Atom života

drbob

Iskusan
Poruka
6.294
"Atom života -  svako od nas ga ima u sebi. Telo bez njega je samo gomila minerala i zemaljskog praha. Telo je samo njegov hram, a i sve što postoji je, pojedinačno njegov hram.
Sa Biblijom sam se upoznala, u četvrtoj godini. Baka je izvadila iz ormana jednu knjigu i rekla mi: Ovu knjigu ne smeš dirati! I nikako, je ne smeš cepati! Jasno! Ovu knjiga je napisao Bog.
Bila sam zadivljena. Ni veće, ni teže knjige nisam videla. Kasnije ću shvatiti da su u njoj: Sveto pismo – Starog i Novog zaveta – prevod Đure Daničić i Vuk Stef. Karadžić.
Za Boga, već sam tada znala. Nalazi se tamo negde gore i moramo mu se moliti. Baka je govorila da on dobre ljude nagrađuje, a nevaljale kažnjava. Tada kao devojčici, nije mi mnogo toga bilo jasno. Naprimer, koliko je to Božije oko, ako može svakog od nas videti?
Sa šest godina, bila sam sigurna, da Bog ne vidi svakoga. Bar mene nije! Svako veče, pred spavanje – molila sam mu se. Pošto Bog nagrađuje, a ja sam se trudila da u svemu budem poslušna, očekivala sam nagradu. Želela sam da imam lutku s kolicima i da ta lutka – plače. Bog mi ju nije poslao; ni lutku ni kolica. Baka nije imala novaca da mi kupi. Zabrinula sam se za to Božije oko, jer je moja mala prijateljica dobila – lutku i kolica! Pitala sam je, da li se moli Bogu i da li joj je On poslao lutku. Iznenađeno me je pogledala, i rekla: da se ne moli, i da joj je lutku kupila mama. Bila sam iskreno ljuta i na baku i na Boga. Sebi sam stavila u zadatak, da što pre naučim slova, i da vidim šta je On to u svojoj knjizi, napisao. Naučila sam da čitam – ćirilicu. “Sveto pismo” je bilo napisano – latinicom. Čekao me, još jedan korak. Sa devet godina sam naučila – latinicu i prvi put otvorila veliku knjigu. Od tada do danas je prošlo 47 godina, a ja još uvek tu knjigu čitam. Moje upoznavanje s Bogom traje ceo moj život. Tražila sam ga po istoriji, arheologiji, mitovima, filozofiji, psihologiji, astronomiji, jer je to “Biblija” od mene zahtevala. Jurila sam ga po kosmosu. Kada sam verovala da je na vidiku, ja sam shvatila da je On u meni.
Moram Vam priznati, da je to bio najlepši trenutak u mom životu. Prepoznala sam Boga u Atomu Života!"
 
"Atom života -  svako od nas ga ima u sebi. Telo bez njega je samo gomila minerala i zemaljskog praha. Telo je samo njegov hram, a i sve što postoji je, pojedinačno njegov hram.
Sa Biblijom sam se upoznala, u četvrtoj godini. Baka je izvadila iz ormana jednu knjigu i rekla mi: Ovu knjigu ne smeš dirati! I nikako, je ne smeš cepati! Jasno! Ovu knjiga je napisao Bog.
Bila sam zadivljena. Ni veće, ni teže knjige nisam videla. Kasnije ću shvatiti da su u njoj: Sveto pismo – Starog i Novog zaveta – prevod Đure Daničić i Vuk Stef. Karadžić.
Za Boga, već sam tada znala. Nalazi se tamo negde gore i moramo mu se moliti. Baka je govorila da on dobre ljude nagrađuje, a nevaljale kažnjava. Tada kao devojčici, nije mi mnogo toga bilo jasno. Naprimer, koliko je to Božije oko, ako može svakog od nas videti?
Sa šest godina, bila sam sigurna, da Bog ne vidi svakoga. Bar mene nije! Svako veče, pred spavanje – molila sam mu se. Pošto Bog nagrađuje, a ja sam se trudila da u svemu budem poslušna, očekivala sam nagradu. Želela sam da imam lutku s kolicima i da ta lutka – plače. Bog mi ju nije poslao; ni lutku ni kolica. Baka nije imala novaca da mi kupi. Zabrinula sam se za to Božije oko, jer je moja mala prijateljica dobila – lutku i kolica! Pitala sam je, da li se moli Bogu i da li joj je On poslao lutku. Iznenađeno me je pogledala, i rekla: da se ne moli, i da joj je lutku kupila mama. Bila sam iskreno ljuta i na baku i na Boga. Sebi sam stavila u zadatak, da što pre naučim slova, i da vidim šta je On to u svojoj knjizi, napisao. Naučila sam da čitam – ćirilicu. “Sveto pismo” je bilo napisano – latinicom. Čekao me, još jedan korak. Sa devet godina sam naučila – latinicu i prvi put otvorila veliku knjigu. Od tada do danas je prošlo 47 godina, a ja još uvek tu knjigu čitam. Moje upoznavanje s Bogom traje ceo moj život. Tražila sam ga po istoriji, arheologiji, mitovima, filozofiji, psihologiji, astronomiji, jer je to “Biblija” od mene zahtevala. Jurila sam ga po kosmosu. Kada sam verovala da je na vidiku, ja sam shvatila da je On u meni.
Moram Vam priznati, da je to bio najlepši trenutak u mom životu. Prepoznala sam Boga u Atomu Života!"

