Windows XP

meni se desilo da mi Need For speed III - hot pursiut nije radio na 2000 ali mi a xp-u radi tako da ne znam... probaj da ukljucish compatibility za win98 ili da porazish neki update/patch :wink: Pozdrav
 
DIOGEN1:
Кулиража:
Na XP ne mozes da igras neke starije igrice.
ILi nedji neki emulator ili instaliraj 98 i resices probleme

Koji emulator? I odaKLE SE MOZE SKINUTI?
hvala!
Da znam sigurno bih ti rekao.
Video sam u nekoj igraonici gde su ljudi igarli driver I za koji 100% znam da ne moze na XP (a isto tako 100% znam da masine u igraonici rade na XP)
Probaj na googlu mozda na nesto i nabasas.
 
DIOGEN1:
Кулиража:
Na XP ne mozes da igras neke starije igrice.
ILi nedji neki emulator ili instaliraj 98 i resices probleme

Koji emulator? I odaKLE SE MOZE SKINUTI?
hvala!

Emulator PC-a. Zove se Virtual PC 2004. Nekada je bio vlasništvo Connectix-a, a sada je... pogodi - Microsoft-ov. Instaliraš ga, kreiraš novi PC i onda u njemu instaliraš koji god hoćeš OS, sa najobičnijih CD-ova. Jedino postoji ograničenje oko hardvera, tako da je grafička zakucana na S3 Trio 32/64 i ploča na Intel440BX, ali sve normalno radi i na AMD-u, ako te zbunjuje ovo "intel". Program možeš naći na www.microsoft.com
 
Kada kazes da ti starije igre ne rade nadam se da mislis na igre koje se igraju u DOS-u.To je problem kod Xp-a,neke starije igre
uspevaju da se "poteraju" ali vecina starijih nece raditi.
Pa ako ti nije suvise komplikovano da instaliras drugi operativni sistem zbog par igara,resenje je dos emulator za XP pod nazivom

DOSBox 0.61
http://dosbox.sourceforge.net/download.php?main=1
Program je velicine nekih 600 KB,totalno je free.

Sa njim ide i uputstvo za njegovu detaljnu konfiguraciju pa ako se sa necim ne budes snasao pitaj.

Poz.
 
windows xp sam po sebi nije napravljen da bi sa na njemu igrale igrice...pa ako ti komp za to najvise sluzi instaliraj 98 jer ce ti sve igrice raditi i to mnogo brze nego na xp-u..i sve dobre igraone imaju windows 98...
 
Anonymous:
windows xp sam po sebi nije napravljen da bi sa na njemu igrale igrice...pa ako ti komp za to najvise sluzi instaliraj 98 jer ce ti sve igrice raditi i to mnogo brze nego na xp-u..i sve dobre igraone imaju windows 98...
gresis sine.... silno gresis....

ako neko poseduje informaciju koliko ljudi koristi win da bi se igralo a koliko da bi nesto radilo na njemu bilo bi mi vrlo zanimljivo da procitam :)
 
Ne, XP (je l' bese eXPloiter ili eXtra Piece-of-shit?) je napravljen da se roditelji i deca priblize... ne verujete? ... Dete se uvek pita sta to njegov tata radi na kompjuteru... E, kad ugleda XP i vikne radosno 'Teletabisi!' (ovo se ozbiljno dogodilo, bio sam telefonski svedok svega toga), onda shvati da njegovi roditelji nisu u nekom tamo drugom svetu, vec da su i oni deca, samo da oni imaju vece finansijske mogucnosti pa mogu da pazare teletabise od 100-200€ :wink:
 
Incognito:
Ne, XP (je l' bese eXPloiter ili eXtra Piece-of-*?) je napravljen da se roditelji i deca priblize... ne verujete? ... Dete se uvek pita sta to njegov tata radi na kompjuteru... E, kad ugleda XP i vikne radosno 'Teletabisi!' (ovo se ozbiljno dogodilo, bio sam telefonski svedok svega toga), onda shvati da njegovi roditelji nisu u nekom tamo drugom svetu, vec da su i oni deca, samo da oni imaju vece finansijske mogucnosti pa mogu da pazare teletabise od 100-200€ :wink:

