice prve lige,bave se uglavnom zvezdom i partizanom.Pritom,ne mislim da oni to rade namerno na stetu ostalih klubova,jednostavno o drugim klubovima niko ne zeli da slusa,u emisije se ukljucuju grobari da pljuju zvezdu i obrnuto.A danasnji mediji love samo gledanost i daju ono sto narod hoce.Zato dovedu svakog dana u studio onog Nikolu Simica koji je opsednut desavanjima u zvezdi i lupetaju satima.Dakle,SOS koliko god da je nemocan medij,ipak je jedina televizija koja se bavi domacim fudbalom i bilo bi dobro da vec jednom organizuju jednu emisiju na temu:Zasto ljudi ne navijaju za klub iz svog grada?Ja u zivotu nisam video da se negde o tome prica,to mi je prosto neverovatno.
Najveci fazon je sto znam dosta ljudi u Novom Sadu koji u 19-20 godini shvate nekako da je glupo da navijaju za klubove iz Beograda.Dakle,tu temu samo treba pokrenuti u javnom mnjenju i mislim da ce se i vise njih zapitati.Najvise mi je zao zbog Novog Sada,Nisa,Kragujevca,Krusevca,Smedereva i tih vecih gradova,liga bi nam dobila jednu zanimljiviju crtu.Sta god da neko misli o Novom Pazaru,oni imaju domacu publiku i ja bi voleo da jednom udju u prvu ligu.
Na kraju,zar i navijaci zvezde i partizana iz Beograda ne bi u vecem broju dolazili na utakmice kad bi znali da ce iz npr.Nisa doputovati 1000 navijaca Radnickog?
Sve to moze samo poboljsati nas sport,a posto je fudbal bez obzira na sve i dalje sport koji je u Srbiji najpopularniji,valjda ima nade.
 
Da se javim kao Smederevac povodom pomenutog slucaja kradje. Nije tacno da FK Smederevo nije imalo podrsku grada. To je naveo Karadzic kao glavni razlog sto je izabrao Banat. A oddmah sutradan, gradonacelnik se obratio svim medijima i rekao da grad apsolutno stoji iza FK-a. Medjutim, od toga nije bilo nista, a kako da posle toga covek da ne pomisli da su mafijasi gradonacelniku i predstavnicima kluba jednostavno rekli - ne moze!
Sto se tice teme, slusao sam pre koji dan velikog gospodina, pravog zaljubljenika u fudbal, i coveka koji pokusava da spase srpski fudbal - Radomira Antica. Rekao je da je hteo da organizuje da se ona prijateljska sa Bugarima odigra u Nisu. Kaze da je na vreme to predlozio i da je bilo vremena da se sve lepo pripremi, i sto je najvaznije, po njemu, sredjen stadion bi ostao Nisu! I kada bi ugostili Bugare kako valja, mogli bismo i evropske utakmice! Eto jos jednog stadiona. A oni su mu kratko odgovorili da niko nece da pomogne da se to organizuje.
Mora fudbal da se pokrene. Nije fudbal samo u Beogradu. Potrebni su nam Nis, Kragujevac, Subotica... Pa cak i Loznica (oni su dali Kezmana, ma sta ko mislio o njemu, ipak je napravio karijeru)... Vladimir Jugovic je iz Trstenika... Pravo je pitanje kako pokrenuti te centre. Mislim da je Antic u pravu da treba bitne dogadjaje igrati tamo. Rekao je i da ne razume zasto se finale kupa igralo na Partizanovom stadionu.
Mi smo tako vaspitani (vidim da vi niste, i svaka vam cast) da mrzimo Zvezdu ako navijamo za Partizan i obrnuto. I onda, kada Partizan dodje u Smederevo, ja navijam za Partizan, jer ako izgubio, kao da je direktno izgubio od Zvezda (to je onaj problem sto imamo samo dva kluba). Tesko je to resiti. Moraju mediji da se ukljuce..... Nazalost, a ja ih delimicno i razumem jer gledaju svoj interes, mediji se bave onim sto je zanimljivo mnogima. Emisije o Zvezdi ce gledati pola navijackog tabora u Srbiji. A o Smederevu retko ko.
 
Zato što:
1. Para vrti gde burgija neće
2. Razne vukojebine su u superligi i ligi Srbije, filijale Zvezde i Partizana
3. Gomila beogradskih klubova u vlasnistvu mafijasa;
4. Loša infrastruktura
5. Loša ekonomska situacija u zemlji
6. Većinu navijača čini pijani ološ, koji viče: nož žica Srebrenica
7. Slaba zainteresovanost za fudbal.