шта ти је то атом живота?
 
"Atom života -  svako od nas ga ima u sebi. Telo bez njega je samo gomila minerala i zemaljskog praha.

A gde je tu voda? :think:



Od tada do danas je prošlo 47 godina, a ja još uvek tu knjigu čitam.

38 godina čita jednu knjigu? :eek:
Reč na dan? :think:



Tražila sam ga po istoriji, arheologiji, mitovima, filozofiji, psihologiji, astronomiji, jer je to “Biblija” od mene zahtevala.

Gde piše u Svetom pismu da se avramski bog traži po naukama koje nisu ni postojale u vreme kada je pisano?
:think:



Jurila sam ga po kosmosu.

Zagonentna ličnost je Valentina Terješkova. :ok:
Što odmah nisi napisao?
Nisam znao da ona zna srpski.
 

Žao mi je, ali probaj još da istražuješ.

Atom života ili duša, nije biblijsko učenje, i kontradiktorno je smislu i logici cijele Božje riječi.

Bog je stvorio naše praroditelje da VJEČNO ŽIVE, i da nisu bili neposlušni taj bi DAR od Boga bio još i danas.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1. Mojsijeva 2:17 - Ali s drveta spoznaje dobra i zla ne smiješ jesti, jer u onaj dan u koji okusiš s njega, sigurno ćeš umrijeti.” :heart:

Kao što vidiš, Bog je jasno rekao što će se desiti ako će Adam i Eva ubrati plod.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1. Mojsijeva 3:4 - Nato je zmija rekla ženi: “Ne, nećete umrijeti. :heart:

Međutim, Božji protivnik Sotona izjavio je nešto sasvim suprotno.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sasvim se jasno vidi da je SUPROTNOST životu jedino smrt.

Dali je suprotnost životu, ŽIVOT U DRUGOM OBLIKU ???

Rimljanima 5:12 - Zato, kao što je preko jednog čovjeka grijeh ušao u svijet i preko grijeha smrt, i tako se smrt proširila na sve ljude jer su svi sagriješili. :heart:
 
Žao mi je, ali probaj još da istražuješ.

Atom života ili duša, nije biblijsko učenje, i kontradiktorno je smislu i logici cijele Božje riječi.

Bog je stvorio naše praroditelje da VJEČNO ŽIVE, i da nisu bili neposlušni taj bi DAR od Boga bio još i danas.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1. Mojsijeva 2:17 - Ali s drveta spoznaje dobra i zla ne smiješ jesti, jer u onaj dan u koji okusiš s njega, sigurno ćeš umrijeti.” :heart:

Kao što vidiš, Bog je jasno rekao što će se desiti ako će Adam i Eva ubrati plod.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1. Mojsijeva 3:4 - Nato je zmija rekla ženi: “Ne, nećete umrijeti. :heart:

Međutim, Božji protivnik Sotona izjavio je nešto sasvim suprotno.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sasvim se jasno vidi da je SUPROTNOST životu jedino smrt.

Dali je suprotnost životu, ŽIVOT U DRUGOM OBLIKU ???

Rimljanima 5:12 - Zato, kao što je preko jednog čovjeka grijeh ušao u svijet i preko grijeha smrt, i tako se smrt proširila na sve ljude jer su svi sagriješili. :heart:

samo je problem sto su adam i eva trckarali po vrtu kao dva poluretarda
nesvjesni potpuno
i bez ikakvog znanja za svijet oko sebe
kao tromjesecne bebe koje NE ZNAJU jesu li gole ili nisu , jel im se piski ili ne :)

e ako je to takvo savrsentvo koje nam se nudi
onda je bolje da zivim 70-80 godina i otkrivam svijet oko sebe

da vidim sta je patnja i bol, i ljubav i mrznja, i strast i sreca

nego da bez icega na sebi trcim po vrtu blazen od strane Jehove - SAVRSENIM NEZNANJEM
...makar i zivio VJECNO ( i dva puta ) :)

jer bi to bila najgora dosada u mom zivotu ...mozda cak i gora od one prezivljene dok sam gledao Titanik..

