Куба прва на свету по броју стогодишњака!

_011_

Poznat
Banovan
Poruka
9.445
Малопре су саопштили на дневнику Националне ТВ, да је Куба прва на свету по броју
стогодишњака. Стогодишњака на Куби има преко 1.500, што је на 11 милиона Кубанаца,
процентуално највише на свету.


Разлози за овакву дуговечност становника, како је наведено је у бесплатом здравственом
осигурању, сексуалном образовању и промоцији здравог живота!


Нигде није наведен, као разлог дуговечности, одличан дуван, клима и добро расположење
становништва. :D:cool:

2w6x8vk.jpg
 
Poslednja izmena:
na zdravlje i dug zivot coveka vise utice njegova percepsija zivota nego stvarno stanje..tj
ako neko veruje da je zdrav i srecan ..njegov imuni sistem znatno bolje funkcionise.

uostalom kubanci se ne opterecuju previse glupostima..znaju ljudi da uzivaju u zivotu i cene ono sto imaju i ne kukaju mnogo za parama i materijalnim dobrima kojima smo izgleda mi opsednuti
 
Шта је било? Не волите позитивне теме?
А један од предуслова за дуговечност, осим наравно бесплатног здравственог осигурања, је свакако позитиван
однос према животу.
:)

2h50m7m.jpg


To je tachno . :klap::klap::klap:
P.S
Da "ovaj" nije Petar Bozovic :think::mrgreen:
 
meni je jedan zdravstveni radnik rekao da nikotinska kiselina prija organizmu, cak da je extra lekovita

mozda je i to, a mozda najobicnija psihologija ravnoteze pojedinca sa samim sobom i svma ostalima, a u uslovima opste materijalne oskudice

takodje da se zna, materijalna oskudica vlada sirom juzne amerike, ona emisija suvajvor, kada su otisli u posetu u selo kad tamo uboga sirotinja, cetiri zida ma zidica, krovcic, lezaj, sto, hoklice i tv. to je u kapitalistickoj panami ili slicno. a kuba je bar ulozila ogromna sredstva u obrazovanje svojih i maldih iz cele juzne amerike.
 
na zdravlje i dug zivot coveka vise utice njegova percepsija zivota nego stvarno stanje..tj
ako neko veruje da je zdrav i srecan ..njegov imuni sistem znatno bolje funkcionise.

uostalom kubanci se ne opterecuju previse glupostima..znaju ljudi da uzivaju u zivotu i cene ono sto imaju i ne kukaju mnogo za parama i materijalnim dobrima kojima smo izgleda mi opsednuti


Слажем се с овим и ја размишљам на сличан начин. :ok:
 
meni je jedan zdravstveni radnik rekao da nikotinska kiselina prija organizmu, cak da je extra lekovita

mozda je i to, a mozda najobicnija psihologija ravnoteze pojedinca sa samim sobom i svma ostalima, a u uslovima opste materijalne oskudice

takodje da se zna, materijalna oskudica vlada sirom juzne amerike, ona emisija suvajvor, kada su otisli u posetu u selo kad tamo uboga sirotinja, cetiri zida ma zidica, krovcic, lezaj, sto, hoklice i tv. to je u kapitalistickoj panami ili slicno. a kuba je bar ulozila ogromna sredstva u obrazovanje svojih i maldih iz cele juzne amerike.

Ја то знам без да ми каже доктор, а закашљем се кад сам без дувана.

Тако је није све у парама, како нам се са запада сервира.
 
ovo sam prijavio kao vredjanje naseg duhovnog predsednika

posto je pre neki dan bio neko kaznjen jer je indirektno nesto lajao protiv oficijelnog predsednika, mada moglo je da se odnosui i na drugu osobu na sliki

Sto ne prijavi post NEPOBEDIVOG SUNCA gdje direktno vrijedja nacionalna osjecanja? - losi covjece.

Zamisli da tebi kazem da me podsjecas na Alberta Anjstajna
 

Back
Top