Necu da filozofiram,ali da nije detetova asocijacija na teletabise mozda zato sto je nekad na racunaru(u ovom slucaju XP) igrala
tetetabise ili mozda gledala slike istih.
Ovo kazem,jer sestrini klinci koji su 2 i 4 godine kad dodju kod mene u posetu i udju u sobu u kojoj je komp,vicu "Hugo,Hugo" kad vide
racunar,igrom slucaja i ja imam XP.
Da li je to zato sto ih XP podseca na Huga ili zato sto obozavaju da igraju Hugo Bukkazoom?!Mozda ce se neko pitati,kad dodju
kod njega u posetu,"Zasto ovu decu moj racunar podseca na Huga?!"
A za to je kriv njihov ujak. :) ;)
 
Jedan od glavnih uzroka pada sistema je instaliranje starih 16 bitnih programa. Pre instalacije otvori exe file tog programa u Quick View da proveris pa ako je program 16 bita trazi novu verziju ili update
 
Incognito:
Ne, XP (je l' bese eXPloiter ili eXtra Piece-of-*?) je napravljen da se roditelji i deca priblize... ne verujete? ... Dete se uvek pita sta to njegov tata radi na kompjuteru... E, kad ugleda XP i vikne radosno 'Teletabisi!' (ovo se ozbiljno dogodilo, bio sam telefonski svedok svega toga), onda shvati da njegovi roditelji nisu u nekom tamo drugom svetu, vec da su i oni deca, samo da oni imaju vece finansijske mogucnosti pa mogu da pazare teletabise od 100-200€ :wink:

He, hehehee! eXPloDer! :lol: :lol: :lol:

Čuj, "XP nije napravljen za igranje"... Ma da, napravljen je za ozbiljne poslovne korisnike, servere, baze podataka.... hahaha 8)
 
Prvenstvena namena windows Xp professional operativnog sistema je olaksano,kvalitetnije i sigurnije umrezavanje velikog broja racunara.E sad sto u Srbiji svaka susa za 200 kinti moze da kupi ovaj OS i radi na njemu sta hoce to je druga stvar.Naravno da na njemu mogu da se igraju igrice ali sigurno Bil Gates nije sebi reko:'Sad cu da napravim jedan windows da se deca celog sveta lakse igraju na njemu i zvacu ga XP PROFFESIONAL'.Pored toga XP zauzima mnogo vise RAM memorije od 98-ice i zato je manje pogodan za igranje igrica.
 
Mozes da je pokrenes i iz XP.Ne znam da li je neko vec ovako odgovorio mrzelo me je da citam ali evo ti moje resenje.
Desni klik na ikonicu >svojstva>kompitabilnost>cekiraj pokreni ovaj program u rezimu kompitabilnosti>izaberi oni verziju u kojoj si pre igrao i to bi trebalo da bude to. :wink:
 
Andra:
Prvenstvena namena windows Xp professional operativnog sistema je olaksano,kvalitetnije i sigurnije umrezavanje velikog broja racunara.E sad sto u Srbiji svaka susa za 200 kinti moze da kupi ovaj OS i radi na njemu sta hoce to je druga stvar.Naravno da na njemu mogu da se igraju igrice ali sigurno Bil Gates nije sebi reko:'Sad cu da napravim jedan windows da se deca celog sveta lakse igraju na njemu i zvacu ga XP PROFFESIONAL'.Pored toga XP zauzima mnogo vise RAM memorije od 98-ice i zato je manje pogodan za igranje igrica.

Aman čoveče, čitaš li ti ono što napišeš?
Navedi mi jednu ozbiljnu mrežu, koja je umrežena pod WinXP (ili bilo kojim drugim). Windows je igračka, i to će i ostati. Prosto, firme koje žele pouzdanost, beže od Win-a glavom bez obzira. Zbog čega? Pitaj Incognita ili bilo kog drugog programera. Windows je totalno zatvorena platforma u svakom pogledu, nepovoljna za bilo kakve optimizacije, jer MS i pokvarenjak Billy ne daju nikom source.

Uostalom, da je Windows toliko ozbiljan, verovatno Unix-a i njegovih derivata ne bi ni bilo.

I zbog toga što je jedna "verzija" XP-a tzv. Professional, ti si zaključio kako je ona profesionalna, nije za igranje... Ako se to "pro" uopšte može i nazvati "verzijom", s obzirom na krajnje minorne razlike, koje uzgred budi rečeno, nemaju nikakve veze sa profesionalnim korišćenjem.
 
