Overavanje diplome

imam nekoliko pitanja:
1. jesi li overavao slike i gde?
2. jesi li slao original prevode ili si i njh overavao?
3. Da li su ti kad su overavali stavili i kontakt podatke (tel., adresa...)

1. Ne. Samo ih potpises na poledjini i stavis datum (ne znam iz kog razloga)
2. Originale
3. Ako se pitanje odnosi na ovo pod 2 onda n/a. Ako mislis na kopije dokumenata koje se overavaju u opstini samo stavljaju onaj stambilj i unesu "rucno" datum, broj i potpis.

Razbijas glavu sitnicama, a vreme je vise nego dragoceno. Jednostavno APLICIRAJ.:ok:
 
Hvala puno!

Totalno su me zbunili oko tih overa. Vidi mejl
"Documentation Certification:

To 'certify' means that someone who can officially do this (member of the police force, notary public, Justice of the Peace etc) states that they confirm that something is a true copy of the original - for example, a true copy of an original document or that the photo of someone is a true representation of that person. They may use either a stamp or hand write on each document their registration number, name and address, position or rank, and may use an additional seal. They will also sign the document to provide proof of certification.

The identity of the person certifying your documents must besupplied with you application and should be clear and include:

Original signature of the certifying officer
Full name and title of the certifier
Stamp/registration number (if applicable)
Contact details such as a telephone number and address

It should be noted that a company stamp (i.e. solicitors) signed on behalf of that company will not be accepted; only an authorised individual should attest to the sighting of the original documents or statements of truth."

Saljem najkasnije u ponedeljak po nekoj kurirskoj sluzbi. :)
 
Ne razumem se u geodeziju a ni nemam iskustva sa ISA ali ti mogu reci sta znaci te tri recenice iz Australijskog ugla, pa ti onda sama zakljuci.

1. Ovo znaci: koji su bili uslovi potrebni da upises taj kurs/fakultet itd. Na primer, da upises fakultet, potrebno je da zavrsis odredjenu srednju skolu (recimo srednju geodetsku), polozen prijemni ispit i sl.
2. Thesis je disertacija, najcesce doktorat a 'research paper' je pismeni istrazivacki rad koji je cesto uslov da bi mogla da izadjes na ispit. Recimo, ispit na magistraskim studijama u Au se sastoji od research paper i samog ispita. Oba se boduju i kranja ocena zavisi od oba dela.
3. Obavezna praksa za vreme ili posle studiranja. Misli se na onu koja je uslov da bi zavrsila kurs/skolu/fakultet.

Vlado,hvala ti!!

dakle nisi siguran za pitanje 2. - ja nesto mislim da bi diplomski rad ipak trebao biti pod ovom kategorijom, mozda je najbolje da se obratimo direktno njima...

hajd, lep pozdrav :bye:
 
Vlado,hvala ti!!

dakle nisi siguran za pitanje 2. - ja nesto mislim da bi diplomski rad ipak trebao biti pod ovom kategorijom, mozda je najbolje da se obratimo direktno njima...

hajd, lep pozdrav :bye:

2. Was a thesis or major research paper a requirement for the course?.......da li se misli na obavezni dilpomski rad na kraju studija?

Pogresno si mi razumela odnosno ja nisam bio dovoljno precizan. Diplomski rad je najslicniji 'major research paper' tako da mozes da odgovoris sa DA. Mada nije lose da ti i oni to kazu.
 
vidim niko ne odgovara na prethodno pitanje...

a imam jos jedno, da li ste slali original ielts ili ste i to fotokopirali pa overili...

posto mi je nekako skupo ici u beograd da uplacujem za jos jedan primerak...
 
vidim niko ne odgovara na prethodno pitanje...

a imam jos jedno, da li ste slali original ielts ili ste i to fotokopirali pa overili...

posto mi je nekako skupo ici u beograd da uplacujem za jos jedan primerak...

Ja ti savetujem da pises direktno instituciji koja ti radi qual. assessment, bar ovi moji odgovaraju vrlo brzo. Sto se tice IELTS-a meni nije trebalo pa ne znam.

Sto se tice prethodnog pitanja mislim da si u pravu strucni ispit (ili mozda pripravnicki).
 
joj, ljudi pomagajte...na sta se misli ovde...

Have you completed formal skills recognition
based on a workplace assessment?

jel se to mozda misli na strucni ispit?

Ne znam sta je tacno 'Strucni Ispit', ali da ti pokusam objasniti sa stanovista Australijskih standarda.
Da li su ti na radnom mestu izvrsili formalnu proveru znanja stecenog u skoli/fakultetu?
Za neka zanimanja ili zanate je potrebno da bi se zavrsilo skolovanje da se oceni i rad na radnom mestu.

Voleo bih da vidim i ostala pitanja odnosno iz kog konteksta je ovo pitanje uzeto? Da li kada se raspravljalo o radnom iskustvu ili o zavrsenoj skoli. Takodje ne znam koje je zanimanje u pitanju.
 
Pozdrav svima.Ja sam nov na forumu i imam par pitanja.
Kada mi sudski tumac prevede dokumentaciju na engleski jezik i udari svoj zvanicni pecat na istu da li opet sve te papire treba da overavam u sudu ili je taj pecat tumaca dovoljan.Da li pecat znaci da je prevod certified.
 
Ja sam radila kod Vetassess i poslala sam original prevod od ovlascenog sudskog tumaca koji mi je pecatom overio i kopije originala (nisam overavala u opstini ili sudu). Bez problema su mi sve priznali i poslali odgovor za nepune 4 nedelje.
 
U sudu, s tim sto mora da potpise odgovorno lice (u suprugovom slucaju dekan). Za detalje cu pitati ujutro :)


Znači original diplome na kojoj ima potpis Dekana mora ponovo isti taj Dekan potpisati i overiti u Sudu?! Vec sam se istripovala.

Molim te pitaj Dragog, jer mi je vec stvarno frka od papira, a na samom smo pocetku (zamisli tu sad tužnog smajlija)
 
Poslednja izmena:
Ja kada sam overavao diplomu Apostilom(Haskim pecatom) to sam uradio u gradu gde sam zavrsio fakultet,ne u gradu gde zivis,i pecat na diplomi mi je potpisao Predsednik suda,dekan nema nikakve veze sa tim.
 

Back
Top