BIBLIJSKO PONIŽAVANJE BOGA

junkmarko

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.122
O Trećoj knjizi Mojsijevoj već smo diskutovali na ovoj temi:


Ako je od Jevreja i hrišćana, bez obzira i pardona, premnogo je. Ili se radi o još jednoj illuminatsko-masonskoj podvali “vernicima”. Dakle, imate navedene stavke, potražite i nađite, i videćete da ovo nisam ja napisao pa da napadate mene. U znamenitim Protokolima (ako ste uopšte čuli za njih, a ako i jeste čisto sumnjam da ste ih čitali), između ostalog, rečeno je i ovo:


Naši filozofi će razmatrati i pretresati sve nedostatke tuđih verovanja, ali niko i nikada neće pretresati našu veru sa njene prave tačke gledišta, jer nju niko neće temeljno upoznati, osim naših koji nikada neće smeti izdati njene tajne.


Protokoli skupova sionskih mudraca 14.4.


Kao i ovo:


Naše pravo je u sili. Reč „pravo“ je apstraktna i ničim dokazana misao. Ta reč ne znači više nego „dajte mi ono što hoću, da bih time pribavio dokaz da sam jači od vas“.


Protokoli skupova sionskih mudraca 1.12.


Ko razume shvatiće. Inače, ja mogu samo da se zapitam da li ono iz Pete knjige Mojsijeve Mojsiju zaista govori nekakav bog ili neki običan ljudski balegar? Ili vanzemaljac (drevni Enkaj-Jehova astronaut)? Mogu da shvatim da je ljudima potreban bog. Ne mogu da shvatim što bi bogu bili potrebni ljudi. Još mi je teže da shvatim da je bogu toliko stalo do jedne životinjske vrste sa naše planete da će čak da se bavi njihovim vršenjem nužde. Ovo je presmiješno! Zanima me samo dokle ljudska glupost može ići; mada mi je jasno da je bezgranična, baš kao i svemir.

Da vas čujem.

--------------
w
 
Krist "Kažem vam: svakome, koji ima, dat će se; a tko nema, njemu će se oduzeti, i ono što ima.
A ONE MOJE NEPRIJATELJE, KOJI NE HTJEDOŠE, DA JA KRALJUJEM NAD NJIMA, DOVEDITE OVAMO I POGUBITE IH PRED OČIMA MOJIM!"
[Isus Krist, Evanđelje po Luki 19,27


Tada pristupe Isusu farizeji i pismoznanci iz Jeruzalema govoreći: (2) "Zašto tvoji učenici prestupaju predaju starih? Ne umivaju ruku prije jela!"
(3) On im odgovori: "A zašto vi prestupate zapovijed Božju radi svoje predaje? (4) Ta reče Bog: Poštuj oca i majku! I: Tko prokune oca ili majku, smrću neka se kazni! (5) A vi velite: 'Rekne li tko ocu ili majci: Pomoć koja te od mene ide neka bude sveti dar, (6) ne treba da poštuje oca svoga ni majku svoju.' Tako dokinuste riječ Božju radi svoje predaje.
(Mat.15:3)


Ovo govori Sin Božji, Onaj u koga su oči kao plamen ognjeni, a noge mu nalik na mjed uglađenu: (19) Znam tvoja djela: tvoju ljubav, i vjeru, i služenje, i postojanost - i tvoja posljednja djela obilatija od prvašnjih. (20) Ali imam protiv tebe: puštaš ženu Jezabelu, koja se pravi proročicom, da uči i zavodi moje sluge te se bludu podaju i blaguju od mesa žrtvovana idolima. (21) Dadoh joj vremena za obraćenje, ali ona neće da se obrati od bludnosti svoje. (22) Evo, bacam je na postelju, a bludne drugare njene u veliku nevolju ako se ne odvrate od njezinih djela; (23) i djecu ću joj smrću pobiti. Otkrivenje 2,18


I sluga reče: `Gospodaru, učinjeno je što si naredio i još ima mjesta.`
Luka 14,23 Reče gospodar sluzi: `Iziđi na putove i među ograde i prisili neka uđu da mi se napuni kuća.` Luka 14,24 A kažem vam: nijedan od onih pozvanih neće okusiti moje večere.
Luka 14,25 S njim je zajedno putovalo silno mnoštvo. On se okrene i reče im:
Luka 14,26 "Dođe li tko k meni, a ne mrzi svog oca i majku, ženu i djecu, braću i sestre, pa i sam svoj život, ne može biti moj učenik


Tko god s požudom pogleda ženu, već je s njome učinio preljub u srcu. (29) Ako te desno oko sablažnjava, iskopaj ga i baci od sebe. Ta bolje je da ti propadne jedan od udova, nego da ti cijelo tijelo bude bačeno u pakao."
Po Mateju 5,28-30


A kad u neki grad uđete pa vas ne prime, iziđite na njegove ulice i recite: 'I prašinu vašega grada, koja nam se nogu uhvatila, stresamo vam sa sebe! Ipak znajte ovo: Približilo se kraljevstvo Božje!' Kažem vam: Sodomcima će u onaj dan biti lakše negoli tomu gradu."Mt 10,14–15
 
Krist "Kažem vam: svakome, koji ima, dat će se; a tko nema, njemu će se oduzeti, i ono što ima.
A ONE MOJE NEPRIJATELJE, KOJI NE HTJEDOŠE, DA JA KRALJUJEM NAD NJIMA, DOVEDITE OVAMO I POGUBITE IH PRED OČIMA MOJIM!"
[Isus Krist, Evanđelje po Luki 19,27


Tada pristupe Isusu farizeji i pismoznanci iz Jeruzalema govoreći: (2) "Zašto tvoji učenici prestupaju predaju starih? Ne umivaju ruku prije jela!"
(3) On im odgovori: "A zašto vi prestupate zapovijed Božju radi svoje predaje? (4) Ta reče Bog: Poštuj oca i majku! I: Tko prokune oca ili majku, smrću neka se kazni! (5) A vi velite: 'Rekne li tko ocu ili majci: Pomoć koja te od mene ide neka bude sveti dar, (6) ne treba da poštuje oca svoga ni majku svoju.' Tako dokinuste riječ Božju radi svoje predaje.
(Mat.15:3)


Ovo govori Sin Božji, Onaj u koga su oči kao plamen ognjeni, a noge mu nalik na mjed uglađenu: (19) Znam tvoja djela: tvoju ljubav, i vjeru, i služenje, i postojanost - i tvoja posljednja djela obilatija od prvašnjih. (20) Ali imam protiv tebe: puštaš ženu Jezabelu, koja se pravi proročicom, da uči i zavodi moje sluge te se bludu podaju i blaguju od mesa žrtvovana idolima. (21) Dadoh joj vremena za obraćenje, ali ona neće da se obrati od bludnosti svoje. (22) Evo, bacam je na postelju, a bludne drugare njene u veliku nevolju ako se ne odvrate od njezinih djela; (23) i djecu ću joj smrću pobiti. Otkrivenje 2,18


I sluga reče: `Gospodaru, učinjeno je što si naredio i još ima mjesta.`
Luka 14,23 Reče gospodar sluzi: `Iziđi na putove i među ograde i prisili neka uđu da mi se napuni kuća.` Luka 14,24 A kažem vam: nijedan od onih pozvanih neće okusiti moje večere.
Luka 14,25 S njim je zajedno putovalo silno mnoštvo. On se okrene i reče im:
Luka 14,26 "Dođe li tko k meni, a ne mrzi svog oca i majku, ženu i djecu, braću i sestre, pa i sam svoj život, ne može biti moj učenik


Tko god s požudom pogleda ženu, već je s njome učinio preljub u srcu. (29) Ako te desno oko sablažnjava, iskopaj ga i baci od sebe. Ta bolje je da ti propadne jedan od udova, nego da ti cijelo tijelo bude bačeno u pakao."
Po Mateju 5,28-30


A kad u neki grad uđete pa vas ne prime, iziđite na njegove ulice i recite: 'I prašinu vašega grada, koja nam se nogu uhvatila, stresamo vam sa sebe! Ipak znajte ovo: Približilo se kraljevstvo Božje!' Kažem vam: Sodomcima će u onaj dan biti lakše negoli tomu gradu."Mt 10,14–15

Зашто ми ово звучи познато, а замотано у други ник?
 
Da se ukakiš koliko su puni ljubavi slijedbenici Krista!!
I koliko slijede onu: NE SUDI!!
A ovaj Pavao/Pavle ne da sudi već proklinje,da čovjek ne povjeruje ušima.


