Sirup Sinetus

suzanaa

Obećava
Poruka
70
Da li neko nesto strucnije zna o ovom leku? Interesuju me posledice, koliko je stetan po dete? Moje dete toliko kaslje da ne mogu vise da ga slusam. Ima dve i po godine, i ove zime je bas bila bolesna. Stalno taj kasalj. Uvek je sve u redu, grlo , pluca, brisevi, tako da doktorka nista ne preporuci, sem sirupa na bazi bilja.

Kasalj prvo bude produktivan, a kasnije iako dete slini postane suvlji. Nekako bude mesovito, sline se spustaju, ali kasalj koji preovladava je suvlji. Ponekad da terapiju sa Spalmotilom, to malo pomogne, cisto dr. kaze da joj se olaksa disanje. Dete po mesec dana kaslje i kaslje. Jednom prilikom mi je druga dr. dala Sinetus, za tri dana problem resen, ali moja doktorka kaze da ga ona ne preporucuje jer se koncentrise u mozgu. Nisam pametna sta da radim, da li da joj uzmem sirup na svoju ruku jer ne mogu vise da je slusam kako kaslje. Malo li potrci i zamori se bude strasno.

Sta vi mislite o tome i ako moze neko strucnije misljenje?
 
Hellen, hvala najlepse! Vec sam to sinoc ucinila, shvatila sam da sam tamo trebala postaviti to pitanje. No, nije na odmet da se cuje i misljenje drugih mama ako su imale slicne nedoumice.
 
ja mogu da ispričam, tj ispišem svoje iskustvo u vezi sa ovim problemom
moj bane (sad ima 3 ipo god) je kao beba dosta kašljao
jedini lek koji mu je pomagao je bio prospan (na bazi bršljena) . To je lek protiv svih vrsta kašlja i mislim da bi ga svi doktori preporučili...Ipak, na kraju onaj dobro poznati savet: konsultovati lekara
 
Slazem se da je Prospan dobar, ali taj sirup se daje kada je kasalj produktivan, sa sekretom. Kod mog deteta je u pitanju suvi kasalj.
Na bazi bilja se daje beli slez, ali od njega nemamo mnogo koristi jer se kasalj bas usilio. Sinetus je mnogo jaci i dosta pomaze, ali ga doktorka bas ne preporucuje. Sad ne znam sta je bolje da dam taj jaci sirup, ili da slusam dete kako od silnog kaslja ima jake nagone za povracanje, a da mu dajem sirup na bazi bilja.
Vise ni doktori sami ne znaju da procene i udele pravu terapiju.
 
..sinetus se ne prepisuje deci ispod dve godine, verovatno s razlogom,
a tvoja cerka ima samo malo vishe od toga.. :confused:

..on deluje na centar za kashalj u mozgu, blokirajuci ga,
shto znachi da ne lechi ono shto je kashlju uzrok..
..kashalj je pokushaj organizma da izbaci iz sebe ono shta mu smeta,
a blokirajuci kashalja, bez eliminisanja onoga shto plucima smeta
chinish vishe shtete nego koristi.. :(

..po meni, kashalj koji nagoni na povracanje i ne dozvoljava da dete potrchi
ne moze biti bezazlen, narochito ako traje mesecima, kao shto kazesh..
..takodje je nelogichno da taj kashalj nema uzrok - alergiju, mozda?
..poshto spominjesh i spalmotil, verovatno je bronhokonstrikcija uzrok
produzenom zadrzavanju sekreta u plucima i tom kashlju,
ali i bronhokonstrikciju neshto izaziva.. :)

..na tvom mestu, ne bih sama lechila dete,
narochito ne tako shto bih samo uklonila neugodni simptom,
nego bih insistirala kod pedijatra da se pronadje i tretira uzrok tog kashlja...
 
Slazem se u potpunosti sa tobom. Ali uzrok trazimo jako dugo, a nema ga jer su svi brisevi i analize sasvim u redu. Sve terapije koje smo sproveli su bile bezuspesne. Htela sam samo da olaksam detetu jer mi je jednom prilikom u slicnom slucaju druga doktorka dala Sinetus i problem je za tri dana nestao. Zaista je tako bilo, pomogao mi je taj sirup. Dete ipak ima vise od dve godine, a i misljenje te druge doktorke nije bilo tako zastrasujuce, vec je zena cula kako dete kaslje i preporucila ga. Ne lecim ga nikad sama, zaista sam odgovorna i brizna majka, prevrnem sve po internetu sta je dobro, a sta ne za nju, ali ovo mi se ucinilo mogucim.
 
..ne sumnjam da je sirup pomogao,
kashalj je bio blokiran dok je dete bilo pod terapijom,
ali se vratio odmah po prestanku terapije
zato shto njegov uzrok nije otklonjen.. :)

..jeste li radili alergoloshke testove?
 
