Proteini

Nikola_Selencha89

Početnik
Poruka
4
Pozdrav ljudi !
Poceo sam pre 2 nedelje da idem u teretanu,a pre teretane sam trenirao plivanje.. e imam problem u tome sto ne mogu da se ugojim a u teretanu mi je dzabe da idem ako sam mrsav ! imam 1.80m i 60kg... Interesuje me da li da pocnem da pijem proteini da li je to skodljivo... i da li mi neko moze reci neku cenu odprilike ?! i da zaboravio sam da pitam da li iko od vas zna koliko bi trebao da imam kila na 1.80m ??

HVALA UNAPRED !!
 
Poslednja izmena:
E owako,ko ima masu,treba mu protein,ko nema masu,njemu ide gainer.

Druze,tebi treba gainer. Moja preporuka,ako ti lowa nije problem,i ako u tvom gradu ima prodavnica sa suplementima,idi i neka ti preporuce neki gainer (gejner).
 
Ne treba ti ni protein ni gainer. Tj, gainer ti ne treba, protein treba svakom ko ide ozbiljnije u teretanu ali o tom potom.

Shto tebi treba je pravilna i dobra ishrana!

Losos, tuna, nepasterizovano mlijeko, onda riblje ulje u kapsulam, kikiriki, orasi, ljeshnici, pistacji, brazilski orasi, ovsene pahuljice, pasulj, lan ( laneno ulje (flaxseed)), teletina, brokoli, maslinovo ulje, spanacj, cjurecje grudi, pilecje grudi, jogurt (ne onaj jadni fat-free, nego jogurt, potpuno ili srednje masan), jaja.. treba ti barem 1g proteina (kroz hranu) na 1lbs tjelesne tezine da bi napredovao! E tek kada vidish da ti je teshko da unesesh toliko ubacish whey (nemoj da te lazu da nije zdravo, svaki, ali svaki sportista koji se ozbiljnije bavi svojim sportom koristi whey), pored toga kasnije ( za 10, 12 mjeseci tek ..) ako bash zelish ubacish BCAA ( amino-kiselinu neku) da lakshe apsorbujesh taj protein. To je shto se tiche proteina, i shto tebe zanima. ( flaxseed oil, fish oil, olive oil su ti masne kiseline omega-3 i to treba i obichnom chovjeku a kamoli liku koji trenira, i koji ocje da bude izdefinisan).

A evo i nekoliko zdrave hrane na koju sam ja naletio:

Cimet, kokosovo ulje ( na njemu moze da se przi, na maslinovom ne moze jer je ne podnosi dobro veliku temp. pa se gube nutricije), kelj, borovnica, shljiva, grozdje, jabukovo sircje (nepasterizovano), nar, brokoli, avokado, luk.

E ako poslushash ovo, i sve ove namirnice fino rasporedish ( ne SAMO ove, potrazi shto je dobro malo dalje sam) i unosish ih redovno, ne samo da cjesh da napredujesh u teretani no cjesh i da zivish 100 godina :D. Bez zezanja, vecjina ovih namirnica sprechava rak, podize imunitet (pistacji! - kladim se da ovo nisi znao), povecjavaju koncetraciju (borovnica!), poboljshavaju aprsorbciju proteina (za rast mishicja) i samim tim ubrzavaju metabolizam (brze troshish masne naslage - definicija) + shto vecjina ubrzava metabolizam i nezavisno od mishicja, sama namirnica.

Pochni da uzimash vitamin D. Potpuno bezopasan i u ogromnim kolichinama (sad cje ljeto pa ako se sunchash mnogo ne morash da uzimash, da ne troshish pare :)). Ali vitamin D je jedan od najboljih kao prevencija od raka, studije pokazuju da povecjava fizichke performanse kod starijih (mozesh jache da radish u teretani), podize raspolozenje i ochvrshcjava kosti.

E sad, koliko god da ti poslushash ove gore savjete, imacjesh extra rezultate, ali morash da izbacish pice, sendviche, majonez, alkohol (chasha vina na dan je mnooogo dobro ali iste benificije izvlachish iz grozdja a ne unosish alkohol) shto je fora sa alkoholom je da tvoje tijelo necje potroshiti ni gram masti dok ne izbaci alkohol iz sebe, tako da je alkohol no-no, pite, keksove, jafu itd itd.. Izbjegavash UH koliko mozesh, unosish bjelanchevine (protein) koliko mozesh ( ne primichi se soji btw! muka mi da ti nalazim sad artikle shto se tiche soje i koliko je uzasna, ali poslushaj me i ne primichi se tom "jeftinom i biljnom" proteinu), unosish zdrave masti (pomenuta ulja odozgo) i imash extra izgled i dug zivot :).

