Rat Čeha za oteto Kosovo!

Dragan_srbcg

Ističe se
Poruka
2.641
Češki reditelj Vaclav Dvoržak, autor filma „Oteto Kosovo“, koji je nedavno emitovan i na RTS-u, govori za „Pečat“ o golgoti kroz koju je prošao snimajući dokumentarac koji je otvorio oči i probudio savest stotinama hiljada Čeha, koji su Srbe uglavnom doživljavali kao „loše momke“, ali osvestio i građane naše zemlje.

9456_vest_kosovo.jpg


Nismo verovali da antifašistički srpski narod, koji se nikada u istoriji nije borio za tuđe teritorije, već samo branio svoje, odjednom može da postane mučitelj Arnauta kakvim su ga prikazivali svetski mediji.

Vaclav Dvoržak i Aleš Bednarž autori su filma „Oteto Kosovo“ koji snagom autentičnih ljudskih sudbina i istorijskih argumenata fascinira i same Srbe, svikle isključivo na priče da su jedino oni „loši momci“, a budi savest stotinama hiljada Čeha koji s pravom sumnjaju u tu i tako zadatu „istinu“. Da bi uobličili svoje viđenje ratnih dešavanja u južnoj srpskoj pokrajini, i obezbedili projekciju filma na češkoj državnoj televiziji, dvojica intelektualaca morala su da se upuste u lični rat za Kosovo. Uradili su to časno, i velikim slovima upisali se u najnoviju srpsku istoriju. A kakvu su golgotu morali da prođu, i koliko su im Srbi u tome pomogli, za „Pečat“ je ispričao Vaclav Dvoržak koji je proteklih dana ponovo boravio u Beogradu. Ovoga puta sa idejom da napravi film o Srebrenici i konačno sruši mit o lažnim brojkama muslimanskih žrtava.

Čime ste bili motivisani da uđete u ovaj, ni po čemu jednostavan projekat, koji ste nazvali „Oteto Kosovo“?
Aleš i ja smo sa svojim porodicama danima posmatrali razorne bombe kojima je „milosrdni anđeo“ zasipao Srbiju. Bili smo, naprosto, ogorčeni, i iz tog saosećanja sa stradalnim srpskim narodom zainteresovali smo se za istinu o Kosovu, kritički promišljajući da krivica ne može da bude isključivo na jednoj strani. Pored toga, nismo verovali da antifašistički srpski narod, koji se nikada u istoriji nije borio za tuđe teritorije, već samo branio svoje, odjednom može da postane mučitelj Arnauta kakvim su ga prikazivali svetski mediji.

Koliko vam je vremena trebalo da realizujete ovaj dokumentarni film?
Najpre, moram da kažem da su naše porodice bez reči protivljenja prihvatile jedinu moguću varijantu – da u ovaj projekat ulazimo ličnim sredstvima. Pa, kad je već tako, Aleš i ja smo pomislili da bi mogli da zaradimo još neke pare, tako što ćemo dobra srpska vina po prihvatljivoj ceni uvesti u Češku i prodati ih. S tom namerom došli smo u Srbiju proleća 2004, samo četiri dana posle 17. marta. Naravno, kupili smo novine i videli da se na Kosovu dogodio strašan pogrom nad Srbima. Naš revolt proistekao je iz spoznaje da češki mediji najstrašnije lažu, i to je bila inicijalna kapisla da istražimo šta se tu stvarno dešava.

Znate li da Kosovo nije puni naziv južne srpske pokrajine, i da izostavljanje Metohije nije slučajnost?
Znam, kao što znam i da je to zato što naziv Metohija dolazi od reči „metoh“ koja označava zemlju Srpske pravoslavne crkve. Međutim, u naslovu filma mi smo smišljeno napisali Kosovo, kako ovu pokrajinu zovu Arnauti i oni koji ih podržavaju, da već time ne bismo izazvali nemilost ljudi iz televizije koji odlučuju o projekciji filma.

Više u 63. broju magazina “Pečat”

http://www.enovosti.info/lat/opcija/btg_novosti/0/9456/Rat/Ceha/za/oteto/Kosovo
 

Granatirala civilne objekte u: Dubrovniku, Vukovaru i Sarajevu, logistički pomagala operaciju zauzimanja i čišćenja Srebrenice, počinila masakre u: Foči, Prijedoru, Šamcu, Brodu, Bijeljini, etnički očistila muslimane i Hrvate iz istočne Hercegovine, Prijedora, Banjaluke Podrinja i Posavine, nije sprečila logore u Omarskoj, Drvaru, Bosanskom Šamcu,...
https://www.youtube.com/user/ArhivaAgresijeNaBiH
 
Mi izdajnici pripremamo film o genocidu nad Bošnjacima, koji će biti prikazan u zemljama cele Evrope, uključujući i Rusiju.
Ne sme da se zaboravi koliko je Srbija zla nanela komšijama!

