Znacenje imena

Poruka
15.196
Verujete u to da vas ime na neki nacin definise? Zadovoljni svojim imenom? Znate li znacenje i koliko je tacno tj koliko vas opisuje?
I jel imate onaj bzv osecaj da ako vam npr ne prija neka Tanja, kad upoznate neku osobu koja se isto zove , padne vam to napamet kao nesto negativno? :think::hvala:
 
e bila je tako neka tema
i na njoj smo se složili da su sneže bez izuzetka nenormalne. u lošem smislu.

girl_mad.gif
 
e bila je tako neka tema
i na njoj smo se složili da su sneže bez izuzetka nenormalne. u lošem smislu.

To je bilo na onoj temi koji tip osobe vas nervira :)
Negde na početku ako se ne varam...

Ja imam nekoliko tih imena sa kojima ne komuniciram ma kakve da su osobe .

1. Sonja
2. Slavica ( znam citavu 1 normalnu)
3. Ivana

Diskriminisem i crnke ....one koji nose sat na desnoj ruci ...al mnogo manje od gore pomenute tri :)
 
To je bilo na onoj temi koji tip osobe vas nervira :)
Negde na početku ako se ne varam...

Ja imam nekoliko tih imena sa kojima ne komuniciram ma kakve da su osobe .

1. Sonja
2. Slavica ( znam citavu 1 normalnu)
3. Ivana

Diskriminisem i crnke ....one koji nose sat na desnoj ruci ...al mnogo manje od gore pomenute tri :)

E pretera ga, Mirka! Čista generalizacija.

Nisam ni jedna od pomenutih, ali mi nekako to površno gledanje.
 
:hahaha:

Ne smeta mi nicije ime da ga diskriminisem, ali ljudi iz proslosti koji su me povredjivali ili nervirali, ostvaili su trag i za buduce nosioce, ali samo u domenu da zaista ne volim to ime ... Npr. Kad cujem Branko ili Neda, uvek pomislim (ali samo pomislim) kompleskas i drolja:gace:

A opet, ima nekih bzv imena, ali su osobe divne i zato su mi i imena draga ... Radoslav:manikir:
 
Mislim da nemam predrasude prema imenima. Mozda vise opazam da li neko ime ide uz vlasnika i njegovo prezime. Postoje imena koja, na pr, nisam cula do tada, pa su mi neobicna dok se ne naviknem.

Kako li bi se samo navikla da ti se sin zove Mihajlo Life, a cerka Jana Heart... :hahaha: Mislim da sam dobro upamtio...

Naravno, nisu ovo prezimena... Prezime je Jovanovic... Valjda...
 
Mene baš iritira ime Milica... ni ne zvuči kao ime, više kao nadimak, tepanje... mislim, Milica..
Pa onda Dušica, jes pazi da nije...

Uglavnom sve budu u suprotnosti od imena... oštrokondže :lol: :lol:

A to za Nataše sam i ja čula, ne verujem da je istina, ali dobro dođe da se u sebi smejem :lol: :lol:
 
А шта да ради сирома човек коме дадоше има Слађанко? :confused::lol:

У забавишту сам имала неког шунтавог, плавог, крезубавог Ненада...Носио је оне розе социјалне цвикере... И после, годинама, кад чујем да се неко зове Ненад - ја одмах створим неког плавог, крезубавог и са наочарима! :lol:
 
To je bilo na onoj temi koji tip osobe vas nervira :)
Negde na početku ako se ne varam...

Ja imam nekoliko tih imena sa kojima ne komuniciram ma kakve da su osobe .

1. Sonja
2. Slavica ( znam citavu 1 normalnu)
3. Ivana

Diskriminisem i crnke ....one koji nose sat na desnoj ruci ...al mnogo manje od gore pomenute tri :)

Mirka, da ipak nisi malo preterala :think:

Ne spadam ni u jedna od tri pomenuta imena,
mada jesam crnka i nosim sat na desnoj ruci :mrgreen:
(btw, zasto diskriminises crnke i one koje nose sat na desn. ruci :lol:, bas me zanima)


Imena mi nista ne znace o ljudima, bas nista. Jedino sto mi se neko ime dopadne a neko ne
i to je sve.
 
Verujete u to da vas ime na neki nacin definise? Zadovoljni svojim imenom? Znate li znacenje i koliko je tacno tj koliko vas opisuje?
I jel imate onaj bzv osecaj da ako vam npr ne prija neka Tanja, kad upoznate neku osobu koja se isto zove , padne vam to napamet kao nesto negativno? :think::hvala:
Моје прво име је лепо, руско.
Наравно, морало је бити руско и морало је да се римује са сестриним...:confused: (кад се родиш као друго дете! :confused:)
Мама је хтела да се зовем Бранислава (срећа те нисам :lol:), а сестра је хтела да се зовем - Мирослав! :confused::lol:.... По њеној првој љубави из вртића....:mrgreen:
Тетка је преложила име једне познате глумице које се римовало са сестриним, али није било руско - те је одбачено! :lol:
Онда је нађен компромис - уписаће ми оно дуже (руско), а зваће ме овим краћим (по глумици)...И тако и би.:)

Пуним именом су ме звали само кад ме грде ако нешто забрљам, стога када ме неко назове пуним именом - ја се сва утроњам! :lol:
Многи, чак и мени блиски људи, немају појма које је моје право име јер ме нико никад није звао њиме (опс, ево и риме! :lol:). Када смо слали позивнице за свадбу - многи су се питали којом се то жени мој момак јер нису знали да се ја тако зовем! :hahaha:

Своје право име никад нисам осећала као део себе, а са овим краћим сам се сродила и то јесам ја! :D Свиђало ми се и то што сам годинама била једина у граду са тим именом и не волим што у последње време постаје помало помодно.
 
ja sam detetu dala bas to ime jer su sve devojke s tim imenom koje sam znala bile super likovi :)
ne secam se sta znaci moje ime,jedno vreme sam htela da ga menjam,mrzim kako ga francuzi akcentuju ali na kraju sam shvatila da ja nisam ime,da mogu da se zovem kako hocu i da se ne vidim vise kroz ime(ne reagujem kad neko na ulici pozove nekog ko se zove kao ja)u srbiji je drugacije,ne znam kako
 
Моје прво име је лепо, руско.
Наравно, морало је бити руско и морало је да се римује са сестриним...:confused: (кад се родиш као друго дете! :confused:)
Мама је хтела да се зовем Бранислава (срећа те нисам :lol:), а сестра је хтела да се зовем - Мирослав! :confused::lol:.... По њеној првој љубави из вртића....:mrgreen:
Тетка је преложила име једне познате глумице које се римовало са сестриним, али није било руско - те је одбачено! :lol:
Онда је нађен компромис - уписаће ми оно дуже (руско), а зваће ме овим краћим (по глумици)...И тако и би.:)

Пуним именом су ме звали само кад ме грде ако нешто забрљам, стога када ме неко назове пуним именом - ја се сва утроњам! :lol:
Многи, чак и мени блиски људи, немају појма које је моје право име јер ме нико никад није звао њиме (опс, ево и риме! :lol:). Када смо слали позивнице за свадбу - многи су се питали којом се то жени мој момак јер нису знали да се ја тако зовем! :hahaha:

Своје право име никад нисам осећала као део себе, а са овим краћим сам се сродила и то јесам ја! :D Свиђало ми се и то што сам годинама била једина у граду са тим именом и не волим што у последње време постаје помало помодно.

A, tvoje pravo ime je...
 

Back
Top