Ne primichi se steroidima i kojekakvim neisprobanim suplementima. Dzabe bacash pare a mogu da ti izrastu zenske sise x) ( ne ozb, od steroida mogu, prave zeshcje hormonske poremecjaje.. guglaj "gynecomastia")

To je to :)
 
slam_drunker da bi tebe poslusao mora da bude mnooogo bolestan i opterecen ishranom, disciplinovan kao "mornaricka foka" i pri tom da ima para za sve to sto si naveo da bi se tako hranio.

Nikola udari po gaineru i ne sekiraj se nista, ovi sto povezuju gainer i steroide odma znam koliko je sati.

gainer neisproban suplement.. hahahah pa ovo odavno nisam cuo :D
 
Svejedno pazi na ishranu, ustvari slam_drunker je dao prilicno dobar uvod u nutricionizam onih koji treniraju... Sam gainer ti nece doneti masu, niti ce sam whey ili bilo sta drugo, moras paziti sta jedes takodje da ne nabacis previse sala ;) malo je normalno tokom pumpanja ali posle kad treba da se rezes zazalices sto si krkao cokoladu svaki dan :D

znaci proteini i proteini, oni su kljuc ishrane, proteini nisu preparati nego su gradivna materija. Proteini, masti i ugljeni hidrati + vitamini, minerali itd... Znaci nalaze se najvise u mesu, ribi, jajima [belanca], mleku i mlecnim proizvodima, ali i u mnogim biljkama... [posebno obrati paznju na belanca jer je to protein koji se najlakse apsorbuje...]
 
slam_drunker da bi tebe poslusao mora da bude mnooogo bolestan i opterecen ishranom, disciplinovan kao "mornaricka foka" i pri tom da ima para za sve to sto si naveo da bi se tako hranio.
Ne treba da bude bolestan nego pametan, disciplinovan treba da bude, shto vishe disciplinovan bolji rezultati, shto manje gori, tako da neka nadje neku sredinu. Nisam ja rekao da koristi sve shto sam ja naveo, niti samo to shto sam naveo, rekao sam koja je hrana extra. A on to po svojoj potrebi i mogucjnostima neka reshava itd itd.

Nikola udari po gaineru i ne sekiraj se nista, ovi sto povezuju gainer i steroide odma znam koliko je sati.
Nidje nisam povezao gainer i steroide. Nauchi da chitash. A ja kad vidim ove koji se za chitav trening i rezultate oslanjaju na suplemente odma znam koliko je sati.

gainer neisproban suplement.. hahahah pa ovo odavno nisam cuo :D
Opet, nauchi da chitash.
 
slam_dunker idi kazi to nekom bodybuilderu na sta se oslanja pa da vidis sta ce da ti kaze. ishrana je bitna ali cesto nedovoljna, nepravilna itd. bas bi voleo da vidim kako izgledas a preptostavljam da si nista veci od podguzne muve koja je procitala mali milion ebook po internetu pa mislis da si popio svu pamet sveta.
 
Pochni da uzimash vitamin D. Potpuno bezopasan i u ogromnim kolichinama

ala se ti provaljujes, treba ti zabraniti da pises i delis nekome savete, jos ce te neko poslusati pa ce da zavrsi u bolnici. svako uzimanje prevelike doze vitamina moze dovesti do nezeljenih nuspojava i trovanja a posebno za vitamin D vazi gubitak apetita, anoreksija, mucnina, povracanje, poliurija, slabost u misicima, bolovi u zglobovima, nedostatak orijentacije, konfuzija, povecanje nivoa kalcijuma u telu, povecanje kalcijuma u mokraci itd itd.. posebno treba paziti da se ne pretera sa konzumiranjem ovog vitamina ali isto vazi i za ostale vitamine
 
slam_dunker idi kazi to nekom bodybuilderu na sta se oslanja pa da vidis sta ce da ti kaze. ishrana je bitna ali cesto nedovoljna, nepravilna itd. bas bi voleo da vidim kako izgledas a preptostavljam da si nista veci od podguzne muve koja je procitala mali milion ebook po internetu pa mislis da si popio svu pamet sveta.
Momak apsolutno nije rekao da je bodibilder, niti da mu je ambicija da bude jedan. To kako ja izgledam cju zadrzati za sebe, bash volim shto te to kopka i neka nastavi da te kopka. Izvinjavam se, nisam znao da je chitanje knjiga losha stvar. Necju vishe nikad.

ala se ti provaljujes, treba ti zabraniti da pises i delis nekome savete, jos ce te neko poslusati pa ce da zavrsi u bolnici. svako uzimanje prevelike doze vitamina moze dovesti do nezeljenih nuspojava i trovanja a posebno za vitamin D vazi gubitak apetita, anoreksija, mucnina, povracanje, poliurija, slabost u misicima, bolovi u zglobovima, nedostatak orijentacije, konfuzija, povecanje nivoa kalcijuma u telu, povecanje kalcijuma u mokraci itd itd.. posebno treba paziti da se ne pretera sa konzumiranjem ovog vitamina ali isto vazi i za ostale vitamine
Nishta necju recji na ovaj idiotizam sem shto cju predloziti par linkova za chitanje.

http://www.bostonherald.com/blogs/e...exercise-doesnt-work-and-im-changing-my-name/
http://www.bostonherald.com/blogs/e...upplementation-kids-still-watch-he-man-right/
http://www.bostonherald.com/blogs/e...ghts-more-vitamin-d-skipping-and-bagels-suck/
http://www.tmuscle.com/free_online_...ing_performance_repair/what_i_learned_in_2007
http://www.tmuscle.com/free_online_...ormance_nutrition/question_of_nutrition_vol_3
http://www.tmuscle.com/free_online_...rition_bodybuilding/the_truth_about_nutrition
http://www.tmuscle.com/free_online_article/sports_body_training_performance_nutrition/vitamins&cr=

Eto shta kaze Tony ( ako ne znash ko je tony iskopaj sebi oko) i shta kaze jedan od najcjenjenih nutricionista Dr. Jonny Bowden (ako ne znash ko je ovaj, iskopaj sebi i drugo oko).

To je to. Ajde sad ti daj neki link/artikal/knjigu/legendu/vic koja cje potkrijepiti tvoju prichu kako je vitamin D smrtonosan. :hahaha::hahaha::hahaha:
 
koliko ja znam svi vitamini u prevelikoj dozi su toksicni.Sto ti nama lepo nebi pojasnio svoje teorije i preveo kljucne stavke sa vitamino D u vec pomenutim dozama, a sto se tice pomenutih nutricionista ja u Srbiji nikada nisam cula za njih. Mogao bi ovom prilikom da nas prosvetlis da ne zivimo u zabludi:worth:
 
Ne primichi se steroidima i kojekakvim neisprobanim suplementima. Dzabe bacash pare a mogu da ti izrastu zenske sise x) ( ne ozb, od steroida mogu, prave zeshcje hormonske poremecjaje.. guglaj "gynecomastia")

I stvarno ne znam da se od suplemenata dobija ginekomastija:dontunderstand:
 
koliko ja znam svi vitamini u prevelikoj dozi su toksicni.Sto ti nama lepo nebi pojasnio svoje teorije i preveo kljucne stavke sa vitamino D u vec pomenutim dozama, a sto se tice pomenutih nutricionista ja u Srbiji nikada nisam cula za njih. Mogao bi ovom prilikom da nas prosvetlis da ne zivimo u zabludi:worth:

naravno da su toksicni. ali ocigledno nas prijatelj slam_vitamineD_unker nije niti video a jos manje osetio nezeljene nuspojave predoziranosti vitaminima, jer niti ima veze sa sportom niti sa treniranjem niti sa medicinom sto je vise nego ocigledno. momak cita internet zurnale i to mu je jedini izvor informacija, a povrh svega i lose prevodi engleski. da ja ne bi kopao oci i kopao po internetu svako normalan moze da ukuca ako vec u skoli nije ucio "vitamin D nuspojave" pa ce izaci 101 rezultat pretrage.

ja se jedino nadam da ce se naci neki pametan moderator da ga opomene da ipak ovo jeste slobodna zajednica gde svako moze da iznese svoje misljenje ali davati ovakve nestrucne savete nije u redu.
 