1 korićanima glava 16
22 Ako tko ne ljubi Gospodina našega Isusa Krista, neka bude proklet! Maranatha!
23 Milost Gospodina Isusa Krista neka je s vama!
24 Ljubav moja sa svima vama u Kristu Isusu! Amen.

Galaćanima glava 3

10 Jer svi, koji se oslanjaju na djela zakona, pod kletvom su; jer je pisano: "Proklet svaki, koji ne ostaje u svemu, što je napisano u knjizi zakona, da to čini,"
 
Ezekiel glava 9
Vidi djavla koji se bogom proglasio a hrišćani ga gospodom zovu!!


3 Slava Boga Izraelova bila se je podigla od kerubina, na kojima je bila, i zaputila je k pragu hrama. Tada viknu on čovjeka, koji je bio obučen u laneno platno i koji je imao opravu pisarsku uz bedricu.
4 Gospod mu zapovjedi: "Idi posred grada, posred Jerusalema, i zabilježi 'Tau' na čelo ljudima, koji uzdišu i jadikuju zbog svih gadova, što su se činili u njemu
A drugima reče pred ušima mojim: "Idite za njim u grad i pobijte ga! Oko vaše neka ne gleda milostivo, i nemajte milosrđa!

6 Starce, mladiće, djevojke, djecu i žene pobijte do uništenja!
Ali ne dirajte ni u jednoga, koji nosi na sebi Tau! Počnite od moga svetišta" Oni počeše od ljudi, starješina, što su stajali pred hramom
 
sveti oci jasno upozoravaju na smrtnu opasnost od samovoljnog tumacenja Biblije, a to se ovde radi
citajte svete oce pa ce vam biti jasno sta znace ti Biblijski tekstovi
i nemojte bas nepokolobljivo da verujete u sopstvena tumacenja toga sto procitate u Bibliji
 
Krist "Kažem vam: svakome, koji ima, dat će se; a tko nema, njemu će se oduzeti, i ono što ima.
A ONE MOJE NEPRIJATELJE, KOJI NE HTJEDOŠE, DA JA KRALJUJEM NAD NJIMA, DOVEDITE OVAMO I POGUBITE IH PRED OČIMA MOJIM!"
[Isus Krist, Evanđelje po Luki 19,27


Tada pristupe Isusu farizeji i pismoznanci iz Jeruzalema govoreći: (2) "Zašto tvoji učenici prestupaju predaju starih? Ne umivaju ruku prije jela!"
(3) On im odgovori: "A zašto vi prestupate zapovijed Božju radi svoje predaje? (4) Ta reče Bog: Poštuj oca i majku! I: Tko prokune oca ili majku, smrću neka se kazni! (5) A vi velite: 'Rekne li tko ocu ili majci: Pomoć koja te od mene ide neka bude sveti dar, (6) ne treba da poštuje oca svoga ni majku svoju.' Tako dokinuste riječ Božju radi svoje predaje.
(Mat.15:3)


Ovo govori Sin Božji, Onaj u koga su oči kao plamen ognjeni, a noge mu nalik na mjed uglađenu: (19) Znam tvoja djela: tvoju ljubav, i vjeru, i služenje, i postojanost - i tvoja posljednja djela obilatija od prvašnjih. (20) Ali imam protiv tebe: puštaš ženu Jezabelu, koja se pravi proročicom, da uči i zavodi moje sluge te se bludu podaju i blaguju od mesa žrtvovana idolima. (21) Dadoh joj vremena za obraćenje, ali ona neće da se obrati od bludnosti svoje. (22) Evo, bacam je na postelju, a bludne drugare njene u veliku nevolju ako se ne odvrate od njezinih djela; (23) i djecu ću joj smrću pobiti. Otkrivenje 2,18


I sluga reče: `Gospodaru, učinjeno je što si naredio i još ima mjesta.`
Luka 14,23 Reče gospodar sluzi: `Iziđi na putove i među ograde i prisili neka uđu da mi se napuni kuća.` Luka 14,24 A kažem vam: nijedan od onih pozvanih neće okusiti moje večere.
Luka 14,25 S njim je zajedno putovalo silno mnoštvo. On se okrene i reče im:
Luka 14,26 "Dođe li tko k meni, a ne mrzi svog oca i majku, ženu i djecu, braću i sestre, pa i sam svoj život, ne može biti moj učenik


