Tako je govorio Mladić

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

111111

Legenda
Banovan
Poruka
60.297
O Srbima:

Možda mi Srbi nismo bolji od drugih, ali nismo ni gori. A nismo ni teniska lopta koju neko može da baca kako hoće. Ne želimo da postanemo kao neko pleme iz Amazonije koje izumire ili kao retke životinje koje žive u rezervatima. Islam želi da prodre u Evropu i Zapad će doći u situaciju da posmatra kako on raste kao pečurka posle kiše.


O Hrvatima, dok je ratovao u Hrvatskoj:

Upamtite, mi ne vodimo rat protiv Hrvata, protiv hrvatskog naroda, već protiv ustaških fašista, okorelih Pavelićevih i Artukovićevih naslednika. Zato kad god ste u prilici zaštitite poštene Hrvate. Borite se za njih i objašnjavajte im kud ih vodi Tuđmanova politika. Iza nas ide istina, dostojanstvo časti i poštenja

O Drini:

Drina nikada nije bila granica, niti će biti. Drina je naša kičma. Ona protiče kroz centar srpskih teritorija. O njoj treba da pevamo bar onoliko koliko pevamo o Moravi. Znate li kako je nastala Drina? Od suza srpskih majki.


O tome kako vidi sebe:

Junak je srpski vojnik, a ne Ratko Mladić. Svaki moj vojnik ispričao bi bolju priču o svom putu. Njihov put je složeniji od mog, samo što sam ja imao krupnije probleme od Knina pa nadalje, što sam morao da mislim i o svakom vojniku i o svakom selu, a on samo o svom rovu.


O NATO bombardovanju::

Ja lično nisam iznenađen dejstvima avijacije NATO pakta, niti odobrenjem za tako dejstvo od UN, jer su UN odgovorne za sve žrtve srpskog naroda u ovom ratu, pošto su dozvolile da se komadanjem bivše Jugoslavije učini ponovo zločin protiv srpskog naroda, na žalost po treći put u ovom veku.


O Dejtonu i SFOR-u:

Tačno je to da je u Dejtonu potpisan mir,međutim teško je shvatiti, da oni koji su nedavno puštali na nas, od hiljadu ili dve hiljade kila, avio-bombe i krstarće rakete, mogu nakon ovog vojnog papira, koji je legalizacija okupacije ovog prostora, očekivati od srpskih majki zavijenih u crno da im misle drugačije nego ono što su zaslužili.


O Haškom tribunalu:

Haški tribunal je politički sud koji nameće tuđu volju. Moćnici moraju da znaju da braniti svoj narod nije nikakav greh. Naprotiv, to je najuzvišeniji cilj! Mi nismo vodili osvajači rat, mi smo samo branili ono što je naše.(..) Čim su me optužili znači da sam u pravu. Očito je da oni sude po principu Osmanlijskog carstva- kadija te tuži, kadija ti sudi.


http://sr.wikiquote.org/sr-el/Ратко_Младић

Junak ili ludak? :think:
 
ma ko je on da bi se uopste citirao. priglupi komunisticki oficircic. sta taj zna o bilo cemu, osim sto je stigao da ukalja srpski obraz, i nanese neprocenjivu stetu. uz to, krajnje vise dosadna pojava za raspravu- od kvaziliberalnog-fetish napada na njega, do takodje fetish-inspiracije pariyota.

ono... aj cekacemo da otegne papke, i da prestane da bude glavna tema za diskusije.
 
Poslednja izmena:
O Srbima:

Možda mi Srbi nismo bolji od drugih, ali nismo ni gori. A nismo ni teniska lopta koju neko može da baca kako hoće. Ne želimo da postanemo kao neko pleme iz Amazonije koje izumire ili kao retke životinje koje žive u rezervatima. Islam želi da prodre u Evropu i Zapad će doći u situaciju da posmatra kako on raste kao pečurka posle kiše.


O Hrvatima, dok je ratovao u Hrvatskoj:

Upamtite, mi ne vodimo rat protiv Hrvata, protiv hrvatskog naroda, već protiv ustaških fašista, okorelih Pavelićevih i Artukovićevih naslednika. Zato kad god ste u prilici zaštitite poštene Hrvate. Borite se za njih i objašnjavajte im kud ih vodi Tuđmanova politika. Iza nas ide istina, dostojanstvo časti i poštenja

O Drini:

Drina nikada nije bila granica, niti će biti. Drina je naša kičma. Ona protiče kroz centar srpskih teritorija. O njoj treba da pevamo bar onoliko koliko pevamo o Moravi. Znate li kako je nastala Drina? Od suza srpskih majki.