I stvarno ne znam da se od suplemenata dobija ginekomastija:dontunderstand:

ma dobija se nego ne ti ne znas.. pa rekao je Tony.. znaci dobija se :D

EDIT: evo sad preleteh na brzinu po ovim americkim mudrolijama o vitaminima sto je Slam_vitaminDr_unker postavio.. ok je lepo pisu, ima malo americkog prenapumpavanja ali je u principu ok. jedini problem je sto je nas vitaminDr_unker to malo lose protumacio pa pomislio kako treba uzimati vitamin D u neogranicenim kolicinama jer je Tony i ostala ekipa nutricionista napisala 2 clanka o vitaminu D a jos povrh svega nasao da savetuje i druge kako vitamin D slobodno moze da se uzima u "ogromnim kolicinama" :)

Ova dva bisera su mi vrh.. kojekakvim neisprobanim suplementima :D i mogu da ti izrastu zenske sise hahahaha *** sa kim sam se ja upustio u raspravu :D
 
Poslednja izmena:
BrickToFace.jpg


Ovaj forum me iz dana u dan sve vishe iznenadjuje :hahaha::hahaha:
 
koliko ja znam svi vitamini u prevelikoj dozi su toksicni.Sto ti nama lepo nebi pojasnio svoje teorije i preveo kljucne stavke sa vitamino D u vec pomenutim dozama, a sto se tice pomenutih nutricionista ja u Srbiji nikada nisam cula za njih. Mogao bi ovom prilikom da nas prosvetlis da ne zivimo u zabludi:worth:
Pomenuti nutricionisti i treneri ne zive u Srbiji. Ali pogledaj americhki sport, a pogledaj nash sport. Shto se tiche toga da je svaki vitamin u prevelikoj dozi toksichan. To je moja greshka, nisam se dobro izrazio. U pitanju je to, da je gornja bezopasna granica u dozi uzimanja vitamina D ustvari mnogo visha nego shto se mislilo. Napr American Dietetic Association kao gornju granicu 2000 do 3000 UI a tijelo pod suncem proizvede od 10.000 do 20.000 UI bez ikakvih toksichnih posljedica.

I stvarno ne znam da se od suplemenata dobija ginekomastija:dontunderstand:
Nidje nisam rekao da se od suplemenata dobija ginekomastija. Shta vishe, potpuno sam za upotrebu suplemenata i sam koristim chudo njih. Riblje ulje, whey, BCAA itd itd. Shto sam ja rekao je da od steroida mozesh da dobijesh ginekomastiju jer se stvaraju ozbiljni hormonski poremecjaji.

http://www.steroid-abuse.org/gynecomastia-men.htm
http://www.bodybuilding.com/fun/core_june_5.htm


P.S. ddudadebil otvorio temu o vitaminu D na Zivot i zdravlje sekciji ahahahha!! Ne mogu da vjerujem da sve shto zna trazi na krstarichinom forumu :D
 
Poslednja izmena:
@s_d.. ti prvo pricas da se kloni kojekakvih neisprobanih suplemenata a sad kazes potpuno sam za upotrebu suplemenata i sam koristim chudo njih :ok:

Drugo.. prvo si rekao za vitamin D.. Pochni da uzimash vitamin D. Potpuno bezopasan i u ogromnim kolichinama.. evo mislim da se i moderator sa Zdravlja slaze sa mnom a takodje i sto se tice googlanja.. izvoli pa googlaj sam i nalazi sebi knjige/zurnale/viceve itd.. http://forum.krstarica.com/threads/290096

EDIT: otvorio sam je zbog tebe, svakako se vise necu spustati na tvoj nivo, pa nek ti neko drugi kaze po nesto o tvojim biserima,
 
Poslednja izmena:
@s_d.. ti prvo pricas da se kloni kojekakvih neisprobanih suplemenata a sad kazes potpuno sam za upotrebu suplemenata i sam koristim chudo njih :ok:
Ne mogu da vjerujem da vodim diskusiju sa zidom. Al' aj sad.. shta e tu je.

"Kloni se kojekakvih neisprobanih suplemenata" i "i sam koristim chudo njih" su 2 potpuno iskljuchive rechenice. Jer u tom "chudu suplemenata" koje ja koristim nema nijednog neisprobanog. Whey ti je neisproban? Riblje ulje? BCAA? Multivitamin? Vitamin D? Ma daj idi edukuj se chovjeche!!

