Problem(i) sa citacem CD-a
Prikazujem rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Problem(i) sa citacem CD-a

Veoma poznat M-heart-J (avatar)
    Učlanjen
    18.04.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    152

Unhappy Problem(i) sa citacem CD-a

Skoro sam popravila komp i radio je kako treba, ali kada sam jednom usla u My computer nije bilo ikone u kojoj se najcesce ucitavaju CD-ovi. Ubacila sam neki CD i nije htelo da ucita. Usput, ni na bilo kom player-u ni na you tube-u nece da mi pusta muziku, a kada pustim neki spot ili video nista se ne cuje, samo video se vidi. Da li mozda znate u cemu je problem i kako mogu da ga resim?

Ističe se
    Učlanjen
    09.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Problem(i) sa citacem CD-a

Što se tiče ikonice CD/DVD ROM drajva (pretpostavljam da na to misliš), najpre nam reci da li je pomenuti drajv u skorije vreme neko vadio ili otkačinjao njegove kablove unutar kućišta?

Da li je deinstaliran neki od programa za rezanje CD-ova? Jer se ponekad desi da se taj program ne deinstalira u potpunosti, pa u registri bazi zaostanu fajlovi koji posle prave problem.

Može biti problem i do drajvera za pomenuti CD ROM, možda je iz nekog razloga oštećen?

Najbolje je da uradiš sledeće... Desni klik na My Computer > Manage > Device Manager > pa pogledaš pod CD/DVD ROM drives da li ima neki znak uzvičnika ili ne i da li uopšte pokazuje da sistem vidi pomenuti drajv (klik na "+" pored). Ukoliko ga vidi, možeš selektovati taj drajv, pa desni klik > Properties > General > pa pod Device status proveriš šta piše (trebalo bi da piše... This device is working properly). Ako ne piše, da li pokazuje neki Error code?

A što se problema sa zvukom tiče, probaj da reinstaliraš drajver za zvuk.

Ajd pa javi.

Učlanjen
    18.04.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    152

Citat Original postavio DekiM Pogledaj poruku
    Što se tiče ikonice CD/DVD ROM drajva (pretpostavljam da na to misliš), najpre nam reci da li je pomenuti drajv u skorije vreme neko vadio ili otkačinjao njegove kablove unutar kućišta?

Da li je deinstaliran neki od programa za rezanje CD-ova? Jer se ponekad desi da se taj program ne deinstalira u potpunosti, pa u registri bazi zaostanu fajlovi koji posle prave problem.

Može biti problem i do drajvera za pomenuti CD ROM, možda je iz nekog razloga oštećen?

Najbolje je da uradiš sledeće... Desni klik na My Computer > Manage > Device Manager > pa pogledaš pod CD/DVD ROM drives da li ima neki znak uzvičnika ili ne i da li uopšte pokazuje da sistem vidi pomenuti drajv (klik na "+" pored). Ukoliko ga vidi, možeš selektovati taj drajv, pa desni klik > Properties > General > pa pod Device status proveriš šta piše (trebalo bi da piše... This device is working properly). Ako ne piše, da li pokazuje neki Error code?

A što se problema sa zvukom tiče, probaj da reinstaliraš drajver za zvuk.

Ajd pa javi.
    Sto se CD/DVD drajva tice sve je kako si rekao ima jedan uzvicnik kada se klikne na plus u Computer menagmentu i u Device statusu:

Windows cannot load the device driver for this hardware. The driver may be corrupted or missing. (Code 39)

Click Troubleshoot to start the troubleshooter for this device.

Ističe se
    Učlanjen
    09.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ovako, probaj da deinstaliraš taj CD ROM drajv, možda će posle da ga prepozna:
    Iz Device Managera > desni klik na ime tog CD ROM drajva > Uninstall > OK > Restartuj komp.
    Vidi da li će po podizanju Wina, sistem sam instalirati pomenuti drajv i drajver za njega. Obrati pažnju koju će poruku da ti pokaže dole desno pored sata, da li je uspešno instaliran ili ne i da li se vidi u My Computeru.

