Нова понижавања владике Артемија!

Петар Адамов

Zainteresovan član
Poruka
312
Наставља се кампања понижавања владике Артемија.
Последњи руски цар, Николај, рекао је једном као одговор на разне клевете и подметања: „Зло, које сада влада светом биће све јаче. Али, неће зло победити зло, но само љубав!“
Тако и владика Артемије не прихвата подмуклу игру и не креће у контранапада и контраклевете, већ смирено чека Суд Божији! Прво су поништили његову одлуку да не да благослов за Бајденов дочек у Дечанима, а сада траже од њега да распусти центар за лечење наркомана. Приде, да се мало зачини у духу јефтиних холивудских жалопојки, пуштају се снимци „злостављања“. Шта смо добили – фанатика, болесног националисту и потајног насилника, Артемија.
Духовна позадина ове борбе је да дух компромиса са злом(дух глобализма) још није успео да победи поједине србске владике, можда најпре Артемија и Никанора. Њихова одважност да приме и крст попљуваности од стране „врлог, новог света“, подсећа на нека друга времена, када је образ био изнад свега и када је постојао стид. Када образ још није био дебео као ђон и када су људи после лажи умели бар да се зацрвене.
Један од јуначких вођа Срба са Космета, Марко Јакшић, не издржавши бол у срцу,поручио је србским владикама:“ Снисходљиво се извињавајући Бајдену, уз позивање на гостољубивост, а истовремено критикујући и унижавајући надлежног владику, који није с Косова побегао, већ је на њему остао да страда са својим народом, наше владике се у ствари ругају свим српским жртвама!“
Да ли је још жив православни принцип да се истина каже и по цену смрти?
 
Наставља се кампања понижавања владике Артемија.
Последњи руски цар, Николај, рекао је једном као одговор на разне клевете и подметања: „Зло, које сада влада светом биће све јаче. Али, неће зло победити зло, но само љубав!“
Тако и владика Артемије не прихвата подмуклу игру и не креће у контранапада и контраклевете, већ смирено чека Суд Божији! Прво су поништили његову одлуку да не да благослов за Бајденов дочек у Дечанима, а сада траже од њега да распусти центар за лечење наркомана. Приде, да се мало зачини у духу јефтиних холивудских жалопојки, пуштају се снимци „злостављања“. Шта смо добили – фанатика, болесног националисту и потајног насилника, Артемија.
Духовна позадина ове борбе је да дух компромиса са злом(дух глобализма) још није успео да победи поједине србске владике, можда најпре Артемија и Никанора. Њихова одважност да приме и крст попљуваности од стране „врлог, новог света“, подсећа на нека друга времена, када је образ био изнад свега и када је постојао стид. Када образ још није био дебео као ђон и када су људи после лажи умели бар да се зацрвене.
Један од јуначких вођа Срба са Космета, Марко Јакшић, не издржавши бол у срцу,поручио је србским владикама:“ Снисходљиво се извињавајући Бајдену, уз позивање на гостољубивост, а истовремено критикујући и унижавајући надлежног владику, који није с Косова побегао, већ је на њему остао да страда са својим народом, наше владике се у ствари ругају свим српским жртвама!“
Да ли је још жив православни принцип да се истина каже и по цену смрти?

Car Nikolaj je bio cvecka , nema shta :thumbdown:

Da tebe malo stave u takvu kliniku na lechenje , pa da vidimo kolko ce ti se dopasti ?
 
Možda ipak nije trebalo da biju narkose?

Искрено, ја сам се исто престравио од оних снимака... баш ми је припала мука - али то је само ЈЕДНА СТРАНА МЕДАЉЕ, а друга

1. Већ сам раније написао да се и на другим местима за које сам чуо примењује тортура. Е сада треба ставити на сто РЕЗУЛТАТЕ... тј. да видимо колико је наркоса спашено у Ц.Реци а колико по нашим тзв.здравственим установама (које дрогу дилују).

2. Врло је интересантан ТАЈМИНГ АКЦИЈЕ ПРОТИВ АРТЕМИЈА... нама који пратимо неталентоване, дилетантске акције УДБ-е све ово је "нешто познато".

