Olja Ivanjicki?
Prikazujem rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Olja Ivanjicki?

Carli Braun
    Guest

Podrazumevano Olja Ivanjicki?

Zainteresovan član Zdravko_Dren (avatar)
    Učlanjen
    17.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano Re: Olja Ivanjicki?

Citat Original postavio Carli Braun
    :shock:

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    53

no comment :shock:

Guest

Citat Original postavio Celt
    no comment :shock:
    ops:

Zainteresovan član
    Učlanjen
    18.11.2003.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Slazem se sa vasim misljenjima o ovoj slikarki.... a evo i moje :shock: :? 8) :x ops: :wink:

Guest

Podrazumevano

Ovo je još jedan dokaz vise da je Olja uspela uvek da intrigira svet oko sebe,nekada svojom pojavom nekada svojim delima.Uspela je,ma šta mi o njoj govorili,mislili,pisali.Preživela je sve pozitivne sve negativne kritike i radi.Samo će vremenska distanca da pokaže ko je u pravu.Mene lično ne privlači njen rad.Nemam je u svojoj kolekciji,ali poštujem rad. 8)0077

Poznat Espanol (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

Citat Original postavio Anonymous
    Ovo je još jedan dokaz vise da je Olja uspela uvek da intrigira svet oko sebe,nekada svojom pojavom nekada svojim delima.Uspela je,ma šta mi o njoj govorili,mislili,pisali.Preživela je sve pozitivne sve negativne kritike i radi.Samo će vremenska distanca da pokaže ko je u pravu.Mene lično ne privlači njen rad.Nemam je u svojoj kolekciji,ali poštujem rad. 8)0077
    Šta god mislili o njenom liku i delu, činjenica je da TETKA sasvim lepo pliva u svim vremenima i prostorima. Pa ko brani drugima da nauče ponešto o tom umeću?

Poznat divlja-u-srcu (avatar)
    Učlanjen
    16.02.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Meni je ona secerlema!

Zainteresovan član Zdravko_Dren (avatar)
    Učlanjen
    17.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Meni se ona svidja !

Zainteresovan član Slikar (avatar)
    Učlanjen
    14.10.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano Opet Olja

Nosite je kuci ako vam se svidja!

Iskusan HeBePoBaTaH_ (avatar)
    Učlanjen
    14.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Podrazumevano

Neću da je nosim kući, ali sam bio kod nje u stanu, i par puta razgovarao. O njoj kao čoveku, mislim sve najbolje. Isto je i sa platnima.

Guest

Podrazumevano

ja sam olja ivanjicki

Početnik
    Učlanjen
    02.08.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Olja, naravno

Ajde, jos malo starih tema se ponovo pokrece

Olja Ivanjicki je zaista iskren, vredan i radan umetnik. Mozda marketing koji je sebi napravila ponekog iritira ali ne zaboravite, ni najbolji marketing ne pomaze ako nemas kvalitet. Na kraju, treba umeti izboriti se da ljudi cuju za tebe i da to jos dugo zele, a potpuno si u tome sam uspeo. Na kraju, Olja je dugo na sceni i dugo opstaje kao jedan od omiljenih slikara ovih prostora. Njenu izlozbu u Progresu je posetilo (i to van sezone tokom leta) vise od 100.000 posetilaca. Priznajte da se to ovde retko desava.
    Ona u svoje slike unosi svu magiju i tajnu starih majstora i nekad se treba potruditi pa to i dokuciti.
    Slike starih majstora i to one najbolje i najzanosnije su cesto pune tajnih simbola, tajanstvene i skrivene istorije nekog vremena, skrivenih znacenja, alhemije, magije, slikari su nekada bili pravi mistici i to se zadrzalo na njihovim slikama.
    Olja danas, u ovom vremenu, ima nesto od toga i zbog toga ne treba olako shvatati njena dela. Za siru publiku, to su lepe slike, a priznajte, ljudi koji ne poznaju umetnost najiskrenije reaguju na lepo, jer ne traze nista osim toga na slici. A i pored toga, mislim da Olju treba ozbiljno shvatiti, ona je jedan dobar, snazan mislilac, jedan profet, posvecena premisama Mediale od pocetka, ali i posvecena uzoru renesansne lepote i mistike starih majstora.
    "I will not
    Fall for any of following: alcoholics, workoholics, commitment phobics, people with girlfriends or wives, misogynists, megalomaniacs, chauvinists, emotional fuckwits of freeloaders, perverts." / BRIDGET JONES' DIARY

Veoma poznat Fixa (avatar)
    Učlanjen
    19.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1033

ja sam olja ivanjicki
    aaaaaaaaaaaahahhahaAHAHahhahahahahahahhah

Obećava НеШко (avatar)
    Učlanjen
    01.09.2005.
    Reputaciona moć
    45

http://www.oljaivanjicki.com/

Veoma sadržajan sajt.