Da nema tog kako ti kazes olosa stadion bi bio prazan,uzgled skupi vise utakmica u sezoni od tog olosa,pa napisi bilo sta!!!
 
Da se javim kao Smederevac povodom pomenutog slucaja kradje. Nije tacno da FK Smederevo nije imalo podrsku grada. To je naveo Karadzic kao glavni razlog sto je izabrao Banat. A oddmah sutradan, gradonacelnik se obratio svim medijima i rekao da grad apsolutno stoji iza FK-a. Medjutim, od toga nije bilo nista, a kako da posle toga covek da ne pomisli da su mafijasi gradonacelniku i predstavnicima kluba jednostavno rekli - ne moze!
Sto se tice teme, slusao sam pre koji dan velikog gospodina, pravog zaljubljenika u fudbal, i coveka koji pokusava da spase srpski fudbal - Radomira Antica. Rekao je da je hteo da organizuje da se ona prijateljska sa Bugarima odigra u Nisu. Kaze da je na vreme to predlozio i da je bilo vremena da se sve lepo pripremi, i sto je najvaznije, po njemu, sredjen stadion bi ostao Nisu! I kada bi ugostili Bugare kako valja, mogli bismo i evropske utakmice! Eto jos jednog stadiona. A oni su mu kratko odgovorili da niko nece da pomogne da se to organizuje.
Mora fudbal da se pokrene. Nije fudbal samo u Beogradu. Potrebni su nam Nis, Kragujevac, Subotica... Pa cak i Loznica (oni su dali Kezmana, ma sta ko mislio o njemu, ipak je napravio karijeru)... Vladimir Jugovic je iz Trstenika... Pravo je pitanje kako pokrenuti te centre. Mislim da je Antic u pravu da treba bitne dogadjaje igrati tamo. Rekao je i da ne razume zasto se finale kupa igralo na Partizanovom stadionu.
Mi smo tako vaspitani (vidim da vi niste, i svaka vam cast) da mrzimo Zvezdu ako navijamo za Partizan i obrnuto. I onda, kada Partizan dodje u Smederevo, ja navijam za Partizan, jer ako izgubio, kao da je direktno izgubio od Zvezda (to je onaj problem sto imamo samo dva kluba). Tesko je to resiti. Moraju mediji da se ukljuce..... Nazalost, a ja ih delimicno i razumem jer gledaju svoj interes, mediji se bave onim sto je zanimljivo mnogima. Emisije o Zvezdi ce gledati pola navijackog tabora u Srbiji. A o Smederevu retko ko.

Znam da je gradonacelnik to rekao i klub je najavio da ce se zaliti uefi,ali nemam pojma sta je bilo,posle dve nedelje to se sve zaboravilo,koga zabole za Smederevo?Vlast u gradu je stala iza FK,jer joj je i obaveza se bori za interese grada,ali da li su stali gradjani?Ne znam,ti si iz Smedereva,ti bolje znas odnos ljudi prema FK Smederevo,ali po meni je citava ta situacija bila zrela za demonstracije ispred fudbalskog saveza.Ljudi i dan danas pricaju o nekom golu koji je Zvezdi ponisten protiv Partizana prosle godine u kupu,a o nepravednom ispadanju iz lige jednog malog kluba niko ne govori posle nedelju dana.To medijima nije interesantno zato sto nije ni ljudima.
Sto se tice Antica,slazem se u potpunosti.Dok nije postao selektor uopste ga nisam voleo,nerviralo me je sto uvek govori o sebi u trecem licu i tako neke gluposti,a mislio sam i da je precenjen i da je lose resenje.Ipak,potpuno me je razuverio,rezultati su tu,svaka mu cast,a primetio sam i tu zelju kod njega da afirmise sve regione u Srbiji,zna covek sta je potrebno za razvoj fudbala.
 
