Dell optiplex GX1 i kako izvuci maximum iz njega
Prikazujem rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Dell optiplex GX1 i kako izvuci maximum iz njega

Zainteresovan član VUCKO73 (avatar)
    Učlanjen
    22.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Arrow Dell optiplex GX1 i kako izvuci maximum iz njega

Ciao svima! Vlasnik sam dell mašine već nekih 7 godina i za sada radi odlično (ako niste preterano ludi za najnovijim igricama) Ovu temu sam otvorio sa ciljem da ostalim vlasnicima ove a i drugih "starih" mašina pružim makar malo podrške. Osećajte se pozvanima da ovde ostavite svoja iskustva sa dell mašinama ili nekim drugim dvojkama i trojkama. Ko zna možda uspemo da na nekoj pokrenemo i novi Windows 7!http://forum.krstarica.com/images/smilies/dash2.gif

Učlanjen
    22.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Podrazumevano Re: Dell optiplex GX1 i kako izvuci maximum iz njega

Dobro da počnemo imam već pomenuti dell koji radi na 350 MHz sa 256 mb rama, grafička ati rage 3d sa 4 mb vram-a, hdd mi je od 160 Gb, operativni windows XP sp2 (uskoro i sp3), tv karticu, dvd rezač, dvd rom i još neke stvarčice. Kao što sam napomenuo radi besprekorno.

Učlanjen
    22.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Iz ovoga sledi da mašina može da podržava velike hdd-ove, nažalost ram vam može biti samo do 768 mb na 100 mhz (ovo bez overklokovanja) koliko znam procesor se može uz malo muke zameniti i do 1200 mhz! (pentium III). Toliko za danas.

Učlanjen
    22.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Cool Re: Dell optiplex GX1 i kako izvuci maximum iz njega

Da li je moguće da niko nema problema sa starijim mašinama a baš sam hteo da vam pomognem!
    Ima stvari, o kojima naša mudrost i ne sanja!

Elita Iwan91 (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    204

pa sta da ti kazem, imam par starih intelca 366 mhz i tak slicno..al ne koristim...
    al najvise radim na celeroncu ( 7 god star )
    i za pohvalu, klokovo sam ga sa 2.4 ghz na 3.4 ghz..i radi poso..( sve osim igrarija )
    `Stupid is as stupid does` Forrest Gump

Aktivan član
    Učlanjen
    28.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

He he ja imam Optiplex GX150 tj PIII na 1.0 GHz.Nikakvih problema nisam imao do sada.Da imam bolju graficku video bih da instaliram Vistu home,ali ovako samo Xp moze i
    Linux
    Poslednji put ažurirao/la gost 136592 : 28.05.2009. u 23:55

Učlanjen
    22.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Citat Original postavio nozzlezator Pogledaj poruku
    He he ja imam Optiplex GX150 tj PIII na 1.0 GHz.Nikakvih problema nisam imao do sada.Da imam bolju graficku video bih da instaliram Vistu home,ali ovako samo Xp moze i
    Linux
    Ako je problem AGP (a verovatno jeste) probaj sa DIAMOND ASUS Ati 9250 GPU, radi na PCI slotu (starom) ima 128 mb a radi na 64 bita ne stavljaj vistu sačekaj 7-micu ali povećaj ram na giga (mislim da ti je magistrala na 133) toliko za sada piši ako si je našao (grafičku)

Učlanjen
    22.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Citat Original postavio Iwan91 Pogledaj poruku
    pa sta da ti kazem, imam par starih intelca 366 mhz i tak slicno..al ne koristim...
    al najvise radim na celeroncu ( 7 god star )
    i za pohvalu, klokovo sam ga sa 2.4 ghz na 3.4 ghz..i radi poso..( sve osim igrarija )
    te 386-tice što ne staviš Amiga OS( tj AROS besplatni pandan amigi) na njih radiće fenomenalno! ako uspeš možeš im to prijaviti svaka pomoć im je dobrodošla u razvoju istog
    najbolje idi na njihov sajt (mislim da je www.AROS.com) skineš .iso i usput vidiš dokle su stigli sa razvojem. ja bih učinio isto ali nemam još jednu mašinu ili hdd, ako nađem uradiću.

P.S. ovo pod uslovom da te to zanima. Pozdrav!

Aktivan član
    Učlanjen
    28.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Imam ja ATI Radeon 9250 i radi super nego je fora sto ne moze da se sa njom instalira Vista a ni 7-ica nece moci zato sto nije u potpusnosti kompaktibilna sa dx9.0c.Rama imam 512(2x256 na 133Mhz),a dodatnih slotova nemam a cena jednog ram modula od 512 je negde oko 40 eur sto je mnogo

Učlanjen
    22.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Citat Original postavio nozzlezator Pogledaj poruku
    Imam ja ATI Radeon 9250 i radi super nego je fora sto ne moze da se sa njom instalira Vista a ni 7-ica nece moci zato sto nije u potpusnosti kompaktibilna sa dx9.0c.Rama imam 512(2x256 na 133Mhz),a dodatnih slotova nemam a cena jednog ram modula od 512 je negde oko 40 eur sto je mnogo
    E onda prijatelju probaj da napabirčiš tih 20 evrića i uzmeš neku četvorkicu, a ovo ostaviš za svoju dušu dok ram ne padne još (SDRAM) ili neko ne revidira podršku za 9.0c na kartici!