zamislite da zivite vjecno i svo vrijeme vam se svodi na gledanje......isusa .. :)
to je ono sto ja zovem - lose organizovano vrijeme
 
samo je problem sto su adam i eva trckarali po vrtu kao dva poluretarda
nesvjesni potpuno
i bez ikakvog znanja za svijet oko sebe
kao tromjesecne bebe koje NE ZNAJU jesu li gole ili nisu , jel im se piski ili ne :)

e ako je to takvo savrsentvo koje nam se nudi
onda je bolje da zivim 70-80 godina i otkrivam svijet oko sebe

da vidim sta je patnja i bol, i ljubav i mrznja, i strast i sreca

nego da bez icega na sebi trcim po vrtu blazen od strane Jehove - SAVRSENIM NEZNANJEM
...makar i zivio VJECNO ( i dva puta ) :)

jer bi to bila najgora dosada u mom zivotu ...mozda cak i gora od one prezivljene dok sam gledao Titanik..

zamislite da zivite vjecno i svo vrijeme vam se svodi na gledanje......isusa .. :)
to je ono sto ja zovem - lose organizovano vrijeme

Žao mi je, no sasvim si pogrešno rastumačio svoje viđenje.

Adam i Eva su bili potpuno svjesni, a znanja su imali u mjeri svoje trenutne spoznaje. Oni nisu dobili znanje s time što su uzeli plod, nego su dobili dozvolu putem svoje slobodne volje da sami odlučuju o razlici dobra i zla. Kada su prekršili zapovjed, oni su imali istu količinu znanja i spoznaje kao i prije toga postupka, jedino što više nisu imali Božansku podršku i njegovo učenje spoznaje dobra i zla, jer su izabrali sebičnu volju. :heart: :bye:
 
Žao mi je, ali probaj još da istražuješ.

Atom života ili duša, nije biblijsko učenje, i kontradiktorno je smislu i logici cijele Božje riječi.

Bog je stvorio naše praroditelje da VJEČNO ŽIVE, i da nisu bili neposlušni taj bi DAR od Boga bio još i danas.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1. Mojsijeva 2:17 - Ali s drveta spoznaje dobra i zla ne smiješ jesti, jer u onaj dan u koji okusiš s njega, sigurno ćeš umrijeti.” :heart:

Kao što vidiš, Bog je jasno rekao što će se desiti ako će Adam i Eva ubrati plod.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1. Mojsijeva 3:4 - Nato je zmija rekla ženi: “Ne, nećete umrijeti. :heart:

Međutim, Božji protivnik Sotona izjavio je nešto sasvim suprotno.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sasvim se jasno vidi da je SUPROTNOST životu jedino smrt.

Dali je suprotnost životu, ŽIVOT U DRUGOM OBLIKU ???

Rimljanima 5:12 - Zato, kao što je preko jednog čovjeka grijeh ušao u svijet i preko grijeha smrt, i tako se smrt proširila na sve ljude jer su svi sagriješili. :heart:

Ценим твоје мишљење,али ти се држиш догми,а ја не.
Змија је знање и мудрост,а Бог је хтео да види колико су Адам и Ева радознали и жељни знања и био је одушевљен што су хтели да сазнају много више.

Сотона не постоји.
То је црквена догма јер црква нема објашњења за неке појаве,али ја имам.

Само је једна ИСТИНА и када се буде схватила - човечанство ће бити спашено!:heart:
 
