vize po 3467 put
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 36

Tema: vize po 3467 put

Iskusan strawbbery_city (avatar)
    Učlanjen
    28.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Podrazumevano vize po 3467 put

Vize EU za Balkan

Diplomatski izvori u briselu kažu da je Evropska komisija, u dugo očekivanom izveštaju, zaključila je da još uvek postoje odredjene teškoće u vezi sa ukidanjem šengenskih viza za gradjane Srbije.

Komisija je u ponedeljak uveče završila izveštaj o tome koliko su balkanske zemlje -- Bosna i Hercegovina, Crna Gora, Srbija, Makedonija i Albanija -- ispunile uslove za ukidanje viza.

Taj izveštaj je uručen Češkoj, koja trenutno predsedava Evropskom unijom i prema najavama čeških funkcionera medju zemljama članicama će odmah početi razgovori o tome za koje zemlje Balkana će biti ukinute vize.

Zamenik češkog ministra inostranih poslova Jan Pojar -- koji je potvrdio da je izveštaj gotov -- nije želeo da govori o njegovoj sadržini, rekavši samo da dokument ima više stotina stranica i da su neke zemlje ostvarile veći a neke manji napredak.

Diplomate koje su insistirale na anonimnosti, kažu medjutim da je komisija zaključila da je Makedonija ispunila uslove za ukidanje viza za svoje gradjane, i da bi za državljane Crne Gore takodje mogle da budu ukinute šengenske vize.

Što se tiče Srbije, u izveštaju Evropske komisije stoji da i dalje ima "odredjenih teškoća", dok se za Bosni u Hercegovinu i Albaniju kaže da nisu ispunile uslove.

Iz evropskih diplomatskih izvora već neko vreme stižu nagoveštaji da u komisiji postoji izvestan stepen zabrinutosti zbog činjenice da će pravo na srpski pasoš imati kosovski Albanci, kao i gradjani Crne Gore i Republike Srpske koji su ostvarili pravo na dvojno državljanstvo.

U komisiji kažu da su im -- pre nego što predlože ukidanje viza za državljane Srbije -- potrebna dodatna tehnička pojašnjenja oko načina izdavanja i bezbednosti srpskih pasoša.

http://www.bbc.co.uk/serbian/news/2009/05/090519_visas.shtml

Buduća legenda nojkic_problem (avatar)
    Učlanjen
    01.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    300

Podrazumevano Re: vize po 3467 put

А заболе ме за визе данас, а и сутра ... то си требао да ставиш прекосутра

Učlanjen
    28.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Citat Original postavio nojkic_problem Pogledaj poruku
    А заболе ме за визе данас, а и сутра ... то си требао да ставиш прекосутра
    da,da sada je Bajden in

mm.milojevic nije na forumu
    "Не живим више ја негоХристос живи у мени"
    Primećen član mm.milojevic (avatar)
    Učlanjen
    21.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

crna gora je ispunila uslove a gradjani c.gore koji imaju dvojna drzavljansta cekaju srbiju da dobije sengen da bi isli u eu

ja vecu glupost necu jos dugo

Buduća legenda nojkic_problem (avatar)
    Učlanjen
    01.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    300

Citat Original postavio strawbbery_city Pogledaj poruku
    da,da sada je Bajden in
    Па да бре ... Сад ће под велом Бајадере свашта да нам промакне

Aktivan član NEIZDRŽ (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

..Bez sekiracije...od Četvrtka - renesansa u Srbiji...
    ...Fik...i gotovo!

Učlanjen
    28.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Citat Original postavio Caterpillar Pogledaj poruku
    ..Bez sekiracije...od Četvrtka - renesansa u Srbiji...
    gde je Miki Maus

Veoma poznat Majat. (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    184

Citat Original postavio strawbbery_city Pogledaj poruku
    gde je Miki Maus

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Ukidanje viza nam ne treba iz dva razloga.
    Jedan je što 95% Srba nikuda ne putuje i nikad nije bilo u inostranstvu niti ima nameru da ide,a drugi taj što bi naši službenici prodavali pasoše šiptarima i milogorcima sa dvojnim državljanstvom.Bolje da nikad ne ukinu vize nego da lopovi kradu ono što se plaća parama poreskih obveznika.
    Poslednji put ažurirao/la gost 23146 : 19.05.2009. u 16:51

Ističe se podgorickimali (avatar)
    Učlanjen
    29.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    66

Tesko da ce nam ukinut vize tako lako... cak iako je CG "ispunila" uslove nesto sam skeptican... a sto se tice srbije to je jasno kao dan zasto nece, naime: Srpski pasos moze imat skoro svako, dijeli se sakom i kapom, ja ako to pozelim mogu ga izvadit.

