Aerodrom u Nišu - Car Konstantin

CAVKIC78:
Od 28 novembra sa Niskog aerodroma pored postojece linije Nis-Cirih krecu jos dve linije Nis-Bec i Nis-Stutgard.Za mene je ovo super vest......ipak me interesuje koliko vi ljudi koji zivite u Nisu koristite Avioprevoz ,nedostaju li vam jos linija itd......

Zalost i tuga ali ja nikad nisam ni krocio u avion a verujem ni 90% nasih sugradjana. Jbg uvek te finansije...
 
Ja sam samo jednom :-( ...ali posto ima ova nova linija Bec-Nis verovatno cu cesce...mada je povratna karta 170e a autobusom ili kolima me vise od duplo manje kosta :-( mozda kad mi nesto bude bas hitno ;) Za putovanje evropom nisam osetio neku bas veliku potrebu za avionom,ali je ovo svakako lepa vest jer daje bar mogucnost,takodje je dobro za privrednike iz cele juzne Srbije :smile:
 
Mogli ste/smo da letite/mo za 9 do 12 evra do Atine, Zagreba, Budimpeste, Beca... i to sve naravno iz Nisa, ali je problem JAT i Republicka uprava za saobracaj, koja sprecava rad i razvoj nishkog aerodroma (konkretno let low cost kompanija koje su bile zainteresovane). Opet je to povezano sa beogradizacijom, jer taj JAT i aerodrom Beograd finansiraju polovinu sportskih kolektiva po Beogradu (a koga bi drugog?), dok mi zbog istog tog JATa ne mozemo da putujemo. Naravno, sada je iz Beograda moguce leteti avionima low cost kompanija, ali ce Nislija morati da plati i kartu do Beograda ako bude hteo da ide za Atinu npr. iako je sve to moglo iz Nisa i naravno bez truckanja do Beograda busom ili kolima.

Aerodrom C. Kostantin je isto sto i provincijski grad Nis - bez buducnosti jer je i saobracaj centralizovan. Kad biste znali koliko novca Srbija izdvaja za izgradnju obilaznice oko Beograda... Mah... nije vazno...
 
Misanthropos:
Naravno, sada je iz Beograda moguce leteti avionima low cost kompanija, ali ce Nislija morati da plati i kartu do Beograda ako bude hteo da ide za Atinu npr. iako je sve to moglo iz Nisa i naravno bez truckanja do Beograda busom ili kolima.

Nisam siguran, ali mislim da ni u bg-u nema low-cost letova. Centavia je valjda bila zainteresovana, i trebalo je da počne da radi, međutim, povukla se našeg tržišta zbog "nelojalne konkurencije"...
 
Wuestenkoenig:
Od 28 novembra sa Niskog aerodroma pored postojece linije Nis-Cirih krecu jos dve linije Nis-Bec i Nis-Stutgard.Za mene je ovo super vest......ipak me interesuje koliko vi ljudi koji zivite u Nisu koristite Avioprevoz ,nedostaju li vam jos linija itd......
par puta putovala, odlican osecaj kad poletis iz svog grada i sleces za sat i nesto negde dalekoo dalekooo 8) , a jos bolji kada u toj dalekoooj zemlji vidis ime svog grada na aerodromu pored imena Pariz, London...a red ispred veliki ;)
 
Wuestenkoenig:
Ako ove linije prodju dobro,bice valjda jos novih :D Mada bi u ovom trenutku s obzirom na ekonomsku situaciju Nisu dobro dosli neki Low cost letovi,cime bi bilo omoguceno da svi putuju ;)

Mislim da bi Niski aerodrom najvise profitirao u letnjem periodu kada svi idu u inostranstvo na letovanje. Letovi do Soluna, Atine, Burgasa, Ankare, Egipta, Tunisa... jos ako su low cost letovi... niko ne bi putovao po 12-20 sati do Bugarske, Turske ili Grcke autobusom.
 
Misanthropos:
Mogli ste/smo da letite/mo za 9 do 12 evra do Atine, Zagreba, Budimpeste, Beca... i to sve naravno iz Nisa, ali je problem JAT i Republicka uprava za saobracaj, .......

Hehehe, interesantno ali zaboravljate sledece pred-troskove: min. 1 - 2 puta idenje u Bgd za vizu = oko 1300din po odlasku (ako ides Lastinim busom) + krstarenje po bgd-u (od BAS-a do doticne ambasade & vice versa) taksijem jos oko 600din + 35Eur ostavis ambasadi za vize + slike, drzavljanstvo, potvrde itd, itd....
Tako da nema mnogo vajde sto je Airport u Nisu ako moras da ides za sve ostale stvari u Bgd. Jedina korist je u tome sto nece da te odere beogradski taksista od aerodroma do centra za nekih 30Eur.
 
Super! Baš me interesuje šta je sa "Otvorenim nebom", i kada će više da ukinu JAT-ov monopol... mada znam i odgovor - kada prodaju JAT, šta će ko zna kad biti... :(

Obrisao sam čet sa ove teme, da bismo mogli lepo da diskutujemo.
 
Poslednja izmena:
"Otvoreno nebo" je nešto što će Srbija morati da usvoji ako hoće u EU. A kad će... ne znamo. Mislim da u Bg.još nisu došle low cost kompanije jer one koriste manje, dakle ne glavne aerodrome dotične zemlje. Tako te kompanije ne sleću na Hitrow, nego na Getwick. A mislim da Bg. sem Nikole Tesle nema drugi aerodrom. Možda i grešim. A možda su bez obzira na sve doveli bar jednu takvu kompaniju da leti iz Beograda. Ko zna. Mi smo sami krivi što puštamo da nas stalno stavljaju u zapećak. Mislim, što bi reko Balašević u jednoj svojoj pesmi (ne znam kako se zove)..."krivi smo mi što smo ih pustili". Tema pesme nije bila beogradizacija Srbije, ali je primenljivo i na to.
Ja lično nisam letela na našeg aerodroma, iz Beograda jesam. Mada svi kažu da je ugođaj neviđen da nemaš maltertiranje do Beograda, nego si kad sletiš za pola sata kući.
A čula sam negde da ni Britanci kao neće više da sleću u Niš zbog Kopaonika nego im je lakše da sleću u Bg. Ista priča...stalno...:(
 

Back
Top