Usporava kada je disk unutra

Rema_tebra

Primećen član
Poruka
653
Imam jedan problem,nedavno sam kupio komp i sve savršeno radi samo što kada ubacim disk u DVD ROM komp krene da secka,sav bude usporen,usporeno se kreće strelica,znači sve,ako ubacim film,kada ga pustim i on secka,zvuk i slika,ne može da se gleda lepo,a kada ga prebacim na hard radi normalno,isto tako je i sa muzikom i ona krene da secka kada je puštam sa CD-a.....da li neko zna u čemu je problem?
 
Pošto je DVD Rom u pitanju pretpostavljam da je IDE uređaj.
otvori windows eksplorer desnim tasterom na my computer i odaberi "Propertis " , klikni na karticu "Hardware" a na njoj nađi taster "device menager".
Otvoriće ti se u zasebnom prozoru device menager , nađi na spisku IDE ATA/Atapi controler , i u njima Primari IDE i Secundary IDE chanel. nađi granu na kojoj ti je zakačen DVDrom i sa PIO prebaci na DMA polje. Ako neće da prebaci na polje , samo označi celu IDE granu i na desni klik "Uninstal" i potvrdi , zatim restartuj računar, pri novom podizanju sistema on će prepoznati opet IDE grane i postaviti uređaje na pravilan način.
Ovo bi trebalo da reši tvoj problem .
 
Pošto je DVD Rom u pitanju pretpostavljam da je IDE uređaj.
otvori windows eksplorer desnim tasterom na my computer i odaberi "Propertis " , klikni na karticu "Hardware" a na njoj nađi taster "device menager".
Otvoriće ti se u zasebnom prozoru device menager , nađi na spisku IDE ATA/Atapi controler , i u njima Primari IDE i Secundary IDE chanel. nađi granu na kojoj ti je zakačen DVDrom i sa PIO prebaci na DMA polje. Ako neće da prebaci na polje , samo označi celu IDE granu i na desni klik "Uninstal" i potvrdi , zatim restartuj računar, pri novom podizanju sistema on će prepoznati opet IDE grane i postaviti uređaje na pravilan način.
Ovo bi trebalo da reši tvoj problem .
Znači,mnogo,mnogo,mnogo ti hvala,evo uradio sam kako si rekao i sve je ok.Hvala ti još jednom,mnogo si mi pomogao.;)
 

Back
Top