Na Fejsbuku se "vrbuju" špijuni?
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Na Fejsbuku se "vrbuju" špijuni?

Iskusan strawbbery_city (avatar)
    Učlanjen
    28.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Podrazumevano Na Fejsbuku se "vrbuju" špijuni?

Izraelci poslednjih sedmica u povećanoj meri dobijaju poruke nepoznatih korisnika preko interneta. Izraelska obaveštajna služba smatra da arapski militanti pokušavaju da regrutuju potencijalne špijune.
    Izraelska unutrašnja obaveštajna služba pozvala je danas javnost u toj zemlji da bude oprezna prilikom korišćenja Fejsbuka, uz obrazloženje da arapski militanti preko te društvene mreže na internetu pokušavaju da regrutuju špijune.
    Obaveštajna služba Šin Bet upozorila je Izraelce da ne odgovaraju na poruke nepoznatog korisnika, kao i da ne odaju brojeve telefona i druge osetljive podatke preko interneta.
    Ta služba je dodala da je u poslednje vreme bio veliki broj incidenata u kojima su "nasilne grupe pokušale da regrutuju preko Fejsbuka i drugih internet sajtova Izraelce".
    I Fejsbuk mesto "regrutovanja"
    Facebook
    U jednom trenutku, prema navodima Šin Beta, korisnike izraelskog Fejsbuka kontaktirao je čovek koji se predstavio kao libanski agent i ponudio im novac za informacije o Izraelu.
    "Terorističke organizacije koriste ove sajtove kako bi privoleli Izraelce da se lično sastanu sa njihovim pripadnicima, koji na taj način mogu da ih otmu, ubiju ili regrutuju kao špijune", saopštio je Šin Bet.
    Pre osam godina ubijen je jedan izraelski tinejdžer, koga je jedna mlada žena namamila da dođe na Zapadnu obalu.
    Poslednjih godina, ekstremisti su sve češće u borbi protiv Izraela počeli da koriste internet. Ekstremisti iz palestinske ekstremne organizacije Hamas dugo već koriste Guglovu mapu sveta, kako bi bili precizniji prilikom raketiranja gradova u južnom Izraelu.

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,4263628,00.html?maca=ser-Blic%20Online-2569-xml-mrss

Veoma poznat manje_zlo (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    157

Podrazumevano Re: Na Fejsbuku se "vrbuju" špijuni?

Направио сам ово чудо пре неки дан... Нисам могао да одолим притисцима глобализације
    Србија никада није ратовала са највећом светском силом. Русија је наш пријатељ.

kisela bombona nije na forumu
    срећа долази у кућу где се чује смех
    Elita kisela bombona (avatar)
    Učlanjen
    22.11.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    638

Citat Original postavio manje_zlo Pogledaj poruku
    Направио сам ово чудо пре неки дан... Нисам могао да одолим притисцима глобализације
    ...Које чудо?

.
    "Лажу сви они који кажу да време лечи све ране. Не лечи. Не могу се овакве ране залечити, за њих нема мелема"

Iskusan xpertbet (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    33
    Reputaciona moć
    91

prema statistickim podacima alexa.com sajta
    facebook.com je cetvrti sajt po posecenosti globalno na planeti i odavno je prevozao prvog konkurenta u istoj bransi socijalnih servisa myspace.com koji je na 11 poziciji

na wikipedii tvrde da facebook ima oko 200 miliona korisnika ali je stvarna cifra verovatno bar duplo veca

facebook je tako za vratom gigantima poput google, yahoo i youtube (read google)
    vidimo se sine chim se sretnem s tvojom majkom -> http://www.youtube.com/watch?v=oPAl8YLVO0g

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

ne znam za fb, ali dobio sam poziv za prijatelja, sa imenom mog drugara, od neceg sto se zove tagged,, i tu mi se trazi lozinka za gmail, moj drugar kaze da mi nije nista poslao,a da je i on dobio isti poziv

neko nesto mulja to je sigurno, a posto su na fb imena prava i podaci, ne bi me cudilo da svakaklvim tipovima i organizacijama padaju svakakve i najludje zamisli na pamet
    dokle god pucaju puske na ljubinom grobu nemci nece proci,
    a kad prestanu znajte da na ljubinom gobu nema vise zivih proletera

Veoma poznat slavka69 (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    154

Extra je Facebook,ja ga obozavam.
    Žene ne znaju da poštuju, nego da vole.

Slične teme

1. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 12.05.2011., 13:48
  2. Nova građanska akcija na "Fejsbuku"
    Autor adem_ks u forumu Politika
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 11.12.2008., 13:32
  3. Grupa na Fejsbuku: "Noz, zica, Srebrenica"
    Autor dragosh u forumu Politika
    Odgovora: 95