Beogradski mali pijac

Pa, to je najbolje, ako imate nekog da vam donese. Ovi što se vraćaju iz Grčke sa poznog letovanja, mogu da vam donesu ako imaju veliki gepek....nama doneo komšija iz Preljine. 55 din. Dve ogromne kutije.. Kao crtane su, odlične, rekao bih..

Pašće cene i u Bg, al onda ostanu one vodene i nizašta..al ebiga.. šajetuje.. snađite se.
 
Pa, to je najbolje, ako imate nekog da vam donese. Ovi što se vraćaju iz Grčke sa poznog letovanja, mogu da vam donesu ako imaju veliki gepek....nama doneo komšija iz Preljine. 55 din. Dve ogromne kutije.. Kao crtane su, odlične, rekao bih..

Pašće cene i u Bg, al onda ostanu one vodene i nizašta..al ebiga.. šajetuje.. snađite se.

...imam ja poznanicu u LE, ali mi nesto trulo da je gnjavim da mi salje busom, a ona ne dolazi u BGd....i tako sad samo mislim o paprikama....za sve je kriva Greba :)
 
Sve te razumem. Ne može se bez ajvara. Za mene je ayvar bolji od kaymaka.
U LE navjiše rađa, ne znači i da je najkvalitetniji, dobar je svuda po Pomoravlju i Šumadiji...

...ne pravim ja ajvar, to sam davno radila kad su mi deca bila mala..sad tu i tamo kupim teglu pa mi traje, a i one isto....ja volim da ispecem da imam zimi za salatu, i sveze iseckano pa
da mogu da dodam u rucak kad i kako mi treba...nije to neka kolicina valjda i ovde padne cena bar na 70,00...
 
Ја ћу нешто испећи а нешто исецкати. Имам мали простор замрзивача али биће једно десет, петнаест кеса сигурно.

..ja imam 3 fioke...a tako cu nekako i ja, meni kad ostavim tamo bude do sledecih paprika...onako knap....verovatno bi se brze potrosile nego ja ne budem tu bar
pola zime...
..htela sam da ostavim neki paradaiz u teglu, ali videcu ima za to vremena....jos samo da nadjem veliku teglu od 3kg...dopao mi se recept, a cini mi se jednostavno nista
se koliko se secam ne kuva....

- - - - - - - - - -

...e ovo bi pravila...to moze i domacica od 5 dana domacickog staza :)
..http://www.kuharski-trikovi.com/2017/07/paradajz-u-teglama.html?m=1.
 
nema nigde ovih lepih papričica ljutih...a da nisu feferone...imaju neke, ali su tako čmrljave da ću radje da ih preskočim :aha:

m6MtZX0.jpg
 

Back
Top