Holandija spremna da popusti?

Dragan_srbcg

Ističe se
Poruka
2.641
Beograd -- Evropska komisija će ovog leta, najverovatnije krajem juna, aktivirati prelazni sporazum sa Srbijom i odobriti ukidanje viza, piše "Blic".
154692999549a39d88d9e80641382932_extreme.jpg

"Holandija, koja je predstavljala najveću prepreku i razlog što su naše evrointegracije zapale u ćorsokak, odlučila je da malo omekša svoj stav jer je shvatila da već previše dugo insistira na samo jednoj stvari i da je u tome ostala usamljena", piše list pozivajući se na dobro obaveštene izvore iz Brisela.

Direktorka vladine Kancelarije za evropske integracije Milica Delević rekla je da od trenutka deblokiranja prelaznog trgovinskog sporazuma, autonomne trgovinske mere koje EU već duže primenjuje, a Srbija od ove godine, postaju ugovorna obaveza za zemlje članice EU.

"To bi u svakom slučaju bio korak više na našem putu ka kandidaturi. Stvorila bi se povoljnija situacija za podnošenje kandidature, a da li će to značiti i početak ratifikacije ostaje da se vidi", rekla je Delevićeva.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=05&dd=22&nav_category=11&nav_id=361875
 
U junu zeleno svetlo za ukidanje viza

ferhagen-jeremic-v.jpg

Evropska komisija će ovog leta, najverovatnije krajem juna, aktivirati prelazni sporazum sa Srbijom i dati zeleni signal za ukidanje viza, tvrde dobro obavešteni izvori „Blica” iz Brisela.

Holandija, zbog čijeg dosadašnjeg nepokolebljivo tvrdog stava oko obaveze Srbije da Tribunalu u Hagu izruči Ratka Mladića, odlučila je da ipak omogući Srbiji dalje napredovanje ka EU i time omogućila odmrzavanje dela sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju.
- Holandija, koja je predstavljala najveću prepreku i razlog što su naše evrointegracije zapale u ćorsokak, odlučila je da malo omekša svoj stav jer je shvatila da već previše dugo insistira na samo jednoj stvari i da je u tome ostala usamljena. To tako dugo insistiranje postalo je kontraproduktivno pogotovo nakon što je zaista stvoren opšti utisak da činimo sve da uhapsimo preostale optužene za ratne zločine. Najava da će nam odmrznuti prelazni sporazum i dati zeleno svetlo za dolazak na belu šengensku listu veoma je pozitivna i mnogo će nam značiti - kaže za „Blic” izvor koji se nedavno vratio iz Brisela sa ovom porukom.
Činjenica da je prošlo godinu dana otkako je EU sa Srbijom potpisala SSP, a zatim ga blokirala negativno utiče na naše približavanje EU uprkos stalnom povećavanju procenta usvajanja evropskih zakona. Ovo je posebno problematično s obzirom na to da smo od svih zemalja u regionu sada ostali na začelju, bez mogućnosti da podnesemo kandidaturu za članstvo u EU pre nego što isporučimo Mladića i Gorana Hadžića Hagu. Utoliko bi odmrzavanje prelaznog trgovinskog sporazuma i vize bile značajna podrška iz Brisela.
- Od trenutka deblokiranja prelaznog trgovinskog sporazuma autonomne trgovinske mere koje EU već duže primenjuje, a Srbija od ove godine, postaju ugovorna obaveza za zemlje članice EU. To bi u svakom slučaju bio korak više na našem putu ka kandidaturi. Stvorila bi se povoljnija situacija za podnošenje kandidature, a da li će to značiti i početak ratifikacije ostaje da se vidi - objašnjava za „Blic” Milica Delević, direktorka vladine Kancelarije za pridruživanje EU. Holandija spremna da popusti:
Ferhagen i Jeremić

Zvaničnici u Beogradu upućeni u ovaj posao potvrđuju da su iz Brisela dobili pozitivne signale da bi krajem juna mogao biti deblokiran prelazni sporazum, ali upozoravaju da odobravanje bezviznog režima podrazumeva dugu proceduru i da je pitanje da li odluka može biti doneta već u junu. EU je pre nekoliko dana završila procenu o spremnosti država zapadnog Balkana za uspostavljanje bezviznog režima sa EU, a Evropska komisija je objavila da će nakon što izveštaj razmotre države članice EU, podneti konkretan predlog Savetu ministara za ukidanje viznog režima onim državama o kojima se postigne saglasnost da su u dovoljnoj meri ispunile uslove. Ostalo je neizvesno koliko će državama članicama biti potrebno vremena da razmotre te izveštaje, ali se nezvanično očekuje da će procene Evropske komisije biti predstavljene državama obuhvaćenim procesom vizne liberalizacije, tokom prve polovine juna.
- Ako Brisel želi da održi podršku Srbiji, u ovom trenutku nema bolju drugu ponudu od viznog režima - kaže za „Blic” Živorad Kovačević, predsednik Evropskog pokreta u Srbiji.
Kovačević smatra da u ovom trenutku u Briselu, posebno u Evropskoj komisiji, postoji veliki interes da se podrži Srbija u ubrzavanju procesa evropskih integracija, ali da to, pored „haškog uslova”, usporavaju političke i ekonomske okolnosti koje su van naše moći, pre svega izbori u EU, Nemačkoj, irski referendum…
- Nije više pitanje šta mi treba da učinimo da bi nas oni prihvatili, nego je pitanje šta oni treba da učine - kaže Kovačević.

