Pomoć debeljuci :P

NevenaATW

Obećava
Poruka
58
Drage djevojke,
iskreno se nadam da ima onih koje imaju sličan problem kao ja. Naime, već znam šta sve treba da radim da bi smršala, mislim, bar danas se na netu mogu naći sve vrste dijeta i sl., ali ne znam kako da natjeram sebe na to. Definitivno mi fali motivacija. Pokušavala sam da tjeram sebe da mislim o tome non-stop, ali ne uspjeva, suviše sam svjesna toga koliko je fizički izled u suštini nebitan (ukoliko nije baš kritično). Kad sam sita onda ubjeđujem sebe da je čokolada nebitna, da mogu bez nje, da je puno bitnije kako ću se osjećati u svojoj koži ali... ništa. Ne ide, čim izgladnim ja pred sebe iznesem sve što se nalazi u frižideru i udri! Nema porcija već jedem dok ne shvatim da ne mogu disati. Zbog toga se gadim sama sebi jer sam tako slaba i stalno zaboravljam koliko zapravo želim izgubiti koju kilu (kojih 10-ak kilica :neutral: )
Sad sam sebi uvela neki najblaži režim: izbacila sam (tj planiram) večeru, sokove, alkohol, slatkiše i bijeli hljeb. Međutim danas sam se kao krmača najela u leskovačkom i pojela na to sve veeeliki čokoladni sladoled.
Pomozite, kako da vać jednom shvatim to ozbiljno?! Ne mogu da vjerujem da tražim pomoć na forumu, ali ***, i to je za ljude...Zapravo ne ne mogu ni da smislim način na koji bi vi meni pomogle ali pokušajte, ne bi škodila koja riječ podrške ;)
 
Svi će ti reći da moraš da presečeš .... odlučiš ... kažeš ''stop'' ... to će te naravno nervirati ... ali u principu ima mnogo istine u tome da je odluka i čvrst karakter najbitniji od svega.

Moj savet je da odeš kod nutricioniste .... on ti na osnovu krvne slike (nivoa holesterola, triglicerida i svega drugog) prepiše šta smeš da jedeš, šta ne smeš (napravi ti ceo jelovnik za nedelju dana prema obavezama i sl.) i ideš na kontrolu na svakih 15ak dana (pa te bude blam, ako ne smršaš bar 2 kile) ....i tako redom. Te nutricionističke dijete su dobre, zato što su na prvom mestu zdrave, zahtevaju 5 obroka dnevno (bez čokolada i ostalih zanimacija) i u principu nikada nisi gladan.

Ne bih nikako preporučila Net dijete i sl. zato što su one uopštene i na svakog mogu drugačije da deluju.
 
Drage djevojke,
iskreno se nadam da ima onih koje imaju sličan problem kao ja. Naime, već znam šta sve treba da radim da bi smršala, mislim, bar danas se na netu mogu naći sve vrste dijeta i sl., ali ne znam kako da natjeram sebe na to. Definitivno mi fali motivacija. Pokušavala sam da tjeram sebe da mislim o tome non-stop, ali ne uspjeva, suviše sam svjesna toga koliko je fizički izled u suštini nebitan (ukoliko nije baš kritično). Kad sam sita onda ubjeđujem sebe da je čokolada nebitna, da mogu bez nje, da je puno bitnije kako ću se osjećati u svojoj koži ali... ništa. Ne ide, čim izgladnim ja pred sebe iznesem sve što se nalazi u frižideru i udri! Nema porcija već jedem dok ne shvatim da ne mogu disati. Zbog toga se gadim sama sebi jer sam tako slaba i stalno zaboravljam koliko zapravo želim izgubiti koju kilu (kojih 10-ak kilica :neutral: )
Sad sam sebi uvela neki najblaži režim: izbacila sam (tj planiram) večeru, sokove, alkohol, slatkiše i bijeli hljeb. Međutim danas sam se kao krmača najela u leskovačkom i pojela na to sve veeeliki čokoladni sladoled.
Pomozite, kako da vać jednom shvatim to ozbiljno?! Ne mogu da vjerujem da tražim pomoć na forumu, ali ***, i to je za ljude...Zapravo ne ne mogu ni da smislim način na koji bi vi meni pomogle ali pokušajte, ne bi škodila koja riječ podrške ;)

Možda tebi nije bitan fizički izgled, ali ti je bitno zdravlje, jel da? Ako imaš 10kg viška zar ne vidiš da tu nešto ne štima? Kako funkcionišu tvoji unutrašnji organi? Zglobovi? Kosti? Očigledno je da se ne hraniš zdravo, jer da se hraniš, ne bi natovarila 10ak kg viška....
Možda si trenutno mlada i nemaš nekih zdravstvenih problema, ali ako ne povedeš računa o tome - sigurno ćeš ih malo kasnije imati!
 