3. КО ЈЕ САЧИНИО СНИМАК ???
 
nego shta nego da raspuste logor u crnoj travi i oni kreteni sto su tukli dzankije treba da zavrse u tvorza

Таман посла - то би било погубно за штићенике којих има преко 200... осим тога колико пратим све ово ПОБУНИЛИ СУ СЕ И РОДИТЕЉИ и ШТИЋЕНИЦИ... даклеМ ту нешто озбиљно не штима.

По мом мишљењу - треба том Центру ДОДАТИ и СТРУЧНУ ЕКИПУ КОЈА БИ КОРИГОВАЛА ПОСТУПКЕ...
 
Таман посла - то би било погубно за штићенике којих има преко 200... осим тога колико пратим све ово ПОБУНИЛИ СУ СЕ И РОДИТЕЉИ и ШТИЋЕНИЦИ... даклеМ ту нешто озбиљно не штима.

По мом мишљењу - треба том Центру ДОДАТИ и СТРУЧНУ ЕКИПУ КОЈА БИ КОРИГОВАЛА ПОСТУПКЕ...

eremita to nema veze sa pravoslavljem niti sa crkvom ali bi za muda obesio te krelce sto batinama zavrsavaju narkomaniju i to pod svestenickom mantijom

cilj ne opravdava sredstva uvek bilo i uvek bice

a to kakve su druge ustanove nije tema tema je da svestenici tuku narkomane shto je jezivo odvratno i treba da odgovaraju svi koji su upleteni u slucaj

to nije metoda vec nasilje

i to se nazalost primenjuje iza svakih strozih zidova bilo za dusevne bolesnike ili narkomane. Ako nemaju strpljenje nek se bave nekim drugim poslom usta ih bolela dobogda!
 
eremita to nema veze sa pravoslavljem niti sa crkvom ali bi za muda obesio te krelce sto batinama zavrsavaju narkomaniju i to pod svestenickom mantijom

cilj ne opravdava sredstva uvek bilo i uvek bice

a to kakve su druge ustanove nije tema tema je da svestenici tuku narkomane shto je jezivo odvratno i treba da odgovaraju svi koji su upleteni u slucaj

to nije metoda vec nasilje

i to se nazalost primenjuje iza svakih strozih zidova bilo za dusevne bolesnike ili narkomane. Ako nemaju strpljenje nek se bave nekim drugim poslom usta ih bolela dobogda!

Мислим да је све то у вези наркомана далеко компликованије него што нама изгледа. Имао сам познанство са неким наркосима и на послу и овако - 99% њих на најужаснији начин ЗЛОСТАВЉА СВОЈЕ РОДИТЕЉЕ и ПОРОДИЦУ... то не можеш ни да замислиш... имам и једног у комшилуку... па *** сваких неколико дана крешти, разбија врата... његова мајка јадница стално долази код мене да тражи на зајам алат за промену браве...и још ме лаже како губи кључеве... ма све је то исувише компликовано... када чујем тог идиота како кричи одмах идем у шетњу јер нисам сигуран да ћу се уздржати да се не умешам - јер њега би неко могао да смири једино и једино батинама...

Е, видиш... ово болдовано не само да је тачно - него нећу ни да почињем расправу... јер много тога знам... па боље да ћутим, НЕКА ОДЛУЧЈУ НАДЛЕЖНИ, али једно је сигурно: КО НОРМАЛАН СМЕ ДА ИЗБАЦИ НА УЛИЦУ 200 НАРКОМАНА. Иначе у Рашкој области(Санџаку) званично је регистровано од НВО преко 4 500 НАРКОМАНА - јер ту ПРОЛАЗИ ДРОГА КОЈА ИДЕ НА ЗАПАД...

Познавао сам једног(умро је) који је одлазио на разговоре са Патријархом - који је за њега имао СТРПЉЕЊА ... а требало је после да чујеш шта је о њему причао са ужасним ђаволским изразом лица...
 
