Ono sta treba zaobici :)

tab503

Tabana po forumu
Administrator
Poruka
112.811
Obicno ljudi preporucuju sta je dobro..i to je fino..medjutim ne gledamo mi samo ono sta se preporuci nego jos ponesto sta nam se ucini zanimljivim...
Mislim da ne bi bilo lose da imamo i temu sta treba zaobici u sirokom luku.


Da povucem nogu :)

prosle godine sam gledao Trg Heroja.. (u ateljeu)
obecavala je.. drama.. '39. godina... jeveriji i nacizam.. sjajna glumacka ekipa
Dara Dzokic, Gorica Popovic, Djuza Stojiljkovic...

ali dosadnaaaaa :) svo vreme se radi o pricanju o liku koji se nije ni pojavio u predstavi... kompletna radnja je prica o toj osobi..ok..moze biti zanimljivo sto bi i bilo da nije toliko razvuceno.

Kad je poceo drugi cin pola sale se nije ni vratilo :hahaha: ali zaista..pozoriste je bilo sablasno poluprazno (da li je potrebno napomenuti da je na pocetku bila prepuna sala ) :)

Ne znam da li su je ove godine skinuli sa repertoara ali ako pozelite da gledate..nemojte :)
 
meni ne moze biti losha predstava gde igra igor djordjevic,
on mi je toliko gotivan da mi ne moze nishta biti smor.

ajde bre ako te je ''odumiranje '' smorilo shta bi uradio da si gledao sajber madam baterfly u ''madlenijanumu''?

e to je tek smor...
 
Obicno ljudi preporucuju sta je dobro..i to je fino..medjutim ne gledamo mi samo ono sta se preporuci nego jos ponesto sta nam se ucini zanimljivim...
Mislim da ne bi bilo lose da imamo i temu sta treba zaobici u sirokom luku.


Da povucem nogu :)

prosle godine sam gledao Trg Heroja.. (u ateljeu)
obecavala je.. drama.. '39. godina... jeveriji i nacizam.. sjajna glumacka ekipa
Dara Dzokic, Gorica Popovic, Djuza Stojiljkovic...

ali dosadnaaaaa :) svo vreme se radi o pricanju o liku koji se nije ni pojavio u predstavi... kompletna radnja je prica o toj osobi..ok..moze biti zanimljivo sto bi i bilo da nije toliko razvuceno.

Kad je poceo drugi cin pola sale se nije ni vratilo :hahaha: ali zaista..pozoriste je bilo sablasno poluprazno (da li je potrebno napomenuti da je na pocetku bila prepuna sala ) :)

Ne znam da li su je ove godine skinuli sa repertoara ali ako pozelite da gledate..nemojte :)


setih se josh jedne smor predstave u ateljeu ,
"Prisustvo" Dejvida Harovera
davala se u podrumu
takodje tezak smor...

predstava o bitlsima,
koliko god ih volela..... teshko


pris-web.jpg




tako da je 4:1 :klap:
 
meni ne moze biti losha predstava gde igra igor djordjevic,
on mi je toliko gotivan da mi ne moze nishta biti smor.

a jooooooooj pa kako ženska glavo??? :)
meni je fascinacija ovim likom prosto najasna. u odumiranju je toliko nategnut da je to strašno, on jedva to igra, u ostalim predstavama takođe - deklamuje, šuška, nema lik, neka čudna kao trema, ma ne znam... ako ti se dopada fizički, ajde kao to da razumem (mada ne razumem :), ali to je drugo od uloga...
 
a jooooooooj pa kako ženska glavo??? :)
meni je fascinacija ovim likom prosto najasna. u odumiranju je toliko nategnut da je to strašno, on jedva to igra, u ostalim predstavama takođe - deklamuje, šuška, nema lik, neka čudna kao trema, ma ne znam... ako ti se dopada fizički, ajde kao to da razumem (mada ne razumem :), ali to je drugo od uloga...


moja fascinacija sa njim nema veze sa fiz. izgledom.
dopada mi se nachin na koji iznosi lik

i ne shushka! :evil:
 
