ZAKON O PROSVETITELJSTVU

Xoomor

Zainteresovan član
Poruka
310
Da li neko moze da mi da zakon o proswetiteljstu (prosveti,skolstvu...),jer mi hitno treba.Imamo problema sa direktorkom skole,pa nam sada treba taj zakon da joj ga nabijemo na nos.:rtfm: Zato,molim Was,ako iko zeli i ima,neka mi da....please..:sad2:

:bye:
 
Закон о школству чека ред у скупштини три године, браво, Тамиш,тачно! :)
Милице, каквих проблема имате са директорком?
Можда стварно неко може да помогне.
 
Hehehe...ok,sada cu pisati v umesto w..... :D ....pa,tacnije,imamo problema i sa razrednom....zakljucala nas je svakog u svojoj sobi na ekskurziji i nije nam dala da izlazimo napolje...:besna: A direktorka nam je HAOS!!! Izbacuje sve nastavnike redom iz skole,oni koji joj ne odgovaraju,a dovodi neke svoje pulene (kao sto je moja razredna) da nas uce,a oni igraju kako ona svira! :dontunderstand:Ali,sada se prvobitno radi op zakljucavanju dce na ekskurziji,sto je STROGO zabranjeno!!! :thumbdown:Mozda mi neko od vas pomogne???:think:
 
Hehehe...ok,sada cu pisati v umesto w..... :D ....pa,tacnije,imamo problema i sa razrednom....zakljucala nas je svakog u svojoj sobi na ekskurziji i nije nam dala da izlazimo napolje...:besna: A direktorka nam je HAOS!!! Izbacuje sve nastavnike redom iz skole,oni koji joj ne odgovaraju,a dovodi neke svoje pulene (kao sto je moja razredna) da nas uce,a oni igraju kako ona svira! :dontunderstand:Ali,sada se prvobitno radi op zakljucavanju dce na ekskurziji,sto je STROGO zabranjeno!!! :thumbdown:Mozda mi neko od vas pomogne???:think:

Још си млађа него што сам мислила. :)
Закон о школству не говори ништа о закључавању ученика на екскурзији. Није вас закључала да не можете да мрднете, вероватно вас је закључала у току ноћи.

Екскурзије су регулисане Правилником о екскурзијама, а у организацији учествује Савет родитеља, тако да бисте могли њима да се обратите.

А што се избацивања наставника из школе тиче...То је надлежност синдиката, и није баш тако како се вама чини, не може се избацити радник тек тако. Али верујем да у школи опстају они који одговарају директорки. Но, свако мора да се брине за себе, а ако неки наставник затражи потписивање петиције родитеља да не буде ,,избачен'',ту можете помоћи.

Лепо је што си револуционарна у тим годинама, тако и настави!
Значи, прогуглај, потражи Правилник о екскурзијама, проверите са Саветом родитеља шта је на Савету договорено. Можда су родитељи дали пристанак о закључавању, у многим школама јесу. :)
 
Hehehe...ok,sada cu pisati v umesto w..... :D ....pa,tacnije,imamo problema i sa razrednom....zakljucala nas je svakog u svojoj sobi na ekskurziji i nije nam dala da izlazimo napolje...:besna: A direktorka nam je HAOS!!! Izbacuje sve nastavnike redom iz skole,oni koji joj ne odgovaraju,a dovodi neke svoje pulene (kao sto je moja razredna) da nas uce,a oni igraju kako ona svira! :dontunderstand:Ali,sada se prvobitno radi op zakljucavanju dce na ekskurziji,sto je STROGO zabranjeno!!! :thumbdown:Mozda mi neko od vas pomogne???:think:

Niste jedini,i kod mene je isto tako...:thumbdown:
strashno...i meni je direktorka krsh koju boli uvo za sve...
ali to zakljuchavanje je bila ideja nastavnika....:neutral:
 
Још си млађа него што сам мислила. :)
Закон о школству не говори ништа о закључавању ученика на екскурзији. Није вас закључала да не можете да мрднете, вероватно вас је закључала у току ноћи.

Екскурзије су регулисане Правилником о екскурзијама, а у организацији учествује Савет родитеља, тако да бисте могли њима да се обратите.

А што се избацивања наставника из школе тиче...То је надлежност синдиката, и није баш тако како се вама чини, не може се избацити радник тек тако. Али верујем да у школи опстају они који одговарају директорки. Но, свако мора да се брине за себе, а ако неки наставник затражи потписивање петиције родитеља да не буде ,,избачен'',ту можете помоћи.

Лепо је што си револуционарна у тим годинама, тако и настави!
Значи, прогуглај, потражи Правилник о екскурзијама, проверите са Саветом родитеља шта је на Савету договорено. Можда су родитељи дали пристанак о закључавању, у многим школама јесу. :)



Ma nije to toliko do mene,verujte mi.....nego su se i roditelji pobunili zbog toga.....ma i savet roditelja jer pod direktorkinom upravom....Zakonom je zabranjeno cak i zakljucavanje robijasa kada ih odvode u drugu drzavu,a kamoli dece.....
 
naravno da zaključavanja ne bi smelo biti.Šta ako se nešto desi u hotelu(požar npr.)Nastavnicima je tako lakše-zaključaju vas i gotovo.A poruka je....nemamo poverenja u vas,vi ste vandali...neko kome je mesto pod ključem-strašno.I koja jew svrha takvih ekskurzija?:think:
 
Gledaj ovako, zakonom o dostupnosti informacija skola je obavezna da vam da sve o njoj nadlezne informacije. Znaci kuc kuc na vrata sekretarijata i trazis zakon koji ti treba. Oni su obavezni da vam javno daju sve zakone koje trazite na uvid a ticu se njih.

Drugo, kad proucis koji je clan prekrsen ili kako god uzmes lepo i pises pismo zalbe ministarstvu, nadji profesora kojem verujes ili nekog starijeg i posavetuj se. Ja znam samo da su kod nas dolazili iz Beograda vise puta povodom anonimnih zalbi ili opste potpisanih tipa "ucenici cetvrte godine" ili sl...
 

Back
Top