Svako ko se izjasnjava srbinom moze imat srpski pasos, PLUS dva miliona siptara na kosovu koji su po ustavu gradjani srbije i prema tome IMAJU pravo na srpski pasos, mislite da bi se razmisljali puino horde siptara prije nego sto ga izvade ako im to omogucava bijeg iz kosovske bijede i prljavstine? To bi stvorilo strahovite probleme u eu sa mafijom i kriminalom... onda isto tako slobodno mogu ukinut vize i marokancima, tunizanima alzircima, neka dodju ljudi dje im je bolje ti siposi sa srpskim pasosima ce biti u ocima njihove administracije SRBI. (isto ka sto su kurdi po njemackoj sve "turci" pa kad citate u novinama njemackim, ovaj ubio sestru jer se nije htjela udat, ovaj se zapalio ovo ono... svudje pise "turci"

I trece, Bosna bi dospjela u presmijesan polozaj, kako hrvati imaju hrvatske putoivnice, srbi mogu dobit srpske, a bosnjaci???? Nicije.
    Prema tome pola bosne bi imalo pravo da ide dje oce a druga polovina izdiskriminisana.

Dakle, srpski problem oko viza je slozen i izgleda da ce bit vezan za bosanski. Jedno bez drugog ne ide zbog gore navedenog....
    Podgorice grade moj, sin sam tvoj

Aktivan član
    Učlanjen
    13.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio misoni Pogledaj poruku
    Ukidanje viza nam ne treba iz dva razloga.
    Jedan je što 95% Srba nikuda ne putuje i nikad nije bilo u inostranstvu niti ima nameru da ide,

Boze, kako ljudi zive u 21, veku, i jos smatraju da je to odlicno po njih..

Problem sa vizama , ovaj puta definitnivno pokazuje da srpskoj vrhuski , kako ekonomskoj tako i politickoj ne pada na pamet da zaista uvedu Srbiju u EU.

Potpuno je lako shvatiti da su korumpirani politicari, i kvazi - biznismeni jedine dve grupacije u ovoj drzavi koje zive savrseno dobro, lepo i debelo, i kojima nije u interesu da imaju bilo kakvu konkurenciju ili kontrolu , sto clanstvno u EU podrazumeva.

Tako je moguce da Srbija bude jedina evropska drzava u kojoj ne postoji nezavistan organ za kontrolu trosenja iz budzeta, sto znaci da ministri i vlada mogu da dele sakom i kapom kome i koliko hoce, kao da su pare nasledili od dede, a ne pokupili iz poreza od gradjana.

Tako je i sa vizama. Tajkunima i politicarima ide na ruku da postoje ovakvi primerci , kao sto je gospodin koji prica sa odusevljenjem kako 95 % srba niti je bilo , niti zeli da predje granicu

Zato su nasli najgluplji razlog zasto da sprece gradjane srbije da dobiju najzad beli sengen, a to je , da oni ne zele da svoje gradjane sa kosova, albanske narodnosti, lise mogucnosti dobijanja pasosa , jer ce time, boze moj , priznati Kosovo.