Početnik gooost (avatar)
    Učlanjen
    07.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

ona je jedna raspala babetina; u medijali je imala ulogu dobre ribe ali to je bilo pre oko sto godina. njene slike su beskrajne povrsine bacenog platna; postupak rada na nivou ometenog deteta - uperi projektor u platno, preslika Teslu ili Tita i to je ta magija. ne skida se sa televizije zato sto ljudi vole da gledaju ludake, proroke, travestite. u njeno lice nesme da se gleda dugo, jos kad oho-lepkom zalepi na celo onu piramidu..... sem toga mislim sve najlepse o njoj

Početnik
    Učlanjen
    02.08.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Goost, nije tacno da Olja radi tako kao sto opisujes, ja boravim kod nje u ateljeu vrlo cesto i citam joj dok radi i radi rukom potpuno autenticno, nema projektora i slicnih gluposti.
    Ima je na TV zato sto je zovu. Ali to sto je na TV ne znaci da ne slika dobro. Kamo srece kad bi i druge umetnike zvali koliko nju, mozda bi ovaj narod imao pojma o necemu.
    Drugo, ona je sa Sejkom bila u emotivnoj vezi u vreme pre nastanka Mediale i oboje su bili autenticni i uticali dosta jedno na drugo. Koga zanima, neka procita Ogledalo ljubavi, prepisku Olje i Sejke pa ce videti kako tu stvari stoje. Inace, potpuno je pogresna ta opsta predstava o Mediali, kao umetnickoj grupi, to je vrlo usko odredjenje. To je bila grupa ljudi, u to vreme mladih, uglavnom studenata, koji su se druzili i koji su se medjusobno prepoznali. Svi koji su tu bili imali su sveje kvalitete. Potpuno je pogresno neke od njih isticati a neke negirati. Niko nikoga tu nije trpeo vec su se ljudi jednostavno prepoznali.

Moze neko da voli ili ne Olju, kao i bilo koga drugog, ali mislim da nije u redu prozivati je za nesto sto se pretpostavlja a ne zna se sigurno. Uostalom, ona je uvek mnogo radila, i danas zna da sedi pred slikom satima i da radi. A sta je problem sto je ima dosta i na TV i na raznim drugim drustvenim dogadjajima? Pa kad vas ljudi zovu red je i da se odazovete. Zar nije bolje da nekog umetnika ima u medijima nego da kao sto je kod nas nigde nikog nema... Na kraju, najvecu stetu umetnicima pravi stav da je prodaja, novac, ono od cega se u stvari zivi, prljav i nepotreban. Novac ne kvari umetnost ako covek radi po visokom kriterijumu koji je sebi zadao a ne da bi se po svaku cenu dopao nekom kupcu ili galeristi. Umetnici bi trebalo da navikavaju publiku na sebe a ne da prilagodjavaju svoj ukus publici. Cak je i u renesansi postojao marketing. Ali bez kvaliteta ne vredi mnogo dugo ni marketing...
    "I will not
    Fall for any of following: alcoholics, workoholics, commitment phobics, people with girlfriends or wives, misogynists, megalomaniacs, chauvinists, emotional fuckwits of freeloaders, perverts." / BRIDGET JONES' DIARY

Početnik
    Učlanjen
    02.08.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio НеШко
    http://www.oljaivanjicki.com/

Veoma sadržajan sajt.
    Objasnjenje u vezi sa sajtom:
    Trenutno se preuredjuje, jer je pun raznog materijala. Kad se ucita prva strana, dole ispod slike ima HTML i Flash opcije. Ako se to ne vidi pri ucitavanju treba prvu stranu otvoriti u Full Screenu. HTML verzija se sad radi pa je sve tako malo poremeceno. Otvorite Flash opciju i tada ce se ucitati sadrzaj sajta. Ako vam je losija veza malo strpljenja treba dok se ucitavaju slike i ostalo.
    Pogledajte arhitektonske projekte zanimljivi su.
    "I will not

Zainteresovan član glorya (avatar)
    Učlanjen
    04.01.2006.
    Reputaciona moć
    47

Imala sam, priliku da je licno upoznam( pre....x godina :smile: )na sajmu knjiga, na jednoj od promocija. Pre susreta nisam imala misljenje o njoj kao osobi( zato sto je nisam poznavala) vec kao umetniku.
    Posle upoznavanja( nisam bila inicijator istog) me je kao osoba razocarala( imam svoje razloge a da ovde obrazlazem o cemu se radi potrajalo bi).
    Njeno slikarstvo moze da mi se (ne)dopada( licno, vise mi se dopada rad Danice Masnikovic koja nije toliko eksponirana u javnosti ali ima vremena, mladja je od Olje :-D ) ali ona je uspela i mozemo da mislimo, govorimo.......Sta god zelimo. Lepo Espanol rece da je Olja odlicno plivala a pliva i dalje u svim vremenima i prostorima( i usput je i pazila na okolne vetrove koji je nisu odneli u zaborav).

Primećen član Ava G. (avatar)
    Učlanjen
    10.01.2006.
    Reputaciona moć
    49

Imam jedno njeno platno,ne smeta mi kao licnost,mada pojave poput nje i pok.Kalajica bas mnogo i ne cenim,o njenom slikarstvu nemam visoko misljenje...

Slične teme

1. Olja Bećković-likuša
    Autor Višnja u forumu Televizija, radio i novine
    Odgovora: 54
    Poslednja poruka: 31.03.2013., 23:01
  2. Olja Bećković
    Autor Hugo Chavez u forumu Politika
    Odgovora: 114
    Poslednja poruka: 01.12.2008., 01:29
  3. Da li će Olja Bećković dobiti otkaz na B92
    Autor DraGo70 u forumu Politika
    Odgovora: 53