Nova test - podzemna nuklearna eksplozija u S. Koreji

Međunarodna zajednica oštro osudila tu komunistički državu zbog testiranja oružja za masovno uništenje. Sazvana hitna sednica Saveta bezbednosti. Jačina eksplozivne naprave odgovara snazi bombe bačene na NagasakiZvanično je potvrđeno da je rano jutros uspešno izvršena nuklearna proba, čime je podignuta eksplozivna moć i kontrola nuklearnog oružja na novi nivo.

Druga nuklearna proba izvršena je pošto je 29. aprila Pjongjang upozorio da će na taj način reagovati na pooštravanje međunarodnih sankcija zbog lansiranja balističke rakete, objavila je zvanična severnokorejska novinska agencija KCNA.

"U skladu za zahtevima naših naučnika i tehničara, naša Republika je 25. maja uspešno izvela još jednu podzemnu nuklearnu probu u okviru mera za jačanje njene samoodbrambene nuklearne moći", prenela je KCNA.

"Prema podacima ruskih aparata za kontrolu nuklearnih eksplozija, snaga nuklearne eksplozivne naprave iznosila je oko 20 kilotona", potvrdio je jedan visoki zvaničnik ruskog Ministarstva.
 
a ameri su bili u pravu u Nagasakiju i Hirosimi?
milosrdni andjeli?
ma neka,...neka!!!!!!!!!:worth:

Bas zbog toga i treba da se prestane s tim za sva vremena. Tvojom logikom bi svi koji imaju N. oruzje trebali da ga upotrebljavaju SAMO zato jer su to Ameri uradili, njima u inat, neces s*ebat njih samo sebe, u svojoj zemlji ga testiras.

A druge zemlje nema, planete pogotovo.
 
Kad je covek slep od zavisti i mrznje briga i za sopstvenu drzavu samo nek onaj koga ne voli propadne.
Severna Koreja je voliko zlo,oni se moraju kontrolisati jer imaju budalu na vlasti,danas testiraju ispod zemlje,sutra ko zna gde ce da bace tu bombu.
Takodje negde prosle godine su cini mi se takodje isprobali atomsku bombu koja je bila znatno slabija od ove danas koja je kazu velicine kao ona bomba bacena na Hiroshimu,kakvu li ce tek napraviti za narednu godinu.
 
Naravno da nisu, ali cinjenica da jesu ne daje pravo drugima da to cine, upotreba tog oruzja je ugrozavanje bezbednosti svih Zemljana, pa makar bio i test.

ok,.cinilo mi se da ih opravdavas za taj zlocin.
razumijem ja globalnu opasnost novih nuklearnih proba, ali te probe sigurno vrse i u SAD,SAMO IH NIKO NE SMIJE NI OPOMENUTI, A TAJ ISTI cnn NA KOJI S ETI POZIVAS, NE vjerujem da pise o njihovim probama,..
zar ne??:thumbdown:
 
Kad je covek slep od zavisti i mrznje briga i za sopstvenu drzavu samo nek onaj koga ne voli propadne.
Severna Koreja je voliko zlo,oni se moraju kontrolisati jer imaju budalu na vlasti,danas testiraju ispod zemlje,sutra ko zna gde ce da bace tu bombu.
Takodje negde prosle godine su cini mi se takodje isprobali atomsku bombu koja je bila znatno slabija od ove danas koja je kazu velicine kao ona bomba bacena na Hiroshimu,kakvu li ce tek napraviti za narednu godinu.

Zašto je Severna Korea veliko zlo? Zato što američki glasogovornici tako kažu? Zaebavaju ih 50 godina, dosta je bilo ljudima, jednostavan i predvidljiv potez očajnika koji sad pita:'a šta ćemo sad?' .
 

Back
Top