Репресија над православљем у Србији!!

Да ли је Србија безбожничка?

  • да

  • не


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.


Katastrofa, bez komentara!

Policija ne radi ono što treba, već hapsi nedužne ljude.

Mogu da se kladim da ga je isprebijala u stanici.


smrdljiva ustaska policija,vrsi represiju nad mirnim religioznim gradjanima,sto ne hapse vehabije po sandzaku?? djubrad jedna komunisticka

Ja zaista ne vidim nikakvu represiju ovde.
Prvo, mladić koji je priveden, je kršio Zakon o okupljanju građana, koji je objavljen u službenom glasniku Rebuplike Srbije, te ne bi bilo loše da se sa istim upoznate.
Drugo, mladić nije svešteno lice, te me zanima kakav je stav nekog od sveštenstva SPC u vezi ovog događaja.
Treće, ja mogu da se kladim da su mu u stanici MUP-a u koju je priveden, ponudili kafu, sok i primerak Zakona o okupljanju građana.
Da ja izađem na sred Trga republike i počnem da se molim Perunu i Vesni i da se okupi narod oko mene, a da prethodno skup nisam prijavio i ja bih bio priveden.
Da li bi smo onda razgovarali o represiji nad starom srpskom verom u Srbiji? :think:

Dakle, mladić nije nedužan, kao što tvrdite.
Osim toga, obojica potpuno neosnovano klevetate srpsku policiju, što čine i oni koji su pisali komentare povodom video snimka na "YouTube"-u.
 
Ovo nije nikakva represija, ovo je najobicnije glupiranje.....

Prvo, mladić koji je priveden, je kršio Zakon o okupljanju građana, koji je objavljen u službenom glasniku Rebuplike Srbije, te ne bi bilo loše da se sa istim upoznate.

Kakvo javno okupljanje?
Sta kaze zakon po tom pitanju?
Sta je javni skup?

Osim toga, obojica potpuno neosnovano klevetate srpsku policiju,

heheh :):):)
sto je neosnovano.....
 
Ima dosta denominacija i u samom Pravoslavlju,stoga ovo mozda i nije represija,ali je svakako zlocin vlasti. Cudi me da je po novom Ustavu ovako nesto zabranjeno.:roll:
Rado bih obrisao dupe sa ovim novim ustavom.

Policija nije imala nikakvo pravo da uhapsi coveka,on nije remetio javni red. Samo je stajao i citao molitve. Ja tu ne vidim nikakvo remecenje mira. Ako neko remeti javni red to su onda oni koji dele letke po celoj Knez Mihajilovoj,ali nisu ni oni krivi jer to im je posao,od toga zaradjuju.
Zato,hapsenje nevinog coveka je krajnje neprofesionalno od strane policije i neposteno. Za godinu dana pocece da hapse svestenike po crkvama.
uvesce zakon po kom moraju svi da se prijave da bi isli na liturgiju u Crkvu. Ako se ne prijavis a dodjes na liturgiju,uhapsice te. mislim,ljudi,stvarno. :thumbdown:
 
koliko vidim u ovom snimku nije bilo nikakvog okupljanja, covek se jednostavno molio, ali javno sto nije u skladu sa biblijom
Mat. 6:6. A ti kad se moliš, uđi u klet svoju, i zatvorivši vrata svoja, pomoli se Ocu svom koji je u tajnosti; i Otac tvoj koji vidi tajno, platiće tebi javno.

sto bi se reklo, da su i on i policija grubo prekrsili svako svoja pravila.

UH,znaci ne smem da se pomolim Bogu pred drugima? Nije nego. Znaci sad nam i Biblija zabranjuje da se molimo bogu? Kako je to prekrasno.

Hajde izmislite jos koju bajku pa da izdamo zbirku pripovedaka.
 
Ovo me neodoljivo podseća na jednu babu u jednoj katedrali koja je u predvorju klečala pred nekim kipom da bi je svi videli kako u rukama drži krunicu i moli se devici Mariji. A da nikoga ne bi bilo u crkvi - niti bi klečala niti bi se molila. Tako i ovaj šarlatan samo skreće pažnju na sebe.

Da,inace,svi ljudi koji rade nesto normalno su za tebe nenormalni. Vidim tvoju poentu i logiku. Vrlo je ovozemaljska.
 
koliko vidim u ovom snimku nije bilo nikakvog okupljanja, covek se jednostavno molio, ali javno sto nije u skladu sa biblijom
Mat. 6:6. A ti kad se moliš, uđi u klet svoju, i zatvorivši vrata svoja, pomoli se Ocu svom koji je u tajnosti; i Otac tvoj koji vidi tajno, platiće tebi javno.

sto bi se reklo, da su i on i policija grubo prekrsili svako svoja pravila.

Moglo bi se reći i ovako.
 
UH,znaci ne smem da se pomolim Bogu pred drugima? Nije nego. Znaci sad nam i Biblija zabranjuje da se molimo bogu? Kako je to prekrasno.

Hajde izmislite jos koju bajku pa da izdamo zbirku pripovedaka.

smes niko ti ne brani sem policije:)

zato su i pravljene crkve da se narod okuplja i moli, kad ne bi bilo toga bili bi kao politicke stranke ili nedaj boze kao js.
 
Srbima je razumljivo poljuljana vera... Među krivcima za to je i SPC sama koja deluje kao kakva totalitarna fašističko-staljinističa organizacija... i država koja joj priznaje opštedruštveni, povlašćeni status...

Srbima je vera poljuljana zbog 50 godina komunizma u originalnom i sada 10 u ovom novom obliku zvanom "demokratija"....SPC je sve to vreme satanizovana i pljuvana bez ikakvih sankcija po onog ko to radi....danas smo svedoci paljenja 150 Crkava i manastira a da niko ne kaze jednu rec osude na to ali se i dalje Crkva proglasava nekakvim kolovodjom zla.....primer za to si ti i slicni
 

Back
Top