grgec
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: grgec

Početnik bandar (avatar)
    Učlanjen
    21.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano grgec

Zdravo ja sam nov na ovom forumu i zanima me dali neko zna kako da ulovim krupnog bandara.Ja zivim na DTD kanalu i tamo gde ih pecam ima ih kolko oces ali ima toliko sitnih da veliki nemogu da dodju do mamca zanima me dali neko zna neku tehniku kako da upecam krupnog grgeca.Ja sam probao i na musicu i na kedere ina varalice,dubinku, crve, gliste nema sta nisam probao ali retko dodje pristojan komad.Unapred hvala.
    Poslednji put ažurirao/la bandar : 21.05.2009. u 19:07

Primećen član lakoni (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    39

Podrazumevano Re: grgec

pozdrav bandar,
    Ja sam jednim na Zaovinama natabo malo krupnijeg, imali su od 500g do 1kg- pecao sam ga na repic
    od povruse. Bio je na samom dnu.Posle toga nikad nisam upecao veceg od 100g, mada sam probao.
    O njemu sam cuo da ide u jatu i ako mu uhvatis predvodnika, tu nema vise pecanja.Upecati veceg grgeca to je pravi dozivljaj.

Početnik bandar (avatar)
    Učlanjen
    21.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Hvala lakoni kad si ga upecao zima-leto vece-jutro?

Obećava
    Učlanjen
    19.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Zavisi sta smatras pod vecim
    Ja sam imao nekoliko (da budem precizan 6) vecih bandara (500g - 700g) ali nije mi on bio ciljna lovina. Sve sam ih ulovio na Dunavu. 2 su dosla na pesa (pes - mala ribica zivi u kamenjarima, sarena, velike glave...), 1 na glistu, ostali na malog tvistera...

Kao sto rece lakoni, oni zive u jatima. Ako napipas jato mozes da "namlatis" sitne bandare, a obicno je tu i neki veci (ne bih znao da li je to predvodnik )

Domaćin Lomnica_city (avatar)
    Učlanjen
    17.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    89

U Dunavu nema pesa,ima samo glavoca,koji je blizak srodnik pesa (kao sto su klen i prota recimo)!
    Mozes krupne bandare da lovis na varalicu,ja sam imao lepih ulova na DTD kanalu (komadi po cetvrt kile uz retke sitnije) na Rapala Shad Rap 5 (mozes i 4),onda Calypso Fantom 4,Monarch RC-5... ali nekako leptiri sa kicankom na kraju (crvena ili naradzasta) mi najbolje prolaze sto se ulova tice mada su slabo selektivni (na velicinu 2 ce klepiti i bandarce od 50-100gr) i dosta uvrcu najlon pa sam ih batalio skoro skroz,sad skoro sam provalio cikadu koja je ubica a ne uvrce mi najlon!
    Pozdrav

Početnik bandar (avatar)
    Učlanjen
    21.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Hvala svima upravo sam se vratio sa pecanja i imao 3 sitna i jednog od oko 100 grama sve na meps kasiku sve sam vratio u vodu i naravno slikao ih.Ubacicu i fotografije kad uzmem kabel.
    Poslednji put ažurirao/la bandar : 22.05.2009. u 19:19

Početnik
    Učlanjen
    07.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge