Beogradski mali pijac

Srećom ne volim.
ovo ce se i tebi svideti;)
Potrebno:
1 glavica karfiola (oko 1 kg), 100 g maslaca, 80 g kačkavalja, 2 jajeta, 1 časa (2 dl) mleka, 1 kašika brašna, biber, so, peršunov list

Priprema:
zatim karfiol podelite na cvetiće i skuvajte u slanoj vodi (oko 10 minuta). Ocedite ga i poređajte u pogodnu vatrostalnu posudu. Zatim, omekšao maslac umutite sa jajima, mlekom, brašnom, biberom, soli, seckanim peršunovim listom i delom kačkavalja ( izrendanog ). Tako sjedinjenu masu preliti preko poređanog karfiola. Protresti posudu da preliv fino prekrije sav karfiol. Staviti u pećnicu nekoliko minuta, Brzo iz pećnice izvadite jelo i odozgo narendajte i preostali kačkavalj. Vratite u pećnicu i, kad porumeni, izvadite.

Pre nego što iznesete na sto svoju kulinarsku čaroliju, poslužite belo suvo vino - Graševinu. Ovo lako i osvežavajuće vino idealna je kombinacija sa Vašim jelom.
 
i nedostaju mi nase pijace...
ono sarenilo voca i povrca,
ljudi, cenkanje...mada ne volim da se cenjkam,
al moja mama je expert za to.
ovde gde sam ima nesto slicno, oni to zovu market
i na samoj je plazi...pa tako, nedeljom odem,
a posle toga obavezno na kaficu...

trudim se da odrzim tradiciju. ;)

to je baš dobra kombinacija :D
 
BEOGRAĐANI su odlučili - pijace postaju trgovi! Na osnovu glasova sa sajta "Gradskih pijaca", na zelenim tržnicama "Kalenić, "Bajloni" i "Paliluskoj", tokom dana će se prodavati namirnice, dok će veče biti rezervisano za umetnički program. Idejni plan projekta biće gotov do juna sledeće godine, a završetak celog projekta očekuje se do 2011. godine. Preprodavci, međutim strahuju da će im novi koncept smanjiti prihode.
Mladi iz Dečjeg kulturnog centra pretvorili su u četvrtak "Bajlonijevu" pijacu u pravi teatar na otvorenom. Oni su, prvi put u Beogradu, priredili pozorišnu predstavu na zelenoj tržnici, čime su približili sugrađanima ideju o kulturno-umetničkom programu među tezgama.
- Ova predstava na otvorenom prostoru je samo ilustracija sadržaja u kojem će Beograđani i turisti moći da uživaju na pijacama - trgovima - rekao je direktor JKP "Gradske pijace" Dragan Pušara. - To ne znači da će pijace izgubiti svoju primarnu finkciju i kapacitete. Naprotiv, nama je najvažnije da pijace ostanu prvenstveno mesto za prodaju.
Tokom dana pijace će, kako je objasnio Pušara, biti prostor na kojem se roba
prodaje i kupuje, a različita kulturna i druga dešavanja će biti organizovana tek po zatvaranju tržnica i uklanjanju tezgi - tokom večernjih časova. Predviđeno je, ipak, da 10 odsto tezgi ostane i tokom večeri, kako bi sugrađani mogli da pazare voće i povrće, dok se zabavljaju na trgovima.
Na sajtu "Gradskih pijaca" svi zainteresovani su mogli da se izjasne šta misle o pijacama - trgovima. Anketa je pokazala da su najznačajnije prednosti ovog projekta "doprinos izgledu grada, čistoća i urednost pijaca". Glasalo je ukupno 2.000 Beograđana.

BROJKE
11.751 tezgi nalazi se na zelenim tržnicama
307.000 kvadratnih metara poseduju "Gradske pijace"

REKONSTRUKCIJA
NADLEŽNI navode da je za izgradnju trgova na pijacama neophodna izrada modernih tezgi, koje će svako veče biti uklanjane u podzemne garaže, čija je izgradnja, takođe u planu.
- Izvršićemo kompletnu rekonstrukciju pijaca, na kojima će onda biti mnogo više prostora - kažu iz "Gradskih pijaca". - Tezge će biti napravljene tako da za, svega 30 minuta, mogu da ih uklone samo četiri osobe. Ugledaćemo se na druge velike evropske gradove koji već imaju ovaj koncept.


ANKETA
Šta mislite o konceptu pijaca-trgova u Beogradu?

Bogoljub Urošević, preprodavac:
Protiv sam snabdevanja na ovaj način, jer se plašim da će tezge biti mnogo male. Mislim da je dobro da pijace dobiju kulturni sadržaj, ali i da će na dobitku biti samo velike kuće, a mali preprodavci će najviše izgubiti.

Mara Jovanović, proizvođač voća:
Dobra je ideja, ali mi nije najjasnije do kada će pijace raditi. Ukoliko to bude do 16 časova, kao i dosada - nemam ništa protiv. Ipak, ako se pijace zatvore za prodaju već oko 13 časova, nama se ne isplati da dolazimo iz Grocke na "Bajloni".

Besin Ademi, preprodavac:
Odlična ideja. Tako će svako moći da zaradi i da se, pritom, zabavi. Mi ćemo preko dana raditi na prodaji voća i povrća, a uveče će ljudi dolaziti da pogledaju i neku pozorišnu predstavu. Pijaca će postati raznovrsnija.
 
Mesec dana niko nije bio na pijaci???????
E moje domaćice.
ja sam se pre par godina na bajloniju jako zaljubila u jednog coveka (nije prodavac krompira):).
kad sam se odljubila,zaobilazim pijace u sirokom luku.
retko sta mi i treba,a ondaK idem u maxi pijacu u sarajevskoj 38 (mada sam jednom ispod rafova sa povrcem videla ogromnu crnu bubasvabu koja piči kao meseršmit)
 
Volim da obilazim sve pijace u Beogradu i to zbog kupovine voca i povrca.Ono sto kupujem gledam da je odgovarajuceg kvalitete.Odlazak na pijacu na neki nacin predstavlja mi zabavu.Gotovo uvek naletim na nekog meni poznatog.Uvek tako prisetimo se dana kada smo bili aktivni na poslu i u sportu.
 
Volim da obilazim sve pijace u Beogradu i to zbog kupovine voca i povrca.Ono sto kupujem gledam da je odgovarajuceg kvalitete.Odlazak na pijacu na neki nacin predstavlja mi zabavu.Gotovo uvek naletim na nekog meni poznatog.Uvek tako prisetimo se dana kada smo bili aktivni na poslu i u sportu.

a sada se sa somunom pod miškom uvalite kod seljaka sa sirom i kajmakom :zcepanje:
 

Back
Top