Atome života - svako od nas ga ima u sebi. Telo bez njega je samo gomila minerala i zemaljskog praha. Telo je samo njegov hram a, i sve što postoji je, pojedinačno njegov hram.
Klečim pognute glave pred tom mudrošću i božanstvom iz kog je sastavljeno sve vidljivo i nevidljivo. Kako to sve  funkcioniše? Uzimajući u obzir logiku, opisala sam u knjizi:
“Eva od jabuke do zvezda”.
Mojsijevo “Petoknjižje” - napisano je posle 1495. pre, H, tj. izlaska Jevreja iz Egipta. A od Edena do Mojsija prošlo je 2453 godine. To bi značilo da se toliko godina, predpotopni deo “Petoknjižja” prenosio u predanjima. Potop nalazimo i u najstarijem: “Epu o Gilgamešu”, napisanom, mnogo ranije od Mojsijevog “Petoknjižja”. Sada nećemo istraživati – kada je šta napisano, već gde nam se ukazuje Atom života.
Da je Bog u nama govori nam prva stranica Biblije:
“I stvori Bog čoveka po obličju svojemu, po obličju Božijemu stvori ga; muško i žensko stvori ih.”( Knjiga postanja gl. 1, 27). “I blagoslovi ih Bog, i reče im Bog: rađajte se i množite se, i napunite zemlju, i vladajte njom, i budite gospodari od riba morskih i od ptica nebeskih i od svega zverinja što se miče po Zemlji.”( Knjiga postanja gl. 1, 28).
“Tako se dovrši nebo i Zemlja i sva vojska njihova.”( Knjiga postanja gl.2)
“I svrši Bog do sedmog dana dela svoja, koja učini; i počinu u sedmi dan od svih dela svojih, koja učini;” ( Knjiga postanja, gl. 2, 2)
“I svaku biljku poljsku, dokle je još ne beše na Zemlji, i svaku travku poljsku, dokle još ne nicaše; jer Gospod Bog ne pusti dažda na Zemlju, niti bi čoveka da radi Zemlju”( Knjiga postanja, gl. 2, 5).
Iz ove glave vidimo da još nije bilo čoveka, niti biljaka i životinja a stvaranje je već završeno. Pitala sam se: šta je on to onda u stvaranju stvorio? Mnogo godina kasnije, shvatila sam. Stvorijo je: Atome života. U daljem tekstu Biblije kaže se: “A stvori Gospod Bog čoveka od praha Zemaljskog, i dunu mu u nos duh životni; i posta čovek duša živa”. ( Knjiga postanja gl. 2, 7).
Evo nas tek ovde. Znači, atomi su bili stvoreni i samo im je bio potreban hram, od praha Zemaljskog, i - duh životni, pa da čovek postane duša živa. Sada mi se ispostavio još jedan problem – duh životni. Šta je to? Nejasnoća se povećala kada sam u Jevanđelju po Mateju, ( gl. 5, 3) pročitala, Hristove reči: “Blago siromašnima duhom, jer je njihovo carstvo nebesko”. Ako je duh životni potreban da čovek postane duša živa, zašto nam Hrist govori da carstvo nebesko, pripada onima koji su siromašni duhom? Odgovor mora postojati jer sam kroz život shvatila da u prirodi nema misterija, već ih mi stvaramo - kada ne umemo da ih rešimo.
Kuda krenuti i tražiti odgovor? Kod filozofa. Čitajući ih, zaključila sam da oni najbolje razumeju prirodu Boga. Kada je reč o njegovoj prirodi, svi se slažu da je to supstancija. Ovaj termin su upotrebljavali sholastički filozofi, kao prevod grčke reči – ousia – i to je particip prezenta od – einai = biti, a ukazuje na – dublje biće ili suštinu.
Prvi zahtev filozofije svakom učeniku je: da posmatra samoga sebe,  odvrati pogled od onoga što ga okružuje i da se usmeri na svoju unutrašnjost. Čovek je sam sebi svrha i zato je tu. Višom voljom, obavezan je da traje – da postoji. Čovek mora da sluša glas svoje svesti. Ona ga upućuje u životu i traži od njega aktivnosti u duhu njegove slobode.
Po Fihteovoj filozofiji (1762 - 1814. pos. H) – čin prethodi činjenici – što znači, da je postupak ono prvo, dok je svest, ono izvedeno. Mi ne postupamo jer saznajemo, nego saznajemo jer smo određeni da postupamo. Bit čoveka nije besposleno razgledanje i razmišljanje, nego stvaralaštvo. Naše postupanje određuje našu vrednost.
Šeling ( 1775 1854 pos.H) kaže: “Priroda je vidljivi duh, a duh je nevidljiva priroda. Sva je priroda prožeta životom, stvaralačka i svrhovita. “Šelingov sastav objektivnog idealizma, nazvan i – Filozofijom identiteta – predstavlja jedinstvo prirode i duha. Identitet objektivnog i subjektivnog, organskog i neorganskog, svesnog i nesvesnog, znači Apsolut. Znanje se temelji na podudaranju objekta sa subjektom, realnog sa idealnim, besvesnim sa svesnim i prirode sa inteligencijom. Za Šelinga, umetnost je dokument iskonskog identiteta besvesnog i svesnog. On je objava Apsoluta, odnosno Božanstva”.
 
Ценим твоје мишљење,али ти се држиш догми,а ја не.
Змија је знање и мудрост,а Бог је хтео да види колико су Адам и Ева радознали и жељни знања и био је одушевљен што су хтели да сазнају много више.

Сотона не постоји.
То је црквена догма јер црква нема објашњења за неке појаве,али ја имам.

Само је једна ИСТИНА и када се буде схватила - човечанство ће бити спашено!:heart:

Otkrivenje 12:9 - I bio je zbačen veliki zmaj, prazmija, koji se zove Ðavo i Sotona, koji zavodi sav svijet. Bio je zbačen na zemlju, a s njim su bili zbačeni i anđeli njegovi. :heart:

Biblijska knjiga Otkrivenje objašnjava tko je zmija iz 1.Mojsijeve.

