Ljubomora i posesivnost..

Nisam rekao da mi je jednostavna i prosta tema,iako isprva lici na takvu..mislite malo.;)
Na primer,moja prva asocijacija je toplo-hladno...ljubomora lici na zainteresovanost za osobu,pa mi je hot, dok,recimo,posesivnost,ne mora nuzno da bude zainteresovanost za osobu koliko za svoju licnu lokaciju spram osobe,pa mi to nekako sve deluje cold..Ne znam kako bih to dalje..A vi...?:p
 
Ljubomora je negativna emocija,stvarne ili umisljene,reakcije na stvarnu ili izmisljenu ugrozenost partnera,ako je jaka onda je bolest.
Posesivnost je potreba za posedovanjem, "ovo je samo moje,"ako je jako onda bjezite glavom bez obzira i to je bolesno ne lecljivo ubitacno.
Ja izmedju ove dvije emocije vidim slicnostno i razliku.Malo ljubomore mi nikad nije bio problem, ponavljam malo.
Posesivnost kad uzme maha nema spasa,nema lijeka.Izgubiti sebe svoju slobodu velika je cijena ostati sa ovakvim osobama.
 
Kao što postavljač reče, potpuno dve različite stvari, tako da je diskusija o situacijama gde se razlikuju ta dva pojma potpuna bezpredmetna (kod ljudi barem :P).

Ali bi ipak ovaj predivan forumaški auditorijum pitao nešto: Da li je pas ljubomoran ili posesivan? ;)
 

Back
Top