Znam da je gradonacelnik to rekao i klub je najavio da ce se zaliti uefi,ali nemam pojma sta je bilo,posle dve nedelje to se sve zaboravilo,koga zabole za Smederevo?Vlast u gradu je stala iza FK,jer joj je i obaveza se bori za interese grada,ali da li su stali gradjani?Ne znam,ti si iz Smedereva,ti bolje znas odnos ljudi prema FK Smederevo,ali po meni je citava ta situacija bila zrela za demonstracije ispred fudbalskog saveza.Ljudi i dan danas pricaju o nekom golu koji je Zvezdi ponisten protiv Partizana prosle godine u kupu,a o nepravednom ispadanju iz lige jednog malog kluba niko ne govori posle nedelju dana.To medijima nije interesantno zato sto nije ni ljudima.
Sto se tice Antica,slazem se u potpunosti.Dok nije postao selektor uopste ga nisam voleo,nerviralo me je sto uvek govori o sebi u trecem licu i tako neke gluposti,a mislio sam i da je precenjen i da je lose resenje.Ipak,potpuno me je razuverio,rezultati su tu,svaka mu cast,a primetio sam i tu zelju kod njega da afirmise sve regione u Srbiji,zna covek sta je potrebno za razvoj fudbala.


Zato sto se brzo zaboravilo na kradju ucinjenu Smederevu, sve visse verujem da je "visa sila" umesala prste. Jednostavno su rekli ne moze i cutite i to je to.
Drugi problem, pomenuti, su navijaci. Moje je misljenje da ti takozvani navijaci, huligani mogu samo da skode fudbalu. Na primer, Smederevo je imalo solidne navijace, a sada je to bukvalno jedna generacija klinaca u srednjoj skoli! Skupe se njih 30-ak i navijaju (a navijanje se svodi na pevanje Kosovu iako su svi nepismeni i neobrzovani i ne znaju ni gde je Kosovo), onda o Seselju, Mladicu, Karadzicu i na vredjanje protivnika. Sramota e takvih navijaca. Misljenja sam da su mnogo bitniji oni stariji ljudi, pravi ljubitelji, koji bi bugreg dali za fudbal.
 
Zato što:
1. Para vrti gde burgija neće
2. Razne vukojebine su u superligi i ligi Srbije, filijale Zvezde i Partizana
3. Gomila beogradskih klubova u vlasnistvu mafijasa;
4. Loša infrastruktura
5. Loša ekonomska situacija u zemlji
6. Većinu navijača čini pijani ološ, koji viče: nož žica Srebrenica
7. Slaba zainteresovanost za fudbal.

Све је тачно сем 6.тачке,нису навијачи проблем.У последње време они чине некад и до 80% укупног броја људи на стадиону.Да њих нема и овако очајан просек посећености би био никакав.

@dulebass
Можда је фудбалска мафија послала ФК Смедерево у другу лигу,али да је било реакције смедереваца,да вас је изашло неколико хиљада да протествујете пробудили би сте фудбалску јавност и не би они могли тек тако да раде шта хоће.А што се тиче навијача Смедерева,био сам присутан пар пута на утакмицама у Смедереву и не слажем се са оним што си написао.Момци коректно бодре свој тим,па чак и да је било неких неспортских скандирања то је ипак у много мањој мери него што то раде цигани и гробари.Шта рећи после скандирања цигана '''хоп цуп скочићу а ти нећеш Јочићу (бивши министар) или кад су гробари у Новом Саду скандирали име убици Дејана Димитријевића Лонца.
Селектор Антић је имао супер идеју да се утакмица против бугара игра у Нишу,али на жалост стадион је у очајном стању,не испуњава услове ни играња у другој лиги.У функцији је само западна трибина са 2000 столица и ¼ јужне око 1000 стајаћих места.Наравно да нико не очекује од градских власти да било шта ураде са стадионо,примера ради директор дирекције за изградњу града је бивши председник клуба партизанових навијача из Ниша.Шта више рећи…

@kecbaja
Ипак пресудну улогу у информисању треба да има јавни сервис.Јесу близанци најпопуларнији клубови,али претплату плаћају и Фирмаши,Мераклије,Ђаволи КГ…СОС је приватна ТВ и има права да форсира оно што је тренутно популарно,па ипак много више су заслужни за афирмацију мањих средина од РТС,што је срамота.

Моје мишљење је да се за почетак треба борити против дискриминације свега што није партизан и звезда од стране државних медија!
 
Све је тачно сем 6.тачке,нису навијачи проблем.У последње време они чине некад и до 80% укупног броја људи на стадиону.Да њих нема и овако очајан просек посећености би био никакав.