Kako možemo znati da li doista postoji takva duhovna osoba? :rtfm:
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Biblija nam pruža glavne dokaze o njenom postojanju. U njoj se ta duhovna osoba često spominje po imenu (52 puta kao Sotona, a 33 puta kao Ðavo). U Bibliji je zabilježeno i svjedočanstvo jednog svjedoka koji je vidio Sotonu. Tko je taj svjedok? To je Isus Krist, koji je prije svog dolaska na Zemlju živio na nebu. On je to zlo stvorenje često spominjao po imenu. Ono što Biblija govori o Sotoni Ðavlu logično je. Zlo koje pogađa ljudski rod daleko nadmašuje zloću ljudi koji ga čine. Biblijsko objašnjenje o Sotoninom porijeklu i njegovom djelovanju otkriva zašto među ljudima već tisućama godina vlada mržnja, nasilje i ratovi i zašto se danas ljudski rod nalazi na rubu uništenja premda većina ljudi želi živjeti u miru. Kad ne bi postojao Ðavo, ljudi ne bi imali nikakve dugoročne koristi od prihvaćanja onoga što Biblija govori o njemu. No često se od osoba koje su se nekada bavile nekim oblikom okultizma ili su pripadale raznim spiritističkim grupama može čuti da su ih u to vrijeme uvelike uznemiravali “glasovi” koji su dolazili iz nevidljivog izvora, da su ih opsjedale nadljudske sile i tako dalje. No osjetile su pravo olakšanje kad su saznale što Biblija uči o Sotoni i njegovim demonima te kad su primijenile biblijski savjet da se prestanu baviti spiritizmom i kad su u molitvi počele tražiti Jehovinu pomoć. Vjerovati u postojanje Sotone ne znači zamišljati ga kao nekakvo stvorenje s rogovima, šiljatim repom i vilama, koje peče ljude u paklenoj vatri. Biblija tako ne opisuje Sotonu. Takav je opis plod mašte srednjovjekovnih umjetnika koji su bili pod utjecajem grčke mitologije, u kojoj je slično prikazan bog Pan, i spjeva Pakao talijanskog pjesnika Dantea Alighieria. Biblija ne naučava da postoji paklena vatra, nego jasno kaže da “mrtvi nisu svjesni ničega”. :heart: :bye:

Je li Sotona samo zlo u ljudima? :rtfm:
--------------------------------------------------------
U Jobu 1:6-12 i 2:1-7 zapisani su razgovori između Jehove Boga i Sotone. Kad bi Sotona bio zlo u nekoj osobi, to bi u ovom slučaju značilo da je zlo u Jehovi. No to je u čistoj suprotnosti sa svime što nam Biblija govori o Jehovi, naime da “nema u njemu nepravde”. Zanimljivo je primijetiti da se u hebrejskom tekstu izvještaja o Jobu koristi izraz hasSatan. Određeni član upotrijebljen u hebrejskom jeziku pokazuje da se izrazom “Sotona” misli na točno određenu osobu koja se snažno protivi Bogu. Luka 4:1-13 izvještava da je Ðavo nastojao navesti Isusa da izvrši njegovu volju. U biblijskom je izvještaju zapisano što je rekao Ðavo i što mu je nato odgovorio Isus. Je li Isusa iskušavalo zlo u njemu samom? Takvo gledište ne slaže se s Biblijom, koja kaže da je Isus bio bez grijeha. Premda se u Ivanu 6:70 koristi grčka riječ diábolós kako bi se opisalo zlo koje se razvilo u Judi Iskariotu, u Luki 4:3 koristi se izraz ho diábolós, odnosno upotrebljava se određeni član ho ispred imenice, čime se ukazuje na točno određenu osobu. :heart: :bye:
 
Што не цитираш Тому???
Када је Лука живео?
Да ли је ишао са Исусом?
Да ли је био Апостол?
И Бог је један,али његово име није Јехова.
 
Што не цитираш Тому???
Када је Лука живео?
Да ли је ишао са Исусом?
Да ли је био Апостол?
И Бог је један,али његово име није Јехова.

Što hoćeš da dokažeš sa Tomom ?
Luka je živio 50 ih godina prvoga stoljeća.
Luka je bio povijesničar i liječnik, te pojedinac od prvih kršćanskih grupacija.
Nego koje je ime od Boga Stvoritelja ?