Tko god s požudom pogleda ženu, već je s njome učinio preljub u srcu. (29) Ako te desno oko sablažnjava, iskopaj ga i baci od sebe. Ta bolje je da ti propadne jedan od udova, nego da ti cijelo tijelo bude bačeno u pakao."
Po Mateju 5,28-30


A kad u neki grad uđete pa vas ne prime, iziđite na njegove ulice i recite: 'I prašinu vašega grada, koja nam se nogu uhvatila, stresamo vam sa sebe! Ipak znajte ovo: Približilo se kraljevstvo Božje!' Kažem vam: Sodomcima će u onaj dan biti lakše negoli tomu gradu."Mt 10,14–15

Из приложеног се јасно види шта се покушава истаћи али да ли је вама уопште јасан контекст ових ствари и шта се ту тачно говори или тумачите буквално, дословно? Требало би да прочитате цео Нови Завет да би сте јасно схватили која је била права порука.
 
BOG- .koje bi trebalo značiti jedno apsolutno dobro je poniženo biblijskim tekstovima
ne nemilosrdan način.
Ova tema pokazuje na jedan skraćeni način o tome.
Što vi mislite o tome?

Napomena: sljedeći opisi klanja i razaranja su izmišljeni mitovi. Nemaju nikakva povijesna utemeljenja. U to je vrijeme bilo uobičajeno da su narodi tumačili da je Bog upravo na njihovoj strani i da njima udjeljuje pobjede.
No iako izmišljeno, nasilje koje se ovdje opisuje itekako je utjecalo na vrlo konkretno, vjerski opravdano nasilje i okrutnosti u povijesti. Iako religije koje se temelje na toj knjizi pokušavaju to ublažiti i okrenuti u praštanje i miroljubivost, Biblija je, sama po sebi, knjiga koja potiče surovu vjersku netrpeljivost i nasilje.

#15" Poslušaj, dakle, riječi Jahvine. OVAKO GOVORI Jahve nad vojskama:
Sada idi i udari na Amaleka, izvrši "herem", kleto uništenje, na njemu i na svemu što posjeduje; ne štedi ga, pobij muškarce i žene, djecu i dojenčad, goveda i ovce, deve i magarce!"Prva knjiga o Samuelu 15, 3



Knjiga o brojevima: 31
" Jahve reče Mojsiju: "Iskali osvetu Izraelaca na Midjancima, a poslije toga pridružit ćeš se svojim precima." A Mojsije reče narodu: "Opremite ljude između sebe za pohod na Midjance, da na Midjancima izvrše Jahvinu osvetu.
Oni zavojuju na Midjance, kako je Jahve naredio Mojsiju, i pobiju sve muškarce. Odvedu tada Izraelci u ropstvo midjanske žene s njihovom djecom i svu njihovu stoku, krupnu i sitnu, i zaplijene sve njihovo blago. Ognjem spale sve gradove njihove u kojima su živjeli i sva njihova naselja, a sve njihovo uzmu za plijen i pljačku, i ljude i životinje. "
" Mojsije se razljuti na zapovjednike vojske, tisućnike i satnike, koji se bijahu vratili s toga bojnog pohoda. Reče im: "Što! Na životu ste ostavili sve ženskinje! "
" A baš su žene, po nagovoru Bileamovu, zavele Izraelce da u Peorovu slučaju istupe protiv Jahve. "
" Stoga svu mušku djecu pobijte! A ubijte i svaku ženu koja je poznala muškarca! A sve mlade djevojke koje nisu poznale muškarca ostavite na životu za se. "
Zašto je mitološki Mojsije rekao da pobiju svu mušku djecu? Vratite se na Brojeve, poglavlje 25: Izraelski muškarci su se upuštali u seks sa Midjankama koje su štovale drugoga boga, pa je te žene Mojsije kaznio tako da im je za osvetu pred očima prvo klao njihovu mušku djecu, a zatim i njih (sve majke i trudnice !!! osim djevica). Djevojčice je oteo u ropstvo kao seksualne trofeje. Koliko? Kasnije piše: 32.000 djevojčica ! Koliko je onda pobijeno dječaka, žena, muškaraca? Kako su utvrđivali koje su žene "poznale" muškarca? Biblija je najviše čitana knjiga? Koliko je fanatika bilo potaknuto u svojoj okrutnosti nakon čitanja ove "Svete knjige"?