Ко то не сме да заборави'?И шта несме да се заборави?Србија је зла нанела највише сама себи? Зар није смела да се брани.Ко је то живео у Босни -па срби муслиманске веро исповести,колико су бракова били мешовити у босни,па тај народ тамо та раја увек су се фантастично слагали док нисте дошли ви.Ако ме сећанје добро служи зар рат није почео оног тренутка када су убили Николу Гардовића човека Сарајлију који је тог дана женио сина.И ко га је убио?Јел хоћеш и то да снимиш у том твом филму"о Геноциду над Бошнјацима"А јел Знаш одакле воде порекло Бошнјаци у Босни?Истржи па и то стави у том твом филму?А јел ти живиш сада у тој Србији ЗЛОј,а шириш мржнју о нјој по свету па буди бар мало захвална када немаш ни трунчице поштења::
 
Češki reditelj Vaclav Dvoržak, autor filma „Oteto Kosovo“, koji je nedavno emitovan i na RTS-u, govori za „Pečat“ o golgoti kroz koju je prošao snimajući dokumentarac koji je otvorio oči i probudio savest stotinama hiljada Čeha, koji su Srbe uglavnom doživljavali kao „loše momke“, ali osvestio i građane naše zemlje.

9456_vest_kosovo.jpg


Nismo verovali da antifašistički srpski narod, koji se nikada u istoriji nije borio za tuđe teritorije, već samo branio svoje, odjednom može da postane mučitelj Arnauta kakvim su ga prikazivali svetski mediji.

Vaclav Dvoržak i Aleš Bednarž autori su filma „Oteto Kosovo“ koji snagom autentičnih ljudskih sudbina i istorijskih argumenata fascinira i same Srbe, svikle isključivo na priče da su jedino oni „loši momci“, a budi savest stotinama hiljada Čeha koji s pravom sumnjaju u tu i tako zadatu „istinu“. Da bi uobličili svoje viđenje ratnih dešavanja u južnoj srpskoj pokrajini, i obezbedili projekciju filma na češkoj državnoj televiziji, dvojica intelektualaca morala su da se upuste u lični rat za Kosovo. Uradili su to časno, i velikim slovima upisali se u najnoviju srpsku istoriju. A kakvu su golgotu morali da prođu, i koliko su im Srbi u tome pomogli, za „Pečat“ je ispričao Vaclav Dvoržak koji je proteklih dana ponovo boravio u Beogradu. Ovoga puta sa idejom da napravi film o Srebrenici i konačno sruši mit o lažnim brojkama muslimanskih žrtava.

Čime ste bili motivisani da uđete u ovaj, ni po čemu jednostavan projekat, koji ste nazvali „Oteto Kosovo“?
Aleš i ja smo sa svojim porodicama danima posmatrali razorne bombe kojima je „milosrdni anđeo“ zasipao Srbiju. Bili smo, naprosto, ogorčeni, i iz tog saosećanja sa stradalnim srpskim narodom zainteresovali smo se za istinu o Kosovu, kritički promišljajući da krivica ne može da bude isključivo na jednoj strani. Pored toga, nismo verovali da antifašistički srpski narod, koji se nikada u istoriji nije borio za tuđe teritorije, već samo branio svoje, odjednom može da postane mučitelj Arnauta kakvim su ga prikazivali svetski mediji.

Koliko vam je vremena trebalo da realizujete ovaj dokumentarni film?
Najpre, moram da kažem da su naše porodice bez reči protivljenja prihvatile jedinu moguću varijantu – da u ovaj projekat ulazimo ličnim sredstvima. Pa, kad je već tako, Aleš i ja smo pomislili da bi mogli da zaradimo još neke pare, tako što ćemo dobra srpska vina po prihvatljivoj ceni uvesti u Češku i prodati ih. S tom namerom došli smo u Srbiju proleća 2004, samo četiri dana posle 17. marta. Naravno, kupili smo novine i videli da se na Kosovu dogodio strašan pogrom nad Srbima. Naš revolt proistekao je iz spoznaje da češki mediji najstrašnije lažu, i to je bila inicijalna kapisla da istražimo šta se tu stvarno dešava.

Znate li da Kosovo nije puni naziv južne srpske pokrajine, i da izostavljanje Metohije nije slučajnost?
Znam, kao što znam i da je to zato što naziv Metohija dolazi od reči „metoh“ koja označava zemlju Srpske pravoslavne crkve. Međutim, u naslovu filma mi smo smišljeno napisali Kosovo, kako ovu pokrajinu zovu Arnauti i oni koji ih podržavaju, da već time ne bismo izazvali nemilost ljudi iz televizije koji odlučuju o projekciji filma.