O tome kako vidi sebe:

Junak je srpski vojnik, a ne Ratko Mladić. Svaki moj vojnik ispričao bi bolju priču o svom putu. Njihov put je složeniji od mog, samo što sam ja imao krupnije probleme od Knina pa nadalje, što sam morao da mislim i o svakom vojniku i o svakom selu, a on samo o svom rovu.


O NATO bombardovanju::

Ja lično nisam iznenađen dejstvima avijacije NATO pakta, niti odobrenjem za tako dejstvo od UN, jer su UN odgovorne za sve žrtve srpskog naroda u ovom ratu, pošto su dozvolile da se komadanjem bivše Jugoslavije učini ponovo zločin protiv srpskog naroda, na žalost po treći put u ovom veku.


O Dejtonu i SFOR-u:

Tačno je to da je u Dejtonu potpisan mir,međutim teško je shvatiti, da oni koji su nedavno puštali na nas, od hiljadu ili dve hiljade kila, avio-bombe i krstarće rakete, mogu nakon ovog vojnog papira, koji je legalizacija okupacije ovog prostora, očekivati od srpskih majki zavijenih u crno da im misle drugačije nego ono što su zaslužili.


O Haškom tribunalu:

Haški tribunal je politički sud koji nameće tuđu volju. Moćnici moraju da znaju da braniti svoj narod nije nikakav greh. Naprotiv, to je najuzvišeniji cilj! Mi nismo vodili osvajači rat, mi smo samo branili ono što je naše.(..) Čim su me optužili znači da sam u pravu. Očito je da oni sude po principu Osmanlijskog carstva- kadija te tuži, kadija ti sudi.


http://sr.wikiquote.org/sr-el/Ратко_Младић

Junak ili ludak? :think:
Zlocinac. I svako ko ga smatra srpskim junakom je nemoralan.
 
ma ko je on da bi se uopste citirao. priglupi komunisticki oficircic. sta taj zna o bilo cemu, osim sto je stigao da ukalja srpski obraz, i nanese neprocenjivu stetu. uz to, krajnje vise dosadna pojava za raspravu- od kvaziliberalnog-fetish napada na njega, do takodje fetish-inspiracije pariyota.

ono... aj cekacemo da otegne papke, i da prestane da bude glavna tema za diskusije.


"Priglupi komunisticki oficircic" - General?

"Sta taj zna o bilo cemu" - Da odbrani Srbe od ustasa i mudzahedina?
 
ЈУНАК....И ДИКА СРБА!

maldic400_400.jpg
 
Može se raspravljati o tome da li je Mladić heroj ili ratni zločinac, ne vidim na osnovu čega bi zaključili da li je ludak ili nije? Kakve to kvalifikacije imamo i kakvim podacima raspolažemo da bi doneli zaključak o njegovom duševnom zdravlju? Pitanje je neumesno.
 
ratko1.gif


DJENERAL RATKO MLADIĆ
SRPSKI HEROJ

PESMA O HEROJU
Jurišale dušmanske armade
da junake odvedu odavde,
srpskoj zemlji da zadaju ranu
i da hasku zadovolje damu.

Nedajte se braćo moja draga
sloboda Vas ćeka, umesto tog Haga,
samo napred putevima sreće
slobodu Vam niko uzet neće.

U srpske su kuće upadali
eksplozivom vrata otvarali,
prepadali decu i starice
da sprovedu sramne optužnice.

Oj ameri, na to ime pravo
Srbi nikad neće biti vase stado,
ko je od vas jos video sreće
Srbin nikom robovati neće.

Napadala banda na Srbinje,
na Čelebic i Srpsko Trebinje,
kao zveri jure na dva tića
na Mladića i na Karadzića.

Nedajte se braćo moja draga
zar da Vama sude strašila iz Haga,
Ameri i Nato ne mogu Vam ništa
čuvaju Vas Srbi sa ognjista.

Kad su čule vile s'Romanije
razvile su gnezda Srbadije,
po gorama gde ne ide svako
junacima govore ovako:
Generale Mladiću, sokole
tvoji borci najviše te vole.
Radovane najmiliji brate,
gde god kreneš tebe Srbi prate.