BEOGRAD, 24.05.2009. Tanjug

Vladika Artemije: Rehabilitacioni centar ne pripada manastiru
Episkop raško-prizrenski Artemije izjavio je danas Tanjugu da Duhovno-rehabilitacioni centar za lečenje bolesti zavisnosti, čiji je način rada, zbog fizičkog kažnjavanja štićenika, kritikovan ovih dana, ne pripada manastiru Crna Reka i da u njemu ne rade monasi

"Centar o kome se digla tolika prašina ovih dana nije u okviru manastira Crna Reka, kao što se navodi u saopštenju Svetog arhijerejskog sinoda, nego u blizini manastira i sa manastirom nema ništa zajedničko", objasnio je episkop Artemije.
Episkop je rekao da "centar nije nelegalni stacionar kako se, takođe, u tom saopštenju naziva, već je legalno registrovan kod državnih organa" i u njemu ne rade monasi, koji ni na koji način nisu umešani u rad centra.
Centrom rukovodi, kako je rekao vladika, protojerej Branislav Karanović sa svojim pomoćnikom jerejem Dejanom Jakovljevićem.
Vladika raško-prizrenski, čijoj eparhiji pripada pomenuti manastir, podsetio je takođe da je upravnik Karanović više puta gostovao u televizijskim emisijama, "gde je otvoreno govorio o metodama koje koriste u centru u cilju lečenja, a ne iživljavanja".
"Slučaj oko koga se digla prašina i snimci koji su zaista zastrašujući potiču od pre par godina i nije nešto što se sada dešava", rekao je episkop Artemije izrazivši čuđenje, što je "to neko sada izvukao iz naftalina".
"Sve miriše da je u pitanju montiran proces povezan sa slučajem Bajden - manastir Visoki Dečani", ocenio je vladika.

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=66327&sectionId=33


posto centar za lecenje ne pripada manastiru Crna Reka i u njemu ne rade monasi najbolje je sve ostane u naftalinu.... ma Bajden je kriv za sve! - rece djavo u mantiji ....
 
BEOGRAD, 24.05.2009. Tanjug

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=66327&sectionId=33


posto centar za lecenje ne pripada manastiru Crna Reka i u njemu ne rade monasi najbolje je sve ostane u naftalinu.... ma Bajden je kriv za sve! - rece djavo u mantiji ....

Смањи "доживљај" и немој вређати Владику Артемија!

Баш ми је драго ДА ЈЕ УСПЕО ДА РАЗЈАСНИ О ЧЕМУ СЕ РАДИ - значи да уопште није у његовој надлежности тај Центар.

Е... кхм..... сада да видимо У ЧИЈОЈ ЈЕ НАДЛЕЖНОСТИ ??? Ко им је дао ОВЛАШЋЕЊЕ, КО ИХ ЈЕ РЕГИСТРОВАО... само полако и без добро нам познате ""КАМПАЊЕ"... и старих начина да се на о-рук ОКРИВЕ НЕДУЖНИ.
 
To što se narkomani ponašaju nasilnički - to je rezultat bolesti. Nema tu mesta nikavim "odmazdama".
Inače, nije šija, nego vrat. daklem, nije ovaj popa, nego drugi neki... popa.

Uvek se zadivim kad vidim pametnjakoviće bez ikakvog iskustva i spreme kako se olako prihvataju "lečenja" drugih ljudi. Od kojekakvih travara i nutricionista koji su nekada radili kao prodavci polisa osiguranja i taksisti, do ovakvih popova koji bi da močugom leče dušu narkomansku. :confused:
sve bez odgovornosti, a pare kaplju.
 