Age Of empires nece ni na jednom WINXP.. iz iskustva... tuzno ali istinito, MS igra neradi na MS sistemu... postoji neki patch ali nije sigurnan... desava se da pukne ceo sistem
 
StORM48:
Andra:
Prvenstvena namena windows Xp professional operativnog sistema je olaksano,kvalitetnije i sigurnije umrezavanje velikog broja racunara.E sad sto u Srbiji svaka susa za 200 kinti moze da kupi ovaj OS i radi na njemu sta hoce to je druga stvar.Naravno da na njemu mogu da se igraju igrice ali sigurno Bil Gates nije sebi reko:'Sad cu da napravim jedan windows da se deca celog sveta lakse igraju na njemu i zvacu ga XP PROFFESIONAL'.Pored toga XP zauzima mnogo vise RAM memorije od 98-ice i zato je manje pogodan za igranje igrica.

Aman čoveče, čitaš li ti ono što napišeš?
Navedi mi jednu ozbiljnu mrežu, koja je umrežena pod WinXP (ili bilo kojim drugim). Windows je igračka, i to će i ostati. Prosto, firme koje žele pouzdanost, beže od Win-a glavom bez obzira. Zbog čega? Pitaj Incognita ili bilo kog drugog programera. Windows je totalno zatvorena platforma u svakom pogledu, nepovoljna za bilo kakve optimizacije, jer MS i pokvarenjak Billy ne daju nikom source.

Uostalom, da je Windows toliko ozbiljan, verovatno Unix-a i njegovih derivata ne bi ni bilo.

I zbog toga što je jedna "verzija" XP-a tzv. Professional, ti si zaključio kako je ona profesionalna, nije za igranje... Ako se to "pro" uopšte može i nazvati "verzijom", s obzirom na krajnje minorne razlike, koje uzgred budi rečeno, nemaju nikakve veze sa profesionalnim korišćenjem.

covek je upravu, pro verzija je namenjena za velike mreze. i razlika izmdedju pro i home, je u tome sto home verzija nemoze da radi u domenu.

I veruj mi da sve velike kompanije rade na windows(sa klijentske strane) i uglavnom su serveri mesavina windows i unix/linux platforma
 
StORM48:
Aman čoveče, čitaš li ti ono što napišeš?
Navedi mi jednu ozbiljnu mrežu, koja je umrežena pod WinXP (ili bilo kojim drugim). Windows je igračka, i to će i ostati. Prosto, firme koje žele pouzdanost, beže od Win-a glavom bez obzira. Zbog čega? Pitaj Incognita ili bilo kog drugog programera. Windows je totalno zatvorena platforma u svakom pogledu, nepovoljna za bilo kakve optimizacije, jer MS i pokvarenjak Billy ne daju nikom source.

Uostalom, da je Windows toliko ozbiljan, verovatno Unix-a i njegovih derivata ne bi ni bilo.

I zbog toga što je jedna "verzija" XP-a tzv. Professional, ti si zaključio kako je ona profesionalna, nije za igranje... Ako se to "pro" uopšte može i nazvati "verzijom", s obzirom na krajnje minorne razlike, koje uzgred budi rečeno, nemaju nikakve veze sa profesionalnim korišćenjem.

Eto ti ga sad a ja ne znam nijednu mrezu u kojoj se na svim racunarima koristi neki operativni sistem osim microsoft-ovog!
Drugim recima covek je govorio o operativnom sistemu za klijente a ne za server masine!
A unix je nastaso samo zato sto windows nije bio ozbiljan?
Sto se tice pro verzije XP-a tu si u pravu najveca razlika je u ceni i u tome sto moze da se koristi u komercijalne svrhe sve ostalo je tu cisto da umiri kriticare!
 
O kakvom kalibru mreža govorimo? Internet kafei? Igraonice?

Ja u inostranstvu za sve godine NIKADA nisam video mrežu zasnovanu na bilo čemu što ima i samo prizvuk MS-a. Poneki klijent se provuče sa Windowsima, ali tu se priča završava. NEMA Windowsa u profesionalnim okruženjima i stoga se ta "verzija" potpuno neopravdano naziva Professional. Velike mreže pod Windowsima? Smešno. To bih stvarno voleo da vidim.

Za ozbiljne poslove se u svetu Windows smatra krajnjim egzibicionizmom, bez obzira na to što M$ to pokušava da prikrije, i prikazuje nam neka svoja istraživanja o neisplativosti korišćenja Unix/Linux platformi.

Nisam ni rekao da je Unix izmišljen zato što je Windows loš (to je prosto nemoguće, s obzirom na to, koja je tehnologija starija), već nešto sasvim drugo - Windowsi jednostavno NISU i NIKAD NEĆE biti ozbiljna konkurencija Unixu/Linuxu u mrežnom okruženju, osim ako ne računamo igraonice i slične "ozbiljne" mreže.

Mislim da sam sada bio jasniji.
 

Back
Top