downhill

moler

Zainteresovan član
Poruka
195
koliko ljudi u srbiji ima downhill bike;da li to uopste postoji ovde.inace mislim da extreme sporta kod nas i nema u pravom obliku, jer su ga izmislili dokoni zapadnjaci; kod njih je sve tako lepo uredjeno i dosadno, da su morali da pocnu da se ekstremno zabavljaju. ovde svaki dan nekog ubiju, dovijas se i snalazis. ovde je bas fora da ti se nista ne desi....
 
Ti bikeovi su jako skupi,a i oprema za njih,samo je dobra kaciga po 200evra.Kod nas se kradeni relativno jeftino mogu naci. :oops: Medjutim ti si u pravu,to je za bogate,dokone zapadnjake.Pre dvadesetak dana sam pao s bicikle i slomio kljucnu kost.Na svu srecu,mogao sam i gore da prodjem.Jedva cekam da se oporavim,pa da krenem u brda,posto volim freebiking.A u bolnici sam sreo tipa kojim je pao sa paraglajderom.Bolje da vam ne kazem kako je prosao.Ja sam za opasnoda ali i bezbedno,inace za prevelike rizike nikako.Cemu? :lol:
 
jedan momak iz GSS-a mi je pricao o mladoj skijasici koja je naletela na kanal i kojoj je ispalo oko od siline udarca...kaze da je bolje da nije ostala ziva. zivahna omladina bi trebalo da vidi fotke jednog motorcikliste sa rotten-a....preko je sve k'o u ER-u, a ko ce ovde da te leci? za cene si u pravu, 2-3000 dolara(foes dhs-1 je 4500 funti). zanimljivo je da daunhil od aluminijuma za F-16, laserski secen i custom izradjivan, gde se svaki deo testira, kosta 20000 dolara! meni se svidja specialized big hit i demo, i cannondale gemini 3000...zivim za dan kad cu kupiti jedan dh! planina, priroda, jezdis kroz sumu, nema pedalanja....e i ovo-ne kapiram kros-kauntere-sto vole da se muce toliko? pedalanje uzbrdo...nek kupe motor...ako vole da se umaraju, dacu im ja da mi okrece stan!
 
jedan momak iz GSS-a mi je pricao o mladoj skijasici koja je naletela na kanal i kojoj je ispalo oko od siline udarca...kaze da je bolje da nije ostala ziva. zivahna omladina bi trebalo da vidi fotke jednog motorcikliste sa rotten-a....preko je sve k'o u ER-u, a ko ce ovde da te leci? za cene si u pravu, 2-3000 dolara(foes dhs-1 je 4500 funti). zanimljivo je da daunhil od aluminijuma za F-16, laserski secen i custom izradjivan, gde se svaki deo testira, kosta 20000 dolara! meni se svidja specialized big hit i demo, i cannondale gemini 3000...zivim za dan kad cu kupiti jedan dh! planina, priroda, jezdis kroz sumu, nema pedalanja....e i ovo-ne kapiram kros-kauntere-sto vole da se muce toliko? pedalanje uzbrdo...nek kupe motor...ako vole da se umaraju, dacu im ja da mi okrece stan!
 
Sta fali XC-u :?:
Nisam nesto preterano vozio offroad, ali ono malo sto jesam mi je bilo skroz OK.
Uspone u sustini volim, pogotovo da isforsiram. Osecas svaki misic svog tela kako daje sve od sebe...
A posle dobrog uspona najcesce sledi nagrada, dobar spust.
 
OK, onda je to ipak stvar ukusa...ali zato po svetu imas ture, npr. ande, gde imas spust danima! lepo je i kad ti leti radi zicara, ali sumnjam da toga ima ovde...profi daunhil bajkeri su ovladali vestinom da pred trku ugase mozak, i to nije narocito dobro; da ste samo videli po kakvim vukojebinama ti ludaci voze! a oklopljeni su k'o vitezovi...
 
Brate jos 17 dana moram da nosim gips.I sad kad razmislim dobro sam i prosao.Posle ovoga cu opreznost popeti na 1000%.Kaciga,stitnici i ostali rekviziti.A vec kujem planove za planinu Rilu u Bugarskoj.Inace ja jako volim freebiking i svakako volim da vozim niz brdo,medjutim da bi dosao do nizbrdice prvo moram da se popnem na uzbrdicu.Veruj mi vredi se pomuciti,vredi svake kapljice znoja.Freebiking zahteva freeduh,ali je i neobuzdana sloboda istrazivanja i exerimentisanja po majci prirodi.Cilj je poput Genoma:stopiti se i postati JEDNO sa prirodom.Svakako se javi ako nekad kupis downhill da podelimo iskustva.Probaj na sajtu sezampro,ima da se nadju za pristojne pare.Pozdrav :D
 
daunhil bajkovi imaju opake suspenzije; giant 2000 dh one team ima hod od 18 i 22 santima! sediste se slabo i koristi, skroz je nisko, kao kod BMX-eva. na kros-kaunteru te najmanja dzomba baca sa bicikla, a ovde picis po oranicama! mozda sam skroman, ali najzesci trip bi mi bio da se spustim niz rajac(suvobor) i vukoj*bivim "putem" do sela ikonici i slavkovice; tu je i 'zvijezda' na tari, sopotnica, bar od onoga sto ja znam...znas kad se nadjes u lokalnoj radnjici tipa STR 'rajko', prodavnica br.38 i skapiras da imaju samo neke lokalne sokove i keks...malo izblejis i nastavis spust! sve bih dao za daunhil...to cu prvo da trazim od deda-mraza
 
moler:
daunhil bajkovi imaju opake suspenzije; giant 2000 dh one team ima hod od 18 i 22 santima! sediste se slabo i koristi, skroz je nisko, kao kod BMX-eva. na kros-kaunteru te najmanja dzomba baca sa bicikla, a ovde picis po oranicama! mozda sam skroman, ali najzesci trip bi mi bio da se spustim niz rajac(suvobor) i vukoj*bivim "putem" do sela ikonici i slavkovice; tu je i 'zvijezda' na tari, sopotnica, bar od onoga sto ja znam...znas kad se nadjes u lokalnoj radnjici tipa STR 'rajko', prodavnica br.38 i skapiras da imaju samo neke lokalne sokove i keks...malo izblejis i nastavis spust! sve bih dao za daunhil...to cu prvo da trazim od deda-mraza
Samo strpljivo,sve sto covek isrinski zazeli,ostvari mu se.JA SAM U MOJ BIKE SA OPREMOM ULOZIO OKO 800EURA.aLI SAM GA PRAVIO DVE GODINE.Uz manje ili vise srece mozes naci nesto povoljno na sezampro sajtu. :roll:
 
e svaka vam cast! vi se tako lepo zabavljate na biciklima! skroz besplatno, uzivate u prirodi, putovanju, voznji. zezate se, spavate u satorima, imate ekipu. ipak, ja sam za daunhil-do vrha durmitora pa se strmopizdjuj; LUDO I BRZO! ovi sa sajta nesto i nemaju to sto mi treba...gde da nadjem ljude koji prodaju dekrane bajkove?
 
hvala. ako nekom treba, imam gomilu fotki sa takmicenja, svih najjacih daunhil modela, klipova...foes je definitivno najskuplji bajk; izradjuje se rucno, odnosi sve pobede, da ste samo videli viljusku (curnutt xtd)....bicikl je monaliza na tockovima!!!
 
Dekrani-nikrade-(toplo,a?)"uvozni" svakako,jeftini sto je najvaznije,marisani od trulih bogatasa a neko bi mozda pomislio i da su promenili vlasnika protivno njegovoj volji.El,kapiras? :roll:
Pusti mi sta mislis da je zanimljivo na mejl.Poslacu ti adresu.Pozdrav. :lol:
 
Znam jednog lika koji valja polovne i uvozne :D bicikle, mogu da ti posaljem broj ako hoces. Ne znam da li ima downhill bike-ova ali mozda mu naleti koji. Znam da je imao jedan svoj dh bike, verovatno bi i njega prodao.
Lik je iz okoline Sapca...
 
e super, hvala vam! bar da vidim koliko bi to kostalo. inace, onaj tip vozi scott high octane 2003, bas lep bajk; imam i fotku jednog scott-a kome je skroz izvrnut ram, i na forumu su ga ameri poredili sa konzervom pepsija, i kao, da je to zapravo dobar ram cim nije pukao!!?
 
moler:
E HVALA PUNO OBOJICI! i elendil, izvezi krug dok budes daunloudovao mejl!
:D Primio sam mejl,hvala ti Stari. :lol: Ma spustacemo se mi uskoro,veruj mi s Babinog Zuba spust je oko 24kilometara i u julu cu ga izvesti samo za tebe prijatelju.Pozdrav.Svima.Jos 11 dana. :wink:
 

Back
Top