Наставља се кампања понижавања владике Артемија.
Последњи руски цар, Николај, рекао је једном као одговор на разне клевете и подметања: „Зло, које сада влада светом биће све јаче. Али, неће зло победити зло, но само љубав!“
Тако и владика Артемије не прихвата подмуклу игру и не креће у контранапада и контраклевете, већ смирено чека Суд Божији! Прво су поништили његову одлуку да не да благослов за Бајденов дочек у Дечанима, а сада траже од њега да распусти центар за лечење наркомана. Приде, да се мало зачини у духу јефтиних холивудских жалопојки, пуштају се снимци „злостављања“. Шта смо добили – фанатика, болесног националисту и потајног насилника, Артемија.
Духовна позадина ове борбе је да дух компромиса са злом(дух глобализма) још није успео да победи поједине србске владике, можда најпре Артемија и Никанора. Њихова одважност да приме и крст попљуваности од стране „врлог, новог света“, подсећа на нека друга времена, када је образ био изнад свега и када је постојао стид. Када образ још није био дебео као ђон и када су људи после лажи умели бар да се зацрвене.
Један од јуначких вођа Срба са Космета, Марко Јакшић, не издржавши бол у срцу,поручио је србским владикама:“ Снисходљиво се извињавајући Бајдену, уз позивање на гостољубивост, а истовремено критикујући и унижавајући надлежног владику, који није с Косова побегао, већ је на њему остао да страда са својим народом, наше владике се у ствари ругају свим српским жртвама!“
Да ли је још жив православни принцип да се истина каже и по цену смрти?
Очигледно да није.
 
BEOGRAD, 24.05.2009. Tanjug

Vladika Artemije: Rehabilitacioni centar ne pripada manastiru
Episkop raško-prizrenski Artemije izjavio je danas Tanjugu da Duhovno-rehabilitacioni centar za lečenje bolesti zavisnosti, čiji je način rada, zbog fizičkog kažnjavanja štićenika, kritikovan ovih dana, ne pripada manastiru Crna Reka i da u njemu ne rade monasi

"Centar o kome se digla tolika prašina ovih dana nije u okviru manastira Crna Reka, kao što se navodi u saopštenju Svetog arhijerejskog sinoda, nego u blizini manastira i sa manastirom nema ništa zajedničko", objasnio je episkop Artemije.
Episkop je rekao da "centar nije nelegalni stacionar kako se, takođe, u tom saopštenju naziva, već je legalno registrovan kod državnih organa" i u njemu ne rade monasi, koji ni na koji način nisu umešani u rad centra.
Centrom rukovodi, kako je rekao vladika, protojerej Branislav Karanović sa svojim pomoćnikom jerejem Dejanom Jakovljevićem.
Vladika raško-prizrenski, čijoj eparhiji pripada pomenuti manastir, podsetio je takođe da je upravnik Karanović više puta gostovao u televizijskim emisijama, "gde je otvoreno govorio o metodama koje koriste u centru u cilju lečenja, a ne iživljavanja".
"Slučaj oko koga se digla prašina i snimci koji su zaista zastrašujući potiču od pre par godina i nije nešto što se sada dešava", rekao je episkop Artemije izrazivši čuđenje, što je "to neko sada izvukao iz naftalina".
"Sve miriše da je u pitanju montiran proces povezan sa slučajem Bajden - manastir Visoki Dečani", ocenio je vladika.

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=66327&sectionId=33


posto centar za lecenje ne pripada manastiru Crna Reka i u njemu ne rade monasi najbolje je sve ostane u naftalinu.... ma Bajden je kriv za sve! - rece djavo u mantiji ....
Мас није то проблем већ то што је борац изнутра који неће да изађе напоље што даље од јеретрика.
 
Родитељи наркомана подржавају батинање


Нашу децу драстичније муче на улици, а наша деца туку нас. Тако сви страдамо, кажу родитељи окупљени у центру у Црној Реци
Roditelji-,-crna-reka-foto-M-DUGALICH.jpg
Родитељи из Србије, Републике Српске, Црне Горе – окупљени у одбрани метода Црне Реке (Фото М. Дугалић)




Црна Река – Јуче, у преподневним сатима, у центар за лечење зависника од дроге у Црној Реци стигло је више од педесет родитеља, али и супруга и рођака, јер овде, међу 70 штићеника, има младића од 16 година и одраслих особа које су прешле педесету. Они су стигли из разних крајева Србије, из Републике Српске, Црне Горе... Било је ту политичара, судија, бизнисмена... а сви су дошли да пруже подршку управи центра, односно управнику Браниславу Перновићу. Без устезања говорили су о томе упркос јучерашњим видео-снимцима на којима је приказано батинање једног од штићеника, иако су они указивали да се овде примењују сувише сурове и нељудске методе. Родитељи су једнодушни у оцени да, на њихову несрећу, нико боље од њих не зна кроз какав пакао пролази породица наркомана. Тврде да само они сву муку у кућама преживљавају, у све су најбоље упућени и заједно са децом страдају. Говорили су понајвише о небризи државе, недостатку места и неефикасности лечења у другим установама, профитирању разних „стручњака” на њиховој муци, непоштењу полицајаца и судија...
У преподневним сатима у центар је, у пратњи полиције, стигла и Републичка инспекција министарства здравља која је обишла све просторије, обавила разговоре са штићеницима, сачинила записник и отишла. Није она била ни одговорна ни овлашћена за разговоре са родитељима, иако су их они, и те како најеђени, очекивали. Зато су се родитељи и рођаци штићеника обраћали новинарима.

