Kako napraviti presu za brikete?

ajdei ja da se ukljucm u ovu temu, interesantna mi je iz razloga sto u svojo proizvodnji mesecno ima oko tonu odpadnog najfinijeg papira i razmisljao sam da ga briketiram i koristim za dodatak centralnog grejanja pogona inace sav papir je sitno iseckan i mogao bi se briketirati,ovako mi ga otkupljuje umka fabrika kartona za neke smesne pare pa bolje da ga izgorim nego da ga dam njima dzabe
 
Evo kako otprilike izgleda cijev za presovanje.Rupa se obrađuje u sklopu sa
kliznim zatvaračem.Da bi se precizno napravio prorez za punjenje cijev je iz dva
dijela.Tačnost spajanja osigura se čivijama a potom stegne sa 4 imbus vijka.
4 otvora uzduž su za šipke koje objedinjuju hidraulik.Upusti na čelu rupe su za
centriranje čaura.
 

Prilozi

  • Alat briketirke.jpg
    Alat briketirke.jpg
    9,8 KB · Pregleda: 210
--------------------------------------------------------------------------------

DALI NEKO MOZE DA MI POMOGNE???


Procitaj sve od pocetka teme, od prve stranice, sve zavisi od snage, 1. 15-30 mm, 2. Koliko da se napravi razlika od par milimetara od ulaznog i zlaznog precnika, lepo su napisali da se to posle eksperimentalno priteze za tvrdocu briketa, 3. 15-30 mm, opet snaga, 4. to nije klip, 5. 15-30 mm, opet snaga.
 
Poslednja izmena:
pozdrav svima imate dosta korisne savete,hteo bi da napravim nesto priblizno ovoj briketaki
ima piljevinu u izobilju ali me buni konus kako zadrzava trinu ,to jest kako izlazi u sabijenom stanju kad ga nista ne zadrzava kad nema stegu ili je ja nisam uocio,da li je dovoljno raseci konus na par mesta i stegnuti ga oprugama ( feder )
 
Probajte do podataka da dođete na forumima koji pokrivaju presovanje, ljudi na forumima su prilično ljubazni i rado izlaze u susret kad ih zamolite za nešto konkretno, vole da pametuju i da se hvališu, a to se može iskoristiti. :) Ja sam dobio par saveta od nekih Kineza u vezi neke stare mašine, a te informacije nisam mogao da dobijem od proizvođača.
 
Ako ste vec odlucili da pravite presu, ramisljajte o peletima. Briketi su proslost. Skoro putovao na sajam (maj 2010) " drvne industrije" u Milano. Nenormalno interesovanje za masinama koje prave pelete. Nisam imao pojma, pa se nisam toliko ni interesovao, dok u povratku nisam svratio kod prijatelja u Sloveniju, kome je kako kaze drzava na rate otplatila kotao za grejanje na pelete, ona fora EKOLOGIJA, En. Efikasnost, pa onda donacije EU itd. U Italiji tona peleta kosta 140 eur, a kod nas racunali ljudi, proizvodnja peleta 50- 60eur. U Trstu na veliko placaju firme 90....vredi razmisliti...Pozz
 
korisna stvar i pelet ali neverujem da ima 1 procenat gradjana te kotlove zato sam se opredelio da napravim briketarku jer imam te piljevine neznam stacu sa njom,ako imate korisne savete kako da je napravim bio bi vam unapred zahvalan.Delimicno mislim da znam da je naprav citajuci vase savete ali me buni alat kolika mu je duzina konusa i radni hod klipa, kad vec znamo da je klip 55min. a konus 2-3 min. sto znaci izlaz 53-52min.
 

Back
Top