vize po 3467 put

strawbbery_city

Iskusan
Poruka
6.580
Vize EU za Balkan




Diplomatski izvori u briselu kažu da je Evropska komisija, u dugo očekivanom izveštaju, zaključila je da još uvek postoje odredjene teškoće u vezi sa ukidanjem šengenskih viza za gradjane Srbije.

Komisija je u ponedeljak uveče završila izveštaj o tome koliko su balkanske zemlje -- Bosna i Hercegovina, Crna Gora, Srbija, Makedonija i Albanija -- ispunile uslove za ukidanje viza.

Taj izveštaj je uručen Češkoj, koja trenutno predsedava Evropskom unijom i prema najavama čeških funkcionera medju zemljama članicama će odmah početi razgovori o tome za koje zemlje Balkana će biti ukinute vize.

Zamenik češkog ministra inostranih poslova Jan Pojar -- koji je potvrdio da je izveštaj gotov -- nije želeo da govori o njegovoj sadržini, rekavši samo da dokument ima više stotina stranica i da su neke zemlje ostvarile veći a neke manji napredak.

Diplomate koje su insistirale na anonimnosti, kažu medjutim da je komisija zaključila da je Makedonija ispunila uslove za ukidanje viza za svoje gradjane, i da bi za državljane Crne Gore takodje mogle da budu ukinute šengenske vize.

Što se tiče Srbije, u izveštaju Evropske komisije stoji da i dalje ima "odredjenih teškoća", dok se za Bosni u Hercegovinu i Albaniju kaže da nisu ispunile uslove.

Iz evropskih diplomatskih izvora već neko vreme stižu nagoveštaji da u komisiji postoji izvestan stepen zabrinutosti zbog činjenice da će pravo na srpski pasoš imati kosovski Albanci, kao i gradjani Crne Gore i Republike Srpske koji su ostvarili pravo na dvojno državljanstvo.

U komisiji kažu da su im -- pre nego što predlože ukidanje viza za državljane Srbije -- potrebna dodatna tehnička pojašnjenja oko načina izdavanja i bezbednosti srpskih pasoša.


http://www.bbc.co.uk/serbian/news/2009/05/090519_visas.shtml
 
Ukidanje viza nam ne treba iz dva razloga.
Jedan je što 95% Srba nikuda ne putuje i nikad nije bilo u inostranstvu niti ima nameru da ide,a drugi taj što bi naši službenici prodavali pasoše šiptarima i milogorcima sa dvojnim državljanstvom.Bolje da nikad ne ukinu vize nego da lopovi kradu ono što se plaća parama poreskih obveznika.
 
Poslednja izmena:
Tesko da ce nam ukinut vize tako lako... cak iako je CG "ispunila" uslove nesto sam skeptican... a sto se tice srbije to je jasno kao dan zasto nece, naime: Srpski pasos moze imat skoro svako, dijeli se sakom i kapom, ja ako to pozelim mogu ga izvadit.

Svako ko se izjasnjava srbinom moze imat srpski pasos, PLUS dva miliona siptara na kosovu koji su po ustavu gradjani srbije i prema tome IMAJU pravo na srpski pasos, mislite da bi se razmisljali puino horde siptara prije nego sto ga izvade ako im to omogucava bijeg iz kosovske bijede i prljavstine? :D To bi stvorilo strahovite probleme u eu sa mafijom i kriminalom... onda isto tako slobodno mogu ukinut vize i marokancima, tunizanima alzircima, neka dodju ljudi dje im je bolje :mrgreen: ti siposi sa srpskim pasosima ce biti u ocima njihove administracije SRBI. (isto ka sto su kurdi po njemackoj sve "turci" pa kad citate u novinama njemackim, ovaj ubio sestru jer se nije htjela udat, ovaj se zapalio ovo ono... svudje pise "turci"

I trece, Bosna bi dospjela u presmijesan polozaj, kako hrvati imaju hrvatske putoivnice, srbi mogu dobit srpske, a bosnjaci???? Nicije.
Prema tome pola bosne bi imalo pravo da ide dje oce a druga polovina izdiskriminisana.

Dakle, srpski problem oko viza je slozen i izgleda da ce bit vezan za bosanski. Jedno bez drugog ne ide zbog gore navedenog....
 
Ukidanje viza nam ne treba iz dva razloga.
Jedan je što 95% Srba nikuda ne putuje i nikad nije bilo u inostranstvu niti ima nameru da ide,


Boze, kako ljudi zive u 21, veku, i jos smatraju da je to odlicno po njih..:dash:

Problem sa vizama , ovaj puta definitnivno pokazuje da srpskoj vrhuski , kako ekonomskoj tako i politickoj ne pada na pamet da zaista uvedu Srbiju u EU.

Potpuno je lako shvatiti da su korumpirani politicari, i kvazi - biznismeni jedine dve grupacije u ovoj drzavi koje zive savrseno dobro, lepo i debelo, i kojima nije u interesu da imaju bilo kakvu konkurenciju ili kontrolu , sto clanstvno u EU podrazumeva.

Tako je moguce da Srbija bude jedina evropska drzava u kojoj ne postoji nezavistan organ za kontrolu trosenja iz budzeta, sto znaci da ministri i vlada mogu da dele sakom i kapom kome i koliko hoce, kao da su pare nasledili od dede, a ne pokupili iz poreza od gradjana.

Tako je i sa vizama. Tajkunima i politicarima ide na ruku da postoje ovakvi primerci , kao sto je gospodin koji prica sa odusevljenjem kako 95 % srba niti je bilo , niti zeli da predje granicu:dash:

Zato su nasli najgluplji razlog zasto da sprece gradjane srbije da dobiju najzad beli sengen, a to je , da oni ne zele da svoje gradjane sa kosova, albanske narodnosti, lise mogucnosti dobijanja pasosa , jer ce time, boze moj , priznati Kosovo.

A evropa je samo zamolila da se srpski pasosi ne izdaju siptarima , zato sto ih oni zloupotrebljavaju , ne bi li preplavili evropu, u kojoj se najcesce bave kriminalnom

Ali, ne da Tadic svoje kosovare , sa sve kapicama. Nece da se osete kao gradjani drugog reda:roll:
 
Izdavanje pasosa Kosovskim Albancima i Srbima u Republici Srpskoj! Problem je jasno definisan i saopsten, naravno nasi politicari nisu taj problem ni pomenuli nego to moramo da cujemo iz Brisela. Znaci problem je veoma logican, resenje naravno ne mogu doneti u Briselu vec to moramo uraditi mi. Jednostavnom uredbom da pravo na pasos imaju samo gradjani Srbije sa mestom boravka (proverenim) u Srbiji, i problem je resen. Ali, ne zasto bi mi resavali problem, lakse je kriviti Brisel i ne raditi nista, takodje nasi politicari i vecina kriminalaca i bogatih pojedinaca nema nikakvih problema sa dobijanjem viza i putovanjima. A i ovako bi ostali gradjani postali malo vise Evropljani a to nikom od vladajuce garniture ne odgovara. Hajde samo da se ne pravimo ludi, znamo problem i znamo da moramo mi biti ti koji ce ga resiti, i? Prestanite da trazite krivca vec pocnite da trazite resenja!!!a posto bvas za to boli uvo boli i mene za beli sengen...kad imam poslovnu vizu:per:
 
a bre te kosovske albance priznaju a ne daju nam da im dajemo pasose... kao ono vi ste samostalni ali u svom kavezu.

vidis ti da mi od tih siposa nista ne mozemo da uradimo??

a ne znam sto je BiH nespremna kad je tamo strana vlast godinama sta ih nisu sredili.
 
Izdavanje pasosa Kosovskim Albancima i Srbima u Republici Srpskoj! Problem je jasno definisan i saopsten, naravno nasi politicari nisu taj problem ni pomenuli nego to moramo da cujemo iz Brisela. Znaci problem je veoma logican, resenje naravno ne mogu doneti u Briselu vec to moramo uraditi mi. Jednostavnom uredbom da pravo na pasos imaju samo gradjani Srbije sa mestom boravka (proverenim) u Srbiji, i problem je resen. Ali, ne zasto bi mi resavali problem, lakse je kriviti Brisel i ne raditi nista, takodje nasi politicari i vecina kriminalaca i bogatih pojedinaca nema nikakvih problema sa dobijanjem viza i putovanjima. A i ovako bi ostali gradjani postali malo vise Evropljani a to nikom od vladajuce garniture ne odgovara. Hajde samo da se ne pravimo ludi, znamo problem i znamo da moramo mi biti ti koji ce ga resiti, i? Prestanite da trazite krivca vec pocnite da trazite resenja!!!a posto bvas za to boli uvo boli i mene za beli sengen...kad imam poslovnu vizu:per:

Izmisljeni problem koji je ova vlada iskontruisala, je slicna prica onom placanju duga Kosova.

Niko normalan na svetu , ne bi preuzeo obavezu, da ionako osiromasene srbe, tera da placaju sipstarski dug u vrednosti od 1 milion $ mesecno, samo da bi nekome "dokazao" da je Kosovo srbija.

Tako i sa pasosima. Ne zeli Ivica Dacic da diskriminise siptare, "gradjane srbije" , tako sto im nece dati pasos..

Da nije tragicno, bilo bi tragikomicno..a na to se javi poneka budala, da kaze kako je to ok, jer ionako 95% srba ne zeli da putuje:dash:
 
[/B]

Boze, kako ljudi zive u 21, veku, i jos smatraju da je to odlicno po njih..:dash:

Problem sa vizama , ovaj puta definitnivno pokazuje da srpskoj vrhuski , kako ekonomskoj tako i politickoj ne pada na pamet da zaista uvedu Srbiju u EU.

Potpuno je lako shvatiti da su korumpirani politicari, i kvazi - biznismeni jedine dve grupacije u ovoj drzavi koje zive savrseno dobro, lepo i debelo, i kojima nije u interesu da imaju bilo kakvu konkurenciju ili kontrolu , sto clanstvno u EU podrazumeva.

Tako je moguce da Srbija bude jedina evropska drzava u kojoj ne postoji nezavistan organ za kontrolu trosenja iz budzeta, sto znaci da ministri i vlada mogu da dele sakom i kapom kome i koliko hoce, kao da su pare nasledili od dede, a ne pokupili iz poreza od gradjana.

Tako je i sa vizama. Tajkunima i politicarima ide na ruku da postoje ovakvi primerci , kao sto je gospodin koji prica sa odusevljenjem kako 95 % srba niti je bilo , niti zeli da predje granicu:dash:

Zato su nasli najgluplji razlog zasto da sprece gradjane srbije da dobiju najzad beli sengen, a to je , da oni ne zele da svoje gradjane sa kosova, albanske narodnosti, lise mogucnosti dobijanja pasosa , jer ce time, boze moj , priznati Kosovo.

A evropa je samo zamolila da se srpski pasosi ne izdaju siptarima , zato sto ih oni zloupotrebljavaju , ne bi li preplavili evropu, u kojoj se najcesce bave kriminalnom

Ali, ne da Tadic svoje kosovare , sa sve kapicama. Nece da se osete kao gradjani drugog reda:roll:
'ajda da krenem unazad i pitam tebe tako pametnog:misliš li da tih 95% Srba uopšte ima pare da plati bilo kakav turistički ili neki drugi aranžman u inostranstvu?Ako nemaš pare ne trebaju ti vize niti bezvizni režim,tvoj jedini problem je kako da preživiš.
Što se tiče vlasti,ako si ikad pročitao šta pišem a ne samo lupetao kao što ovde radiš,možeš da vidiš da bih najradije na bilo koji način makao iz Srbije sve političare koji se vrte po medijima i konfiskovao svu imovinu koju su oni i njihovi ortaci tajkuni pokrali za ovih 9 godina.
Dakle,deli malo drugima savete,oni koji nemaju pare ne mogu nikuda da putuju.
 
'ajda da krenem unazad i pitam tebe tako pametnog:misliš li da tih 95% Srba uopšte ima pare da plati bilo kakav turistički ili neki drugi aranžman u inostranstvu?



Prvo, to sto ti svoju ekonomsku situaciju i nevolju naturas kao srpski imidz nije u redu.
Tebi mozda ne smeta sto nisi izasao iz Srbije, i razumem da nemas ni zelju, ali nemas pravo ogranicavati druge u zelji da vide nesto van proklete avlije.

Drugo, najmanji su problem vize za turisticka putovanja. Njih onaj ko uplati aranzman dobija u 99% slucajeva. Oni koji cekaju sengen su roditelji dece koja zive u inostranstvu, deca roditelja koji rade u inostranstvu, studenti i djaci koji zele da se usavrsavaju, radnici koji zele da rade za bolje plate............i jos hiljade drugih razloga i desetine hiljada ljudi ceka taj sengen, koji tebi ne treba.
 
[/SIZE][/B]

Prvo, to sto ti svoju ekonomsku situaciju i nevolju naturas kao srpski imidz nije u redu.
Tebi mozda ne smeta sto nisi izasao iz Srbije, i razumem da nemas ni zelju, ali nemas pravo ogranicavati druge u zelji da vide nesto van proklete avlije.

