staziranje

  • Začetnik teme jela78.de
  • Datum pokretanja
Nisam sigurna koliko je to moguce i da li ce ti uopste neko priznati to.
Da bi imala polozen nas drzavni ispit moras da odradis ceo staz kod nas, a pre toga bi verovatno trebala da se raspitas na medicinskom fakultetu da li je to moguce, a onda u nekoj od bolnica da se raspitas u personalnoj sluzbi.

Ako planiras da radis u Nemackoj onda sestro slatka koji ce ti djavo nas staz :roll: , pogotovo sto mogu da ti garantujem da ti to sto odradis kod nas Nemci nece priznati.
 
ne planiram da polazem vas drzavni ispit.zelim samo da odradim par meseca u bg-u "just for fun" i iskustva radi. nemci priznaju, tu sam se vec raspitala. ima li neka klinika koju preporucujes za hirurgiju?
 
Joj ti izgleda dugooooo nisi bila kod nas.
Pa da ti kazem kako stoje stvari, kod nas se stazira volonterski,stazeri su ti niza ljudska vrsta tako da te niko ne sljivi ni 3%.
Ako bas imas srece i pri tome budes dosadna pa da te puste da nesto radis ,u najboljem slucaju ces uspeti da stavis koji koncic i previjas rane, mozda udjes koji put u salu da pripomognes i to ti je to.
Ukoliko u startu neces biti kod nas,baviti se hirurgijom...nece se niko mnogo masirati oko tebe.
I jos nesto Jeco,ovo je Srbija,ovde u startu imas problem sto si zensko i doktor a ne da se bavis hirurgijom.
Imamo mi dobrih hiruskih kuca ali ne ulazi se tamo tek tako i kaze ja dosla...samo su tebe cekali.Ovo sam vrlo ozbiljna kad ti kazem.
Moj staz je bio vrlo uspesan, mnogo toga sam naucila ali sam bila do zla boga dosadna...
Eto tako ti stoje stvari pa ti vidi sta ces.
 
a kako stvari stoje kod nas sa specijalistima(tek zavrsenim)?
mislim znam za frke sa nasim zdravstvom,ali me zanima kolike su sanse da neko iz inostranstva ko je tamo tek zavrsio spec. dodje kod nas na "praksu"

:roll:
 
Pa taj koji je zavrsio medicinu i specijalizaciju u inostranstvu pa hoce da dodje ovamo mora ili da je lud ili da nema pojma sa zivotom pa sa evrima ovde sebi moze da nadje posao,otvori privatnu kliniku,zaposli druge da rade.
Pa nase zdravstvo je dno zivota,male plate, nikakvi uslovi za rad, nemas cime da lecis ljude...i radis za 250 evra.
Pa da mi je da vidim tu budalu koja ce ostaviti posao u inostranstvu za par hiljada evra i doci ovamo!
Mislim bilo je takvih likova koji su kod nas zavrsili studije pa otisli napolje a posle se kao veliki strucnjaci vratili medjutim ova blesava drzava umesto da iskoristi njihovo znanje uspela je da ponovo te ljude otera odavde.
Pa da je najvecu humanista i patriota na svetu kad jednom osetis kako je ziveti na zapadu i raditi...ovde dugo ne opstajes.
 
koliko ja znam kod nas posle zavrsenog fakulteta staziras u nekom centru za nekih 80% doktorske plate. e sad vise ne znam koliko to traje (trajalo je godinu dana iliti 12 meseci). posle toga te bace negde da budes doktor opste prakse (medicina rada, predskolsko, skolski dispanzer itd.) i tamo pocinjes da staris cekajuci specijalizaciju. centar ti ponudi posle nekog vremena neku specijalizaciju, za kojom ce imati potrebe, posto neki doktor ide u penziju. centar placa specijalizaciju ako je obavaljas i u nekom drugom centru. eeee ali ako ne prihvatis specijalizaciju, kao da si potpisao sebi smrtnu. i cekas drugo "pomilovanje" koje ce doci za koju godinu. i tako prihvatis neku specijalizaciju koja ti se ne svidja ali bolje i to nego da 'mres. eh zivote!
a ono sto me interesuje kolika je plata jednog doktora stazera u beogradu? aj pa javite :wink:
 

Back
Top