wireless
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: wireless

Ističe se
    Učlanjen
    06.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano wireless

Ne znam da li pitanje postavljam na pravom mjestu.

ovako imam stolno računalo i imam laptop. Na laptopu nemam internet, ali sam čuo za bežično povezivanje između računala. Ima jako puno opcija i nisam siguran kako to treba napraviti. ja bi dakle htio ako je moguće da laptop bežično spojim sa kompjuterom tako da na internet mogu ići i preko laptopa.

da li mi možete neki link preproučiti ili tako nešto ?

Aktivan član cvrlebg (avatar)
    Učlanjen
    02.03.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano Re: wireless

pazi, da li tvoj laptop ima ugradjen wireless u sebi? ako ima, onda je, po meni, sasvim dovoljno da kupis ruter koji ima u sebi ugradjen wireless. desktop racunar spojis kablom, a laptop wireless-om i miran si.

Ističe se
    Učlanjen
    06.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

laptop ima wirelles, a daj mi reci za što točno služi taj router ? jer ako mislimo na isto, ja i na ovom stolnom imam router koji podržava wirelles

Aktivan član cvrlebg (avatar)
    Učlanjen
    02.03.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    48

pa ruter sluzi za raspodelu veze izmedju vise racunara. tako nekako, moj ruter ne deli konekciju na pola pola, vec koliko treba kome. mislim da sam ti dao onu najprostiju definiciju. ako ti podrzava wireless ukljuci wireless na laptopu, pronadji tvoj ruter i prikljuci se

Ističe se
    Učlanjen
    06.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

puno mi je pomoglo ovo što si mi jučer rekao. riješio sam 90 posto stvari.

ALI

Ovo mi je popilo krv. Uglavnom htio sam spojiti bežićno svoj komp sa laptopom. Prvo sam išao u ruter kompa napravio prilagodbe jer sa laptopa uopće nisam vidio signal od svog kompjutera. Imam inače na kompu thompson speed touch. Hardverski sve imam i na jednom i na drugom. I uglavnom da skratim priču, uspostavio wirelles mrežu, piše spojeno, signal excellent, sve štima međutim, ja i dalje na net ne mogu.

Pogledam malo bolje piše sent: 60, received: 0 . Idem na Run, stisnem cmd, upišem ping i adresu routera na kompjuter i izbaci mi "host not reachable".

I zovem ove na 0800 9000 kažu mi napravite update mrežne kartice. Moja je Broadcom 802 ili 812 , ma ne bitno skroz, skinem sa Acerove stranice najnoviju varijantu i idem instalirati.

E sad , šta se desi , dođe on do pola i kaže mi Error 1598. Googlam po internetu vidim i druge ljude to mučlilo, davili se time. I onda je neki lik rekao da je to zato što sam vjerojatno instaliratio drugačije Windowse na laptop nego one koji su orginalno bili. To je istina imao sam mislim Windows Xp Home Edition, sad imam Windows XP Pro, to stoji. Orginalan, naglašavam. Lik je nekako u tom youtube uratku rekao da treba ići na Intelovu stranicu i da je tamo skinuo drivere i da se taj glavni driver zove DPInst.exe . E sada, ja ne znam koji on mrežni adapter ima, da li to vrijedi za mene.

Dakle, moje pitanje glasi: što da napravim , da li tko zna gdje bi mogao skinuti ovu famoznu datoteku DPInst.exe ili da mi predložite neko drugo rješenje ? Inače moj laptop se zove Acer TravelMate 2410

Domaćin Dust (avatar)
    Učlanjen
    26.12.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    0

Ista stvar: pošto hoću da kupim ruter, šta tačno da radim?

Slične teme

1. WIRELESS ??
    Autor nidzasrb u forumu Internet
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 19.12.2007., 21:17
  2. WIRELESS
    Autor Petica u forumu Hardver
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 21.04.2006., 16:39

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor