Jedna je mama , al tata je tata :)

Poruka
20.421
Taman sam pomislila ...kad Filka napisa ...pa evo da stvar bude ravnopravna ....

Tata :)

U mom zivotu daleko izrazenija licnost od mame.
Neko na koga umem da se oslonim , neko ko je i dan danas tu kad bas pravo zatreba, neko koga bi ubila samo kad bi mogla jer mi dize pritisak na hiljadu ....

Al od tate sam naucila :
- da slazem boje
- da himen nije crtani samo
- da uvek treba kupovati kvalitetne stvari ma koliko koštale
- da u zivotu sve moram da zasluzim
- da uvek treba biti prvi u svemu
- da volim sebe jer ako nije tako ni drugi me nece voleti
- da gledam ljude na ulici i pamtim ih taman toliko da budem uvek sigurna koliko su blizu
- da u zivotu ipak treba gledati daleko unapred
- da je brak tacno onakav kakvim ga napravis
- da je novac bitan i cesto presudan
.......

I ma koliko se opirala ...ogroman je uticaj tate na moj zivot.

Gledajuci u svoju cerku shvatam da je to prosto priroda resila ....cerke su tatine ma sta mi mame radile :( :)

Sta su vas tate naucile, koliko su vas mazili i koliko razmazili ???
Volite li tate i koliko ste danas sa njima bliske ???
 
ucio me da uvek treba da budem ja...
da pricam sa prosjacima i ambasadorima...
da ljudima ne zavidim i da ih ne osudjujem, jer ne znam koje su im sudbine...
da ucim sama u zivotu...
da glava nije samo za sisanje...
da treba slusati ljude oko sebe...
da ne dopustim da mi iko govori ko sam i sta sam...

a najkonstruktivniji savet koji sam od njega dobila...da se uci u skoli a ne kod kuce, jer u zivotu ima mnogo drugih stvari...

da budem vredna i domacica...to mu nije uspelo...
i da stedim...ni to mu nije uspelo...
 
Moj otac je moj najstroziji kriticar.
Sto taj ume da me upropasti niko ne ume. :dash:
Jos se secam kad sva vazna i picnuta krenem u grad a on me pogleda ovako :eek: :confused: i vice - ostav . :evil:

Pa me tri x vrati sa vrata dok ne budem dovoljno dobro obucena ...

Al istini za volju njegove su kombinacije uvek bile bolje od mojih, njegov izbor garderobe za mene bolji i smeliji a ideja kako treba da izgledam modernija :confused:


I dan danas me pozove iz neke radnje i kaze ...tu i tu te ceka to i to ...platio sam samo podigni. I nikad omašio nije .
 
moj tata je gospodin covek:)
koliko god me smarao u srednjoj skoli sa nakracim izlascima, toliko me je podrzao kad god sam imala neku ozbiljnu frku
jedini muskarac u mom zivotu na koga uvek mogu da racunam, iako je 500km daleko
mrzi sto sam plavusa, i uvek kuka za mojom dugom crnom kosom:lol:
kad ne zovem po mesec dana obavezno pita a jel imas ti jos stare roditelje:)
covek neverovatne energije i snage, koji osim sto je uvek neki direktor, bez blama malterise, zida, kopa, utovara, radi bre ko crnac non stop..
gradi nesto celog svog zivota:)
i sadi voce..:)
i svadja se sa kevom da ni na jednu terasu ne moze izaci od cveca:lol:
i tako..:)
 
Moj tata i ja imamo spec. odnos jer sam ćerka jedinica mezimica... On mi je najstroži kritičar što se svega tiče i zbog njega imam, bespotrebno, tako visoke kriterijume ali samo za sebe.... Mama je mogla da viče na mene koliko je htela, njemu je bilo dovoljno da popreko pogleda i natera me na suze...
I danas je tako, njegova reč ima najveće značenje za mene... :(
 
moj tata je gospodin covek:)
koliko god me smarao u srednjoj skoli sa nakracim izlascima, toliko me je podrzao kad god sam imala neku ozbiljnu frku
jedini muskarac u mom zivotu na koga uvek mogu da racunam, iako je 500km daleko
mrzi sto sam plavusa, i uvek kuka za mojom dugom crnom kosom:lol:
kad ne zovem po mesec dana obavezno pita a jel imas ti jos stare roditelje:)
covek neverovatne energije i snage, koji osim sto je uvek neki direktor, bez blama malterise, zida, kopa, utovara, radi bre ko crnac non stop..
gradi nesto celog svog zivota:)
i sadi voce..:)
i svadja se sa kevom da ni na jednu terasu ne moze izaci od cveca:lol:
i tako..:)

Sad me podseti da sam i ja u srednjoj imala najkrace izlaske :dash: :lol:
 
Sad me podseti da sam i ja u srednjoj imala najkrace izlaske :dash: :lol:

Ne, ne, JA sam imala najkraće izlaske! I to ne zato što sam ja ikada u životu napravila neku glupost ili zakasnila ili zaglavila u muriji nego zato što se on bojao DRUGIH, a u mene je imao beskrajno poverenje :roll:
Kako god, sa ove distance, ne osećam se da sam nešto propustila za tih par sati što sam kraće bila na žurkama....
E, da, moj tata je, kad sam imala 15 godina, dolazio po mene i drugarice da nas razveze kući posle hip hop žurke u KST-u.... :heart:
 
uh, bas dirljiva tema... meni je tata bio sve u zivotu, pre svega drugarcina, pa tek onda roditelj... sa njim sa odrasla, bio mi je oslonac, podrska, zastitnik, za njega sam bila boginja... ucio me je svemu, kad sam bila mala, igrali smo se lutkama, zajedno radili domace zadatke, prosao sa mnom lude pubertetske bubice, oplakao sa mnom moja prva zaljubljivanja, usadio ljubav prema fudbalu,ucio da budem dama, da imam svoj stil,da se uvek doteram...da ljude ne delim po bogatstvu ni po skoli, vec po karakteru, pomagao u odabiru odevne kombinacije za izlazak, opravdavao izostanke kad mi se nije islo u skolu, kafenisao sa mnom i mojim drugaricama, kupovao mi kondome, ostavljao mi kintu uvek neki dinar vise nego bratu, na tajnom mestu, ponekad zjakao sa mnom po kaficima, igrao karte i sah sa mojim ortacima, spijunirao sa mnom moje ´´momke´´... kada smo bili daleko, slao sto poruka dnevno... uh, mogu da pisem bez prestanka... na zalost, umro je pre pet godina, sa njim je otisao i deo mene. nenormalno mi nedostaje, tako sam usamljena i nepotpuna,... :(
 
Poslednja izmena:
Od njega sam naučila kako da iskuliram i kako skoro nikad nema potrebe za svađom. I kad te neko prosto napada i hoće svađu samo ga ignorišeš. Ne znam da li je ovo loše ili dobro:hm: I da uspešan čovek može faks i u tridesetoj da završi sa gorim prosekom, nego onaj ko ga nije završio a imao je prosek 9, npr. :ok:
 
tata je osoba sa kojom se najvise volim,koji ce mi dati najpametniji savet i koji ce me ujedno najvise iznervirati od svih....naucio me je i dalje me uci da budem racionalna,odmerena i da nista ne uzimam zdravo za gotovo,vec da preispitujem i kritikujem,pa tako i sebe...naucio me da je obrazovanje bitno,da stalno ucim,citam i da to ne treba da prestaje ni kada zavrsim skole...da budem covek koji ce pre svega raditi na svojoj licnosti,unutrasnjosti i da je to jedini pravi kvalitet coveka a ne ono sto se prikazuje sjajnom i lepom spoljasnoscu...naucio me da volim zivotinje,klasicnu muziku i da budem tolerantna koliko je u mojoj moci u odnosu na druge...slicni smo karakteri,pa se cesto i posvadjamo...ali ako mu za nesto skidam kapu to je sto je retko obrazovana osoba,kakva ja verovatno nikad necu biti :neutral: kad sam bila mala govorila sam cesto da je moj heroj i uzor :lol: po nekim stvarima sam ga nadmasila,ali su mu u globalu srz i potencijal bolji od mojih,pa necu moci ni da mu prismrdim...sem ako se i ja ne promenim vremenom :manikir:
 
tata je osoba sa kojom se najvise volim,koji ce mi dati najpametniji savet i koji ce me ujedno najvise iznervirati od svih....naucio me je i dalje me uci da budem racionalna,odmerena i da nista ne uzimam zdravo za gotovo,vec da preispitujem i kritikujem,pa tako i sebe...naucio me da je obrazovanje bitno,da stalno ucim,citam i da to ne treba da prestaje ni kada zavrsim skole...da budem covek koji ce pre svega raditi na svojoj licnosti,unutrasnjosti i da je to jedini pravi kvalitet coveka a ne ono sto se prikazuje sjajnom i lepom spoljasnoscu...naucio me da volim zivotinje,klasicnu muziku i da budem tolerantna koliko je u mojoj moci u odnosu na druge...slicni smo karakteri,pa se cesto i posvadjamo...ali ako mu za nesto skidam kapu to je sto je retko obrazovana osoba,kakva ja verovatno nikad necu biti :neutral: kad sam bila mala govorila sam cesto da je moj heroj i uzor :lol: po nekim stvarima sam ga nadmasila,ali su mu u globalu srz i potencijal bolji od mojih,pa necu moci ni da mu prismrdim...sem ako se i ja ne promenim vremenom :manikir:

Joj,sve isto kao kod mene,ali sve!.:worth:Nijedno misljenje mi ne znaci kao njegovo,i kad god se posvadjamo,osecam se bas bedno i tesko.:neutral:

Ranije sam bila bas povucena,i zbog dugih razgovora sa njim sam prestala da budem...Tj.dosta je doprineo mom sampouzdanju...na njega sam povukla sve-fizicki izgled,ponasanje,cak u muziku iz njegove mladosti slusam:lol::hahaha: Naucio me je da volim i cenim sebe.

Imam sa njim dosta otvoren odnos,za novog decka uvek kazem njemu pre nego mami i mozemo o bas svemu da pricamo,jer je on dosta otvoren.
 
Тата и мама имали су подједнако утицаја на мене. Одлично се слагали увек и јендако нам приступали.
Тата увече читао приче пред спавање, певао нам, свирао нам...
Рецитовао, говорио пословице...тако нас некако васпитавао.
Никад му се нису допадале моје боје косе, неће ми опростити што пушим, јер је бивши пушач...а могла бих роман о њему и мами да напишем!
 

Back
Top