da li mi konfiguracija podrzava??

mladenks

Zainteresovan član
Poruka
161
imam igru gta4, i pc koji sam kupio prosle godine, a koji i nije nesto posebno... intel dual core e2140, nvidia geforce 7050 n610i (integrisana) sa 512 mb memorije, 1gb ram ( 896 je koriscen a 128 je shared memory (to mi nije jasno)). pokrenem ja gta, ucita mi sve lepo, nacekam se minut dok loaduje, pocne igra i... ide mi 1 frejm po sekundi. boostovao sam grafiku u biosu, povecao clock procesora, ubacio najnovije drajvere, stvaio sve na low i nece da ide ni bar 10 fps. nisam merio koliko stvarno ide, ali secka secka secka... jadno. sta da radim da bih je pokrenuo na low?
 
imam igru gta4, i pc koji sam kupio prosle godine, a koji i nije nesto posebno... intel dual core e2140, nvidia geforce 7050 n610i (integrisana) sa 512 mb memorije, 1gb ram ( 896 je koriscen a 128 je shared memory (to mi nije jasno)). pokrenem ja gta, ucita mi sve lepo, nacekam se minut dok loaduje, pocne igra i... ide mi 1 frejm po sekundi. boostovao sam grafiku u biosu, povecao clock procesora, ubacio najnovije drajvere, stvaio sve na low i nece da ide ni bar 10 fps. nisam merio koliko stvarno ide, ali secka secka secka... jadno. sta da radim da bih je pokrenuo na low?

koji service pack imas? :P
 
imam igru gta4, i pc koji sam kupio prosle godine, a koji i nije nesto posebno... intel dual core e2140, nvidia geforce 7050 n610i (integrisana) sa 512 mb memorije, 1gb ram ( 896 je koriscen a 128 je shared memory (to mi nije jasno)). pokrenem ja gta, ucita mi sve lepo, nacekam se minut dok loaduje, pocne igra i... ide mi 1 frejm po sekundi. boostovao sam grafiku u biosu, povecao clock procesora, ubacio najnovije drajvere, stvaio sve na low i nece da ide ni bar 10 fps. nisam merio koliko stvarno ide, ali secka secka secka... jadno. sta da radim da bih je pokrenuo na low?

Hmm:think:, pa treba ti nova graficka....neintegrisana, a tih 128 MB shared ti je zato sto ti nih koristi ta tvoja integrusa 7050. Nabavi neku ovu solidnu grafu i pici, bar na low:D
 
Tesko da ces sa ovom konfiguracijom moci da igras GTA4...Graficka je tu sigurno najveci nedostatak ali nece ti puno pomoci ni klok procesora ni jos giga rama...jedino ako hoces da igras igru na low detaljima... sto se tice service packa cim mozes da je startujes znaci da ti je service pack odgovarajuci tj. sp3...
 
Ma uzas za tako dobru igru neoptimizovana je do jaja...mislim sve GTA igre do sada su patile od neoptimizovanosti ali ova je vrhunac...to je sve zato sto je igra prvo uradjena za konzole a onda portovana na PC...sramota mislim presao sam 70% igre i odlicna je ali stvarno u nekim trenucima ume da opasno zasecka i uspori...Ja imam Intel E5200,4gb ddr2 na 800mhz, i Geforce 9800GT i GTA4 je bukvalno jedina igra koja mi pravi probleme sa frejmazom....Mislim da igru moze trenutno jedino pristojno da svari neki novi Intel iz "i" serije +ddr3 ram memorija, i neka grafa tipa GTX290/4890
 
Nije samo neoptimizacija problem. Mene nervira i činjenica što su od džinovske nelinearne igre, kakva je bila GTA SA, napravili ograničenu igricu,poput GTA IV. Prosto nema uživanja dok je igraš. Jedva sam sebe naterao da je igram da bih video šta se dešava na kraju. Jedino pred kraj počinješ da se uživljavaš u priču, što se kod predhodnika dešavalo skoro na početku...
 
To ti je zbog service PACK-a. Moras imati service pack 3 za XP
Da li bih ja mogao igrati GTA4 na svom racunaru
intel core 2 duo 2 GHz
RAM 2GB
Graficka nVidia 512MB 9000GT

:hahaha1: bravo legendo....
Kao prvo jesi corav napisao je u postu iznad da ima SP3
kao drugo otkud znamo koji procesor, mozda si ti vidovit ali mi nismo...
recimo da imas E6100 i 2Gb rama DDR1 na 400Mhz...NECES MOCI DA IGRAS
 
Ma uzas za tako dobru igru neoptimizovana je do jaja...mislim sve GTA igre do sada su patile od neoptimizovanosti ali ova je vrhunac...to je sve zato sto je igra prvo uradjena za konzole a onda portovana na PC...sramota mislim presao sam 70% igre i odlicna je ali stvarno u nekim trenucima ume da opasno zasecka i uspori...Ja imam Intel E5200,4gb ddr2 na 800mhz, i Geforce 9800GT i GTA4 je bukvalno jedina igra koja mi pravi probleme sa frejmazom....Mislim da igru moze trenutno jedino pristojno da svari neki novi Intel iz "i" serije +ddr3 ram memorija, i neka grafa tipa GTX290/4890

Moja konfa sasvi pristojno tera GTA 4 izvlacim negde oko 35fps. Ali skinem ono ogranicenje i stavim bukvalno sva podesavanja na high na rezoluciji 1680x1050..:p
 

Back
Top