Биљана Србљановић: Суде мени уместо изгредницима

john doe

Veoma poznat
Poruka
14.018
Присутни на трибини готово да су хтели да нас линчују, а она нас је назвала клипанима и магарцима, одговара Владан Глишић из „Двери српских”

Srbljanovic2-foto-TANJUG.jpg


Ауторке емисије „Пешчаник” Радија Б92 Светлана Лукић и Светлана Вуковић позвале су грађане да се данас у девет часова окупе испред просторија градског судије за прекршаје у Улици кнеза Милоша 47 у Београду и подрже драматурга Биљану Србљановић, оптужену за кршење јавног реда и мира на трибини „Пешчаника” у Панчеву одржаној 1. марта 2008. године.

– Ја сам добила прекршајну пријаву за нарушавање јавног реда и мира. С припадницима екстремистичких организација који су покушали да прекину прошлогодишњу трибину полемисала сам са бине, где сам била позвана, и не мислим да сам на било који начин угрозила јавни ред и мир. Јасно смо им ставили до знања да трибину неће прекинути и да, ако желе да говоре, морају да сачекају да на ред дођу питања публике – каже Србљановићева за „Политику”, додавши да је припаднике организације „Двери српске” који су ушли на трибину и, како она тврди, вређали говорнике, назвала клипанима.

Према њеним речима, полицајци нису интервенисали, већ их је публика избацила напоље, како би се трибина цивилизовано завршила.

– По завршетку трибине, један од полицајаца ме је легитимисао и након тога ми је стигла прекршајна пријава по службеној дужности од полиције за тешко нарушавање јавног реда и мира – појашњава она и додаје да испрва није желела да се одазива на судски позив, јер је пријава лажна, с обзиром на то да до прекршаја за који је оптужена, како тврди, и није дошло.

Како сматра наша саговорница, то што ниједан изгредник који је до сада прекидао трибине није добио нити прекршајну пријаву, нити је трпео било какве последице, а што она, као учесник трибине те последице трпи, јасан је показатељ односа државе према једном медију и неистомишљеницима.

Она додаје и то да се, након појављивања на суду у петак, више неће одазивати, јер постоји и снимак на коме се тачно види шта се догодило.

– Након тога, наставићемо приватну тужбу против Н. Н. полицајца због злоупотребе службене дужности. Он се види на снимку и ми, у складу са Законом о доступности информација, можемо да тражимо да га идентификујемо. Ипак, није то најважније, важан је систем – закључује Биљана Србљановић.

Међутим, Владан Глишић из организације „Двери српске”, позивајући се на исти снимак, тврди да они нису прекинули трибину на нецивилизован начин, већ су тражили да поставе питање говорницима који су рекли да су Албанци „годинама били изложени расизму српске војске и српског народа”.

– Тада су присутни у сали готово хтели да нас линчују, а госпођа Србљановић нас је назвала клипанима и магарцима. То су били разлози због којих је полиција узела изјаве. Дакле, ми никога нисмо вређали, тражили смо да поставимо питање, а добили смо увреде од ње – каже Глишић за „Политику”, истичући да најављено окупљање пред судом представља класичан притисак на правосуђе и то на онај део који је имао храбрости да реагује у складу са законом.

– Биљана Србљановић је вређала и била је једина која је кршила јавни ред и мир. Истина је да смо ми хтели да поставимо питање одмах. Међутим, када нам је речено да морамо да чекамо до краја трибине, сели смо и чекали време предвиђено за питања. У међувремену, Србљановићева jе толико изнервирала нашa намерa да поставимо питање, да је почела са увредама – објашњава Глишић.

Б. Малиш
 
Meni je ova zena krajnje ne zenstvena , a ima dosta prostacki pristump . Inace , na tom skpu , advokat Srdja Popovic je rekao u mikrofon
Citiram :

Ja smatram da su Albanci vidili pravedan i oslobodilacki rat , i da su velikom hrabroscu izboril slobodu od kolonijalnog i rasistickog sistema i drzave koja ih je kinjila . Ja im od sveg srca cestitam .