Ova grozna priča se nastavlja:

"... a ljudskih duša - žena koje nisu poznale muškarca - bijaše u svemu 32.000.

Od boraca koji su išli u borbu ustavi ujam za Jahvu: jednu glavu od svakih pet stotina, bilo ljudi, bilo krupnog blaga, magaradi ili sitne stoke. Uzmi to od njihove polovice i podaj svećeniku Eleazaru kao podizanicu za Jahvu.

Ljudskih je duša bilo 16.000, a njihov ujam za Jahvu 32 osobe. Ujam predade Mojsije svećeniku Eleazaru za podizanicu Jahvi, kako je Jahve naredio Mojsiju.

Ujam za Jahvu od nakita, stoke i od ljudi - predaje se Jahvi.

Što je to ujam tj. žrtva podizanica Jahvi?

Posveti grudi što su bile prinesene kao žrtva prikaznica i pleće što je bilo prineseno kao žrtva podizanica od ovna prinesena za posvećenje Arona i njegovih sinova. Ta to je ujam koji će Izraelci davati od svojih pričesnica - ujam koji Jahvi pripada.

32 ratnih zarobljenika (ustvari svaka 500-stota djevica od 16.000) je zaklano i spaljeno na Jahvinom žrtveniku kao ljudska žrtva podizanica !!!
- sve to piše u Knjizi koja se kao Sveta Knjiga štuje u Crkvi na Oltaru.
Jedan vjernik mi je na gornji tekst uzvratio: "Pa Bog je Dobri i Pravedni Bog i sve što je učinio svakako ima svoje opravdanje, jer inače ne bi bio Bog". To je očit primjer kružnog zaključivanja: žrtva vrlo teško može izaći iz začaranog kruga svojih unaprijed stvorenih zaključaka.

Može li ovako odvratna i krvava priča biti još gora? Nažalost da.

Biblijska priča kaže da je Mojsije, nakon što je kao mladić ubio čovjeka u Egiptu i zakopao ga u pijesak, našao utočište među gostoljubivim Midjancima (ne-židovi). Midjanski je svećenik Reuel imao sedam kćeri. Jednu je dao Mojsiju - Siporu. Ona mu je rodila dva sina, Geršona i Eliezera. Jednom mu je čak spasila život "da ga Jahve ne ubije". Međutim, bila je crnkinja, pa "ju Mojsije otpusti" skupa sa sinovima i pošalje natrag u Midjan. Nije pomogla ni činjenica što je njezin otac po prvi puta uveo sudsku vlast među primitivne Izraelce.
Budući da je Mojsije kasnije naredio klanje svih zarobljenih Midjanaca, a posebno žena i dječaka, među zarobljenicima koji su pred Mojsija bili dovedeni bili su vjerojatno i njegova bivša supruga i njihova dva sina, koje je ona povela sa sobom kada ju je otjerao (otpustio). I on je naredio da ih pobiju, u ime Jahvino, zajedno s ostalima. Možda je i sam uzeo nož u ruke i presjekao im grla?
Još žrtvovanja nevinih

Kralj David daje objesiti - žrtvovati sedmoricu nevinih ljudi (djecu onoga koji je počinio neki prekršaj), kako bi umilostivio Boga da prestane glad u zemlji. Bog je vrlo zadovoljan tom egzekucijom i više nije bijesan na narod, te ga prestaje mučiti glađu.
U dane Davidove vladaše jednom glad tri godine uzastopce. David se obrati Jahvi, a Jahve mu odgovori: "Na Šaulu i njegovu domu leži krvna krivnja jer je pogubio Gibeonce."
"Što da vam učinim i čime da vam dadem zadovoljštinu da biste blagoslovili baštinu Jahvinu?" "Čovjek koji nas je zatirao i koji je smišljao da nas uništi, od njegovih potomaka neka nam se preda sedam ljudi da ih objesimo pred Jahvom u Gibeonu na gori Jahvinoj." Kralj odvrati: "Dat ću vam ih."
... i oni ih objesiše na gori pred Jahvom.
Pošto izvršiše sve što je kralj zapovjedio, Bog se smilova zemlji.
Druga knjiga o Samuelu 21,14
 

Back
Top