– У случају да неко покуша овај центар да затвори нећемо одавде отићи, бранићемо га жестоко – каже за „Политику” Јелена Драгићевић, из Новог Сада, која је у том граду и председник Удружења грађана за борбу против наркоманије.

– Мој син је после 13 година лечења у разним државним и приватним установама и много датих пара, рецимо само сам клиници „Лоријан” дала пет хиљада евра, први пут после шест месеци „чист”. После пола године одавде је дошао кући на одсуство , није ,,пао” током боравка код куће, и никад лепше није изгледао. Овде се опет вратио, а ниједном није добио батине, јер је поштовао кућни ред – додаје Јелена Драгићевић.


У разговор упада један од родитеља тврдњом ,,нашу децу драстичније туку и муче на улици, а наша деца туку нас, малтретирају ... Тако сви страдамо а ово је једини спас”.
Слична је прича и Новосађанке Катарине Ристић, која каже да се у свом послу свакодневно сусреће са младићима и девојкама који због дроге брзо завршавају на гробљу и додаје ,,захваљујући овом центру моје дете је међу живима и ако се он затвори то је наша пропаст, јер држава нема алтернативу”.
Предраг Алексић, бивши радник МУП-а Србије, каже да се одлучио да свог сина пошаље у Црну Реку на лечење јер се раније у послу сретао са наркоманима и допао му се метод лечења, а Драга М. је стигла чак из Бањалуке, да би подржала управу центра и истиче ,,мој син је овде од септембра и први пут тако дуго није под наркотицима. Освежио се, изгледа одлично... и никада није добио батине”.


Ту су родитељи и рођаци штићеника из Краљева: Обрад Лазовић, Миланко Јеумовић, Бранко Матић, Живојин Пантелић, Милан Јевремовић, Татјана Јовановић... Чак из Подгорице, са документацијом, потврдама да јој је син после повратка из Црне Реке, излечен, нормалан младић, дошла је Драгица Прентић. Намерила се на тако дуг пут само да у знак захвалности подржи опстанак центра...
– Ја не скривам да је мој син овде једном добио батине уз моје одобрење када сам чуо шта је урадио. Он, сада, када је више од годину дана без дроге, тврди да му је тај бол и наравно утицај вере, духовности и уредног живота спасио живот. А, верујте ми да сам био у ситуацији, у том безизлазу и распамећености од свега да га још више повредим, као што су, вероватно, и други родитељи у слична искушења долазили – каже Миливоје Миомановић из Краљева.

Тако су јуче, после свих догађања поводом снимака тортуре штићеника говорили они који су, како кажу, „за сам центар и своју децу највише заинтересовани”. Њима је, без сумње, и раније било познато да се овде, јер то не крију ни управници ни штићеници, повремено, како кажу „кад затреба”, примењују методе које су узбуркале српску јавност.
Дабоме, о свему томе уследиће и оцене, налози и решења надлежних инспекцијских и других органа.
-------------------------------------------------------------------------------