:heart: :bye:
 
Atome života - svako od nas ga ima u sebi. Telo bez njega je samo gomila minerala i zemaljskog praha. Telo je samo njegov hram a, i sve što postoji je, pojedinačno njegov hram.
Klečim pognute glave pred tom mudrošću i božanstvom iz kog je sastavljeno sve vidljivo i nevidljivo. Kako to sve  funkcioniše? Uzimajući u obzir logiku, opisala sam u knjizi:
“Eva od jabuke do zvezda”.
Mojsijevo “Petoknjižje” - napisano je posle 1495. pre, H, tj. izlaska Jevreja iz Egipta. A od Edena do Mojsija prošlo je 2453 godine. To bi značilo da se toliko godina, predpotopni deo “Petoknjižja” prenosio u predanjima. Potop nalazimo i u najstarijem: “Epu o Gilgamešu”, napisanom, mnogo ranije od Mojsijevog “Petoknjižja”. Sada nećemo istraživati – kada je šta napisano, već gde nam se ukazuje Atom života.
Da je Bog u nama govori nam prva stranica Biblije:
“I stvori Bog čoveka po obličju svojemu, po obličju Božijemu stvori ga; muško i žensko stvori ih.”( Knjiga postanja gl. 1, 27). “I blagoslovi ih Bog, i reče im Bog: rađajte se i množite se, i napunite zemlju, i vladajte njom, i budite gospodari od riba morskih i od ptica nebeskih i od svega zverinja što se miče po Zemlji.”( Knjiga postanja gl. 1, 28).
“Tako se dovrši nebo i Zemlja i sva vojska njihova.”( Knjiga postanja gl.2)
“I svrši Bog do sedmog dana dela svoja, koja učini; i počinu u sedmi dan od svih dela svojih, koja učini;” ( Knjiga postanja, gl. 2, 2)
“I svaku biljku poljsku, dokle je još ne beše na Zemlji, i svaku travku poljsku, dokle još ne nicaše; jer Gospod Bog ne pusti dažda na Zemlju, niti bi čoveka da radi Zemlju”( Knjiga postanja, gl. 2, 5).
Iz ove glave vidimo da još nije bilo čoveka, niti biljaka i životinja a stvaranje je već završeno. Pitala sam se: šta je on to onda u stvaranju stvorio? Mnogo godina kasnije, shvatila sam. Stvorijo je: Atome života. U daljem tekstu Biblije kaže se: “A stvori Gospod Bog čoveka od praha Zemaljskog, i dunu mu u nos duh životni; i posta čovek duša živa”. ( Knjiga postanja gl. 2, 7).
Evo nas tek ovde. Znači, atomi su bili stvoreni i samo im je bio potreban hram, od praha Zemaljskog, i - duh životni, pa da čovek postane duša živa. Sada mi se ispostavio još jedan problem – duh životni. Šta je to? Nejasnoća se povećala kada sam u Jevanđelju po Mateju, ( gl. 5, 3) pročitala, Hristove reči: “Blago siromašnima duhom, jer je njihovo carstvo nebesko”. Ako je duh životni potreban da čovek postane duša živa, zašto nam Hrist govori da carstvo nebesko, pripada onima koji su siromašni duhom? Odgovor mora postojati jer sam kroz život shvatila da u prirodi nema misterija, već ih mi stvaramo - kada ne umemo da ih rešimo.
Kuda krenuti i tražiti odgovor? Kod filozofa. Čitajući ih, zaključila sam da oni najbolje razumeju prirodu Boga. Kada je reč o njegovoj prirodi, svi se slažu da je to supstancija. Ovaj termin su upotrebljavali sholastički filozofi, kao prevod grčke reči – ousia – i to je particip prezenta od – einai = biti, a ukazuje na – dublje biće ili suštinu.
Prvi zahtev filozofije svakom učeniku je: da posmatra samoga sebe,  odvrati pogled od onoga što ga okružuje i da se usmeri na svoju unutrašnjost. Čovek je sam sebi svrha i zato je tu. Višom voljom, obavezan je da traje – da postoji. Čovek mora da sluša glas svoje svesti. Ona ga upućuje u životu i traži od njega aktivnosti u duhu njegove slobode.
Po Fihteovoj filozofiji (1762 - 1814. pos. H) – čin prethodi činjenici – što znači, da je postupak ono prvo, dok je svest, ono izvedeno. Mi ne postupamo jer saznajemo, nego saznajemo jer smo određeni da postupamo. Bit čoveka nije besposleno razgledanje i razmišljanje, nego stvaralaštvo. Naše postupanje određuje našu vrednost.
Šeling ( 1775 1854 pos.H) kaže: “Priroda je vidljivi duh, a duh je nevidljiva priroda. Sva je priroda prožeta životom, stvaralačka i svrhovita. “Šelingov sastav objektivnog idealizma, nazvan i – Filozofijom identiteta – predstavlja jedinstvo prirode i duha. Identitet objektivnog i subjektivnog, organskog i neorganskog, svesnog i nesvesnog, znači Apsolut. Znanje se temelji na podudaranju objekta sa subjektom, realnog sa idealnim, besvesnim sa svesnim i prirode sa inteligencijom. Za Šelinga, umetnost je dokument iskonskog identiteta besvesnog i svesnog. On je objava Apsoluta, odnosno Božanstva”.

