Overavanje diplome

U svakom slucaju mozes direktno i njima da posaljes mejl, ali dobices uopsten odgovor... Odgoravaju u roku od 24h, provereno!

Evo ja poslusao savet i pitao (poslao pitanje u petak a jutros me sacekao odgovor u mailboxu :super:...)

------------------

In reply to your recent email – VETASSESS, Qualifications Assessment assess post secondary qualification (such as university or polytechnic qualifications) for people intending to migrate to Australia under the General Skilled Migration program (GSM) and the Employer Nomination Scheme (ENS).

VETASSESS, Qualifications Assessment do not assess work experience. VETASSESS only assesses your formal higher education qualifications.

VETASSESS Qualifications Assessment will assess only the LEVEL of qualification, therefore you may choose any occupation assessed by VETASSESS Qualifications Assessment, and as long as it meets the requirements (see below) it can potentially be assessed as Positive.

General Skilled Migration program (GSM)

In order to receive a positive assessment for an Associate Professional occupation (40 points), you will need to hold the equivalent of an Australian Qualifications Framework (AQF) Diploma (or higher). In order to receive a positive assessment for a Managerial Administrative or Professional occupation (50 points), you will need to hold the equivalent of an AQF Bachelor degree (or higher).

Employer Nominated Sponsored program (ENS)

In order to receive a positive assessment for an Associate Professional occupation, you will need to hold the equivalent of an Australian Qualifications Framework (AQF) Diploma (or higher). In order to receive a positive assessment for a Managerial Administrative or Professional occupation, you will need to hold the equivalent of an AQF Bachelor degree (or higher).

These guidelines apply to ALL occupations assessed by VETASSESS Qualifications Assessment for the General Skilled Migration program (GSM) and the Employer Nominated Sponsored program (ENS)

For further information in regards to Qualifications Assessment, visit our website at www.vetassess.com.au

---------------
 
Upravo se vracam iz opstine NBGD, gde sam pokusao da overim kopije pasosa... Rekli su mi da mora da se kopira i overi CEO pasos, sto kosta oko 5.000 rsd!!! :evil:

S druge strane, overa diplome i potvrde o polozenim ispitima vas nece kostati nista ukoliko ste nezaposleni! Potrebno je da ponesete radnu knjizicu na uvid, da se vidi da niste u radnom odnosu, mada uvek postoji mogucnost da sarmirate tetu na salteru :per:

BTW, ima li neko da preporuci nekog normalnog tumaca za eng u BGD (kad kazem normalnog, mislim da ne koristi font 36 i prored 14). Ja za sada imam jednog za 600 dindzi po stranici...
 
Drugarica od drugarice. Ne znam da li je to mozda povlascena cena, ali kad budem sve proverio mogu da ti javim detalje

ajd javi i meni, ovde u mom gradu traze 1000 dinara 30 redova po stranici ,ne vise...

ako treba za razliku idem u drugi grad...isplati se

inace, nisam znala da treba celi pasos...siguran si?
sta kazete vi koji ste vec to odradili?
 
nisam znala da treba celi pasos...siguran si?

Pitao sam 2 puta, a onda se jos napravio pametan i pitao: "A sta ako je meni dovoljna samo jedna strana?", na sta sam dobio odgovor ala "nacionalni park Srbija": "Ne interesuje me sta je tebi dovoljno!"

Mada, izgleda da je shvatila kako je reagovala pa je dodala kako je "overa u sudu jeftinija".

Ovo drugo nisam proverio, ali cu ja verovatno umesto pasosa da saljem izvod iz maticne knjige rodjenih... :dash:
 
Ne daj se s tim pasošom. Uvek zakebavaju s pasošima. U opštini ST.Grad mi nisu ni overili jer kopije pasoša "ne overavaju", nego samo u supu. Na kraju sam ih overio negde preko veze malo.... Inače se isplati proučiti šta se sve u kojim situacijama ne plaća, tu ti trebaju insajderske informacije, jer nigde nije istaknuto, jelda šta se plaća i koliko, šta ne. Tako da sam nešto overavao tamo, pa nešto malo tamo, pitaju me zašta mi treba, ja kažem za procenu stručnosti za nastavak školovanja, pa ne platim, i tako...

A izvod mož se izvadi na engleskom, i ne košta puno.
 
Inače se isplati proučiti šta se sve u kojim situacijama ne plaća...

A izvod mož se izvadi na engleskom, i ne košta puno.

Generalno se ne placaju dokumenta ukoliko ti trebaju ZA ZAPOSLENJE ili ZDRAVSTVENU KNJIZICU. Tvoj 'razlog' (skolovanje) je verovatno podjednako dobar! :ok:

nisam znao da izvod moze i na engl. Javlja mi se da je bar duplo skuplji, odn. da ce mi biti isto kao da prevodim srpski... Ajd bas cu da proverim i da javim.