Drugo, najmanji su problem vize za turisticka putovanja. Njih onaj ko uplati aranzman dobija u 99% slucajeva. Oni koji cekaju sengen su roditelji dece koja zive u inostranstvu, deca roditelja koji rade u inostranstvu, studenti i djaci koji zele da se usavrsavaju, radnici koji zele da rade za bolje plate............i jos hiljade drugih razloga i desetine hiljada ljudi ceka taj sengen, koji tebi ne treba.
Odlično.Onda zaobiđi moje jadno imovinsko stanje i pomozi savetima a možeš i lovom toj gomili Srba koja želi i ima ''ekonomskih mogućnosti'' da putuje.:)Mogao bi i da im objasniš zašto im ta EU ne omogući da izađu iz Srbije kad već žele.:lol:
 
)Mogao bi i da im objasniš zašto im ta EU ne omogući da izađu iz Srbije kad već žele.:lol:

napisano odavno, samo nema ko da cita:roll:

Zato je vlada nasla najgluplji razlog zasto da sprece gradjane srbije da dobiju najzad beli sengen, a to je , da oni ne zele da svoje gradjane sa kosova, albanske narodnosti, lise mogucnosti dobijanja pasosa , jer ce time, boze moj , priznati Kosovo.

A evropa je samo zamolila da se srpski pasosi ne izdaju siptarima , zato sto ih oni zloupotrebljavaju , ne bi li preplavili evropu, u kojoj se najcesce bave kriminalnom

Ali, ne da Tadic svoje kosovare , sa sve kapicama. Nece da se osete kao gradjani drugog reda
 
[/SIZE][/B]

Prvo, to sto ti svoju ekonomsku situaciju i nevolju naturas kao srpski imidz nije u redu.
Tebi mozda ne smeta sto nisi izasao iz Srbije, i razumem da nemas ni zelju, ali nemas pravo ogranicavati druge u zelji da vide nesto van proklete avlije.

Drugo, najmanji su problem vize za turisticka putovanja. Njih onaj ko uplati aranzman dobija u 99% slucajeva. Oni koji cekaju sengen su roditelji dece koja zive u inostranstvu, deca roditelja koji rade u inostranstvu, studenti i djaci koji zele da se usavrsavaju, radnici koji zele da rade za bolje plate............i jos hiljade drugih razloga i desetine hiljada ljudi ceka taj sengen, koji tebi ne treba.

Pre bih rekao da je imao nameru da namece, a ne da ,,natura'' realnu svakodnevicu zivota u Srbiji.

U pitanju je opstanak i sudbina citavog naroda, a ne sacice egocentrika koji bi da zapale odavde, pa makar nas sve za njima zapljusnuo potop.
 
Садашња српска власт:

- бели шенген је постао ''Оче наш''
- улазак у ЕУ наше ''бити-или не бити'', наш опстанак

А политичким лопурдама се хебе и за једно и друго. За визе знају да је могуће да се укину, у перспективи, а да од уласка у унију - нема ништа.

Прича о укидању виза и уласку у ЕУ им је искључиво потребна да и даље народ држе под хипнозом .... да га још више и боље опљачкају.
 
Садашња српска власт:

- бели шенген је постао ''Оче наш''
- улазак у ЕУ наше ''бити-или не бити'', наш опстанак

А политичким лопурдама се хебе и за једно и друго. За визе знају да је могуће да се укину, у перспективи, а да од уласка у унију - нема ништа.

Прича о укидању виза и уласку у ЕУ им је искључиво потребна да и даље народ држе под хипнозом .... да га још више и боље опљачкају.
Lažovi i lopovi.Imaju diplomatske pasoše,zabole ih za vize.Kradu narod,a time smanjuju broj ljudi koji ima mogućnosti da nekuda putuje.Ali zato svojim pristalicama jako uspešno mašu ispred nosa pričom o ukidanju viza a visoka žuta glasačka inteligencija im veruje.:cool:
 
crna gora je ispunila uslove a gradjani c.gore koji imaju dvojna drzavljansta cekaju srbiju da dobije sengen da bi isli u eu

ja vecu glupost necu jos dugo

CG ima neuporedivo manje stanovnika...i to je jedini uslov koji su "ispunili" i ujedno njohova jedina sreca...jer ce zahvaljujuci toj cinjenici (toliko ih malo ima da ne mogu da uticu na ekonomiju EU) mnogo brze i lakse proci bilo gde.
 

Back
Top