A evropa je samo zamolila da se srpski pasosi ne izdaju siptarima , zato sto ih oni zloupotrebljavaju , ne bi li preplavili evropu, u kojoj se najcesce bave kriminalnom

Ali, ne da Tadic svoje kosovare , sa sve kapicama. Nece da se osete kao gradjani drugog reda

Domaćin
    Učlanjen
    25.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    130

Izdavanje pasosa Kosovskim Albancima i Srbima u Republici Srpskoj! Problem je jasno definisan i saopsten, naravno nasi politicari nisu taj problem ni pomenuli nego to moramo da cujemo iz Brisela. Znaci problem je veoma logican, resenje naravno ne mogu doneti u Briselu vec to moramo uraditi mi. Jednostavnom uredbom da pravo na pasos imaju samo gradjani Srbije sa mestom boravka (proverenim) u Srbiji, i problem je resen. Ali, ne zasto bi mi resavali problem, lakse je kriviti Brisel i ne raditi nista, takodje nasi politicari i vecina kriminalaca i bogatih pojedinaca nema nikakvih problema sa dobijanjem viza i putovanjima. A i ovako bi ostali gradjani postali malo vise Evropljani a to nikom od vladajuce garniture ne odgovara. Hajde samo da se ne pravimo ludi, znamo problem i znamo da moramo mi biti ti koji ce ga resiti, i? Prestanite da trazite krivca vec pocnite da trazite resenja!!!a posto bvas za to boli uvo boli i mene za beli sengen...kad imam poslovnu vizu

Buduća legenda Droid (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    370

a bre te kosovske albance priznaju a ne daju nam da im dajemo pasose... kao ono vi ste samostalni ali u svom kavezu.

vidis ti da mi od tih siposa nista ne mozemo da uradimo??

a ne znam sto je BiH nespremna kad je tamo strana vlast godinama sta ih nisu sredili.

Aktivan član
    Učlanjen
    13.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio stawwross Pogledaj poruku
    Izdavanje pasosa Kosovskim Albancima i Srbima u Republici Srpskoj! Problem je jasno definisan i saopsten, naravno nasi politicari nisu taj problem ni pomenuli nego to moramo da cujemo iz Brisela. Znaci problem je veoma logican, resenje naravno ne mogu doneti u Briselu vec to moramo uraditi mi. Jednostavnom uredbom da pravo na pasos imaju samo gradjani Srbije sa mestom boravka (proverenim) u Srbiji, i problem je resen. Ali, ne zasto bi mi resavali problem, lakse je kriviti Brisel i ne raditi nista, takodje nasi politicari i vecina kriminalaca i bogatih pojedinaca nema nikakvih problema sa dobijanjem viza i putovanjima. A i ovako bi ostali gradjani postali malo vise Evropljani a to nikom od vladajuce garniture ne odgovara. Hajde samo da se ne pravimo ludi, znamo problem i znamo da moramo mi biti ti koji ce ga resiti, i? Prestanite da trazite krivca vec pocnite da trazite resenja!!!a posto bvas za to boli uvo boli i mene za beli sengen...kad imam poslovnu vizu
    Izmisljeni problem koji je ova vlada iskontruisala, je slicna prica onom placanju duga Kosova.

Niko normalan na svetu , ne bi preuzeo obavezu, da ionako osiromasene srbe, tera da placaju sipstarski dug u vrednosti od 1 milion $ mesecno, samo da bi nekome "dokazao" da je Kosovo srbija.

Tako i sa pasosima. Ne zeli Ivica Dacic da diskriminise siptare, "gradjane srbije" , tako sto im nece dati pasos..

Da nije tragicno, bilo bi tragikomicno..a na to se javi poneka budala, da kaze kako je to ok, jer ionako 95% srba ne zeli da putuje

Aktivan član
    Učlanjen
    13.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Droid Pogledaj poruku
    a bre te kosovske albance priznaju a ne daju nam da im dajemo pasose...
    Postavlja se pitanje, zasto su nasi kvazi - politicari, zapeli da posto poto , na stetu ostatka srbije , izbore pravo siptara da uzmu nase pasose????

vidis ti da mi od tih siposa nista ne mozemo da uradimo??
    Ovaj put nisu oni krivi, ovaj put su krivi domaci magarci

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio DENNY CRANE Pogledaj poruku
    [/B]

Boze, kako ljudi zive u 21, veku, i jos smatraju da je to odlicno po njih..

Problem sa vizama , ovaj puta definitnivno pokazuje da srpskoj vrhuski , kako ekonomskoj tako i politickoj ne pada na pamet da zaista uvedu Srbiju u EU.

Potpuno je lako shvatiti da su korumpirani politicari, i kvazi - biznismeni jedine dve grupacije u ovoj drzavi koje zive savrseno dobro, lepo i debelo, i kojima nije u interesu da imaju bilo kakvu konkurenciju ili kontrolu , sto clanstvno u EU podrazumeva.

Tako je moguce da Srbija bude jedina evropska drzava u kojoj ne postoji nezavistan organ za kontrolu trosenja iz budzeta, sto znaci da ministri i vlada mogu da dele sakom i kapom kome i koliko hoce, kao da su pare nasledili od dede, a ne pokupili iz poreza od gradjana.

Tako je i sa vizama. Tajkunima i politicarima ide na ruku da postoje ovakvi primerci , kao sto je gospodin koji prica sa odusevljenjem kako 95 % srba niti je bilo , niti zeli da predje granicu

Zato su nasli najgluplji razlog zasto da sprece gradjane srbije da dobiju najzad beli sengen, a to je , da oni ne zele da svoje gradjane sa kosova, albanske narodnosti, lise mogucnosti dobijanja pasosa , jer ce time, boze moj , priznati Kosovo.

A evropa je samo zamolila da se srpski pasosi ne izdaju siptarima , zato sto ih oni zloupotrebljavaju , ne bi li preplavili evropu, u kojoj se najcesce bave kriminalnom

Ali, ne da Tadic svoje kosovare , sa sve kapicama. Nece da se osete kao gradjani drugog reda
    'ajda da krenem unazad i pitam tebe tako pametnog:misliš li da tih 95% Srba uopšte ima pare da plati bilo kakav turistički ili neki drugi aranžman u inostranstvu?Ako nemaš pare ne trebaju ti vize niti bezvizni režim,tvoj jedini problem je kako da preživiš.
    Što se tiče vlasti,ako si ikad pročitao šta pišem a ne samo lupetao kao što ovde radiš,možeš da vidiš da bih najradije na bilo koji način makao iz Srbije sve političare koji se vrte po medijima i konfiskovao svu imovinu koju su oni i njihovi ortaci tajkuni pokrali za ovih 9 godina.
    Dakle,deli malo drugima savete,oni koji nemaju pare ne mogu nikuda da putuju.

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

.a na to se javi poneka budala, da kaze kako je to ok, jer ionako 95% srba ne zeli da putuje
    Odgovorio sam ozbiljno ali sad sam video ovu unakaženu parafrazu onog što sam rekao i vidim da ili imaš problem ili ne umeš da razmišljaš.Nađi nekog sličnog tebi da te vodi doktoru dok je vreme.

Aktivan član
    Učlanjen
    13.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

'ajda da krenem unazad i pitam tebe tako pametnog:misliš li da tih 95% Srba uopšte ima pare da plati bilo kakav turistički ili neki drugi aranžman u inostranstvu?

Prvo, to sto ti svoju ekonomsku situaciju i nevolju naturas kao srpski imidz nije u redu.
    Tebi mozda ne smeta sto nisi izasao iz Srbije, i razumem da nemas ni zelju, ali nemas pravo ogranicavati druge u zelji da vide nesto van proklete avlije.

Drugo, najmanji su problem vize za turisticka putovanja. Njih onaj ko uplati aranzman dobija u 99% slucajeva. Oni koji cekaju sengen su roditelji dece koja zive u inostranstvu, deca roditelja koji rade u inostranstvu, studenti i djaci koji zele da se usavrsavaju, radnici koji zele da rade za bolje plate............i jos hiljade drugih razloga i desetine hiljada ljudi ceka taj sengen, koji tebi ne treba.

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

[/SIZE][/B]

Prvo, to sto ti svoju ekonomsku situaciju i nevolju naturas kao srpski imidz nije u redu.
    Tebi mozda ne smeta sto nisi izasao iz Srbije, i razumem da nemas ni zelju, ali nemas pravo ogranicavati druge u zelji da vide nesto van proklete avlije.

