downhill

mozda i ja uzmem neki tricikl u medjuvremenu! imam neku ideju za ministarstvo kulture, pa ako taj posao eventualno prodje, mogao bih da ostvarim svoj san! nego, kako ti se cine fotke? izvini jos jednom za duzinu mejla....
 
e, sad mi je stigao odgovor od cannondale-a na pitanje o velicini suspenzije za downhill; gemini 2000 i 3000 imaju isti ram, i da 'hod' zavisi od yoga sta mi treba; ti bajkovi sa ogromnim suspenzijama(n.pr. santa cruz v-10 255mm rear travel) su iskljucivo za daunhil-nije moguce voziti ih uzbrdo, i ako nemas kola ili zicaru moras da ga nosis gore! gemini ima vrhunske karakteristike daunhila, vozi se po ravnom i po kratkim deonicama uzbrdo. komentari test-vozaca su da je gemini 3000 najbolji bicikl ikada....pa sad, kako kome odgovara.
 
e, sad mi je stigao odgovor od cannondale-a na pitanje o velicini suspenzije za downhill; gemini 2000 i 3000 imaju isti ram, a 'hod' zavisi od toga sta ti treba; ti bajkovi sa ogromnim suspenzijama(n.pr. santa cruz v-10 255mm rear travel) su iskljucivo za daunhil-nije moguce voziti ih uzbrdo, i ako nemas kola ili zicaru moras da ga nosis gore! gemini ima vrhunske karakteristike daunhila, vozi se po ravnom i po kratkim deonicama uzbrdo. komentari test-vozaca su da je gemini 3000 najbolji bicikl ikada....pa sad, kako kome odgovara.
 
nista, dok ne budem ulovio svog celicnog konja, skrasicu se valjda sa nekom ragom! da si samo video kako jeremy perdy kroti svog divljeg giant 2000 dh one team u okolini jezera taho! kako je taj konj lep!
 
nista, dok ne budem ulovio svog celicnog konja, skrasicu se valjda sa nekom ragom! da si samo video kako jeremy perdy kroti svog divljeg giant 2000 dh one team u okolini jezera taho!
 
e obavezno overi ovaj sajt- http://www.nine-honking-inches-of-travel.com/ pusti da se ucita bajk specialized demo, i posle ucitaj i 'kamenje'-imas 'spin' bicikla i mnogo jak video- 'watch'. fora je sto u animacijama mozes da misem kontrolises bajk(to je poenta). jos se zaludjujem simuliranjem rada suspenzija; u gornjem polozaju zadnji tocak dolazi do d*peta (nisam znao da li bi i to cenzurisali pa nisam hteo da reskiram)! strava je animacija, vredi svaki kilobajt po sekundi! prokomentarischi!
 
Ja sam moj bike kupio u Italiji za 450 eura u sustini je za cross Country voznju mada ga ja koristim u sve svrhe (skakanje, downhill, uzbrdo) super je jer imam prednji disk a zadnju V-break kocnicu nisam imao vecih ostecenja iako sam imao katastrofalnih padova : ) Uzivajte i Viva la Extreme
 
Ne moram da ti pricam koliko je downhill opasan, to i sam znas. Znaci, pored dobrog bajka potrebna ti je i sva moguca zastitna oprema (koja je naravno uzasno skupa). Na nasem drzavnom prvenstvu je samo jedan takmicar imao adekvatnu zastitnu opremu, tako isto i na Ligi SCG na Durmitoru. Kod nas se malo njih ozbiljno bavi downhillom tako da su od svih takmicara samo par njih downhill vozaci a ostalo su xc-bikeri. A i kada se organizuje taknicenje to se uradi neozbiljno. To se i pokazalo na drzavnom prvenstvu na Kopaoniku gde je bilo dosta povreda na downhillu a doktora nigde. Jedan momak je naleteo na stub od zicare i zadobio ozbiljnu povredu kuka, dok je drugi ostetio jednu od kostiju u kolenu uprkos tome sto je imao stitnike. Da rezimiram- da bi se bavio downhillom treba ti "samo" puno para da bi mogao da obezbedis sebi dobar bajk i zastitnu opremu. Ako te intersuju neke fotografije sa drzavnog prvenstva javi se (tomanovicn@yahoo.com)
 
