Kako napraviti presu za brikete?

Imam briket presu Svajcarske proizvodnje Pawert SPM I-40/85 i radim na njoj oko godinu dana drveni briket. Kupljena je polovna i do sada osim redovne zamene potrosnih alata i ulja za podmazivanje nije bilo nikakvih vecih zahvata. Ukoliko neko ima neko konkretno pitanje ovom tipu masine neka postavi, a moze i da pogleda kako izgleda u radu u Vrbasu.
 
Pozdrav svime planiram da napravim briketirku nabavio sam sledece elemente:

-hidraulicni klip duzine 40 cm dijametar f-40mm
-hidraulicna pumpa 180 bara sa 1450 obrtaja u minuti
-elektromotor (trofazni) 1 kw 1400 obrtaja
-elektromotor (monofazan) 2 kw 2600 obrtaja


Pitanje: pokraj ovih delova da li je potrebno jos nesto i da li su ovi delovi ok? Hvala unapred!
 
treba ti i gomila gvozdja
Pozdrav svime planiram da napravim briketirku nabavio sam sledece elemente:

-hidraulicni klip duzine 40 cm dijametar f-40mm
-hidraulicna pumpa 180 bara sa 1450 obrtaja u minuti
-elektromotor (trofazni) 1 kw 1400 obrtaja
-elektromotor (monofazan) 2 kw 2600 obrtaja


Pitanje: pokraj ovih delova da li je potrebno jos nesto i da li su ovi delovi ok? Hvala unapred!
 
Pozdrav

Neznam dali je tema jos aktuelna posto sam novi ovde ali ako jeste
Briketiranje moze i na laksi nacin
Nije potreban nikakav konus moze se resiti i sa obicnom cevi , hydraulicni cilindar ( min 100-50) hod od 250mm
pa ko ima traktor moze ga prikljuciti na direktnu traktorsku hydrauliku
 
Pozdrav Momci
Izvinite sto nisam odgovarao ali bio sam na putu (Kamion)

Da napravio sam jednu na traktor za testiranje slike momentalno nemogu da napravim posto sam rasklopio ali ubrzo .

Uzeo sam obicnu cev fi 40 i Hydraulicni cilinder 120/40 cev je bila za 1mm veca rupa nego klip od cilindra.
to je bio posao od 2,5 sati
Cev posto su briketi bili relativno meki ja sam cev razrezao sa leve i desne duzne strane sa fleksericom pa sam sabio tako da smanjim promer i to sam ponovo zavario.

Rezultat je bio zadovoljavajuci duzina briketa oko 10 cm a padao je sa 1 m visine i nije se rasuo ( vlaznost piljevine nepoznata ) gori bez problema

To sam rasklopio i hocu da napravim jos tvrdje brikete da bi mogao lagerovat do sledece zime samo me vreme muci posto sam na putu

Lep pozdrav

slike slede ubrzo od testnog i od nadam se boljeg
 

Back
Top