@dulebass
Можда је фудбалска мафија послала ФК Смедерево у другу лигу,али да је било реакције смедереваца,да вас је изашло неколико хиљада да протествујете пробудили би сте фудбалску јавност и не би они могли тек тако да раде шта хоће.А што се тиче навијача Смедерева,био сам присутан пар пута на утакмицама у Смедереву и не слажем се са оним што си написао.Момци коректно бодре свој тим,па чак и да је било неких неспортских скандирања то је ипак у много мањој мери него што то раде цигани и гробари.Шта рећи после скандирања цигана '''хоп цуп скочићу а ти нећеш Јочићу (бивши министар) или кад су гробари у Новом Саду скандирали име убици Дејана Димитријевића Лонца.
Селектор Антић је имао супер идеју да се утакмица против бугара игра у Нишу,али на жалост стадион је у очајном стању,не испуњава услове ни играња у другој лиги.У функцији је само западна трибина са 2000 столица и ¼ јужне око 1000 стајаћих места.Наравно да нико не очекује од градских власти да било шта ураде са стадионо,примера ради директор дирекције за изградњу града је бивши председник клуба партизанових навијача из Ниша.Шта више рећи…

@kecbaja
Ипак пресудну улогу у информисању треба да има јавни сервис.Јесу близанци најпопуларнији клубови,али претплату плаћају и Фирмаши,Мераклије,Ђаволи КГ…СОС је приватна ТВ и има права да форсира оно што је тренутно популарно,па ипак много више су заслужни за афирмацију мањих средина од РТС,што је срамота.

Моје мишљење је да се за почетак треба борити против дискриминације свега што није партизан и звезда од стране државних медија!

Vidim da branis huligane. Kazes da si bio par puta. Ja sam tamo svaki drugi vikend. Veruj mi da se svaki navijac Smedereva (oni koje ja nazivam navijacima, one ljude koji vicu "ajmo", "sad", "sutni", "dodaj", koji se hvataju za glavu kad se promai sansa itd) stidi takvih huligana. Ja ne smatram za ljubitelje fudbala te ljude koji se okrenu suprotno od terene, zagrle se svi i ne gledaju sta se desava na terenu. Kojima je prece da vredjaju druge nego da bodre svoje.
A Smederevo konkretno nije ustalo zbog kradje zato sto nema fudbalsku javnost. Iako sam Smederevac, Smederevo je vestacki klub. Vecito smo bili u srpskoj ligi, i onda je su grunute pare, kupljeni igraci koji veze nemaju sa Smederevom, i mi smo bili dobri dok je bilo para. Smederevo je za 20 godina izbacilo samo jednog igraca (Bogdanovica) i delimcno Radosavljevica (koga je svojevremeno trazio Ajax, a sad igra u Banatu - znaci propao).
 
Ajde da skrenemo malo misli s navijaca. Sta mislite zasto klubovi kada gostuju igraju na nereseno?! To je veliki problem. Kada gostujes partizanu i zvezdi, pokazi da zns nesto, napadaj, pa primi 5 komada ako treba, ionako si otpisao bodove. To mi nije jasno.
 
Vidim da branis huligane. Kazes da si bio par puta. Ja sam tamo svaki drugi vikend. Veruj mi da se svaki navijac Smedereva (oni koje ja nazivam navijacima, one ljude koji vicu "ajmo", "sad", "sutni", "dodaj", koji se hvataju za glavu kad se promai sansa itd) stidi takvih huligana. Ja ne smatram za ljubitelje fudbala te ljude koji se okrenu suprotno od terene, zagrle se svi i ne gledaju sta se desava na terenu. Kojima je prece da vredjaju druge nego da bodre svoje.
A Smederevo konkretno nije ustalo zbog kradje zato sto nema fudbalsku javnost. Iako sam Smederevac, Smederevo je vestacki klub. Vecito smo bili u srpskoj ligi, i onda je su grunute pare, kupljeni igraci koji veze nemaju sa Smederevom, i mi smo bili dobri dok je bilo para. Smederevo je za 20 godina izbacilo samo jednog igraca (Bogdanovica) i delimcno Radosavljevica (koga je svojevremeno trazio Ajax, a sad igra u Banatu - znaci propao).

To sto je igrao vecno srpsku ligu pa onda neko uleteo s parama i napravio nesto od kluba,ne cini taj klub vestackim.Onda su svi klubovi manje-vise vestacki.
Koliki je procenat igraca Zvezde i Partizana koji od pocetka karijere imaju veze sa tim klubovima?Vecina njih je ponikla u manjim klubovima sirom Srbije.
Uglavnom,uvek se mogu naci neki razlozi zasto ne navijati za lokalni klub,ali sve mi uvek zvuci kao jeftin alibi.
str8 je u pravu,navijaci partizana skandiraju ubicama i sprdaju se sa zrtvama,medju svim navijacima ima olosa.
Slazem se za igranje na nereseno.Toga stvarno ima previse.Svih jedanaest se zavuce u kazneni i nesto ceka.Sve utakmice koje Vojvodina igra kuci(osim sa Zvezdom i Partizanom)izgledaju tako,i to me cesto zacudi posto Vosa nema neku odlicnu ekipu za bas toliki respekt,npr.Rad je ove sezone dosao u NS da igra fudbal i pobedio na kraju.
 