Ne dopada mi se ova tema. Ono što je meni dosadno, nekome može biti zanimljivo. Ovo je blaćenje nečijeg truda, što nije u redu. Pozorište nije sušna potreba, pa da je negativna kritika neophodna radi poboljšanja. Mislim da, ako ne možete da pohvalite, ne treba da pominjete. Ćutanje o nečemu takođe govori o tome, a i pristojnije je.
 
ali nema potrebe za mistifikacijom pozorišta i stavljanjem nekog oreola pozorišnom repertoaru. kao što postoji loš film, treš literatura, postoji i loša predstava, nije reč o ukusu, već o kvalitetu; na repertoaru ima loših predstava i zašto ih ne prokomentarisati, sa argumentima naravno. zašto bi ćutanje bilo kulturnije? trenutno postoji nekoliko nekvalitetnih predstava, ili predstava koje su rađene levom nogom ili su neinventivne, nedorađene, nepromišljene, ili vređaju inteligenciju gledalaca i onih koji se trude i prave dobre predstave
 
Ne mistifikujem. Ne stavljam oreol. Naprotiv. Samo, ko je bilo ko od nas ili uopšte bilo ko, da nekome govori da nešto ne gleda, ne pročita, preporučuje da ne gubi vreme? Da ne bi ovo bilo preozbiljno, samo sam htela da kažem da neka loša predstava neće koštati nekoga bilo čega, sem novca, ali karte i nisu naročito skupe, barem je mesečno sasvim izvodljiv odgledati po jednu predstavu u nekom od pozorišta. A pogotovu što u umetnosti i ne može biti neke objektivne ocene. Osim kada se govori o plagijatima. Mislim da neke loše stvari u bilo kom umetničkom izrazu ne mogu da zažive. Ne može loša predstava da živi. Ne može loš glumac da bude dugo aktivan. Sve je to sezonsko i treba pustiti da prođe. Sve to dođe na svoje, vidljivo je, podložno je oceni. Uostalom, sigurna sam da je svako od nas nekada gledao neku predstavu, film, čitao knjigu ili gledao sliku, za koju su neki kazali da je užas, a nama se baš dopalo. Zar ne? Zato kažem da je davanje negativnih ocena u svrhu preporučivanja za zaobilaženje bezveze i pomalo ružno govori i o onome ko govori i onome ko prihvata sugestiju. Moje mišljenje. Nema mistifikacije.
 
temi nishta ne fali,
ne moze uvek sve biti u superlativu.

shta bi trebali da kazu glumci koji su se nashli na temi ''najgori glumci''?

mishljenja su naravno subjektivna i kao shto vidish negde se razmimoilaze,
ali opet mogu pomoci u odabiru predstave.
 
Ma nisam ja kazala da se gasi, samo da je meni bezveze. A ne može mi neko reći da meni nije bezveze, jel da? Tako da za mene temi fali mnogo, ali vi pišite. Čemu napadi? Zar svi moramo da se slažemo? Eto upravo je o tome reč. Sad neko ovde napiše da je neka predstava šit, više njih na primer i neko neće otići da je pogleda, pošto je čuo da je šit, a možda bi imao drugačije mišljenje. Drugo je to za glumce. Oni sami od sebe prave meso. Najbitnije je da se fizički sviđaju. Neki toliko o tome brinu da zaborave da glume, već stalno prave neke poze svesni da ih posmatraju. U predstavama učestvuj više ljudi i ... Nije bitno. Ja rekoh svoje mišljenje. Nisam tražila gašenje teme.
 
ajde sad ti meni lepo reci ODAKLE TI TO?!

gledala sam ga i vecheras :per: ( i samo da znash udubila sam se ne bih li chila neko shushkanje :confused: )
chovek ne shushka, ti si ga ochigledno pomeshala sa nekim :hvala:

kako misliš odakle mi, pa nisam valjda izmislila? :)
čuje se na tv-u, a i u pozorištu ako obratiš pažnju (š i ž recimo), mada dosta je radio na tome i sada se čuje mnogo manje
 

Back
Top