Duh : Objašnjenje pojma: Hebrejska riječ ruah i grčka riječ pneúma, koje se često prevode s “duh”, imaju širok spektar značenja. Sva se značenja odnose na silu koja se ne može vidjeti ljudskim okom, ali se može prepoznati po svom djelovanju. Hebrejska i grčka riječ koriste se kad se govori o (1) vjetru, (2) životnoj sili u zemaljskim stvorenjima, (3) unutarnjoj sili koja izvire iz čovjekovog simboličnog srca i koja ga potiče da govori i postupa na određeni način, (4) nadahnutim izjavama koje potječu iz nevidljivog izvora, (5) duhovnim stvorenjima i (6) sili kojom se Bog služi, odnosno svetom duhu. Neka od tih značenja ovdje su razjašnjena u obliku pitanja koja bi se mogla pojaviti u službi propovijedanja. :heart: :bye:

Što je sveti duh?
-------------------------
Uspoređivanjem biblijskih redaka koji govore o svetom duhu jasno se vidi da sveti duh može “ispunjavati” ljude te da oni mogu biti “kršteni” i “pomazani” njime (Luka 1:41; Mat. 3:11; Djela 10:38). Da je sveti duh osoba, nijedan od tih izraza ne bi bio prikladan. :heart:
 
Što hoćeš da dokažeš sa Tomom ?
Luka je živio 50 ih godina prvoga stoljeća.
Luka je bio povijesničar i liječnik, te pojedinac od prvih kršćanskih grupacija.
Nego koje je ime od Boga Stvoritelja ?

:heart: :bye:

Његово име је Бог.А био је и Исус Христ.Као што ће сада бити......и по њему ће да се зове нова религија уласком у ново сазвежђе,као што се по Христу назвала Хришћанство.
За Луку сам те иницирао,да није био Апостол.:heart:
 
Poslednja izmena:
“Po Kantu mi saznajemo pojave, a ne stvari o sebi i iskustvo je granica saznanja. Kant u “Kritici praktičnog uma”, kaže: “Morao sam utemeljiti znanje da bih dobio mesto za verovanje”. I zaista je tako. Što više saznajete, sve ćete biti bliži – veri u Božanstvo.
Na pitanje o vrednosti saznanja i o granici saznanja - razlikujemo dva gledišta: dogmatizam i skepticizam. Dogmatici smatraju da je moguće doći do saznanja istine, dok skepticizam govori da nije moguće shvatiti apsolutnu istinu i zato treba izbegavati kategoričke tvrdnje. Ja sam u duši za dogmatizam, jer kada se jednom počne graditi Um, onda on traži kategorije saznanja preko granice iskustva. Transcendentalnom upotrebom iskustva kategorija, Um izvodi sintezu razumskog iskustva o celini sveta, besmrtnosti duše i Bogu uopšte. Na ovom putu će se Um uplitati u protivrečnosti, jer čovekovo iskustvo ćuti o njegovom izvođenju, ali ideja o Bogu može biti vodič života, večni cilj i zadatak.
“Za Lajbnica (1646 - 1716 pos. H), svet se sastoji od beskrajno mnogobrojnih duhovnih atoma, monada i one su središte sila”.
poslednji sud“Po Dekartu (1596 – 165o pos. H) čovek je prvo misaono biće i na tome se temelji njegovo racionalističko gledište”. “Stvarnost koja leži u osnovi, Spinoza (1632 - 165o pos. H), zove supstancijom i pod njom u “Etici” razumeva, tri osnovna principa na kojima se zasniva njegov sistem: supstancija, atribut i modus. Modusi su naša tela, mi, naše misli, naši društveni oblici, naš rad i naša planeta. Modusi se prema Bogu, tom dubljem biću odnose kao most prema svom nacrtu, svojoj strukturi, zakonima matematike i mehanike - pod kojima je i podignut”.
Iz ovoga zaključujemo da smo mi posledica, dubljeg bića i da je On taj uzrok sveg vidljivog i sveg nevidljivog.
Aristotelo (384 - 322 pre. H) ima pravo kada kaže: “Postoji jedna unutrašnja snaga koja obrazuje oblike biljaka i planeta, životinja i ljudi”.
Sada ćemo videti šta kaže Šopenhauer (1775 - 1854 pos. H). U njegovom delu “Svet kao volja i predstava”, konkretan je odgovor šta bi to moglo biti – duh životni.
“Skoro svi filozofi suštinu duha nalaze u mišljenu i svesti; za njih je čovek životinja koja saznaje. Ova prastara i univerzalna zabluda treba da se ukloni. Svet je gola površina našega duha, kojem mi, kao i Zemljinom telu, ne poznajemo unutrašnjost, nego samo ljusku. Ispod svesnog razuma ispostavlja se svesna ili nesvesna – volja – jedna životna snaga. Ona ne prestaje žudeti. To je jedna spontana pra delatnost, volja zapovedničkog zahtevanja. Pomislite na živu težnju ljudi za hranom, za polnim zadovoljenjem ili za decom; može li to da bude delo razmišljanja? Zaista, ne; izvor tome je nesvesna volja za životom i to za nepodeljenim životom. Ljudi su samo prividno vođeni spolja, a, u stvari, oni su gurani iznutra; oni misle da ih vodi ono što su saznali, dok njih napred gone osećanja – instinkti – a svojih postupaka uglavnom nisu svesni. Sve religije, za odlike volje ili srca, obećavaju nagradu u onostranom životu, u večnosti, ali ne i za  odlike glave, razuma. Akcija tela nije ništa drugo nego objektivisani akt – volje - i to važi za svaki pokret tela. Celo telo nije ništa drugo do objektivisana volja, tj. volja koja je postala predstava. Delovi tela moraju zato potpuno odgovarati osnovnim žudnjama volje; moraju da budu vidljivi izraz tih požuda: zubi, jednjak i crevni kanali su objektivisana glad; polni organi su objektivisani polni nagon. Volja je, razume se, volja za životom i to za maksimum života. Svaki normalan organizam, pošto je sazreo, hita da se žrtvuje zadatku rađanja i to je poslednji cilj svakog organizma i njegov najjači instinkt. Slično je u životu biljaka. Što se dublje spuštamo ispod oblika života, nalazimo da je uloga intelekta sve manja; ali drugačije stoji stvar sa voljom. Život jedinke u osnovi je samo jedan život pozajmljen od vrste. Rađanje je vrhunac, i posle njega život prve jedinke naglo ili polagano opada, dok nova jedinka garantuje prirodi održanje vrste i ponavlja istu pojavu. Naš duh je biće nerazorive prirode: ono je neprestana aktivnost iz večnosti u večnost. Prava istorija filozofije je u shvatanju da čovek, u svima.... beskrajnim promenama i u njihovom damaru, uvek pred sobom ima samo isto i nepromenljivo biće, koje danas čini ono isto što i juče i navek. Volja je, dakle, suština čovekova i ona je suština života u svim njegovim oblicima, čak i u “neoduhovljenoj” materiji”.
 