Drugo, najmanji su problem vize za turisticka putovanja. Njih onaj ko uplati aranzman dobija u 99% slucajeva. Oni koji cekaju sengen su roditelji dece koja zive u inostranstvu, deca roditelja koji rade u inostranstvu, studenti i djaci koji zele da se usavrsavaju, radnici koji zele da rade za bolje plate............i jos hiljade drugih razloga i desetine hiljada ljudi ceka taj sengen, koji tebi ne treba.
    Odlično.Onda zaobiđi moje jadno imovinsko stanje i pomozi savetima a možeš i lovom toj gomili Srba koja želi i ima ''ekonomskih mogućnosti'' da putuje.Mogao bi i da im objasniš zašto im ta EU ne omogući da izađu iz Srbije kad već žele.

Aktivan član
    Učlanjen
    13.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

)Mogao bi i da im objasniš zašto im ta EU ne omogući da izađu iz Srbije kad već žele.
    napisano odavno, samo nema ko da cita

Zato je vlada nasla najgluplji razlog zasto da sprece gradjane srbije da dobiju najzad beli sengen, a to je , da oni ne zele da svoje gradjane sa kosova, albanske narodnosti, lise mogucnosti dobijanja pasosa , jer ce time, boze moj , priznati Kosovo.

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

napisano odavno, samo nema ko da cita
    Je li ?S jedne strane ta EU podržava nezavisnost Kosova a sa druge ne da im ulazak unutar svojih granica...a Srbe će kao da pusti?...ti si neki đak ponavljač,nađi nekog drugog da se šališ.

Elita
    Učlanjen
    07.10.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

[/SIZE][/B]

Pre bih rekao da je imao nameru da namece, a ne da ,,natura'' realnu svakodnevicu zivota u Srbiji.

U pitanju je opstanak i sudbina citavog naroda, a ne sacice egocentrika koji bi da zapale odavde, pa makar nas sve za njima zapljusnuo potop.

Iskusan bobanjov (avatar)
    Učlanjen
    11.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    191

Садашња српска власт:

- бели шенген је постао ''Оче наш''
    - улазак у ЕУ наше ''бити-или не бити'', наш опстанак

А политичким лопурдама се хебе и за једно и друго. За визе знају да је могуће да се укину, у перспективи, а да од уласка у унију - нема ништа.

Прича о укидању виза и уласку у ЕУ им је искључиво потребна да и даље народ држе под хипнозом .... да га још више и боље опљачкају.

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio bobanjov Pogledaj poruku
    Садашња српска власт:

- бели шенген је постао ''Оче наш''
    - улазак у ЕУ наше ''бити-или не бити'', наш опстанак

А политичким лопурдама се хебе и за једно и друго. За визе знају да је могуће да се укину, у перспективи, а да од уласка у унију - нема ништа.

Прича о укидању виза и уласку у ЕУ им је искључиво потребна да и даље народ држе под хипнозом .... да га још више и боље опљачкају.
    Lažovi i lopovi.Imaju diplomatske pasoše,zabole ih za vize.Kradu narod,a time smanjuju broj ljudi koji ima mogućnosti da nekuda putuje.Ali zato svojim pristalicama jako uspešno mašu ispred nosa pričom o ukidanju viza a visoka žuta glasačka inteligencija im veruje.

Obećava T1982 (avatar)
    Učlanjen
    22.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

Citat Original postavio mm.milojevic Pogledaj poruku
    crna gora je ispunila uslove a gradjani c.gore koji imaju dvojna drzavljansta cekaju srbiju da dobije sengen da bi isli u eu

ja vecu glupost necu jos dugo
    CG ima neuporedivo manje stanovnika...i to je jedini uslov koji su "ispunili" i ujedno njohova jedina sreca...jer ce zahvaljujuci toj cinjenici (toliko ih malo ima da ne mogu da uticu na ekonomiju EU) mnogo brze i lakse proci bilo gde.

Slične teme

1. Vize
    Autor lmn u forumu Evropa
    Odgovora: 126
    Poslednja poruka: 03.06.2017., 09:51
  2. Kad ce vize
    Autor Torrente Bgd u forumu Politika
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 20.03.2009., 00:30
  3. VIZE
    Autor veKsla u forumu Politika
    Odgovora: 20