Đelić neće da licitira
Potpredsednik Vlade Božidar Đelić izjavio je juče da je izveštaj Evropske komisije o viznoj liberalizaciji povoljan za Srbiju i da će Vlada uraditi sve da početkom sledeće godine budu ukinute vize za putovanja u EU.
- Najranija moguća odluka je tokom švedskog predsedavanja, najverovatnije tokom četvrtog kvartala ove godine, tako da imamo vremena za dodatne korake i unapređenje - rekao je Đelić i odbio da licitira datumima.

http://www.blic.rs/politika.php?id=93643
 
Beograd -- Evropska komisija će ovog leta, najverovatnije krajem juna, aktivirati prelazni sporazum sa Srbijom i odobriti ukidanje viza, piše "Blic".
154692999549a39d88d9e80641382932_extreme.jpg

"Holandija, koja je predstavljala najveću prepreku i razlog što su naše evrointegracije zapale u ćorsokak, odlučila je da malo omekša svoj stav jer je shvatila da već previše dugo insistira na samo jednoj stvari i da je u tome ostala usamljena", piše list pozivajući se na dobro obaveštene izvore iz Brisela.

Direktorka vladine Kancelarije za evropske integracije Milica Delević rekla je da od trenutka deblokiranja prelaznog trgovinskog sporazuma, autonomne trgovinske mere koje EU već duže primenjuje, a Srbija od ove godine, postaju ugovorna obaveza za zemlje članice EU.

"To bi u svakom slučaju bio korak više na našem putu ka kandidaturi. Stvorila bi se povoljnija situacija za podnošenje kandidature, a da li će to značiti i početak ratifikacije ostaje da se vidi", rekla je Delevićeva.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=05&dd=22&nav_category=11&nav_id=361875

Holandjani valjda videli da se ,,neko,,lako uvlaci u guzu nekome.
A,oni to obozavaju.




Neko mi je ukrao biciklo
jer ga nisam dobro vez'o lancom
na biciklo ovde sam naviklo
da se ne bi osecalo strancom

Kucici po ulicama kaku
cipelu sam umaz'o govancom
'oce da me grizaju u mraku
da se ne bi osecalo strancom

Ref.
U kafanu pusu marihuanu
ili neku drogu piju s nogu
te sam noci spavalo pod sankom
da se ne bi osecalo strankom

Ovde vopste nema Holandezi
sve Arapi, crnci, i Kinezi
tu ljudovi vopste ne spavaju
samo vicu i zajebavaju

Tu kurave u izlozi sedu
cutu, pusu, prolaznike gledu
sedu gole ili u deklize
musterije da im pridju blize

Ref.

Joj, joj, joj

Moju malu trazim po kanalu
gde se vodom setaju sa brodom
ceo dan sam plivalo za camcom
da se ne bi osecalo strancom

Svuda guzva, frka i krkljanac
nemas pojma ko je ovde stranac
postalo sam jedan Amsterdamac
da se ne bi osecalo stranac

Ref.

Joj, joj, joj

In the city of Amsterdam
you can find a lot of fun
The Dam square and Laitce plain
this is something I can't explain
There's a croud crazy in love
in the distance I hear the drum
calling me to come to Amsterdam

Amsterdam, Amsterdam
Amsterdam:super:
 
Poslednja izmena:
Holandjani valjda videli da se ,,neko,,lako uvlaci u guzu nekome.
A,oni to obozava




Neko mi je ukrao biciklo
jer ga nisam dobro vez'o lancom
na biciklo ovde sam naviklo
da se ne bi osecalo strancom

Kucici po ulicama kaku
cipelu sam umaz'o govancom
'oce da me grizaju u mraku
da se ne bi osecalo strancom

Ref.
U kafanu pusu marihuanu
ili neku drogu piju s nogu
te sam noci spavalo pod sankom
da se ne bi osecalo strankom

Ovde vopste nema Holandezi
sve Arapi, crnci, i Kinezi
tu ljudovi vopste ne spavaju
samo vicu i zajebavaju

Tu kurave u izlozi sedu
cutu, pusu, prolaznike gledu
sedu gole ili u deklize
musterije da im pridju blize

Ref.

Joj, joj, joj

Moju malu trazim po kanalu
gde se vodom setaju sa brodom
ceo dan sam plivalo za camcom
da se ne bi osecalo strancom

Svuda guzva, frka i krkljanac
nemas pojma ko je ovde stranac
postalo sam jedan Amsterdamac
da se ne bi osecalo stranac

Ref.

Joj, joj, joj

In the city of Amsterdam
you can find a lot of fun
The Dam square and Laitce plain
this is something I can't explain
There's a croud crazy in love
in the distance I hear the drum
calling me to come to Amsterdam

Amsterdam, Amsterdam
Amsterdam:super:

:hahaha::hahaha::hahaha::ok:
 

Back
Top