To sto je igrao vecno srpsku ligu pa onda neko uleteo s parama i napravio nesto od kluba,ne cini taj klub vestackim.Onda su svi klubovi manje-vise vestacki.
Koliki je procenat igraca Zvezde i Partizana koji od pocetka karijere imaju veze sa tim klubovima?Vecina njih je ponikla u manjim klubovima sirom Srbije.
Uglavnom,uvek se mogu naci neki razlozi zasto ne navijati za lokalni klub,ali sve mi uvek zvuci kao jeftin alibi.
str8 je u pravu,navijaci partizana skandiraju ubicama i sprdaju se sa zrtvama,medju svim navijacima ima olosa.
Slazem se za igranje na nereseno.Toga stvarno ima previse.Svih jedanaest se zavuce u kazneni i nesto ceka.Sve utakmice koje Vojvodina igra kuci(osim sa Zvezdom i Partizanom)izgledaju tako,i to me cesto zacudi posto Vosa nema neku odlicnu ekipu za bas toliki respekt,npr.Rad je ove sezone dosao u NS da igra fudbal i pobedio na kraju.

To je u redu, ali ja ne spadam u tu grupu, ako si to mislio. Redovno pratim sva desavanja i na terenu i van njega, ali jednostavno, kada igra protiv Partizana, ne mogu da navijam za Smederevo.
Smatram da su vestacki klubovi ti u kojima se odjednom daju pare za kupovinu igraca. Pogledajte OFK, na primer, oni decenijama izbacuju nove talente.
Treba razvijati omlladinsku skolu. Ja sam svojevremeno igrao u tadasnjem Sartidu. ALi, ako nisi tatin i mamin sin, nemas sanse da uspes. Oni su igrali, i sada niti jedan od njih ne igra za A tim.
 
Korupcija
lopovluk
malo golova
malo publike
malo ljubavi
malo interesovanja
malo para
mala talenata (jer su vecina odleprsali preko grane)
malo patriotizma.......
Skoro sam cuo neku izjavu na SOS.....da su prenosi Engleske lige doprineli ovakvu posetu na tekmama.....svi bulje u tv....i ima tu logike :D
FALI NAM INFRASTRUKTURA......samo JNA i CMARAKANA imaju reflektore u Srbiji....
Moje misljenje je da sve mora krenuti od navijaca,vise navijaca na tribinama ,vise para klubovima.......zadrzavanje talentovanih i eto.....
naravno dok ne iskorenimo lopove tesko ce sve to ici ali...
 
Postojao je fudbal u Srbiji i pre ********* i pre one '45. kada su osnovana dva kluba kojima drzava daje sve povlastice i u koje najvise ulaze...
Nasi roditelji su odrastali u tom dobu "blagostanja" dok je navijanje za Crvenu Zvezdu ili Partizan bilo normalno gotovo kao da si clan partije...
Hvala Bogu celnicima Titovih blizanaca se obraz regenerise, pa im nije bio problem da se prilagodjavaju vladajucim rezimima koji su se smenjivali i poput ameba da pustaju lazne nogice i skupljaju sve vredno po zalosnoj Srbiji...
O cemu ja da vam pricam kad je cela uprava Vojvodine zajedno sa igracima streljana tokom racije (a meni danas vicu "madjarska picko!"), klub tu puca u razvoju, i onda odjednom rupa i lavor se grade, i sve pare ovima...a mi da se krpimo...
Evo sad su demokratski nastrojeni, dok jedni uzimaju pare od tih, drugima se vijore radikalske zastave na tribinama, a oni opet demokrate i tako to...zasto?
Vlast...
Nije nikome odgovaralo da u sportu podrzi opoziciju...
Politika je *****, politika je ono sto je zgazilo ovu zemlju i ono sto je zgazilo nas fudbal...
A ovim silnim lokal patriotama sto navijaju za Titove blizance bih pljunuo u facu, nikad nece fudbal biti bolji ako svako ne zakrpi busnu loptu koja mu vec dugo stoji u dvoristu...znate na sta mislim...
Ciganima i grobarima iz ravnice vire noge iz BG guzice!
.!.
Toliko od mene za sada, poz :D
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top