МУП и здравствени инспектори испитују случај

Здравствени инспектори и представници Министарства унутрашњих послова испитују истинитост тврдњи о бруталним методама лечења зависника у Духовно-рехабилитационом центру Црна Река надомак Новог Пазара. „Инспекцијски надзор је у току. Ми ћемо сачекати његове резултате и видећемо о чему се ту ради, да ли постоје неки елементи који указују на пружање здравствених услуга које спадају у домен надрилекарства или у нешто друго”, рекла је агенцији Бета помоћница министра здравља Ивана Мишић.
Она је додала да Министарство здравља није издало дозволу за рад Црној Реци, али да не зна да ли центар можда има дозволу коју је добио од неког другог државног органа. Упитана шта следи ако се утврди да су медијски наводи о батинању зависника у Црној Реци тачне, Ивана Мишић је казала да ће МУП предузети даље радње о том питању. „МУП ће коначно закључити читав епилог везан за функционисање духовно-рехабилитационог центра који обавља послове за које не знам какве дозволе има”, рекла је Ивана Мишић.
-----------------------------------------------------------------------------


Перановић: Никад нисам крио да се користи сила

У поподневним сатима у Црној Реци се појавио и управник рехабилитационог центра протојереј Бранислав Перановић.
У краткој изјави, поводом актуелних дешавања у овом кампу, он је за „Политику” казао:


– Верујте да ми је и драго што се све ово десило. Једном треба да се рашчисти да ли је Црна Река „црна рупа” у Србији или је то место које има оправдања за постојање. Нека инспекција и правосудни органи установе истину. У случају да центар угасе можда би ми и лакнуло, јер ја већ живим по принципу „дала баба динар да уђе, а два да изађе”. Само тврдим, ово није место за мучење, јер ми смо за ових шест година овде имали и данас имамо и децу веома угледних и утицајних људи. Како би то прошло без њиховог знања и реаговања. Иначе, никада нисам крио да се у ситуацијама када је то неопходно користи и сила. Свесни смо да то није по закону, али ни закони нису савршени, живот нису параграфи. Свесни смо да услови нису савршени, али све је боље од улице, канала, кризирања, „оверавања”, преране смрти... – каже Перановић.





Мирољуб Дугалић


[објављено: 23/05/2009]
 
Саопштење за јавност
Београд, 24. V 2009.



ПОДРШКА ВЛАДИКИ АРТЕМИЈУ

Отачаствени покрет Образ упутио је писмо подршке Његовом преосвештенству Епископу рашко-призренском Господину Артемију, које наводимо у целости:

Ваше Преосвештенство,

У последњих неколико дана србска јавност је поново сведок жестоких напада на Ваш архипастирски труд да очувате духовни и национални идентитет Срба на Косову и Метохији и широм Отачаства.

Светиње Епархије рашко-призренске, као и бројно и духовно крепко свештенство и монаштво, представљају кључ опстанка нашег народа на окупираном Косову и Метохији и у све труснијој Рашкој области. Управо зато, ваше истрајно и потпуно оправдано противљење поступцима који воде ка отимању србских цркава и манастира, брисању преосталих елемената србске државности и коначном изгону србског живља са Косова и Метохије, без сумње је један од главних разлога због којих сте Ви и Ваша Епархија трн у оку овдашњих глобалиста и њихових иностраних налогодаваца.

За разлику од неких других, Ви сте одавно увидели да „сарадња“ и „пријатељство“ са исконским непријатељима Србства и Православља не може донети никакву суштинску добробит нашем народу и Цркви; напротив, наша отвореност и наивност само јача њихову бахатост и безобзирност, а што је најгоре – отвара врата вуковима у јагњећој кожи који хришћанску тежњу ка љубави и Миру Божијем бестидно преиначују у удвориштво, кукавичлук и издају.

Свесни чињенице да је православна Вера одувек била најважнији стуб србске нације, Ви нисте дозволили да Црква буде сведена на сервис за „пружање религијских услуга“ и подршку властодршцима онда када им затреба, него сте најпре укрепили њен унутрашњи, духовни живот, а потом развили мисионарску и добротворну делатност без премца у СПЦ.

На жалост, уместо да Ваше свештенство и монаштво и Вас лично подрже у напорима за помоћ људима од којих су држава и друштво дигли руке, вукови у јагњећој кожи су, уз халабуку антисрбских медија, из петних жила запели да погазе и затру све што је годинама мукотрпно стварано. Њихова хипи-реторика ипак не може да сакрије чињеницу да се права, хришћанска љубав сведочи и показује не речима, него делима. Захвалност спасених невољника, оданост верног народа и ревност свештеника, монаха и монахиња јесу најбољи доказ „ко је вјера, а ко ли невјера“!

