Problem sa kod kljucem

SAS19

Zainteresovan član
Poruka
240
Imam hyundai accent 1.3 iz 2001 godine i pre par dana poceo je problem sa kod klucem. Kada stavim kljuc u bravu signalizira da nije originalni kljuc i ne moze da se startuje motor, kada ponovim postupak (izvadim kljuc i ponovo ga vratim) sve radi normalno. Interesantno je da nema pravila kada se to desava, nekada celi dan radi normalno a sutra se to desi par puta za redom.
Molio bih da mi neko kaze, ako zna, o cemu se radi, da li je to neka sitnica ili je potrebno ici u servis.
Hvala
 
Izgleda da nema bateriju a i ako je ima nemoguce je proveriti jer je sve izliveno od plastike koju je nemoguce otvoriti a da se ne unisti. Danas sam isao na dijagnostiku i prijavljuje neku sporadicnu gresku u komunikaciji sa transpoderom. Resetovali su greska a ostalo je da se vidi da li ce se ponovo pojaviti.
Mada mi nisu znali reci kakva je to greska u komunikaciji.
 
Imam hyundai accent 1.3 iz 2001 godine i pre par dana poceo je problem sa kod klucem. Kada stavim kljuc u bravu signalizira da nije originalni kljuc i ne moze da se startuje motor, kada ponovim postupak (izvadim kljuc i ponovo ga vratim) sve radi normalno. Interesantno je da nema pravila kada se to desava, nekada celi dan radi normalno a sutra se to desi par puta za redom.
Molio bih da mi neko kaze, ako zna, o cemu se radi, da li je to neka sitnica ili je potrebno ici u servis.
Hvala

Pretpostavljam da je u pitanju problem sa komp-om.Dakle,resetuj komp i onda pokušaj.
Ako ni to ne uspe,poseti majstora.

Možda je problem u imobilajzeru,ali za otklanjanje tog problema svakako ćeš morati na dijagnostiku.
 
Imam hyundai accent 1.3 iz 2001 godine i pre par dana poceo je problem sa kod klucem. Kada stavim kljuc u bravu signalizira da nije originalni kljuc i ne moze da se startuje motor, kada ponovim postupak (izvadim kljuc i ponovo ga vratim) sve radi normalno. Interesantno je da nema pravila kada se to desava, nekada celi dan radi normalno a sutra se to desi par puta za redom.
Molio bih da mi neko kaze, ako zna, o cemu se radi, da li je to neka sitnica ili je potrebno ici u servis.
Hvala


Ja bih probao u servisu da ponovo kodiram kljuc...slicnu situaciju sam ja imao (kod mene je u jednom polozaju prihvatao kljuc a u drugom nije) i tako je resena ... dekodiranje i k'o novo :lol:
 
Imao sam i ja taj problem na svom audiju pre nekih 3-4 godine i ispade da je problem nenormalno glup. Prvo su mi rekli da je kompjuter koji ocitava kod kljuca u kvaru i ja sta cu kupim novi. (tricavih 150eur), kad ono eto probleme posle 3meseca ponovo. Odem kod njih i oni opet kazu kompjuter a ja u medjuvremenu saznao da postoji jedan servis za kljuceve kod mene u komsiluku koji se izmedju ostalog bavi tako tim stvarima i posetim njega.
Covek lepo skine tablu, sa onom crnom cupavom izolirkom izoluje kablove koji vode od tog kompjutera do table UDALJIO IH OD KUTIJE VRATILA VOLANA (kazu da od serva mugu da nastanu neke elektricne smetnje u sistemu i da se sve akumuliraju na kutiji) i od tada do sada nikad vise nisam imao niti jedan jedini problem po tom pitanju.
Servis se zove RISTIC a nalaze se na pola 22og Oktobra u Zemunu.
 

Back
Top