The_Dreamer:
Ja sam moj bike kupio u Italiji za 450 eura u sustini je za cross Country voznju mada ga ja koristim u sve svrhe (skakanje, downhill, uzbrdo) super je jer imam prednji disk a zadnju V-break kocnicu nisam imao vecih ostecenja iako sam imao katastrofalnih padova : ) Uzivajte i Viva la Extreme
:D :shock: :D
 
jel'neko video kako je stiv pit pao nadomak cilja u finalu uni svetskog kupa les gets-vodio je i nista; dakle fabien barel je prvi na kona stab supreme 2005 a greg minnaar drugi. on vozi hondin prototip kome je ceo pedalni sistem integrisan u ram! njegovu misteriju znaju samo konstruktori, misli se da se brzine konstantno menjaju u toku trke...dainese ima komplet oklop za 400 usd, roach je jeftiniji. dakle stitnici, kaciga i naocare su oko 500 usd, i jos oko 6000 jevreja za vrhunski daunhil bajk. citao sam zanimljiv clanak o postanku suspenzija; covek iz avalanche racing team je krenuo sa kros kauntrijem, nastavio sa daunhilom u vermontu (zicara) i fora je da su tada manitu i rockshox imali viljuske od po par inca...svi su mislili da su ruke i noge dovoljna suspenzija. njemu je pukao film i preuzeo je koncept od kroserica za svoje viljuske. brooklyn je odradio ram za njihove suspenzije i sad su vrh. jedini rade neunistive viljuske od cak 25 cm hoda (manitu ima monstera od 30 cm!? ) na ustrb tezine, ali foes je ipak zakon...trenutno najbolja je marzocchi tripple 8. skidao sam izuzetne teasers od oko 50 mb, ima dosta o pro i opustenoj voznji....
 
procitao sam samo tvoje pitanje pa se izvinjavam ako ponovim sto je neko vec rekao.

Vidi, ja ovde u NS-u vozim MTB i uglavnom dh. Imas par staza na Fruskoj gori, preciznije na popovici, barem ja tamo vozim. Staze su kratke ali su izuzetno brze i zahtevne.

Sto se tice bajsa ja imam sa full suspenzijama ali sam ga platio 15 000 ( dinara...... hehhe ko da bi neko mislio drukcije ). Recimo to ovaj bajs zasad izdrzava. Sto se tice snage moze on da podnese dh ali je problem sto ram nije aluminijumski a ja sam individualac pa nemam organizovan prevoz do gore pa moram solo voznju do tamo a gume na bajsu su mi 2.30 i plus sto ti na zadnju suspenziju otpada 30 pa i vise % snage na usponu a ima uspona i do 12 %.

Sve u svemu prosecan endurance sa celicnim ramom i obavezno celicnim ili aluminijumskim srednjim pogonom ( jel meni se par puta desilp da pvc ``proklize`` u zljebu ) moze da ti posluzi.

Oni koji i voze mtb kod nas a u klubovima obicno voze cross country i imaju performance ( samo prednja suspenzija ) bajsove jel samim tim mozes da dobijes kvalitetan bajs za manje pare ( 20 - 30 hiljada ).

Ako uzimas endurance a da je kvalitetan mnogo ces para da das jel je zadnja suspenzija jako skupa ( ako je prava ) i bas sam gledao na nekim sajtovima takvi bicikli idu i do 4 - 5 hiljada $.

Sport jeste za malo dublji dzep ali ne znaci da uz nesto malo komplikacija :) ne mozes da uzivas u njemu. Ja barem mogu.

A ``dokoni Ameri`` koji helikpterima imaju prevoz do odredjene tacke pa se onda spustaju bi morali dobro da se pokace sa nekim nasim MTB-rima da bi pobedili. Imas vlasnika biciklistickog kluba Fanatic u ns-u koji je sestostruki prvak drzave i covek ima i kondiciju i tehniku na max nivou i mislim da mnogi potcenjuju nase sportiste ( ``extremne`` ) jel to sto ih helikopteri ne voze do gore daje im mnoge prednosti kad se sumira sve. Jedino sto on vozi cross country ali i u toj disciplini imas dh elemenata.

we will we will rock you :)
 
Skroz si upravu sto se tice nasih vozaca. Mnogi ih podcenjuju, a u stvari voze jako dobro i imaju puno snage. Ja vozim xc, ali bih najvise voleo freeride. Ima li u NS Frirajdera?
 
pa vidi, ovde u NS-u imas Frusku goru pa se ljudi koji vec nameravaju da se bave nekom vrstom biciklizma opredeljuju ili za cross country ili dh a redje road ride.

To ne znaci da neki mtb-ri nisu i freerajdri ( sezonski :) ). Posto si ti iz Subotice koliko vidim i ne ostaje ti nista drugo osim xc-a i freeride-a. Znam posto sam ja nekada ziveo u Apatinu pa sam se suocavao sa nedostatkom ``visih terena`` :).

I sam na leto nameravam da malo ``freeride-ujem`` do HN-a preko RS ( rep. srp. ).

A otidi na sajt freebajkinga pa vidi u bazi clanova da li ima nekoga iz ns-a. A ja mislim da sam video da ih ima i iz Subotice.

rock `n` roll forever :)
 

Back
Top