Problem sa resetovanjem

=Darkman=

Zainteresovan član
Poruka
172
Servisiram sledecu masinu : GF 7300LE, Maxtor hard, Asus ploca, giga rama...

Resetuje se kad se igraju igrice. Zamenim ram, zamenim napajanje, dodam dodatni kuler na grafiku, reinstaliram sistem i na kraju ubacim drugi hard, noci drajveri za grafiku i i dalje isto. Resetuje se samo kada se igraju zahtevnije igre, npr COD 5, Crysis i sl. Warcraft, Frozen Throne radi bez problema. Sta bi mogao vise da bude problem?
 
Servisiram sledecu masinu : GF 7300LE, Maxtor hard, Asus ploca, giga rama...

Resetuje se kad se igraju igrice. Zamenim ram, zamenim napajanje, dodam dodatni kuler na grafiku, reinstaliram sistem i na kraju ubacim drugi hard, noci drajveri za grafiku i i dalje isto. Resetuje se samo kada se igraju zahtevnije igre, npr COD 5, Crysis i sl. Warcraft, Frozen Throne radi bez problema. Sta bi mogao vise da bude problem?

drajveri
 
S obzirom da kazes da puca samo pri zahtevnijim igrama, zvuci kao pregrevanje. Prati temperaturu, procesora i ploce. Pogledaj malo taj kuler na procesoru, jel tapaciran prasinom, ocisti ga i vidi dal' se ventilator dobro vrti, da nije propao mozda. Ako nije to, probaj da opteretis procesor nekim CPU benchmarkom. Stavi test da se vrti i vrti, duze vreme, pa vidi dal' ce mu se dogoditi restart. Ako se ne dogodi, onda sumnjaj na graficku.
 
Servisiram sledecu masinu : GF 7300LE, Maxtor hard, Asus ploca, giga rama...

Resetuje se kad se igraju igrice. Zamenim ram, zamenim napajanje, dodam dodatni kuler na grafiku, reinstaliram sistem i na kraju ubacim drugi hard, noci drajveri za grafiku i i dalje isto. Resetuje se samo kada se igraju zahtevnije igre, npr COD 5, Crysis i sl. Warcraft, Frozen Throne radi bez problema. Sta bi mogao vise da bude problem?

restrat pri zahtavnim igrama je 99% pregrejavanje..pogotovu sto si radio reinstal os-a..
ono sto je meni smesno jeste da si hdd menjao, a nisi gledao procesor, jer u ovakvim slucajevima il ise pregrejava grafa ili procesor..posto nije graficka, proveri temperaturu procesora pa javi...
 
Zaboravih da pomenem da sam pratio temp procesora i daj e u granicama normale cak i kad je pod punim opterecenjem. Danas sam vrteo Benchmark ceo dan, i nista. Nije se resetovao ni jednom. I ubacim CD od MOH, Airborne, kliknem install i on se resetuje?! I tako svaki put?!
 
Ne restartuje se na samo ubacivanje cd-a. nego na komandu install. inace ovo je novi simptom, ista igra na drugom kompu radi, a i druge igre, uz ili bez prisustva cd, mogu da se instaliraju i pokrenu, ali posle nekog vremena dolazi do resarta. Recimo COD 5 se restartova kada treba da pokrene sledeci nivo ili tokom igre bez nekog pravila.
 
Da, da... razumeo sam da je restart usled instalacije. Mislio sam da je mozda problem sa driveom, napravi brlj pri nekom citanju ili mozda cak sa samim kontrolerom. Ali s obzirom da igre mozes da teras i bez CD-a, onda to nije to. I razlog vise za zbun.

A da probas recimo da odradis jedan temeljan antivirsu scan? I to, uzmes HDD i stavis ga na drugu mashinu, pa sa nje odradis scan. Pozeljno sa dva antivirusa. Bez obzira sto si reinstalirao sistem, ne znaci da si se automatski i oslobodio virusa. A ovako zezanje, najvise lici na virus.


Btw, sto se tice napajanja, tih 400W je sasvim dovoljno za tu masinu. Jedino, ako samo napajanje nije malo defektno.
 
400w je vise nego dovoljno, tak oda nema potrebe da se preteruje. Inace kada sam ubacio novi drajv, formatiran je ceo, pa je na njega instaliran Win. I to 2 puta, sa 2 razlicita instalaciona CD-a, cisto da proverim da nije do instalacije. Nemam vise ideja... Bacicu ga u kantu na kraju.
 
Bez obzira. Mozda je virus negde medju tvojim podacima ili jos bolje, cak na samom disku neke od tih igara. Zato ti kazem da proveris obavezno. Pogotovo sto ne moze da se eliminacijom dodje do sumnje na odredjenu komponentu.

Rekao si da si menjao drivere za grafiku. Stavio nove. Aj probaj da vratis neke stare. Najbolje one koje si dobio uz graficku.
Probaj takodje sad da pokrenes i neki 3D benchmark, dal' ce i on negde da se zakuca.
 
:lol: :lol: :lol:
Sa svakim korakom neki novi momenti :P

Ne znam, mater mu. Ovo tako zahteva vec ozbiljnu kombinatoriku. Recimo, zameni grafiku sa nekim drugarom, stavi njemu tvoju karticu i ti uzmi njegovu, pa vidi koja ce mashina da se saplete.
Sasvim je moguce da je neka komponenta u polucrknutom stanju, sto ne mozes da saznas dogod se ne zatrazi odredjena instrukcija. A logicno je sumnjati prvo na grafiku. Jbga, sta da ti kazem drugo :)
 
Servisiram sledecu masinu : GF 7300LE, Maxtor hard, Asus ploca, giga rama...

Resetuje se kad se igraju igrice. Zamenim ram, zamenim napajanje, dodam dodatni kuler na grafiku, reinstaliram sistem i na kraju ubacim drugi hard, noci drajveri za grafiku i i dalje isto. Resetuje se samo kada se igraju zahtevnije igre, npr COD 5, Crysis i sl. Warcraft, Frozen Throne radi bez problema. Sta bi mogao vise da bude problem?

Drajveri za grafiku ili je u pitanju da ti treba nova grafička.
 

Back
Top