Dušmani te sa rodnoga praga
nisu mogli odvesti do Haga,
jer u mestu ispod Treskavice
ne radjaju majke kukavice.

Dusmani bi zeleli da znaju
gde te Srbi i sada vidjaju,
ali ne zna cela Haska banda
svi su Srbi Mladićeva garda.

Svi te sada čuvamo od Haga
da nam dodjes i podariš snagu,
naša su ti otvorena vrata
Djenerale legendo iz rata.

Svi te sada poštujemo rode
doveo si mnoge do slobode,
zajedničke čuvaćemo slike
Djenerale Srpske Republike.

Nek dusmani Srpsku zemlju gaze
niko tvoje neće izdat staze,
Djenerale živ ti nama bio
čuvamo te jer si zaslužio.

Nek dušmani nadaju se sreći
gde si sada nećemo im reći,
Djenerale i veliko i malo
ustalo bi kada bi zatrebalo.

Nek dušmani misle da su prosli
kod nas nisu nikad dobro došli,
Djenerale i njih jednod dana
pratićemo sa našeg Balkana.

Djenerale dodji dogodine
da prodjemo pokraj reke Drine,
da ne damo mira dušmanima
neka vide koliko nas ima.

Djenerale ako Bog da sreće
da nam dodjes opet na proleće,
godinama sa nama si bio
i sa tobom se narod ponosio.

Djenerale ti si junak pravi
celo Srpstvo sada tebe slavi,
legenda si takav i ostani
nek uzalud traže te dušmani.

Čuvaju te borovi i jele
da te ne bi sile odnijele,
Djenerale ne brini za sebe
svi su Srbi ostali uz tebe.

Čuvaju te visoke planine
pod krilima majke otadzbine,
Djenerale mi još uvek smemo
da se samo u tebe kunemo.

Čuvaju te vuci i hajduci
da se ne bi našao na muci,
Djenerale ne mogu ti ništa
čuvaju te Srbi sa ognjista.

Ginuli su Srbi na sve strane
pa zato motre na dušmane,
paze sebe a i Srpskog tića
Djenerala Ratka nam Mladića.

Ginuli su Srbi svakog dana
od krvnika i Srpskih dušmana,
dok nam nije srpska vera dala
legendarnog Mladić Djenerala.

Podigle se sve natovske sile
da bi Ratka živog uhvatile,
al ne daju Srbi svoga brata
Djenerala legendu iz rata.

Slusao sam Vilu s'Romanije
zove Ratka da ga ona krije,
od krvnika i Srpskih dušmana
pod Jelikom kao Radovana.

Gledao sam sa vrh Treskavice
kako Ratka traze kukavice,
sa sobom bi njega da povedu
da ga s mukom os Srba odvedu.

Od kad Ratka po planini traze
svaki Srbin sprema se za straze,
oj Mladiću samo nas pozovi
svi su spremni tvoji sokolovi.

Od kad oni traže Srpskog brata
dušmanu su zatvorena vrata,
znam da nikom ne bi bilo milo
kad bi se Srpstvo pobunilo.

Djenerale mili Srpski brate
ako treba ginućemo zate,
tebe voli i staro i mlado
Djenerale ti narodna nado.

Odkad Sunce Treskavicom grije
tebe niko nikad izdo nije,
oj Mladiću junace i diko
tebe ne sme ni izdati niko.
 
pardon, priglupi komunisticki generalcic.

sta zna taj o bilo cemu.

eto, sad je bolje.

Против сам било каквог глорификовања али овакве оцјене за човјека кога не познајеш довољно говоре о теби. Ти све знаш, све познајеш и да те упита ко како се креће свјетлосном брзином, вјерујем да би и то знао.
Стави се ти у улогу онога који предводи 200 000 људи и који одговара за преко милион живота па ћеш видјети колико је то лако. Побиједити не можеш, побјећи не можеш. А умријети не смијеш јер мораш да водиш унапријед изгубљене битке. То што га је цијели Запад прогањао и хтио да сазна какав је то човјек довољно говори да дефинитивно није просјечан. Будућност ће рећи да ли нам је као народу био користан. А народ га је већ смјестио у пјесму, а тамо се не улази лако иако нам се то сад тако чини.
Учини ти нешто, било лоше, било добро и покушај да уђеш у пјесму!
Надам се да схваташ колико твоје "обични" и "генералчић" не стоји уз његово име. А да ли је урадио добро или лоше за нас, то се из ове тачке времена не види!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top