P.S. Ebiga microsoft ti je takav! Namerno gura sve veće hardverske zahteve (gde je sad Amiga 500 ), prosto mi dodje da napravim jedan novi OS od nule i pokažem im da može sve da ima a da radi na min. konfguraciji (al' ne lezi vraže treba mi bar još 40-tak zaludjenika kao što sam ja!) tj. 3D grafiku (i desktop takodje!) i još štošta. Inače stavio sam SP3 pre neki dan radi odlično sa svim funkcijama ON, XP može da radi i sa 56 mb provereno!

Aktivan član
    Učlanjen
    28.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Ma kakvi,sledeci komp ce biti neka kofiguracija sa Intelom quad-corom
    A cene SDRAM-u nece padati nikako,jer malo ljudi to kupuje.

Elita Iwan91 (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    204

Citat Original postavio VUCKO73 Pogledaj poruku
    te 386-tice što ne staviš Amiga OS( tj AROS besplatni pandan amigi) na njih radiće fenomenalno! ako uspeš možeš im to prijaviti svaka pomoć im je dobrodošla u razvoju istog
    najbolje idi na njihov sajt (mislim da je www.AROS.com) skineš .iso i usput vidiš dokle su stigli sa razvojem. ja bih učinio isto ali nemam još jednu mašinu ili hdd, ako nađem uradiću.

P.S. ovo pod uslovom da te to zanima. Pozdrav!
    zanima me, samo sad sam u stisci sa vremenom debelo...ima vremena, ako su mogli da stoje 10 i kusur godina mogu jos malo
    a vidim ti bas volis stare masine..?

Učlanjen
    22.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

zanima me, samo sad sam u stisci sa vremenom debelo...ima vremena, ako su mogli da stoje 10 i kusur godina mogu jos malo
    a vidim ti bas volis stare masine..?
    Pa moram da ih volim radim na jednoj Šalim se, radimna njima jer ne volim da mi uzimaju novac za džaba, sve koje zanam (istina neznam ih puno oko 30-tak) imaju četvorke kupljene kao nove i ni jedna se nije pokazala kao pouzdana (za razliku od ove moje dvojčice), te problemi sa ramom te grafička nekompktibilna, te procesor riknuo, i kao šlag na tortu najčešće im rikne kinesko napajanje! Ova moja ( II ) jest malo spora al' sve radi kao podmazano e zato volim stare mašine kvalitet nasuprot brzini i troškovima i troškovima. Ko zna možda stvarno nisam našao (naišao na) dobru četvorku!

P.S. našao sam HDD od 6 Gb tako da ću probati na namestim(boot-ujem) onaj AROS pa javljam kako je bilo (i to na Dell-u da ne odstupam od teme!) Ciao za sada!

Elita Iwan91 (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    204

Pa uredu je to, ali solidna cetvorka se nalazi za 100e komplet..tak i da ako se desi da rikne, vise se isplati i baciti ceo komp i kupiti drugi nego se vuci sa starudijom..
    naravno ima poslova koje ta starudija radi bez greske , vodjenje papirologije, programiranje, ali za malo veci komfor vec je usko...

Učlanjen
    22.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Pa uredu je to, ali solidna cetvorka se nalazi za 100e komplet..tak i da ako se desi da rikne, vise se isplati i baciti ceo komp i kupiti drugi nego se vuci sa starudijom..
    naravno ima poslova koje ta starudija radi bez greske , vodjenje papirologije, programiranje, ali za malo veci komfor vec je usko...
    Ispravka ne 100 već negde oko 60-70 evrića komplet (bar ovde gde sam ja) 32bitna mašinica ili sempronče na 64 plus monitor 256 mb RAM-a neka malo lošija grafička kao gore pomenuta Ati 9250 HDD od 80 GB sve to znam al' živciranje je živciranje a to baš pokušavam da izbegnem ko zna ako uspem da ostavim sa strane nešto uzeću neki novi Intel (šta god da izadje dok se skrpim!)

Hvala na savetu! Valjda smo nekom pomogli?

Slične teme

1. Kako se bezbolno izvuci
    Autor sinnke u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 69
    Poslednja poruka: 01.12.2008., 14:58
  2. kako iz worda izvući sliku
    Autor miksa u forumu Multimedija
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 01.05.2008., 22:57
  3. Kako "izvuci" muziku iz video fajla?!
    Autor strajo u forumu Multimedija
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 18.10.2007., 13:17
  4. KAKO SE IZVUCI IZ LOSEG BRAKA
    Autor Semiramida11 u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 24.03.2007., 14:59
  5. Kako izvuci tekst iz skenirane stranice
    Autor absonic u forumu Softver
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 01.10.2005., 21:27

Pravila za slanje poruka