Његово име је Бог.А био је и Исус Христ.Као што ће сада бити......и по њему ће да се зове нова религија уласком у ново сазвежђе,као што се по Христу назвала Хришћанство.
За Луку сам те иницирао,да није био Апостол.:heart:

Bog je TITULA, a ne IME.

1. Korinćanima 8:5,6 - Naime, iako ima onih koje se naziva “bogovima”, bilo na nebu bilo na zemlji, jer ima mnogo “bogova” i mnogo “gospodina”, za nas postoji jedan Bog, Otac, koji je sve stvorio i za kojega mi živimo, i jedan Gospodin, Isus Krist, po kojemu je sve stvoreno i po kojemu mi živimo. :heart:

2. Korinćanima 4:3,4 - A ako je i zastrta dobra vijest koju objavljujemo, zastrta je onima koji odlaze u propast, onima kojima je bog ovoga svijeta zaslijepio umove nevjerničke, da do njih ne prodre svjetlost slavne dobre vijesti...:heart:

2. Kraljevima 1:2...- Stoga je poslao glasnike i rekao im: “Idite i pitajte Baal-Zebuba, boga ekronskog...:heart:

Kao što vidiš, riječ BOG se upotrebljava kao titula za mnoge, pa i za Sotonu, što se vidi iz 2. Korinćanima 4:3,4.

Prema tome, osobno Božje ime je JHVH, ili Jehova.

2. Mojsijeva 3:15 - Tada je Bog još jednom rekao Mojsiju: “Ovako kaži sinovima Izraelovim: ‘Jehova, Bog praotaca vaših, Bog Abrahamov, Bog Izakov i Bog Jakovljev, poslao me k vama.’ To je ime moje dovijeka i to je spomen moj iz naraštaja u naraštaj. :heart:

Psalmi 83:18...-  da bi se znalo da si jedino ti, kojemu je ime Jehova, Svevišnji koji je nad svom zemljom! :heart:

Izaija 42:8 - Ja sam Jehova. To je ime moje, i nikome neću dati slavu svoju, niti hvalu svoju likovima rezbarenim. :heart:


Da, Luka NIJE bio apostol, no bio je u skupini prvih učenika koji su živjeli u doba kada su bili živi i neki apostoli.

:heart: :bye:
 
Poslednja izmena:

Back
Top