Drugo.. prvo si rekao za vitamin D.. Pochni da uzimash vitamin D. Potpuno bezopasan i u ogromnim kolichinama.. evo mislim da se i moderator sa Zdravlja slaze sa mnom a takodje i sto se tice googlanja.. izvoli pa googlaj sam i nalazi sebi knjige/zurnale/viceve itd.. http://forum.krstarica.com/threads/290096
Ja nijednom nisam rekao da treba piti neogranicheno vitamina D nego da je netoxichan i u ogromnim kolichinama. To sam vecj objasnio u postu iznad pa da ako nauchish da chitash ili je sklop mojih rechenica mnogo iznad tvojih shvatanja nasheg jezika? :confused::confused:

A shto se tiche googlanja. Davno sam ja prekinuo da koristim google, chim sam malo dublje ushao u materiju. Sada chitam samo provjerene autore a ne kojekakve idiote koji imaju dobro kotiranje na googlu. Mozda shvatish jednog dana mada chisto sumnjam.
 
Druze koliko ja mogu da primetim ti vodis diskusiju sam sa sobom hahahah :lol: i svadjas se sam sa sobom :hahaha:

Da te podsetim da si TI rekao da su suplementi neisprobani :lol: a posto pijes sve te isprobane, sad nam reci koji su to po tebi neisprobani? pa da se pomerimo sa mrtve tacke :)

Uglavnom ovo smo razjasnili, da slucajno neko ko nije upucen, stvarno ne pomisli da ce mu uzimanje neogranicenih kolicina vitamina D doneti pozitivne rezultate :)
 
Druze koliko ja mogu da primetim ti vodis diskusiju sam sa sobom hahahah :lol: i svadjas se sam sa sobom :hahaha:
Druze Tito, bravo, bacio si foru, svi smo se nasmijali, a sada popij gainer da odrastesh. :hahaha::hahaha::hahaha:

Da te podsetim da si TI rekao da su suplementi neisprobani :lol: a posto pijes sve te isprobane, sad nam reci koji su to po tebi neisprobani? pa da se pomerimo sa mrtve tacke :)
Ja nisam rekao da su suplementi neisprobani. To bi znachilo da sam rekao da je svaki suplement neisproban. A za to pitanje, ni volje, ni vremena. Imash tvoj voljeni google pa se snadji. Uglavnom, ovo nije tema o svim suplementima nego samo o whey-u ( valjda je na whey mislio kada je postavio ovo pitanje). Nisam rekao tachno kojih da se kloni, nego nedovoljno ispitanih + da se kloni steroida. A evo ti prvi suplement koji je do nedavno bio nedovoljno ispitan je kreatin. Mada je sada dokazano i da je i on bezopasan ako se koristi kako treba. Bilo kako bilo, ja nisam predlozio nishta shto ne znam zasigurno, a za sve suplemente nisam struchnjak. Za to tvoje pitanje potrazi nekog struchnjaka, ali ne prego googla, molim te.

Uglavnom ovo smo razjasnili, da slucajno neko ko nije upucen, stvarno ne pomisli da ce mu uzimanje neogranicenih kolicina vitamina D doneti pozitivne rezultate :)
Neogranichenih - da. Velikih - ne.
 
Si ti lud ili sta je u pitanju :dontunderstand: + Neogranichenih - da. Velikih - ne. koja je razlika :dontunderstand:

Tebi je isto neogranicheno i veliko? Planeta je velika, svemir je neogranichen .. shvatash analogiju? Kojekakvi neisprobani suplementi je jedan skup. Suplementi su drugi skup. Kojekakvi neisprobani suplementi su podskup suplemenata. Ne obrnuto.. ova analogija shvacjena?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Shvati li smo poentu da si pogresno napisao za vitamin D, ne znam cemu vredjanje. Da ne bi ljude pogresno informisali objasni lepo da nema suplemenata koji su ne isprobani i koji izazivaj katastrofalne nuspojave i zenske grudi,neki ce se smejati a neki preplaasiti
 
Kojekakvi neisprobani suplementi je jedan skup. Suplementi su drugi skup. Kojekakvi neisprobani suplementi su podskup suplemenata. Ne obrnuto..

:rotf::rotf: ovo ni Grunf iz Alan Forda ne bi dao bolje objasnjenje od tebe hahahaha svaka cast majstore, jesi se prijavio tamo kod Tony-a da pises zurnale o suplementima da malo razveseljavas narod :lol:
 
Ova mala koju si doveo da te brani i dalje nema pojma shta sam rekao, niti shta je bila poenta onog shto sam rekao. A ti imash josh manje pojma o ichemu. Ajde, ja idem da pishem chlanke za Tonija i T-muscle, a ti idi da pishesh za Pedjosa :hahaha::hahaha:

Toliko od mene na ovoj temi. Don't bother answering or asking anything else. (dobro mi ide ovaj eng, sad cju da poshaljem moju aplikaciju Toniju)
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top