Отачаствени покрет Образ, као и сви богољубиви и родољубиви Срби и Србкиње, увек ће бити уз Вас, Преосвећени владико, и уз све друге србске пастире и јунаке који се боре за Крст Часни и Слободу Златну. Најсветија дужност свих нас је да не поклекнемо пред искушењима, већ да у тој борби истрајемо како бисмо имали „су чим изаћ' пред Милоша, и пред друге србске витезове, који живе доклен сунце грије“!



СВЕ ЗА ОБРАЗ, А ОБРАЗ НИ ЗА ШТА – БЕЗОБРАЗНОМ ГОСПОД НЕ ОПРАШТА!



Отачаствени покрет Образ
Информативна служба
 
Саопштење за јавност
Београд, 24. V 2009.



ПОДРШКА ВЛАДИКИ АРТЕМИЈУ

Отачаствени покрет Образ упутио је писмо подршке Његовом преосвештенству Епископу рашко-призренском Господину Артемију, које наводимо у целости:

Ваше Преосвештенство,

У последњих неколико дана србска јавност је поново сведок жестоких напада на Ваш архипастирски труд да очувате духовни и национални идентитет Срба на Косову и Метохији и широм Отачаства.

Светиње Епархије рашко-призренске, као и бројно и духовно крепко свештенство и монаштво, представљају кључ опстанка нашег народа на окупираном Косову и Метохији и у све труснијој Рашкој области. Управо зато, ваше истрајно и потпуно оправдано противљење поступцима који воде ка отимању србских цркава и манастира, брисању преосталих елемената србске државности и коначном изгону србског живља са Косова и Метохије, без сумње је један од главних разлога због којих сте Ви и Ваша Епархија трн у оку овдашњих глобалиста и њихових иностраних налогодаваца.

За разлику од неких других, Ви сте одавно увидели да „сарадња“ и „пријатељство“ са исконским непријатељима Србства и Православља не може донети никакву суштинску добробит нашем народу и Цркви; напротив, наша отвореност и наивност само јача њихову бахатост и безобзирност, а што је најгоре – отвара врата вуковима у јагњећој кожи који хришћанску тежњу ка љубави и Миру Божијем бестидно преиначују у удвориштво, кукавичлук и издају.

Свесни чињенице да је православна Вера одувек била најважнији стуб србске нације, Ви нисте дозволили да Црква буде сведена на сервис за „пружање религијских услуга“ и подршку властодршцима онда када им затреба, него сте најпре укрепили њен унутрашњи, духовни живот, а потом развили мисионарску и добротворну делатност без премца у СПЦ.

На жалост, уместо да Ваше свештенство и монаштво и Вас лично подрже у напорима за помоћ људима од којих су држава и друштво дигли руке, вукови у јагњећој кожи су, уз халабуку антисрбских медија, из петних жила запели да погазе и затру све што је годинама мукотрпно стварано. Њихова хипи-реторика ипак не може да сакрије чињеницу да се права, хришћанска љубав сведочи и показује не речима, него делима. Захвалност спасених невољника, оданост верног народа и ревност свештеника, монаха и монахиња јесу најбољи доказ „ко је вјера, а ко ли невјера“!

Отачаствени покрет Образ, као и сви богољубиви и родољубиви Срби и Србкиње, увек ће бити уз Вас, Преосвећени владико, и уз све друге србске пастире и јунаке који се боре за Крст Часни и Слободу Златну. Најсветија дужност свих нас је да не поклекнемо пред искушењима, већ да у тој борби истрајемо како бисмо имали „су чим изаћ' пред Милоша, и пред друге србске витезове, који живе доклен сунце грије“!



СВЕ ЗА ОБРАЗ, А ОБРАЗ НИ ЗА ШТА – БЕЗОБРАЗНОМ ГОСПОД НЕ ОПРАШТА!



Отачаствени покрет Образ
Информативна служба

A шта је са молитвама за мир са кфор пасторима и жупницима пре неколико година јел то израз православности?
 

Back
Top