Srbi - najslovenskiji narod, ali samo 30 %

daleko je to od ilirikuma tu se ne vide granice iliricuma

Ancient_Tribes.png

na ovoj mapi se vide iliri mnogo bolje

bogami,onda su sqiptari i crnogorci jedini koji polazu pravo na ilire..
 
Ja sam protiv generalizacija. Mislim da hladnoća, emotivnost i slično nemaju veze sa time da li je neko German, Sloven ili šta već. Ponašanje je individualna stvar. Ja se ne ponašam jednako kao svaka druga Srpkinja ili Srbin, odnosno Sloven. Razlikujemo se. I među nama, Slovenima, ima nas koji smo rezervisani, umemo da razdvojimo posao od privatnog, mislimo o sebi kao individui (da tako kažem), a ne kao delu čopora. A ima i onih koji kažu sve što im padne na pamet, cene iskrenost više nego išta i ne vide da ta njihova iskrenost nije ništa drugo do nevaspitanje. Ponašanje zavisi od porodice, bliže i dalje okoline, životnih uslova i inteligencije, a ne nacionalne i rasne pripadnosti.
 
'De si bre ti Drago, junački sine? Nema te k'o turpije u zatvoru.

Sva ta istraživanja se rade na nivou države, ne naroda, i radi se o jako malim uzorcima od u vrh glave par stotina ljudi. Recimo, pre izvesnog vremena sam čitao o takvim istraživanjima u cilju otkrivanja porekla Minojaca, za koje se ispostavilo da su iz Anatolije, a radilo se o uzorcima od po 150 do 200 ljudi sa Krita i o isto toliko iz ostatka Grčke. No, to što smo genetski izmešani kao i svi drugi je sasvim nebitno pošto je Sloven ionako lingvistička odrednica, ne nekakva rasna.
 
'De si bre ti Drago, junački sine? Nema te k'o turpije u zatvoru.

Sva ta istraživanja se rade na nivou države, ne naroda, i radi se o jako malim uzorcima od u vrh glave par stotina ljudi. Recimo, pre izvesnog vremena sam čitao o takvim istraživanjima u cilju otkrivanja porekla Minojaca, za koje se ispostavilo da su iz Anatolije, a radilo se o uzorcima od po 150 do 200 ljudi sa Krita i o isto toliko iz ostatka Grčke. No, to što smo genetski izmešani kao i svi drugi je sasvim nebitno pošto je Sloven ionako lingvistička odrednica, ne nekakva rasna.

Da ne govorim o tome da tih istraživanja ima mali milion i da svako pokaže drugačije rezultate. Poznato je ono po kojima je 50 % naših gena altajsko-anatolskog porekla, ili ono po kojima je 40 % naših gena autohtono, da ne kažem ilirsko. To su sve neke gluposti, a ako nekog baš toliko kopka, nek ode k'o jedan moj ortak, i plati ljudima da mu urade to, pa će tako sam znati na čemu je, i boleće ga patka za ovakve gluposti. Ti rezultati vas mogu i donekle iznenaditi, kao tog mog ortaka kad je saznao da ima nekoliko procenata haplogrupe koja bi trebalo da je mongolskog porekla.

Mada to i nije toliko čudno kad je navodno svaki dvestoti stanovnik planete potomak Džingis Kana.
 
Pa gledaj ovako sto se ti Turaka i njihove krvi tice nisu svi Srbi to! Turci su na nasoj teritoriji bili 380 i nesto godina,a ne 500 kao sto neki tvrde i dobar deo Srba se preselio u Austrougarsku u vojnu krajinu tako da je glpo uzimati pretpostavku da svi imamo |Turske krvi! Kazu da su Sloveni bili plavi,a izvinite a kad ste vi videli prvobitne Slovene leba vam? Cak ni Nemci za vreme Hitlera nisu bili u velikom broju plave vlasi!
a po bosni su oni konvertovani muslimani slucajno ostali plavi :confused:
 
Srbija je kolevka svih Indo-Evropskih Naroda..
Od Srba ( Sarba-Serba-Soraba) vode poreklo Tohari-Kelti-Germani-Italijani-Grci-Jermeni-Albanci (Kavkaski Albanci koji su danas Azerbejdzanci i Iranski Azeri)-Indo-Iranska grupa Indo-Evropljana Balticki Narodi i Sloveni..
Poslednji od Srba (Slovena) su se odvojili balticki narodi( Prusi,Litvanci..) pre 3400 godina..
Iliri-Tracani-Dacani -Anticki Makedonci su Sloveni..

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Ie-boom.jpg
 
Ja sam u skolu isao i sa jednim Turcinom iz Turske koji je bio plav, i to svetlo plav, a i sa drugim jednim Turcinom kasnije koji je bio zift crne kose, visokih jagodica, koscat, i imao kose oci kao da ga je Mongol pravio. "Tako su izgledali pravi Turci," objasnjavao mi je on, sto je i logicno s obzirom da su dosli sa granice sa Kinom.

Ono sto se danas zove "Turci" je mesavina svih naroda koji su se zatekli u maloj Aziji, koja je nastanjena maltene od pocetka modernog coveka, sa srednjeazijskim plemenima koja su im dala ime i jezik. I mi Srbi smo mesavina sa svima koji su se ovde zatekli, naravno, a biti Srbin je kulturoloska, ne rasna odrednica.
 
Pa i sami Turci iz Turske imaju verovatno daleko više nekakvih indoevropskih gena nego srednjeazijskih, obzirom da su prolazili kroz Skitiju, pa Iran, da bi se na kraju nastanili u Anatoliju koja je bila gotovo isključivo naseljena Indoevropljanima, još od Hetita.

A i sem toga, ne postoji nikakav konsenzus o tome kako su drevni Sloveni izgledali, obzirom da ljudi ne mogu da se slože da li su bili plavi, riđi, ili smeđi. Čak bih rekao da ovo riđi preovlađuje, dok se kao plavokosi spominju uglavnom u regijama za koje bi se očekivalo da je bilo mešanja sa Germanima.
 
Uh, brate, ne bi valjalo da su bili ridji. Ona zenska ridja stvar mi se nekako uopste ne svidja.

Nemoj sad da ispadne da sam ja neki skins, ali kad je to u pitanju, mora da bude ćelavo inače potežem dedinu kosilicu.

A i sem toga, sve se bojim da bi ti tamo odbio neku Škoticu da te kojim slučajem zaskoči. Čim su im gajde ključan deo kulture, mora da dobro sviraju.
 
***** Fenicane, mi smo Vikinzi.

Pazi ovog pijanog bradonju sa nozem - kao pobegao iz hrvatskog povjesnog filma

hagar_c3.gif


A evo i tipicne Srpkinje -

SNN2832VIK_280_443693a.jpg

Skandinavija je bila nenaseljena sve do pre 1500 godina..
Evropa je imala mini ledeno doba-obrada zemlje nije bila moguca u Skandinaviji..
Sve do 8 Veka iznad reke Elbe-ili slovenske Labe su ziveli Sloveni-uglavnom ilirskog porekla..
Skandinavci posle Hercegovaca i Dalmatinaca imaju najvise Ilirskih gena....
U Evropi zivi preko 200 miliona potomaka Ilira..
 

Back
Top