Više u 63. broju magazina “Pečat”

http://www.enovosti.info/lat/opcija/btg_novosti/0/9456/Rat/Ceha/za/oteto/Kosovo
Немам речи..свака му част!

Овај Чех је више урадио за КиМ..од многих Срба!
:hvala:
 
Mi izdajnici pripremamo film o genocidu nad Bošnjacima, koji će biti prikazan u zemljama cele Evrope, uključujući i Rusiju.
Ne sme da se zaboravi koliko je Srbija zla nanela komšijama!

Ne znam za vas ostale ali se meni cini da svaka budala danas koristi rec genocid, ne znam sto ali to im je nekako omiljeno, ako nije genocid onda nece ni da se bakce sa to... Koliko znam genocid je izvrsen nad Jermenima, Jevrejima u drugom svetskom ratu, Rusima, a po meni i nad Srbima u NDH..... svako ostalo pominjanje genocida predstavlja propagandu, provociranje i nepostovanje prema zrtvama stvarnih genocida.
 
Poslednja izmena:
СПИСАК СРБА ПОСТРАДАЛИХ
У СРЕБРЕНИЦИ И ОКОЛИНИ 1992-1995.*

1. Авдаловић (Млађен) Росанда 1936-1992.
2. Авлијаш (Рајко) Грујо 1955-1995.
3. Авлијаш (Слободан) Српко 1953-1993.
4. Аврамовић (Драгомир) Драго 1961-1994.
5. Аврамовић (Боро) Живко 1946-1995.
6. Аврамовић (Којо) Јовица 1943-1992.
7. Аврамовић (Здравко) Неђо 1947-1993.
8. Аврамовић (Станислав) Славко 1971-1992.
9. Аксић (Новак) Српко 1972-1992.
10. Алексић (Момчило) Бошко 1960-1995.
11. Алексић Гаврило 1937-1992.
12. Алексић (Недељко) Дејан 1958-1992.
13. Алексић (Милан) Драгољуб 1959-1992.
14. Алексић (Илија) Игњат 1953-1992.
15. Алексић (Перо) Илија 1920-1992.
16. Алексић (Урош) Милан 1964-1993.
17. Алексић Милован ?-1992.
18. Алексић (Радојко) Никола 1965-1993.
19. Алексић (Ђорђе) Радојка 1935-1993.
20. Алексић (Зорислав) Рајко 1947-1992.
21. Алемпић (Радислав) Димитрије 1960-1992.
22. Алемпић (Богосав) Славко 1950-1993.
23. Алемпић (Чедо) Средоје 1958-1992.
24. Алемпић (Ристо) Станимир 1970-1992.
25. Андан (Марко) Саво 1938-1992.
26. Андрић (Дамјан) Влатко – Владо 1936-1992.
.
.
.
.
.
.
..
3265. Шеховац (Никола) Горан ?-1992.
3266. Шешлија (Бошко) Драган 1970-1992.
3267. Шкаво (Добро) Милорад 1962-1995.
3268. Шкиљевић (Лазар) Милорад 1947-1992.
3269. Шкиљевић Миољка 1914-1992.
3270. Шкиљевић Младен 1963-1992.
3271. Шкиљевић Радован 1959-1992.
3272. Шкиљевић (Лазар) Чедо 1939-1992.
3273. Шмарић (Душан) Мићо 1941-1992.
3274. Шпирић (Јово) Далибор 1973-1995.
3275. Шпирић (Мирослав) Небојша 1965-1993.
3276. Штукељић (Станко) Илија 1939-1992.
3277. Штукељић (Јован) Милорад 1970-1993.
3278. Шуваило (Димитрије) Војислав 1965-?
3279. Шуваило (Милинко) Жељко 1969-1995.
3280. Шуваило Лазар 1921-1994.
3281. Шуваило (Лазар) Миленко 1939-1994.
3282. Шурбат (Борислав) Маринко 1953-1994.
3283. Шурбат (Велимир) Саво 1937-1995.
3284. (непознато) Љубиша ?-1993.
3285. (непознато) Миленко ?-1993.
3286. (непознато) Никола ?-1993.
3287. (непознато) Цвјетко ?-1992.
* Напомињемо да је овај списак српских жртава подложан допунама које, на жалост, могу само да повећају број страдалих.
______________________________
a, jeli ko odgovarao za ovo?????????
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:evil:
 
Ne znam za vas ali se meni cini da svaka budala danas koristi rec genocid, ne znam sto ali to im je nekako omiljeno, ako nije genocid onda nece ni da se bakce sa to... Koliko znam genocid je izvrsen nad Jermenima, Jevrejima u drugom svetskom ratu, Rusima, a po meni i nad Srbima u NDH..... svako ostalo pominjanje genocida predstavlja propagandu, provociranje i nepostovanje prema zrtvama stvarnih genocida.