Ako si u Beogradu, sledechi chetvrtak zapucaj na VMA kod nutricioniste. Drugi sprat. Pregled je bio 1500 dinara, mozzda je sada vishe ali vredi. Ukljucheno je i pet kontrola u cenu. Kada odesh tamo, izmere te, ispitaju zzivotne navike, dash krv, i onda ti sastave plan zdrave ishrane koja je prilagodjena tebi. Smrshash, ne gladujesh i nije komplikovano jer je, kao shto rekoh, prilagodjena tebi i tvojim navikama.
Usput izbegavash jo-jo efekat, kilogrami ti se ne vrachaju i bolje se osechash.
 
Ako si u Beogradu, sledechi chetvrtak zapucaj na VMA kod nutricioniste. Drugi sprat. Pregled je bio 1500 dinara, mozzda je sada vishe ali vredi. Ukljucheno je i pet kontrola u cenu. Kada odesh tamo, izmere te, ispitaju zzivotne navike, dash krv, i onda ti sastave plan zdrave ishrane koja je prilagodjena tebi. Smrshash, ne gladujesh i nije komplikovano jer je, kao shto rekoh, prilagodjena tebi i tvojim navikama.
Usput izbegavash jo-jo efekat, kilogrami ti se ne vrachaju i bolje se osechash.

to je konstruktivan savet...

imas neki slican za odvikavanje od pusenja?
 
a sto?

prezderavanje je isti problem kao i pusenje...

ti si od onih sto zele smrt pusaci(ca)ma?

Ne bre! Nego ste to vi pušači ostrašćeni pa si moje postove shvatila kao atak na sopstvenu ličnost!
Pipi će ti objasniti kakve muke ima sa pušenjem i motivacijom, smešno mi je što si baš na njen post spomenula pušenje a Pipi bila na giljotini na nepušačkoj temi zbog pada motivacije :lol:
 
Ne bre! Nego ste to vi pušači ostrašćeni pa si moje postove shvatila kao atak na sopstvenu ličnost!
Pipi će ti objasniti kakve muke ima sa pušenjem i motivacijom, smešno mi je što si baš na njen post spomenula pušenje a Pipi bila na giljotini na nepušačkoj temi zbog pada motivacije :lol:

jok, bre..nisam ja tako osetljiva...

samo me nervira diskriminacija pusaca. a na primer gojaznost je prihvatljiva...

valljda ljudi ne mogu da se odbrane od frizidera, kao sto ja ne mogu da se odbranim od cigara...:manikir:
 
:lol: Muku muchim sa cigarama. Ostavim ih, one se vrate. Zato je Pussycat ono napisala, nema veze sa tobom. Nutricionista mozze da pomogne kod motivisanja punijih osoba da smrshaju. Npr, kontrole su cheshche za one koji su slabije motivisani...sve to veoma pomazze.
Svaki organizam je razlichit. Zato je najbolje imati plan ishrane koji je "custom-made".
Recimo, ja kada sam se ugojila, prestala sam da jedem hleb i slatko i navalila na voche i povrche...i htela da crknem...moj plan ishrane, sa kojim sam smrshala 7 kg u veoma kratkom roku, je podrazumevao hleb za doruchak, shpagete ili palachinke za vecheru....:per: a voche ne smem vishe od 100gr na dan...tako da...dijete su kao cipele, ne nosimo svi isti broj.
 
jok, bre..nisam ja tako osetljiva...

samo me nervira diskriminacija pusaca. a na primer gojaznost je prihvatljiva...

valljda ljudi ne mogu da se odbrane od frizidera, kao sto ja ne mogu da se odbranim od cigara...:manikir:

E sad bi te upucala za ovo što si lepo zamenila teze ali neću jer ovde nije tema pušenje nego gojaznost....
Mada, kad ostaviš cigare spremi se na koji kg viška, ja sam nabacila 3, moja mama 8 :roll:
 

Back
Top