E onda su ovi iz DVERI trazili rec , i nisu dobili , pa su onda paceli da se nerviraju , a ostalo valjda svi znate ...
 
o boze koji ste vi idi.oti
mislim ja stvarno ne shvatam...sta koga boli uvo sta ljudi pricaju na nekim tribinama,mislim ljudi se satanu i nek pricaju brate sta hoce
isto i sa pederima hoce da se j.bu u bulju nek se je.bu
nekom smeta b92 ili pink pa brate promeni kanal
*** mene mrzi da izadjem u grad a ne da idem u pancevo na neku tribinu i da se svadjam sa nekim zenama
 
o boze koji ste vi idi.oti
mislim ja stvarno ne shvatam...sta koga boli uvo sta ljudi pricaju na nekim tribinama,mislim ljudi se satanu i nek pricaju brate sta hoce
isto i sa pederima hoce da se j.bu u bulju nek se je.bu
nekom smeta b92 ili pink pa brate promeni kanal
*** mene mrzi da izadjem u grad a ne da idem u pancevo na neku tribinu i da se svadjam sa nekim zenama

Pa evo ja bas privcam sa nekim mojim prijateljima ovde u Banatu , malo juznije od tebe , kako bi bas mogli da odemo malo gore i da izvadimo oko n.... i sta to koga briga sta mi pricamo medju nama .. jel da ?
 
Pa evo ja bas privcam sa nekim mojim prijateljima ovde u Banatu , malo juznije od tebe , kako bi bas mogli da odemo malo gore i da izvadimo oko n.... i sta to koga briga sta mi pricamo medju nama .. jel da ?

decko ovo je demokratija
sto znaci:
mozes da pricas sta hoces i da se molis kome hoces
i to pravo ti je garantovano ustavom
onda napravi ovakav ustav
ne mozes da pricas sta mislis jer ce dveri da te razbiju,i mozes da se molis samo u spc,mislim ateisti isto ne treba da postoje itd itd
znaci ako imas neka prava koja su ti garantovana...sta to nekom ima da se svidja li ne
 
Meni je ova zena krajnje ne zenstvena , a ima dosta prostacki pristump . Inace , na tom skpu , advokat Srdja Popovic je rekao u mikrofon
Citiram :

Ja smatram da su Albanci vidili pravedan i oslobodilacki rat , i da su velikom hrabroscu izboril slobodu od kolonijalnog i rasistickog sistema i drzave koja ih je kinjila . Ja im od sveg srca cestitam .

E onda su ovi iz DVERI trazili rec , i nisu dobili , pa su onda paceli da se nerviraju , a ostalo valjda svi znate ...

Pa juce nam je u posetu bio Bajndera,isto je to rekao na Kosovu.
Jos je dobio Dorucak,rucak i veceru u Srbiji,ustao ujtro iskakio se i otisao na Kosovo.:ok::ok:
 
Pa juce nam je u posetu bio Bajndera,isto je to rekao na Kosovu.
Jos je dobio Dorucak,rucak i veceru u Srbiji,ustao ujtro iskakio se i otisao na Kosovo.:ok::ok:

Pa cak ni on to nije rekao na taj nizcin . A i da jeste , Bajden je Amer i naprijatelj . A on je Srdja Popovic . Prijatrelj porodice Djindjic , drzavljanin Srbije , pa cak i Srbin , doduse daekom poreklom . Knertrirao u Jugoslovena komunjarskog tipa .
 
Pa cak ni on to nije rekao na taj nizcin . A i da jeste , Bajden je Amer i naprijatelj . A on je Srdja Popovic . Prijatrelj porodice Djindjic , drzavljanin Srbije , pa cak i Srbin , doduse daekom poreklom . Knertrirao u Jugoslovena komunjarskog tipa .

Ma ,zar ne vidis bre da su najvece izdajce uvek bili ti najjjjjjjjjjjjjj veciiiiiiiiiiiiiiiiii prijatelji i VELIKI SRBI.:think::worth:
 
Pa jeste lepa,jedna od lepsih zena na nasoj Politickoj sceni.
Sada sto je takva,kakva je i sto ima neki svoj stav to je nesto sasvim trece.

Slavka,
to je stvar ukusa.(btw, uopste ne govorim sada o njenom politickom stavu)

Nije ruzna, ali meni svakako nije lepa, posebno ne prelepa.
Mada kao sto rekoh, stvar je ukusa.
 
Slavka,
to je stvar ukusa.(btw, uopste ne govorim sada o njenom politickom stavu)

Nije ruzna, ali meni svakako nije lepa, posebno ne prelepa.
Mada kao sto rekoh, stvar je ukusa.

Otprilike tako i ja mislim. Meni se ne dopada ni fizički ali možda je to stvar podsvesti jer me jako nerviraju njeni stavovi, gestikulacija, glas itd.
 

Back
Top