Učlanjen
    18.04.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    152

Ovako, probaj da deinstaliraš taj CD ROM drajv, možda će posle da ga prepozna:
    Iz Device Managera > desni klik na ime tog CD ROM drajva > Uninstall > OK > Restartuj komp.
    Vidi da li će po podizanju Wina, sistem sam instalirati pomenuti drajv i drajver za njega. Obrati pažnju koju će poruku da ti pokaže dole desno pored sata, da li je uspešno instaliran ili ne i da li se vidi u My Computeru.
    Nece. Sve sam uradila kako si ti rekao... Kada sam ga restartovala pored sata su se pojavile samo poruke: Find new hardwere CDROM i Find new hardwere HL-DT-ST DVDRAM GH22NS40. Kada sam ponovo usla u Computer Menagement opet je isto bilo(kao da nije deinstalirano, sa uzvicnikom). U My computeru se opet ne vidi.

Ističe se
    Učlanjen
    09.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ajde probaj i ovo:
    START > RUN > i upiši REGEDIT > OK >zatim isprati sledeću putanju HKEY_LOCAL_MACHINE > SYSTEM > CurrentControlSet > Control > Class > i klikni na sledeći unos {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} > u desnom prozoru desni klik na UpperFilters > Delete > zatim desni klik na LowerFilters > Delete > zatvori Regedit na > File > Exit > Restart kompa.
    Nisi mi odgovorila, jel neko vadio taj CD ROM, možda kablovi nisu dobro stavljeni?!
    Poslednji put ažurirao/la GostM : 25.05.2009. u 20:05

Učlanjen
    18.04.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    152

Ajde probaj i ovo:
    START > RUN > i upiši REGEDIT > OK >zatim isprati sledeću putanju HKEY_LOCAL_MACHINE > SYSTEM > CurrentControlSet > Control > Class > i klikni na sledeći unos {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} > u desnom prozoru desni klik na UpperFilters > Delete > zatim desni klik na LowerFilters > Delete > zatvori Regedit na > File > Exit > Restart kompa.
    Nisi mi odgovorila, jel neko vadio taj CD ROM, možda kablovi nisu dobro stavljeni?!
    Nista nije vadjeno, samo je reinstaliran windows.

Ističe se
    Učlanjen
    09.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Probaj ovo gore, ako ne uspe, moraćeš možda opet da reinstaliraš Win.

Učlanjen
    18.04.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    152

Probaj ovo gore, ako ne uspe, moraćeš možda opet da reinstaliraš Win.
    E, hvala ti mnogo. Uspelo je.

Ističe se
    Učlanjen
    09.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Baš mi je drago, pozzz.

BTW: A šta bi sa zvukom?!
    Poslednji put ažurirao/la GostM : 25.05.2009. u 20:49

Učlanjen
    18.04.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    152

Baš mi je drago, pozzz.

BTW: A šta bi sa zvukom?!
    Na to cu sada da predjem.

Ističe se
    Učlanjen
    09.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ubaci CD od matične i idi na Install audio driver (ili tome sl.).

Učlanjen
    18.04.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    152

Ubaci CD od matične i idi na Install audio driver (ili tome sl.).
    Sta bih ja bez tebe i tvoje pomoci, pa nisi ti ovde dzabe moderator. hvala jos jednom... pozz

Ističe se
    Učlanjen
    09.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Nema na čemu, tu smo da pomognemo.

Poznat Poslednja Igra Leptira (avatar)
    Učlanjen
    28.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    292

.
    sta raditi kada ga racunar uopste ne prepoznaje, nema ga, kao da i ne postoji, ni porukice ni greskice, nista ne pokazuje...?

svi kablovi su dobro priaceni
    racunaru je trebalo reinstalirati sistem, i pri ulasku u bios on nije pokazao postojanje cd-a, vec samo harda...

Ističe se
    Učlanjen
    09.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ja bih još jednom proverio kablove. Isključi komp iz struje (skroz), pa otkači sve kablove iza CD ROM-a i onaj koji ide ka matičnoj. Vrati ih nazad i dobro ih uguraj u svoja ležišta, pa startuj komp opet. Inače, jel ti je CD ROM SATA ili ne? Jel korišćen ili ne?

Buduća legenda Torrente Bgd (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Mozda dzamper na CD-u nije stavljen tamo gde treba da bude.
    Daleko ti lepa kuca ahaahhahah

Slične teme

1. problem sa dvd citacem!! POMOC!! VEOMA MI JE BITNO!
    Autor mladenks u forumu Hardver
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 24.02.2009., 22:16
  2. Problem sa DVD citacem
    Autor makihrc u forumu Hardver
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 17.02.2009., 19:44
  3. problem sa DVD citacem - ne cita dvd i cd
    Autor Lockpicker u forumu Hardver
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 30.01.2009., 15:41
  4. Problem sa citacem