Pročitaj presudu Krajišniku, videćeš da je postojao plan Vlade RS da se izbace ili unište muslimani unutar zamišljene teritorije RS.
Zato će presuda Karadžiću biti prava poslastica i konačan pokazatelj istine i pravde.
Dakle, Vlada RS je svesno i planski istrebljavala Bošnjake i Hrvate sa teritorija: Bosanske Posavine, Istočne Hercegovine, Bosanskog Podrinja i severne Bosanske Krajine.
Dakle, genocid.
 
Nema tu šta da neko naseda ili ne. To je istina, jednostavno - prikazati SVE zločine za koje je odgovorna Miloševićeva Srbija.
Zapadno javno mnjenje već zna istinu, zna za Srebrenicu, Dubrovnik, Vukovar, Ovčaru, Voćin... Ovog puta će biti prikazano i istoku.

Srbija mora biti kažnjena i ponižena za sve zločine koje je počinila (srećom, upravo je kažnjavaju (gubitkom Kosova) i ponižavaju), kao i silovatelj što mora biti kažnjen i ponižen za silovanje.

..ti bash volish da budesh kazhnjen i ponizhen..jel' da?
 
Pročitaj presudu Krajišniku, videćeš da je postojao plan Vlade RS da se izbace ili unište muslimani unutar zamišljene teritorije RS.
Zato će presuda Karadžiću biti prava poslastica i konačan pokazatelj istine i pravde.
Dakle, Vlada RS je svesno i planski istrebljavala Bošnjake i Hrvate sa teritorija: Bosanske Posavine, Istočne Hercegovine, Bosanskog Podrinja i severne Bosanske Krajine.
Dakle, genocid.

Koliko se secam vi ste podneli tuzbu za genocid i ispusili ste ga, a sto se tice haskog tribunala to je zajebancija od suda, ako si pratio neko sudjenje Seselju onda znas o cemu pricam.
 
Pročitaj presudu Krajišniku, videćeš da je postojao plan Vlade RS da se izbace ili unište muslimani unutar zamišljene teritorije RS.
Zato će presuda Karadžiću biti prava poslastica i konačan pokazatelj istine i pravde.
Dakle, Vlada RS je svesno i planski istrebljavala Bošnjake i Hrvate sa teritorija: Bosanske Posavine, Istočne Hercegovine, Bosanskog Podrinja i severne Bosanske Krajine.
Dakle, genocid.

pogledaj malo bolje sirom Bosne pa ce da vidis koliko je Srba ocisceno, pobijeno,.....
 
Granatirala civilne objekte u: Dubrovniku, Vukovaru i Sarajevu, logistički pomagala operaciju zauzimanja i čišćenja Srebrenice, počinila masakre u: Foči, Prijedoru, Šamcu, Brodu, Bijeljini, etnički očistila muslimane i Hrvate iz istočne Hercegovine, Prijedora, Banjaluke Podrinja i Posavine, nije sprečila logore u Omarskoj, Drvaru, Bosanskom Šamcu,...
https://www.youtube.com/user/ArhivaAgresijeNaBiH

7000 Срба је убијено у Сарајеву.Ко их је убио да нису Младић и Карадзић или су их убијале крваве руке ваших зелених беретки,после Дејтонског споразума изСарајева је истерано преко 100 000 срба ко их је истерао и зашто?Помени и то у том твом филму.веома лако ћеш наћи филм о муслиману који је заробио целу српску породицу и на гробњу се испред родитења иживљавао над децом. То је што се тиче Злоделанад муслиманима
 
Nema tu šta da neko naseda ili ne. To je istina, jednostavno - prikazati SVE zločine za koje je odgovorna Miloševićeva Srbija.
Zapadno javno mnjenje već zna istinu, zna za Srebrenicu, Dubrovnik, Vukovar, Ovčaru, Voćin... Ovog puta će biti prikazano i istoku.

Srbija mora biti kažnjena i ponižena za sve zločine koje je počinila (srećom, upravo je kažnjavaju (gubitkom Kosova) i ponižavaju), kao i silovatelj što mora biti kažnjen i ponižen za silovanje.

Ako smo mi kaznjeni za nase grehove koja li ce njima kazna da bude jer ni njihovi nisu bas daleko .Isticanje jednih zlocina a umanjibvanje drugih vodi samo u nove zlocine i rat a za rat treba dvoje .Hoce li kazna nad bosancima biti otimanje RS.
 

Back
Top