Samo to nismo, ali je pila Presing za slicaj da je to problem. Da je alergijski valjda bi prestalo od tog sirupa. A u ostalom ona cele zime kaslje, nije samo sada pa da smatramo da je zbog proleca.

Doktorka smatra da je kod nje virus, a da virus mora sam da iscezne i sve svodi na to. Radili smo briseve, analize krivi i sve je u redu. Pluca i grlo sasvim ok. Jedina pretpostavka je virus, a dete se ubi kasljajuci cele zime.
 
..alergija na grinje, kucnu prashinu, duvanski dim, perje, kucnog ljubimca..?
..ne moraju alergije da budu samo u prolece tj. samo na polen..

..ne znam shta vishe da ti kazem..
..osim da ponovim da ja svojoj deci ne bih davala takav lek na svoju ruku.. :)
 
kod mene je Lazar isto od kako je rođen kašljao, svakakve sam sirupe koristila, npr prospan je jednom pomogao al samo jednom i tako u krug, i kad sam vidjela da sirupi više nepomažu pokušala sam,
1 dan-čaj od bosiljka
2 dan -čaj od lana
3 dan -čaj od špinovanog šljeza i tako u krug i prestao je kašljat i da kucnem u drvo od tad se nije više zakašljao,
pokušaj možda joj nešto pomogne na bazi bilja:cmok:
 
Da, shvatam da postoje razlicite vrste alergija, ali s obzirom da je prolece uvek primarna bude alergija na polen pa sam to komentarisala. Mozda bi jedino i to da proverim.

U svakom slucaju hvala na savetima. A sto se cajeva tice, moje dete ih obozava, zima , leto nismo bez cajica. Inace kupujem razne vrste cajeva, ali nesto ne ide.
 
Samo to nismo, ali je pila Presing za slicaj da je to problem. Da je alergijski valjda bi prestalo od tog sirupa. A u ostalom ona cele zime kaslje, nije samo sada pa da smatramo da je zbog proleca.

Doktorka smatra da je kod nje virus, a da virus mora sam da iscezne i sve svodi na to. Radili smo briseve, analize krivi i sve je u redu. Pluca i grlo sasvim ok. Jedina pretpostavka je virus, a dete se ubi kasljajuci cele zime.

Jesi li probala da mu das neki antibiotik? Da li mu je crveno grlo i koliko? Moj Nikola je isto tako kasljao iz grla,doktorka kaze nije nista i kad je popio turu cliacila prosao ga je kasalj,a vuko ga je bas dugo. Prolazio mu je i od Sinacilina (crveno grlo,curenje nosa i isti takav kasalj) .Nisam doktor,pa nebih htela da ispadne da ti ja laik za medicinu lecim dete. Iznosim nas slucaj. Ali, najtuznije od svega je sto mi se dete taman izleci,ne prodje malo on opet zakaci isto u jaslicama od dece koju roditelji NE lece i pustaju bolesne u vrtic:dash:
 
Meni se cini da je predugo za bilo koji virus...

Idi kod jos nekog doktora - pulmologa specijaliste, pa vidi sta ce on reci, pa i dalje ako treba. Na bebac.com je prosle godine bila prica majke cije je dete bilo alergicno na one Eva slagalice, izmenjali su 700 doktora dok najzad 701-vi nije ustanovio razlog i prepisao smislenu terapiju.
 
Jesi li probala da mu das neki antibiotik? Da li mu je crveno grlo i koliko? Moj Nikola je isto tako kasljao iz grla,doktorka kaze nije nista i kad je popio turu cliacila prosao ga je kasalj,a vuko ga je bas dugo. Prolazio mu je i od Sinacilina (crveno grlo,curenje nosa i isti takav kasalj) .Nisam doktor,pa nebih htela da ispadne da ti ja laik za medicinu lecim dete. Iznosim nas slucaj. Ali, najtuznije od svega je sto mi se dete taman izleci,ne prodje malo on opet zakaci isto u jaslicama od dece koju roditelji NE lece i pustaju bolesne u vrtic:dash:

...reche da su brisevi ok, tj nema bakterija za antibiotik..

..cao, espi.. :bye: :D
 
Pa da, logicno je da antibiotik deluje samo na bakterije, a moja dr. nije od onih koje odmah uvale antibiotik. Ako antibiotik ne deluje na pravu stvar u organizmu postoji mogucnost da se tek razvije bakterija, tako da je najgora varijanta davati antibiotik zarad kaslja samo.

Sada sam bas zvala svoju doktorku i rekla joj da ne mogu da podnesem koliko se dete kida kasljajuci. Rekla je da ako je takva stvar ( mada sam joj to rekla i proslog puta), da dam taj Sinetus, ali mi je naglasila da vodim racuna jer ide preko nernog sistema, da obratim paznju na kolicinu koju sme i sl. sto potpuno cenim kod nje.