A sto se tice gornje informacije o prevodu, evo detaljnije: naime, prevod i overa kosta 1.200 rsd po stranici, a 600 rsd je SAMO overa! To znaci da mozete sami (ili uz neciju pomoc) da prevedete dokument a onda ga odnesete tumacu na overu. Ukoliko je prevod u skladu sa prevodilackom praksom i nema previse intervencija, onda platite samo tih 50% pune cene (odn. 600 rsd).
Juce sam kontaktirao nekoliko njih i svi su mi ponudili tu opciju.
Danas bih trebalo da dobijem broj jednog tumaca koji je navodno jeftiniji, ali necu nista da pisem dok ne proverim, da ne bih sirio dezinformacije.
 
Ovo vam je "moj" tumač, u Pančevu, već sam ovde više puta pisao koliko sam zadovoljan njenim uslugama, mada moguće da ste zakasnili za nju, jer svake godine ide u Englesku preko leta, a pred kraj školske godine manje vremena ima da radi prevode.
Ljiljana Aleksić 063 386 489
Cena prevoda s overom je 600 din bila prošle godine, a ti tvoji sa 1200 "vaćare" najžešće.
Inače ne znam nikog na ovom forumu ko je platio tu tvoju cenu za prevod, malo razvrstaj pretragu...
Kad sam ja tražio, cene su svima bile slične, način računanja je bio različit i većina nije htela da radi velike količine teksta za kratko vreme.

Izvod tražiš medjunarodni, dobiješ na višejezičnom formularu, i mislim da je koštao i on oko 500-600.
 
Cena prevoda s overom je 600 din bila prošle godine, a ti tvoji sa 1200 "vaćare" najžešće.

Izvod tražiš medjunarodni, dobiješ na višejezičnom formularu, i mislim da je koštao i on oko 500-600.

Dakle ovako: angazovao sam tumaca (u BGD) koji naplacuje 800 rsd za prevod i overu do 1800 karaktera po stranici. Posto sam ja uradio prevod, ona ce eventualno nesto popraviti i naplatice 50% od te cene (mada je pokusala da naplati jednu stranicu vise :think:!).

Nisam imao vremena da zivkam puno tumaca, ali oni na koje sam kontaktirao su trazili od 800-1200 din za prevod i overu a kod vecine moze varijanta 50% od cene samo za overu.

E sad, moguce je da su cene u BGD vece nego u manjim sredinama, to proverite sami.

Sto se tice medjunarodnog izvoda, informacija koju sam jutros dobio telefonom iz opstine St.Grad je da imaju samo formular na francuskom jeziku :eek:
 
Ma ta/j sto ti je dala informaciju nema pojma o cemu prica. Postoji jedan jedini formular za medjunarodne izvode (rodjenih, vencanih,...) i na francuskom je i engleskom jeziku paralelno. Na poledjini postoje objasnjenja skracenica koje se koriste u formularu na vise jezika. To je taj, jedan jedini formular koji se stampa u Zavodu za izradu novcanica i svaki ima svoj jedinstveni broj (zbog toga je i skuplji).

Poz...
 
Postoji jedan jedini formular za medjunarodne izvode (rodjenih, vencanih,...) i na francuskom je i engleskom jeziku paralelno. Na poledjini postoje objasnjenja skracenica koje se koriste u formularu na vise jezika.

To je tacna informacija, s tim sto je formular na francuskom i srpskom, a objasnjenja na nekoliko drugih jezika (ukljucujuci i engleski) se nalaze na poledjini formulara. Izvod kosta 460 rsd i dobija se istog trenutka (ukoliko nema guzve)
 
ne mogu da verujem,lopovi jedni!
kod nas(u Subotici) narucis internetom i sutradan(to je za nekih 100tinjak dinara skuplje) ili za dva dana (zavisi-kako hoces) ti stize na kucnu adresu za 460+20 (ili slicno dinara) postarina
 
U opstini NBGD isto moze da se naruci online, donose post expressom. Cene:
Za izvod iz knjige rođenih, venčanih i umrlih na međunarodnom obrascu cena usluge je:

- 670 dinara (460 dinara administrativne takse + 210 dinara troškovi dostave post ekspresom - varijanta dostave danas za sutra), i
- 840 dinara (460 dinara administrativne takse + 380 dinara troškovi dostave post ekspresom -varijanta dostave danas za danas)
- 660 dinara (460 dinara administrativne takse + 200 dinara troškovi dostave kurirom (odnosi se samo na teritoriju GO Novi Beograd).
Za uverenje o državljanstvu potrebno je platiti 710 dinara (500 dinara + 210 dinara troškovi dostave post ekspresom varijanta "danas za sutra"), dok će korisnik koji želi da uverenje dobije post ekspresom istog dana kada ga i naruči platiti 500 dinara + 380 dinara PTT troškove post ekspres dostave, što ukupno iznosi 880 dinara.
 
Ukoliko saljete prijavu za qual. assessment online, imate overeno sa fakulteta na engleskom jeziku da li je dovoljno to da skenirate u boji ili mora overena kopija sa naznakom "verno originalu" pecat, potpis...?
 
Upravo se vracam iz opstine NBGD, gde sam pokusao da overim kopije pasosa... Rekli su mi da mora da se kopira i overi CEO pasos, sto kosta oko 5.000 rsd!!! :evil:

S druge strane, overa diplome i potvrde o polozenim ispitima vas nece kostati nista ukoliko ste nezaposleni! Potrebno je da ponesete radnu knjizicu na uvid, da se vidi da niste u radnom odnosu, mada uvek postoji mogucnost da sarmirate tetu na salteru :per:

BTW, ima li neko da preporuci nekog normalnog tumaca za eng u BGD (kad kazem normalnog, mislim da ne koristi font 36 i prored 14). Ja za sada imam jednog za 600 dindzi po stranici...

Danas sam i ja svratila do opstine NBGD da proverim koliko kosta overa diplome, uverenja...
Primerak koji se zadrzava: 260 din po listu
Primerak koji njima ostaje: 200 din po dokumentu.
Ja imam 8 + 1 (pasos) za overu i po njihovoj racunici je 3740 din!!!

Da li ima neka jeftinija varijanta? Neki sud? Na sajtu prvog opstinskog ne mogu bas da se snadjem koja je cena...
 
Pozdrav svima!

i hvala na novo otvorenoj temi :)

Nas dvoje buni par stavki sa prijave za assesmnet u ISA (Institution of Surveryors Australia) pa se nadam da neko od vas moze da pomogne.. Nismo jos slali mail ISA jer smo hteli da prvo vidimo sa vama :)

U pitanju je Visa Geodetska Skola, zavrsenih 5 semestara po starom i cuveni 6-ti semestar po novom programu, a nejasne su nam sledece stavke>

1. Normal Entry Requirement for the Course..........da li je to predmet koji se polagao za prijemni?
2. Was a thesis or major research paper a requirement for the course?.......da li se misli na obavezni dilpomski rad na kraju studija?
3. Was a compulsory practical experience a requirement for the course?.........obavezna praksa tokom studiranja ?

od silnog truda da nesto ne pogresimo ispasce da i pored cetiri oka ne vidimo ;)
hvala unapred ako ko zna :bye:
 
Pozdrav svima!

i hvala na novo otvorenoj temi :)

Nas dvoje buni par stavki sa prijave za assesmnet u ISA (Institution of Surveryors Australia) pa se nadam da neko od vas moze da pomogne.. Nismo jos slali mail ISA jer smo hteli da prvo vidimo sa vama :)

U pitanju je Visa Geodetska Skola, zavrsenih 5 semestara po starom i cuveni 6-ti semestar po novom programu, a nejasne su nam sledece stavke>

1. Normal Entry Requirement for the Course..........da li je to predmet koji se polagao za prijemni?
2. Was a thesis or major research paper a requirement for the course?.......da li se misli na obavezni dilpomski rad na kraju studija?
3. Was a compulsory practical experience a requirement for the course?.........obavezna praksa tokom studiranja ?

od silnog truda da nesto ne pogresimo ispasce da i pored cetiri oka ne vidimo ;)
hvala unapred ako ko zna :bye:


Ne razumem se u geodeziju a ni nemam iskustva sa ISA ali ti mogu reci sta znaci te tri recenice iz Australijskog ugla, pa ti onda sama zakljuci.

1. Ovo znaci: koji su bili uslovi potrebni da upises taj kurs/fakultet itd. Na primer, da upises fakultet, potrebno je da zavrsis odredjenu srednju skolu (recimo srednju geodetsku), polozen prijemni ispit i sl.
2. Thesis je disertacija, najcesce doktorat a 'research paper' je pismeni istrazivacki rad koji je cesto uslov da bi mogla da izadjes na ispit. Recimo, ispit na magistraskim studijama u Au se sastoji od research paper i samog ispita. Oba se boduju i kranja ocena zavisi od oba dela.
3. Obavezna praksa za vreme ili posle studiranja. Misli se na onu koja je uslov da bi zavrsila kurs/skolu/fakultet.
 
sorry sto pravim digresiju na prethodni post, ali imam utisak da sto se vise udubljujem, sve manje znam...

Upravo sam saznao da postoji medjunarodna overa dokumenata, sto je dosta skuplja i komplikovanija varijanta od one obicne gde ti samo udare pecat na fotokopije diploma i sl...

Mene interesuje da li je za VETASSESS ili DIAC neophodna ta medjunarodna overa ili je dovoljna i ona 'obicna'?
 
sorry sto pravim digresiju na prethodni post, ali imam utisak da sto se vise udubljujem, sve manje znam...

Upravo sam saznao da postoji medjunarodna overa dokumenata, sto je dosta skuplja i komplikovanija varijanta od one obicne gde ti samo udare pecat na fotokopije diploma i sl...

Mene interesuje da li je za VETASSESS ili DIAC neophodna ta medjunarodna overa ili je dovoljna i ona 'obicna'?

:ljutko: Obicna!
 

Back
Top