Sad mi je lakse kad imam odobrenje, a verujem da ce joj biti bolje. Ako ne stane kasalj, ili se kroz par dana ponovi uradicemo jos neke stvari. I meni dete ide u vrtic i isto tako nedelju dana bude sve dobro pa opet iznova i tako vec od septembra od kada je i krenula u vrtic.

Kazu da je tako sa manjom decom, i da tako mora do njihovih 5 godina otprilike dok steknu imunitet.
 
Slazem se da je Prospan dobar, ali taj sirup se daje kada je kasalj produktivan, sa sekretom. Kod mog deteta je u pitanju suvi kasalj.
Na bazi bilja se daje beli slez, ali od njega nemamo mnogo koristi jer se kasalj bas usilio. Sinetus je mnogo jaci i dosta pomaze, ali ga doktorka bas ne preporucuje. Sad ne znam sta je bolje da dam taj jaci sirup, ili da slusam dete kako od silnog kaslja ima jake nagone za povracanje, a da mu dajem sirup na bazi bilja.
Vise ni doktori sami ne znaju da procene i udele pravu terapiju.


............................................................................................................
 
Poslednja izmena:
..sinetus se ne prepisuje deci ispod dve godine, verovatno s razlogom,
a tvoja cerka ima samo malo vishe od toga.. :confused:

..on deluje na centar za kashalj u mozgu, blokirajuci ga,
shto znachi da ne lechi ono shto je kashlju uzrok..
..kashalj je pokushaj organizma da izbaci iz sebe ono shta mu smeta,
a blokirajuci kashalja, bez eliminisanja onoga shto plucima smeta
chinish vishe shtete nego koristi.. :(

..po meni, kashalj koji nagoni na povracanje i ne dozvoljava da dete potrchi
ne moze biti bezazlen, narochito ako traje mesecima, kao shto kazesh..
..takodje je nelogichno da taj kashalj nema uzrok - alergiju, mozda?
..poshto spominjesh i spalmotil, verovatno je bronhokonstrikcija uzrok
produzenom zadrzavanju sekreta u plucima i tom kashlju,
ali i bronhokonstrikciju neshto izaziva.. :)

..na tvom mestu, ne bih sama lechila dete,
narochito ne tako shto bih samo uklonila neugodni simptom,
nego bih insistirala kod pedijatra da se pronadje i tretira uzrok tog kashlja...

:klap: Ti si jedna pametna majka...
 
Ja sam pulmolog i imam da ti kažem dve stvari:
Prospan se daje za suv i nadražajni kašalj, ne za produktivan...
Pod dva:imam dvoje dece (od 12 i 7 godina) i nikada ni jednom od njih dvoje nisam dala Sinecod niti Sinutus.A nije da nisu kašljali...

P.S. probaj sa Isla-mintom...( el sam sad prekršila forumsko pravilo...??!)

Prvo: Prospan sadrzi suvi ekstrat lisca brsljana koji razredjuje bronhijalnu sluz i cini je manje viskoznom sto pospesuje iskasljavanje. Primenjuje se za smirivanje i lakse iskasljavanje bronhijalne sluzi. A povrh svega moze povoljno da utice i na suvi kasalj. Mislim da nisi lepo upucena, konkretno u vezi Prospana.

Drugo: Kada bi tebi dete kasljalo nocu bez prestanka, a toliki dugi vremenski period itekako bi mu dala Sinetus.

A ovo " isla- mintom" ... nisam razumela....
 
..pa dobro suzana - ako prospan razredjuje sluz i olakshava iskashljavanje,
davacesh ga kada dete suvo kashlje
iliti kad kashalj nije produktivan - tj kad dete kashlje, a ne moze da se iskashlje.. :confused:

..ovo drugo - :eek: ..nije jedini problem to kashljanje, aman.. uostalom,
vec je pila sinetus i ochigledno se nije "izlechila" ...
..shta cesh kad opet pochne da kashlje, posle sirupa? ..da nastavish da joj dajesh? :confused:

..i josh - isla-mint (ti reche ga googlash ne bi li pomogla detetu.. :confused: ):

http://www.oktal-pharma.hr/hr/content/display/38/

..kao shto pishe - smiruje nadrazaj na kashalj, oblazuci grlo, a ne petljajuci po mozgu.. :roll:
 
Prvo: Prospan sadrzi suvi ekstrat lisca brsljana koji razredjuje bronhijalnu sluz i cini je manje viskoznom sto pospesuje iskasljavanje. Primenjuje se za smirivanje i lakse iskasljavanje bronhijalne sluzi. A povrh svega moze povoljno da utice i na suvi kasalj. Mislim da nisi lepo upucena, konkretno u vezi Prospana.

Drugo: Kada bi tebi dete kasljalo nocu bez prestanka, a toliki dugi vremenski period itekako bi mu dala Sinetus.

A ovo " isla- mintom" ... nisam razumela....

....dobro...ja ne bih dalje...
 

Back
Top